Kaip išsirinkti tinkamus laidojimo rūmus?

Daugeliui mylimo žmogaus mirtis yra vienas iš sunkiausių gyvenimo įvykių, su kuriais susiduriama gyvenime. Sunku apie tai galvoti, bet visada verta mąstyti į priekį ir pasiruošti įvykiui, su kuriuo kada nors susidursite.

Nesvarbu, ar norite užbaigti išankstinio planavimo darbus, ar šiuo metu planuojate artimo žmogaus laidotuves – svarbu pasirinkti tokius laidojimo rūmus, kurie atitiktų jūsų individualius poreikius ir norus.

Ar laidojimo rūmai turi gerą reputaciją?

Visi žino apie vietą (ar tai būtų restoranas, kino teatras, parduotuvė ar laidojimo namai), kuri turi prastą reputaciją. Ką žmonės instinktyviai daro, kai žino, kad vieta turi prastą reputaciją? Jos vengia, skaito internetines apžvalgas, klauso kitų žmonių istorijų ir vertina savo patirtį. Ypač rinkdamiesi laidojimo namus, suraskite gerą reputaciją turinčią įstaigą, kad galėtumėte būti ramūs dėl rūpestingos priežiūros ir tinkamų paslaugų.

Paklauskite savo draugų rekomendacijų arba skaitykite internetinius atsiliepimus apie jūsų vietovėje esančius laidojimo namus.

Įsitikinkite, kad laidojimo rūmuose dirba rūpestingi ir užjaučiantys darbuotojai

Turėtumėte tikėtis, kad su jumis bus elgiamasi maloniai. Tačiau toks požiūris turėtų būti ypač aktualus laidojimo namų darbuotojams, nes šeimos į juos kreipiasi sunkiu gyvenimo laikotarpiu. Puikus klientų aptarnavimas ir nuoširdumas sudaro didelę laidojimo namų reputacijos dalį, todėl šios dvi savybės yra labai svarbios laidojimo organizatoriams ir jų darbuotojams. Darbuotojai su jumis turi elgtis maloniai ir profesionaliai. Jei to nedaro, laidojimo namuose yra problema ir nereikia juose rengti laidotuvių.

Vienas iš būdų nustatyti, ar laidojimo namų darbuotojai rūpestingi, yra pamatyti, kaip jie dalyvauja bendruomenėje. Arba sudarykite trumpą laidojimo namų, iš kurių renkatės, sąrašą ir paskambinkite jiems. Iš paprasto telefono skambučio galite daug sužinoti apie žmogų. Jei laidojimo namai turi gerą reputaciją ir juose dirba malonūs ir rūpestingi darbuotojai, jie greičiausiai bus atidūs šeimoms, kurioms reikės padėti paruošti paskutinę atsisveikinimo su artimu žmogumi ceremoniją.

Gera praktika perskaityti apie laidojimo namų misiją ir istoriją. Šios dvi informacijos dalys gali padėti geriau suprasti laidojimo namų vertybes ir įsipareigojimus. Klientas turėtų būti pagrindinis prioritetas. 

Ar laidojimo rūmai siūlo gerą vietą, patalpas ir paslaugas?

Jei tik įmanoma, pasirinkite patogiausią vietą. Planuodami laidotuves dažnai bendrausite su laidojimo namais, todėl pasiruošimui bus naudinga patogi vieta.

Kritiškai įvertinkite laidojimo namus. Ar jie švarūs ir prižiūrėti? Ar jie turi koplyčią, erdvę apsilankymui, apžiūrai ar priėmimui (jei jums reikia tokių erdvių)? Ar jums patinka dekoracijos? Ar erdvė lanksti – ar galite ją pritaikyti pagal savo poreikius? Apsvarstykite elementus, kurių norite laidojimo ceremonijai ir pasirinkite tuos norus atitinkančius laidojimo namus.

Galiausiai patikrinkite, ar laidojimo namai siūlo jums reikalingas paslaugas. Ar jie siūlo transportavimo, balzamavimo, kremavimo ir pan. paslaugas? Kai kurie laidojimo namai dabar siūlo vaikams pritaikytas erdves – ar tai jums svarbu? Nepriklausomai nuo jūsų pageidavimų, pasirinkite tuos laidojimo rūmus, kuriuose būtų norėjęs būti pats velionis.

Galiausiai geri laidojimo namai ir jų darbuotojai įtraukia bendruomenę prieš laidotuves, jų metu ir po jų. Mirtis neišvengiamai aplanko mus visus, ir mes negalime to pakeisti. Tačiau švietimas ir pasiruošimas gali palengvinti visą atsisveikinimo ceremoniją. Jei ieškote laidojimo rūmų, kuriuose būsite laukiami, norite, kad jums padėtų sutvarkyti dokumentus, maloniai priimtų artimuosius, geriausias sprendimas www.gedulas.lt/.

pr2023/101

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti patikimą vielos gaminių gamintoją?

Plieninė viela yra labai svarbi daugeliui pramoninių ir komercinių įrenginių. Ši universali viela yra ypač patvari ir atspari korozijai, todėl įvairiose rinkose vertinama kaip patikima  ir ilgalaikė. Nors labai svarbu pasirinkti tinkamą medžiagą, negalima pamiršti ir gamintojo. Čia aptarsime, kokios aplinkybės yra svarbiausios lyginant vielos gamintojus, kad būtumėte tikri, jog už savo investicijas gausite geriausią kokybę.   Vielos gaminiai – kaip pasirinkti geriausią gamintoją savo poreikiams?  Rinkdamiesi vielos gamintoją atsižvelkite į šiuos veiksnius: Paslaugos ir įranga. Profesionalus vielos gamintojas pasiūlys

Vydūno viešojoje bibliotekoje – akcija „Skaitmeninės savaitės 2024“

Nenutrūkstamas žinių siekis vienija šalis, tautas ir skirtingas kartas. Tuo įsitikinta 2024 m. gegužės 13–31 d. visoje Europoje organizuotos kasmetinės skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcijos – iniciatyvos „Skaitmeninės savaitės 2024“ metu. Akcijos koordinatorė Lietuvoje – asociacija „Langas į ateitį“. Akcijos metu visi norintieji praleisti laiką smagioje draugijoje bei pagilinti žinias informacinių technologijų panaudos srityje dalyvavo tiesioginių transliacijų internetu „Skaitmeninis imunitetas: kaip sustiprinti PIN kodų apsaugą ir atsparumą sukčiams“ ir „Nebūk be ryšio“ peržiūrose. Jos vyko Pagėgių sav. Vydūno

Rusnėje – triguba šventė

Rusnės bendruomenė „Rusnės sala“ turi kuo džiaugtis ir moka švęsti. O gegužę švęsti progos buvo net trys. Gegužės 18 dieną Rusnės bendruomenė paminėjo savo veiklos 20-metį, estakados 5 metų jubiliejų ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos Savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės įkūrimo 33-iąsias metines. „Rusnės salos“ bendruomenės pirmininkas Saulius Bukantas paviešintame įraše ir džiaugiasi, ir daug dėkoja: „Dėkojame visiems svečiams už parodytą dėmesį salos žmonės, dėkojame tiems, nuo kurių priklausė, ar prieš penkerius metus pastatyta estakada čia iš viso bus“.

Draudimo rinka praėjusiais metais išaugo penktadaliu

Lietuvos banko duomenimis, 2023 m. šalies draudimo rinka tiek pagal įmokas, tiek pagal išmokas išaugo beveik penktadaliu. Privalomojo transporto priemonių, turto, kasko ir medicininių išlaidų draudimo įmokų apimtis padidėjo reikšmingai, investicinio gyvybės draudimo – nuosaikiai. „Spartų ne gyvybės draudimo rinkos augimą iš esmės lėmė infliacija – draudimo rinka į ekonomikos tendencijas reaguoja su vėlavimu, todėl, nors apskritai infliacija mažėjo, draudimo rinkoje jos poveikis vis dar buvo didelis – tiek vertinant įmokas, tiek išmokas. Praėjusiais metais stebėjome dviejų didelių įmonių susiliejimą,

Taip pat skaitykite