Kaip išsirinkti tinkamus laidojimo rūmus?

Daugeliui mylimo žmogaus mirtis yra vienas iš sunkiausių gyvenimo įvykių, su kuriais susiduriama gyvenime. Sunku apie tai galvoti, bet visada verta mąstyti į priekį ir pasiruošti įvykiui, su kuriuo kada nors susidursite.

Nesvarbu, ar norite užbaigti išankstinio planavimo darbus, ar šiuo metu planuojate artimo žmogaus laidotuves – svarbu pasirinkti tokius laidojimo rūmus, kurie atitiktų jūsų individualius poreikius ir norus.

Ar laidojimo rūmai turi gerą reputaciją?

Visi žino apie vietą (ar tai būtų restoranas, kino teatras, parduotuvė ar laidojimo namai), kuri turi prastą reputaciją. Ką žmonės instinktyviai daro, kai žino, kad vieta turi prastą reputaciją? Jos vengia, skaito internetines apžvalgas, klauso kitų žmonių istorijų ir vertina savo patirtį. Ypač rinkdamiesi laidojimo namus, suraskite gerą reputaciją turinčią įstaigą, kad galėtumėte būti ramūs dėl rūpestingos priežiūros ir tinkamų paslaugų.

Paklauskite savo draugų rekomendacijų arba skaitykite internetinius atsiliepimus apie jūsų vietovėje esančius laidojimo namus.

Įsitikinkite, kad laidojimo rūmuose dirba rūpestingi ir užjaučiantys darbuotojai

Turėtumėte tikėtis, kad su jumis bus elgiamasi maloniai. Tačiau toks požiūris turėtų būti ypač aktualus laidojimo namų darbuotojams, nes šeimos į juos kreipiasi sunkiu gyvenimo laikotarpiu. Puikus klientų aptarnavimas ir nuoširdumas sudaro didelę laidojimo namų reputacijos dalį, todėl šios dvi savybės yra labai svarbios laidojimo organizatoriams ir jų darbuotojams. Darbuotojai su jumis turi elgtis maloniai ir profesionaliai. Jei to nedaro, laidojimo namuose yra problema ir nereikia juose rengti laidotuvių.

Vienas iš būdų nustatyti, ar laidojimo namų darbuotojai rūpestingi, yra pamatyti, kaip jie dalyvauja bendruomenėje. Arba sudarykite trumpą laidojimo namų, iš kurių renkatės, sąrašą ir paskambinkite jiems. Iš paprasto telefono skambučio galite daug sužinoti apie žmogų. Jei laidojimo namai turi gerą reputaciją ir juose dirba malonūs ir rūpestingi darbuotojai, jie greičiausiai bus atidūs šeimoms, kurioms reikės padėti paruošti paskutinę atsisveikinimo su artimu žmogumi ceremoniją.

Gera praktika perskaityti apie laidojimo namų misiją ir istoriją. Šios dvi informacijos dalys gali padėti geriau suprasti laidojimo namų vertybes ir įsipareigojimus. Klientas turėtų būti pagrindinis prioritetas. 

Ar laidojimo rūmai siūlo gerą vietą, patalpas ir paslaugas?

Jei tik įmanoma, pasirinkite patogiausią vietą. Planuodami laidotuves dažnai bendrausite su laidojimo namais, todėl pasiruošimui bus naudinga patogi vieta.

Kritiškai įvertinkite laidojimo namus. Ar jie švarūs ir prižiūrėti? Ar jie turi koplyčią, erdvę apsilankymui, apžiūrai ar priėmimui (jei jums reikia tokių erdvių)? Ar jums patinka dekoracijos? Ar erdvė lanksti – ar galite ją pritaikyti pagal savo poreikius? Apsvarstykite elementus, kurių norite laidojimo ceremonijai ir pasirinkite tuos norus atitinkančius laidojimo namus.

Galiausiai patikrinkite, ar laidojimo namai siūlo jums reikalingas paslaugas. Ar jie siūlo transportavimo, balzamavimo, kremavimo ir pan. paslaugas? Kai kurie laidojimo namai dabar siūlo vaikams pritaikytas erdves – ar tai jums svarbu? Nepriklausomai nuo jūsų pageidavimų, pasirinkite tuos laidojimo rūmus, kuriuose būtų norėjęs būti pats velionis.

Galiausiai geri laidojimo namai ir jų darbuotojai įtraukia bendruomenę prieš laidotuves, jų metu ir po jų. Mirtis neišvengiamai aplanko mus visus, ir mes negalime to pakeisti. Tačiau švietimas ir pasiruošimas gali palengvinti visą atsisveikinimo ceremoniją. Jei ieškote laidojimo rūmų, kuriuose būsite laukiami, norite, kad jums padėtų sutvarkyti dokumentus, maloniai priimtų artimuosius, geriausias sprendimas www.gedulas.lt/.

pr2023/101

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite