Kaip išsirinkti kokybiškus virtuvės baldus?

Šiandien kone kiekvienas nori kuo funkcionaliau išnaudoti visas namų erdves. Ne išimtis ir viena intensyviausių namų zonų – virtuvė. Joje praleidžiama gana daug laiko, todėl svarbu, kad viskas būtų išdėstyta itin patogiai, o baldai būtų kokybiški ir atsparūs išorės veiksniams. Straipsnyje pateiksime naudingų patarimų ir įžvalgų, kurios leis pasirinkti ne tik funkcionalius, bet ir kokybiškus virtuvės baldus.

Įvertinkite erdvės plotą

Turimas erdvės plotas lemia galimų baldų dydį. Svarbu itin kruopščiai išmatuoti virtuvę ir pasižymėti baldų matmenis numatytose zonose. Įvertinkite ne tik aukštį, plotį, ilgį, bet ir gylį. Jeigu virtuvė yra:

  • Galima rinktis baldų komplektus. Jeigu trūksta kokio baldo, komplektus galima lengvai papildyti pavieniais gaminiais. Tai itin lengva ir patogu.
  • Kompaktiška. Tokiu atveju patariama rinktis pavienius baldus, kuriuos pagal poreikį galima derinti tarpusavyje. Kompaktiškoje erdvėje rekomenduojama panaudoti sienas ir įsigyti aukštesnius, kiek siauresnius gaminius. Taip pat – nevengti lentynų ir pakabinamų spintelių.

Visgi, nesvarbu, kokio dydžio virtuvė, svarbiausia – tinkamai viską išmatuoti. Skirdami pakankamai laiko matavimui, išvengsite galimų papildomų išlaidų. Be to, įvertinkite durelių atidarymo plotą ir įsitikinkite, kad niekas nekliudytų spintelėms atidaryti.

Atkreipkite dėmesį į medžiagas

Bene kiekvienam aišku, kad virtuviniai baldai yra vienas ilgaamžiškiausių gaminių. Rinkdamiesi baldus, prisiminkite, kad virtuvėje įprastai būna daug drėgmės ir veiksmo, tad natūraliai atsiranda daugiau netvarkos ir nešvarumų. Virtuvėje esantys baldai turėtų būti:

  • tvirti;
  • atsparūs drėgmei, įbrėžimams;
  • lengvai prižiūrimi.

Šiandien virtuvės baldai neretai gaminami iš laminuotos medžio drožlių plokštės, kitaip vadinamos LMDP. Ši medžiaga atspari tiek drėgmei, tiek įbrėžimams, tiek aukštai temperatūrai. Puikus pavyzdys – iš LMDP gaminami patvarūs, pigūs lenkiški baldai. Tai puikus kainos ir kokybės santykio variantas.

Atsižvelkite į interjero stilių

Renkantis virtuvinius baldus svarbu atsižvelgti ir į interjero stilių. Lygiai taip pat kaip ir kitose erdvėse, virtuvėje patariama pasirinkti 2–3 dominuojančias spalvas ir kelis papildomus atspalvius. Be to, įvertinkite namuose vyraujančią tekstūrą, formą, faktūrą, ir ieškokite panašių elementų naujuose virtuvės balduose.

Taigi, tinkamai išmatavę virtuvės plotą ir galimų baldų dydžius, pradėsite planuoti ne tik stilingą, bet ir patogią virtuvę. Be to, pasirinkę kokybiškų medžiagų baldus, jų funkcionalumu galėsite mėgautis ne vienerius metus. Svarbiausia skirti pakankamai laiko tiek vertinant patalpos plotą, tiek renkantis gaminių medžiagas, spalvas, formas, dydžius ir kitus svarbius aspektus. Pradėkite nuo kokybiško pagrindo, o tik tuomet pereikite prie dekoracijų, indų ir kitų smulkmenų.

pr2022/230

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite