Kaip išsirinkti ekonomiškiausią vandens ir patalpų šildytuvą?
Karštas vanduo ir maloni šiluma – tai dvi pagrindinės sąlygos, kad gyvenamąsias patalpas galėtume vadinti namais. Šiems tikslams yra pritaikyti įvairiausi įrenginiai, kurie skiriasi savo tipais ir tam tikromis ypatybėmis. Atidžiau susipažinę su jomis, galėsite lengviau nutarti, kuri vandens ar patalpų šildymo įranga geriausiai atitiks Jūsų poreikius ir bus ekonomiškiausia – tai ir siūlome jums padaryti.
Vandens šildytuvai
Dažniau vadinami boileriais, šio tipo įrenginiai naudojami vandeniui šildyti. Priklausomai nuo energijos šaltinio, jie gali būti kombinuoti arba elektriniai. Pirmojo tipo prietaisai yra jungiami prie namo šildymo mazgų, o elektriniai boileriai veikia naudodami elektros energiją. Jų peijungimas ir naudojimas yra kur kas paprastesnis, o karšto vandens tiekimą ši įranga užtikrina visą parą.
Ieškant ekonomiškiausio varianto, reikėtų pasirinkti tinkamą talpą: 4-5 žmonėms dažniausiai rekomenduojami 100-120 litrų talpos modeliai, o dviem asmenims užtenka 80 litrų ar dar mažesnės talpos. Taip pat pirmenybę reikėtų teikti vertikaliems įrenginiams, kadangi juose kur kas lėčiau susimaišo karšto ir šalto vandens resursai. Jei karštas vanduo bus reikalingas tik viename taške, verta rinktis momentinį šildytuvą – jis veiks tik tuomet, kai atsuksite kraną.
Šildymo katilai
Tai – pagrindiniai patalpoms šildyti naudojami įrenginiai, kurie gali būti skirtingų tipų. Jei ekonomiškumui teikiate pirmenybę, pirmiausiai turėtumėte apžiūrėti kietojo kuro katilus: priklausomai nuo konkretaus tipo, jiems gali būti naudojamos malkos, anglys, briketai ar kitos panašios medžiagos. Jie garsėja efektyvumu, tačiau reikia numatyti, kur laikysite kuro atsargas, taip pat reikės nuolat jomis prikrauti katilą.
Ypač turėtumėte atkreipti dėmesį į granulinius modelius: lyginant su anglimis ir malkomis, šios medžiagos gali išskirti daugiau šilumos, tačiau jos palieka mažiau pelenų. Tai reiškia, kad ir priežiūrai tereikia mažiau dėmesio.
Jei visgi pirmenybę norisi teikti patogumui, jums labiau tiks elektriniai ir dujiniai šildymo katilai. Pastaruosius naudoti galėsite tuo atveju, jei namuose pasiekiamas gamtinių dujų tiekimas. Dujų ir elektros kainos dabar sparčiai kinta, todėl sunku įvertinti, kuris iš šių dviejų būtų ekonomiškesnis. Abiem atvejais įrangai nereikės skirti papildomo dėmesio ir rūpintis kietojo kuro atsargomis: vos tik įjungę, apie jos egzistavimą praktiškai galėsite pamiršti.
Rankšluosčių džiovintuvai
Nors tokių įrenginių pavadinimas išduoda ir kitą jų funkciją, reikėtų paminėti, kad rankšluosčių džiovintuvai taip pat gali būti pasitelkiami vonios kambario šildymui. Šiuo atveju ir irgi galima rinktis iš skirtingų tipų.
Elektriniai rankšluosčių džiovintuvai gali būti naudojami ištisus metus – jūs patys nuspręsite, kada juos įjungti, taip reguliuodami ne tik šilumą, bet ir elektros sąnaudas. Tuo tarpu prie centrinės šildymo sistemos jungiami įrenginiai veiks tik šildymo sezono metu. Taip pat galima rinktis ir kombinuotus modelius, kurie sezono metu veikia prijungti prie centrinės sistemos, o jam pasibaigus gali būti naudojami kaip elektriniai.
Siekiant ekonomiškumo, reikėtų atsižvelgti ir į galingumą. Dažniausiai vienam kvadratiniam metrui patariama paskaičiuoti apie 100 W galios. O jeigu vonioje yra įrengtos šildomos grindys, pakaks ir mažesnio galingumo. Tuo tarpu kampiniam ar vėsiam kambariui gali būti reikalingas ir galingesnis. Įvairių tipų ir galingumų rankšluosčių džiovintuvus rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.
Tarp visų šių patalpų ir vandens šildytuvų neabejotinai rasite tokių, kurie geriausiai tiks Jūsų namams. Akivaizdu, kad ekonomiškumas yra tik vienas iš jų privalumų – daugelis įrenginių jų gali pasiūlyti ir daugiau.
pr2022/127