Kaip išsirinkti stogą namams ir kokia stogų danga tinkama?

Namo projektavimas bei jo statymas, vietos ir stogo pasirinkimas yra sudėtingas ir labai atsakingas procesas. Reikia ne tik atlikti darbus, bet ir pasirinkti kokybiškas bei patikimas konstrukcijas ir medžiagas, svarbu ir stogo danga.

 

Kiekvienas veiksmas turi įtakos galutiniam rezultatui. Kadangi stogo danga nėra pigus produktas, rekomenduojama atsižvelgti į šiuos veiksnius: gamintoją, išvaizdą, medžiagą, spalvą, ilgaamžiškumą ir, žinoma, kainą.

Gali būti sunku pačiam viską pasirinkti, tam yra profesionalai, kurie padeda rasti atsakymus į iškylančius statybų klausimais. Jie padeda išsirinkti geriausios kokybės ir kainos santykį. Taigi, kaip nustatyti, kuris jūsų namo stogas geriausiai tinka jūsų pastatui? 

Į ką reikia atsižvelgti renkantis stogą savo namams?

Statant ar renovuojant namą beveik visais atvejais stogui reikia rinktis naujus dažus. Nors daug metų šiuo klausimu pasikliauju tik pardavėjo patarimais, vien jais vadovautis dabar nerekomenduojama. Neretai klientams pasiūlomos brangiausios prekės, o apie stogo tinkamumą konkrečiam pastatui susimąstoma retai. Nors priimant tokį sprendimą gali prireikti įdėti mažiausiai pastangų, tai nereiškia, kad sulauksite tikrai verto dėmesio.

Atsižvelgiant į tai, kad statybinių medžiagų rinkoje yra daug gamintojų, turinčių savo privalumų ir trūkumų, rekomenduojama juos išsamiai įvertinti ir atsižvelgti į visus svarbiausius veiksnius.

Tai: ilgaamžiškumas, aplinkos apsauga, akustinės savybės, gamintojas, kaina ir net tipas.

Stogo skarda ir ilgaamžiškumas

Žinoma, niekas nenori namo stogo keisti dažnai, nes tai didelė investicija, todėl reikia rinktis atsakingai ir netaupyti, kai kalbama apie ilgaamžiškumą ir tinkamą stogo dangos pasirinkimą. Pasirinkus kokybiškus, ilgaamžius variantus rūpestingai prižiūrint stogą, jo danga sėkmingai tarnaus ir jums, ir ateities kartoms.

Kalbant apie stogo dangų ilgaamžiškumą, labai svarbu atkreipti dėmesį į garantiją. Priklausomai nuo namo stogo tipo ir modelio galite mėgautis net dviem garantijomis. Pirmoji – išlaikyti estetinę kokybę (dažniausiai trumpą laiką) ir praktiškumą (kartais galiojantį visą stogo gyvavimo ciklą). Jei perkamoms čerpėms netaikoma bent 10 metų garantija, specialistai rekomenduoja paieškoti kitų variantų. 

Svarbu ir namo akustika

Kadangi daug nepageidaujamų garsų sklinda iš namo išorės ir įeina per orlaides, stoglangius bei stogo konstrukciją, į graso pralaidumą būtina atsižvelgti renkantis stogo dangą. Norint izoliuoti nemalonius ir nerimą keliančius garsus, labai svarbu pasirinkti tokias stogo čerpes, kurios gali apsaugoti namą nuo garso. Priešingu atveju turėsite priprasti prie išorinio eismo, vėjo ar lietaus keliamo triukšmo.

Galbūt pastebėjote, kad šiandien čerpių pasiūla yra labai didelė – galite rinktis iš šimtų skirtingų. Tačiau, kaip jau minėta, gamintojas turi būti parenkamas ir pagal čerpių garantinį laikotarpį bei įmonės gyvavimą rinkoje laiką.

Žinoma, svarbu ir stogo kaina, tačiau nerekomenduojama rinktis pigiausią variantą, kai norisi kokybės.

Stogai ir jų danga tikrai nėra ta sritis, kur mažiausia kaina turėtų būti lemiamas veiksnys. Rekomenduojame pasikliauti žinomais statybinių medžiagų gamintojais, išsirinkti kokybišką ir patvarų stogą, kuris tarnaus ne vienerius ir ne dešimt metų.

Jei abu variantai lyginami ir jų charakteristikos atitinka nustatytus standartus, tuomet sprendimas rinktis mažesnę kainą yra pagrįstas.

Budmat steel service – tikrai verta rinktis.

pr2021/174

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite