Kaip išsirinkti stogą namams ir kokia stogų danga tinkama?

Namo projektavimas bei jo statymas, vietos ir stogo pasirinkimas yra sudėtingas ir labai atsakingas procesas. Reikia ne tik atlikti darbus, bet ir pasirinkti kokybiškas bei patikimas konstrukcijas ir medžiagas, svarbu ir stogo danga.

 

Kiekvienas veiksmas turi įtakos galutiniam rezultatui. Kadangi stogo danga nėra pigus produktas, rekomenduojama atsižvelgti į šiuos veiksnius: gamintoją, išvaizdą, medžiagą, spalvą, ilgaamžiškumą ir, žinoma, kainą.

Gali būti sunku pačiam viską pasirinkti, tam yra profesionalai, kurie padeda rasti atsakymus į iškylančius statybų klausimais. Jie padeda išsirinkti geriausios kokybės ir kainos santykį. Taigi, kaip nustatyti, kuris jūsų namo stogas geriausiai tinka jūsų pastatui? 

Į ką reikia atsižvelgti renkantis stogą savo namams?

Statant ar renovuojant namą beveik visais atvejais stogui reikia rinktis naujus dažus. Nors daug metų šiuo klausimu pasikliauju tik pardavėjo patarimais, vien jais vadovautis dabar nerekomenduojama. Neretai klientams pasiūlomos brangiausios prekės, o apie stogo tinkamumą konkrečiam pastatui susimąstoma retai. Nors priimant tokį sprendimą gali prireikti įdėti mažiausiai pastangų, tai nereiškia, kad sulauksite tikrai verto dėmesio.

Atsižvelgiant į tai, kad statybinių medžiagų rinkoje yra daug gamintojų, turinčių savo privalumų ir trūkumų, rekomenduojama juos išsamiai įvertinti ir atsižvelgti į visus svarbiausius veiksnius.

Tai: ilgaamžiškumas, aplinkos apsauga, akustinės savybės, gamintojas, kaina ir net tipas.

Stogo skarda ir ilgaamžiškumas

Žinoma, niekas nenori namo stogo keisti dažnai, nes tai didelė investicija, todėl reikia rinktis atsakingai ir netaupyti, kai kalbama apie ilgaamžiškumą ir tinkamą stogo dangos pasirinkimą. Pasirinkus kokybiškus, ilgaamžius variantus rūpestingai prižiūrint stogą, jo danga sėkmingai tarnaus ir jums, ir ateities kartoms.

Kalbant apie stogo dangų ilgaamžiškumą, labai svarbu atkreipti dėmesį į garantiją. Priklausomai nuo namo stogo tipo ir modelio galite mėgautis net dviem garantijomis. Pirmoji – išlaikyti estetinę kokybę (dažniausiai trumpą laiką) ir praktiškumą (kartais galiojantį visą stogo gyvavimo ciklą). Jei perkamoms čerpėms netaikoma bent 10 metų garantija, specialistai rekomenduoja paieškoti kitų variantų. 

Svarbu ir namo akustika

Kadangi daug nepageidaujamų garsų sklinda iš namo išorės ir įeina per orlaides, stoglangius bei stogo konstrukciją, į graso pralaidumą būtina atsižvelgti renkantis stogo dangą. Norint izoliuoti nemalonius ir nerimą keliančius garsus, labai svarbu pasirinkti tokias stogo čerpes, kurios gali apsaugoti namą nuo garso. Priešingu atveju turėsite priprasti prie išorinio eismo, vėjo ar lietaus keliamo triukšmo.

Galbūt pastebėjote, kad šiandien čerpių pasiūla yra labai didelė – galite rinktis iš šimtų skirtingų. Tačiau, kaip jau minėta, gamintojas turi būti parenkamas ir pagal čerpių garantinį laikotarpį bei įmonės gyvavimą rinkoje laiką.

Žinoma, svarbu ir stogo kaina, tačiau nerekomenduojama rinktis pigiausią variantą, kai norisi kokybės.

Stogai ir jų danga tikrai nėra ta sritis, kur mažiausia kaina turėtų būti lemiamas veiksnys. Rekomenduojame pasikliauti žinomais statybinių medžiagų gamintojais, išsirinkti kokybišką ir patvarų stogą, kuris tarnaus ne vienerius ir ne dešimt metų.

Jei abu variantai lyginami ir jų charakteristikos atitinka nustatytus standartus, tuomet sprendimas rinktis mažesnę kainą yra pagrįstas.

Budmat steel service – tikrai verta rinktis.

pr2021/174

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite