Kaip išsirinkti stogą namams ir kokia stogų danga tinkama?

Namo projektavimas bei jo statymas, vietos ir stogo pasirinkimas yra sudėtingas ir labai atsakingas procesas. Reikia ne tik atlikti darbus, bet ir pasirinkti kokybiškas bei patikimas konstrukcijas ir medžiagas, svarbu ir stogo danga.

 

Kiekvienas veiksmas turi įtakos galutiniam rezultatui. Kadangi stogo danga nėra pigus produktas, rekomenduojama atsižvelgti į šiuos veiksnius: gamintoją, išvaizdą, medžiagą, spalvą, ilgaamžiškumą ir, žinoma, kainą.

Gali būti sunku pačiam viską pasirinkti, tam yra profesionalai, kurie padeda rasti atsakymus į iškylančius statybų klausimais. Jie padeda išsirinkti geriausios kokybės ir kainos santykį. Taigi, kaip nustatyti, kuris jūsų namo stogas geriausiai tinka jūsų pastatui? 

Į ką reikia atsižvelgti renkantis stogą savo namams?

Statant ar renovuojant namą beveik visais atvejais stogui reikia rinktis naujus dažus. Nors daug metų šiuo klausimu pasikliauju tik pardavėjo patarimais, vien jais vadovautis dabar nerekomenduojama. Neretai klientams pasiūlomos brangiausios prekės, o apie stogo tinkamumą konkrečiam pastatui susimąstoma retai. Nors priimant tokį sprendimą gali prireikti įdėti mažiausiai pastangų, tai nereiškia, kad sulauksite tikrai verto dėmesio.

Atsižvelgiant į tai, kad statybinių medžiagų rinkoje yra daug gamintojų, turinčių savo privalumų ir trūkumų, rekomenduojama juos išsamiai įvertinti ir atsižvelgti į visus svarbiausius veiksnius.

Tai: ilgaamžiškumas, aplinkos apsauga, akustinės savybės, gamintojas, kaina ir net tipas.

Stogo skarda ir ilgaamžiškumas

Žinoma, niekas nenori namo stogo keisti dažnai, nes tai didelė investicija, todėl reikia rinktis atsakingai ir netaupyti, kai kalbama apie ilgaamžiškumą ir tinkamą stogo dangos pasirinkimą. Pasirinkus kokybiškus, ilgaamžius variantus rūpestingai prižiūrint stogą, jo danga sėkmingai tarnaus ir jums, ir ateities kartoms.

Kalbant apie stogo dangų ilgaamžiškumą, labai svarbu atkreipti dėmesį į garantiją. Priklausomai nuo namo stogo tipo ir modelio galite mėgautis net dviem garantijomis. Pirmoji – išlaikyti estetinę kokybę (dažniausiai trumpą laiką) ir praktiškumą (kartais galiojantį visą stogo gyvavimo ciklą). Jei perkamoms čerpėms netaikoma bent 10 metų garantija, specialistai rekomenduoja paieškoti kitų variantų. 

Svarbu ir namo akustika

Kadangi daug nepageidaujamų garsų sklinda iš namo išorės ir įeina per orlaides, stoglangius bei stogo konstrukciją, į graso pralaidumą būtina atsižvelgti renkantis stogo dangą. Norint izoliuoti nemalonius ir nerimą keliančius garsus, labai svarbu pasirinkti tokias stogo čerpes, kurios gali apsaugoti namą nuo garso. Priešingu atveju turėsite priprasti prie išorinio eismo, vėjo ar lietaus keliamo triukšmo.

Galbūt pastebėjote, kad šiandien čerpių pasiūla yra labai didelė – galite rinktis iš šimtų skirtingų. Tačiau, kaip jau minėta, gamintojas turi būti parenkamas ir pagal čerpių garantinį laikotarpį bei įmonės gyvavimą rinkoje laiką.

Žinoma, svarbu ir stogo kaina, tačiau nerekomenduojama rinktis pigiausią variantą, kai norisi kokybės.

Stogai ir jų danga tikrai nėra ta sritis, kur mažiausia kaina turėtų būti lemiamas veiksnys. Rekomenduojame pasikliauti žinomais statybinių medžiagų gamintojais, išsirinkti kokybišką ir patvarų stogą, kuris tarnaus ne vienerius ir ne dešimt metų.

Jei abu variantai lyginami ir jų charakteristikos atitinka nustatytus standartus, tuomet sprendimas rinktis mažesnę kainą yra pagrįstas.

Budmat steel service – tikrai verta rinktis.

pr2021/174

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite