Kaip 2021 m. savivaldybės perskirstė socialinei paramai skirtas lėšas?

Analizė atskleidžia, kaip tvarkėsi ir Šilutės rajono savivaldybė.

Praėjusiais metais piniginei socialinei paramai nepasiturintiems gyventojams teikti, t. y. socialinei pašalpai, būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijoms, kredito ir palūkanų įmokoms apmokėti, socialinei paramai kitais nenumatytais atvejais, kaip ir kasmet, savivaldybių biudžetams buvo skirta 223,3 mln. eurų.

Piniginei paramai – 57,3 proc. skirtų lėšų

Savivaldybių administracijų pateiktais duomenimis, 2021 m. piniginei socialinei paramai panaudota 128,06 mln. Eur (57,3 proc. skirtų lėšų). Daugiausiai lėšų skirta socialinėms pašalpoms – 86,06 mln. Eur, būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijoms – 19,84 mln. Eur.

Pernai socialinę pašalpą vidutiniškai per mėnesį gavo 66,6 tūkst. žmonių, t. y. apie 2,38 proc. visų Lietuvos gyventojų. Būsto šildymo ir vandens išlaidų kompensacijas vidutiniškai per mėnesį gavo virš 100 tūkst. asmenų, t. y. 3,6 proc. visų šalies gyventojų.

Kita dalis lėšų atiteko kredito, paimto daugiabučiam namui atnaujinti (modernizuoti), ir palūkanų apmokėjimui už asmenis, turinčius teisę į būsto šildymo išlaidų kompensaciją – 6,75 mln. Eur, piniginei socialinei paramai išimties tvarka – 1,6 mln. Eur, socialinei paramai kitais nenumatytais atvejais – 11,13 mln. Eur.

Neperskirstyta liko nedaug

Perskirstydamos piniginei socialinei paramai teikti nepanaudotas lėšas, savivaldybės daugiausia dėmesio skyrė šeimoje ir bendruomenėje teikiamai pagalbai vaikams, neįgaliesiems bei senyviems žmonėms, socialinių paslaugų finansavimui, taip pat socialinių darbuotojų darbo sąlygų gerinimui, darbo užmokesčio kėlimui, finansinei paramai, skirtai skurdui ir atskirčiai mažinti bei kitiems tikslams.

Liko neperskirstyta – nenukreipta jokioms socialinės apsaugos sritims – vos 260 tūkst. eurų. Šias lėšas savivaldybės perkėlė į 2022 m. biudžetą. Jas savivaldybės panaudos 2021 m. pradėtų vykdyti, bet laiku neužbaigtų socialinės apsaugos sričių projektų finansavimui.

Panaudojo mažiausiai lėšų

2021 m. mažiausiai lėšų piniginei socialinei paramai nepasiturintiems gyventojams teikti panaudojo:  Alytaus m. sav. (37,7 proc.), Šilutės r. sav. (39,8 proc.), Šiaulių m. sav. (41 proc.), Klaipėdos m. sav. (43,5 proc.), Alytaus r. sav. (45,1 proc.), Švenčionių r. sav. (45,1 proc.), Mažeikių r. sav. (42,5 proc.), Telšių r. sav. (42,9 proc.), Utenos r. sav. (45,7 proc.), Akmenės r. (46,1 proc.).

Jeigu savivaldybės neišnaudoja visų lėšų, skirtų piniginei socialinei paramai teikti, gali jas perskirstyti konkrečioms socialinės apsaugos sritims, įtvirtintoms Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatyme.

Visą analizę galite rasti čia

Pagal Socialinės apsaugos ir darbo min. inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite