Kaimynai kaimynais, o politika…

Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda aplankė 8 Šilutės rajono seniūnijas, sausio 26 d. kalbėjosi su Rusnės salos gyventojais, kur yra 10 metų gyvenęs, o po pietų susitiko su kaimynais Katyčiuose, kur Stubrių kaime turi ūkį ir gyvena dabar. Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis salėje susirinkusiems žmonėms ir pristatė svečią: „Mūsų žmogus Alfredas ar Stasys…“

Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda artėjančio Lietuvos 100-mečio proga Katyčių seniūnijai padovanojo trispalvę, kurią įteikė seniūnui Jonui Lukošaičiui.

Kas šelpiamiesiems grindis išplauna?..

„Sveiki, kaimynai, ir į šokius kartu esame ėję, ir šioje salėje šokę…“ – be aukštų frazių sveikinosi Seimo narys ir trumpai pakalbėjo apie jam abejonių keliančią vis plėtojamą, vis brangiau dirbantiems žmonėms kainuojančią socialinę paramą, globą, kai šelpiamieji dirbti nenori, iš pašalpų maitinasi, dalį pinigų prageria.

„Kai žmogus jau garbaus amžiaus, likęs vienišas, gal vaikai užsienyje gyvena, dar ligos… Tokiam reikia padėti, pagloboti. Bet kai jauni darbingo amžiaus piliečiai nedirba ir nenori dirbti? Ir tokius reikia lankyti, mokyti grindis išplauti, rūbą išskalbti… Seniūne, gal ir jūsų socialinė darbuotoja tą daro?“ – neslėpė tvirtos savo nuostatos Seimo narys. Seniūnas Jonas Lukošaitis patikslino, kad darbuotoja grindų neplauna, bet pasako, kad reikia jas išplauti, bet ir pasakius ne visi paklauso. Išeitų, be pasakymo nemato, nesupranta?

„Taip menkiname dirbantį žmogų“, – kalbėjo A. S. Nausėda, vėl palygindamas nedirbančius, iš pašalpų gyvenančius asmenis ir pinigų sunkiai užsidirbančius žmones. Iš salės atsiliepė Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, veterinarijos gydytojas Vidmantas Gečas: „Nesiruošiate dalyvauti kituose Seimo rinkimuose, jeigu taip kalbate?“ Salėje nuvilnijo juokas. Nusijuokė ir Seimo narys, tačiau rimtai pridūrė, kad socialinei globai, paramai valstybėje skiriama išties daug pinigų, todėl tingintiems dirbti nereikėtų vežti malkų, gali ir patys rankas pajudinti.

„Vasario 7 dieną į Macikuose esančius socialinės globos namus atvyks Seimo Socialinių reikalų komitetas, kalbėsimės, tarsimės, diskutuosime, ar tokia plati ir brangi socialinė parama yra būtinybė?“ – priminė A. S. Nausėda, įsitikinęs, kad socialinė globa, parama turi būti siejama su žmogaus užimtumu – dirba ar ne, stengiasi ar veltėdžiauja, nes būtent tokie pašalpų gavėjai vaikučius į šulinius sumeta, muša ir užmuša.

Dalis žemių dirvonuoja

„Niekas taip negadina žmogaus, kaip dykai duodami pinigai…“ – sakė Seimo narys ir priminė, kad pašalpos yra mokesčių mokėtojų pinigai, svarbus visų požiūris, nes tūpčiojimas apie veltėdžius pakerta moralės pamatus, tik 40 proc. Lietuvos žemės naudojama pagal paskirtį, visa kita – dirvonuoja, išnuomota „sofos ūkininkams“, kurie nei jos dirba, nei žiūri, tik išmokas pasiima.

„Dėl žemės, ūkininkavimo ir už nieką pinigų gaunančius, nedirbančius asmenis Kaimo reikalų komitetas, kuriame dirbu, pakibirkščiuoja su Socialinių reikalų komitetu, nes mes ne tik kritikuojame, bet ir turime skaičių: esu pasiūlęs, jeigu asmuo naudojasi žeme, nori gauti išmokas, tegul įrodo, kad iš žemės ūkio gavo 51 procentą savo pajamų. Sukilo ne vienas Seimo komitetas…“ – pasakojo Seimo narys.

Kažkada Rusnė lenkė Šilutę

Iš salės moteris pasiteiravo, kur tie per 40 metų ruošti estakados kelyje į Rusnę statybos projektai, visokie kiti ne už ačiū padaryti dokumentai? Seimo narys atsakė, kad pinigų išleista tikrai daug, buvo galima 4 estakadas pastatyti…  Be to, esą Lietuva, jau 1923 metais padidėjusi Klaipėdos kraštu, suvokė, kaip svarbu plėsti žemės ūkį, per kelis metus buvo pastatytos kelios pieninės Vilkyškiuose, Šilutėje, Kintuose, Priekulėje, kitur, sviesto gamyba mūsų valstybė Europoje pirmavo.

„Eksportuoji – plaukia pinigai, stiprėja valstybė. Gali statyti mokyklas, ligonines, stiprinti krašto apsaugą ir visa kita. Buvo labai tankiai apgyvendintas kraštas. Namų sąlygomis priaugindavo bekonų, nebuvo jokių modernių technologijų, nieko to nebuvo. O ką turime dabar turguje? Mėsą iš Lenkijos. Europoje vienam hektarui žemės skaičiuojama 1,8 gyvulio, Lietuvoje – 0,15… Esu nuo žemės, iš kaimo, nuo žemės ūkio nenutolau ir dirbdamas. Nekaltinu kolegų, kurie to nesupranta, nes jie su tuo nesusidūrė. Ir Žemaičių Naumiestyje žmogus sakė, kad rusniškius reikia iškeldinti iš salos… Kelio sutvarkymas ir estakada kainuos per 9 milijonus eurų. Sakau, prieš 100 metų Rusnė buvo didesnė už Šilutę. Iš Rusnės Šilutei tiekė elektrą, ten veikė teisingumo rūmai, ten visko buvo. Netyliu, diskutuoju, remiuosi krašto istorija, įtikinėju, įrodinėju, aiškinu, pernai mano biure, Šilutėje, apsilankė 300 žmonių, bendrauju su Savivaldybe, noriu pokyčių, tačiau jie per dieną ar metus nepasidaro…“ – kaip neįprasta atvirai kalbėjo A. S. Nausėda.

Nors katytiškių susirinko nedaug, tačiau klausimų turėjo daugelis.

Klausė, klausė ir supyko…

Moteris iš salės atsiliepė, kad už pieną moka labai nedaug, o parduotuvėse viskas labai brangsta. Ne vienas katytiškis piktinosi žemėtvarkininkų darbu – eina ir eina, vis mokėti reikia, vilkina ir vilkina. Seimo narys pažadėjo kitą kartą į Katyčius pasikviesti žemėtvarkos specialistą ir melioracijos reikalų žinovą.

Seniūnas J. Lukošaitis prašė užtarimo Savivaldybėje: norėtų viename name įrengti vietą vaikams iš globos namų, vietos moterys įsidarbintų. Taip pat norėtų Katyčiuose atidaryti vaikų darželio grupę – tegul jaunos mamos eina į darbą…

Diskusija vyko su emocijomis.

Vyras emocingai piktinosi, kad keturių regionų vaikai gaus dovanų tautinius kostiumus, o štai Mažosios Lietuvos regionas – ne. A. S. Nausėda patikino, kad visų penkių regionų vaikai gaus tautinius kostiumus, Mažosios Lietuvos regionui jų bus 104.

„Kodėl prokurorams algas didina?“

Kitas piktinosi, kad neįmanoma prisiskambinti į Seimą, tarsi slėptųsi nuo žmonių….

V. Gečas atkreipė Seimo nario dėmesį dėl viešųjų pirkimų skaidrumo stokos, klausė, kada tvarkys kelią Šilutė – Žemaičių Naumiestis. Atsakyta, kad šis kelias buvo įtrauktas į tvarkytinų kelių programą. Jeigu jos nepakeis – tvarkys.

Nesipiktino katytiškiai keliu nuo Žemaičių Naumiesčio per Degučius iki Katyčių. Už juos tepasakysiu: lopas ant lopo, išmuštos duobės sklidinos vandens… Kantrūs žmonės, tyli.

Robertas Petrošius iš Akmeniškių buvo piktesnis: „Kodėl prokurorams algas padidino, o gydytojams rezidentams – ne? Sunku patekti pas gydytojus specialistus, reikia laukti 2-3 mėnesius, tik už pinigus kreiptis arba nusibaigti… Išvažiuos jauni gydytojai, kas beliks Lietuvoje?“ A. S. Nausėdos atsakymas, kad rezidentams atlyginimai, ko gero, didės, vyro netenkino, jis pakilo išeiti iš salės. Seimo narys jo paklausė: „Ar aš per tuos metus tiek blogo padariau?“.

Stasė SKUTULIENĖ, autorės nuotraukos

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Šilutiškiai pakviesti stebėti tiesioginę Prezidento Gitano Nausėdos inauguraciją

Liepos 12 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko tiesioginė išrinktojo Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos transliacija, kurią organizavo Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Veikdamos kaip kultūros centrai bibliotekos yra neatsiejamos nuo geresnės piliečių pažinties su valstybe ir asmeninio santykio su Lietuva kūrimo. Inauguracijos dieną Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inauguracijos komisija kvietė šalies bibliotekas prisidėti prie šventinės programos. F. Bajoraičio viešoji biblioteka mielai prisijungė prie šios iniciatyvos. Transliacija prasidėjo Prezidento Gitano Nausėdos apsilankymu prie patriarcho Jono Basanavičiaus paminklo. Vėliau

11 šimtukų – Šilutės Vydūno gimnazijoje

Pirmadienį paaiškėjo pirminiai Šilutės r. bendrojo lavinimo mokyklų abiturientų egzaminų rezultatai. Šiemet, kaip ir pernai, moksleivių žinios įvertintos 14 šimtukų, dalis egzaminų išlaikyti geriau, kiti – prasčiau. Šilutės r. savivaldybės Švietimo skyriaus Ugdymo kokybės poskyrio vedėja Rasa Žemailienė „Pamarį“ informavo, jog egzaminų rezultatai džiugina, nors matematiką laikiusieji „nesublizgėjo“: „Šiemet mažiau neišlaikiusiųjų Lietuvių kalbos egzamino.  Šimtukininkų  tiek pat – keturiolika. Tai džiugina. Deja, abiturientams sunkiau sekėsi matematikos egzaminas – neišlaikė daugiau moksleivių nei pernai“. Iškilminga aukščiausius 100 balų įvertinimus gavusiųjų abiturientų

Šilutės rajone užsidegė kaimo turizmo sodyba

Šiandien, liepos 15 d., 04.03 val. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas, kad Šilutės rajone, Šilutės sen., Šyšos kaime, Augusto Dėvilaičio gatvėje atvira liepsna dega medinis namas. Į įvykio vietą išsiųstos Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Šilutės rajono priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Paaiškėjo, kad dega kaimo turizmo sodyba.

Naujovės dėl socialinės paramos mokiniams teikimo

Šilutės rajono savivaldybės taryba 2019 m. birželio 27 d. patvirtino Socialinės paramos mokiniams teikimo Šilutės rajono savivaldybėje tvarkos aprašą Nr. T1-53, pagal kurį atsirado galimybė didesnei daliai mokinių skirti nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti. Socialinė parama mokiniams (nemokamas maitinimas ir parama mokinio reikmenims įsigyti) skiriama priklausomai nuo gaunamų pajamų: Mokiniai turi teisę į nemokamus pietus ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų ar vienam gyvenančiam asmeniui (toliau vadinama – vidutinės pajamos vienam asmeniui) per