Kaip išsirinkti ekonomiškiausią vandens ir patalpų šildytuvą?

Karštas vanduo ir maloni šiluma – tai dvi pagrindinės sąlygos, kad gyvenamąsias patalpas galėtume vadinti namais. Šiems tikslams yra pritaikyti įvairiausi įrenginiai, kurie skiriasi savo tipais ir tam tikromis ypatybėmis. Atidžiau susipažinę su jomis, galėsite lengviau nutarti, kuri vandens ar patalpų šildymo įranga geriausiai atitiks Jūsų poreikius ir bus ekonomiškiausia – tai ir siūlome jums padaryti.

Vandens šildytuvai

Dažniau vadinami boileriais, šio tipo įrenginiai naudojami vandeniui šildyti. Priklausomai nuo energijos šaltinio, jie gali būti kombinuoti arba elektriniai. Pirmojo tipo prietaisai yra jungiami prie namo šildymo mazgų, o elektriniai boileriai veikia naudodami elektros energiją. Jų peijungimas ir naudojimas yra kur kas paprastesnis, o karšto vandens tiekimą ši įranga  užtikrina visą parą.

Ieškant ekonomiškiausio varianto, reikėtų pasirinkti tinkamą talpą: 4-5 žmonėms dažniausiai rekomenduojami 100-120 litrų talpos modeliai, o dviem asmenims užtenka 80 litrų ar dar mažesnės talpos. Taip pat pirmenybę reikėtų teikti vertikaliems įrenginiams, kadangi juose kur kas lėčiau susimaišo karšto ir šalto vandens resursai. Jei karštas vanduo bus reikalingas tik viename taške, verta rinktis momentinį šildytuvą – jis veiks tik tuomet, kai atsuksite kraną.

Šildymo katilai

Tai – pagrindiniai patalpoms šildyti naudojami įrenginiai, kurie gali būti skirtingų tipų. Jei ekonomiškumui teikiate pirmenybę, pirmiausiai turėtumėte apžiūrėti kietojo kuro katilus: priklausomai nuo konkretaus tipo, jiems gali būti naudojamos malkos, anglys, briketai ar kitos panašios medžiagos. Jie garsėja efektyvumu, tačiau reikia numatyti, kur laikysite kuro atsargas, taip pat reikės nuolat jomis prikrauti katilą. 

Ypač turėtumėte atkreipti dėmesį į granulinius modelius: lyginant su anglimis ir malkomis, šios medžiagos gali išskirti daugiau šilumos, tačiau jos palieka mažiau pelenų. Tai reiškia, kad ir priežiūrai tereikia mažiau dėmesio.

Jei visgi pirmenybę norisi teikti patogumui, jums labiau tiks elektriniai ir dujiniai šildymo katilai. Pastaruosius naudoti galėsite tuo atveju, jei namuose pasiekiamas gamtinių dujų tiekimas. Dujų ir elektros kainos dabar sparčiai kinta, todėl sunku įvertinti, kuris iš šių dviejų būtų ekonomiškesnis. Abiem atvejais įrangai nereikės skirti papildomo dėmesio ir rūpintis kietojo kuro atsargomis: vos tik įjungę, apie jos egzistavimą praktiškai galėsite pamiršti.

Rankšluosčių džiovintuvai

Nors tokių įrenginių pavadinimas išduoda ir kitą jų funkciją, reikėtų paminėti, kad rankšluosčių džiovintuvai taip pat gali būti pasitelkiami vonios kambario šildymui. Šiuo atveju ir irgi  galima rinktis iš skirtingų tipų.

 Elektriniai rankšluosčių džiovintuvai gali būti naudojami ištisus metus – jūs patys nuspręsite, kada juos įjungti, taip reguliuodami ne tik šilumą, bet ir elektros sąnaudas. Tuo tarpu prie centrinės šildymo sistemos jungiami įrenginiai veiks tik šildymo sezono metu. Taip pat galima rinktis ir kombinuotus modelius, kurie sezono metu veikia prijungti prie centrinės sistemos, o jam pasibaigus gali būti naudojami kaip elektriniai.

Siekiant ekonomiškumo, reikėtų atsižvelgti ir į galingumą. Dažniausiai vienam kvadratiniam metrui patariama paskaičiuoti apie 100 W galios. O jeigu vonioje yra įrengtos šildomos grindys, pakaks ir mažesnio galingumo. Tuo tarpu kampiniam ar vėsiam kambariui gali būti reikalingas ir galingesnis. Įvairių tipų ir galingumų rankšluosčių džiovintuvus rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Tarp visų šių patalpų ir vandens šildytuvų neabejotinai rasite tokių, kurie geriausiai tiks Jūsų namams. Akivaizdu, kad ekonomiškumas yra tik vienas iš jų privalumų – daugelis įrenginių jų gali pasiūlyti ir daugiau. 

pr2022/127

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite