Kaimynai kaimynais, o politika…

Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda aplankė 8 Šilutės rajono seniūnijas, sausio 26 d. kalbėjosi su Rusnės salos gyventojais, kur yra 10 metų gyvenęs, o po pietų susitiko su kaimynais Katyčiuose, kur Stubrių kaime turi ūkį ir gyvena dabar. Katyčių seniūnas Jonas Lukošaitis salėje susirinkusiems žmonėms ir pristatė svečią: „Mūsų žmogus Alfredas ar Stasys…“

Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda artėjančio Lietuvos 100-mečio proga Katyčių seniūnijai padovanojo trispalvę, kurią įteikė seniūnui Jonui Lukošaičiui.

Kas šelpiamiesiems grindis išplauna?..

„Sveiki, kaimynai, ir į šokius kartu esame ėję, ir šioje salėje šokę…“ – be aukštų frazių sveikinosi Seimo narys ir trumpai pakalbėjo apie jam abejonių keliančią vis plėtojamą, vis brangiau dirbantiems žmonėms kainuojančią socialinę paramą, globą, kai šelpiamieji dirbti nenori, iš pašalpų maitinasi, dalį pinigų prageria.

„Kai žmogus jau garbaus amžiaus, likęs vienišas, gal vaikai užsienyje gyvena, dar ligos… Tokiam reikia padėti, pagloboti. Bet kai jauni darbingo amžiaus piliečiai nedirba ir nenori dirbti? Ir tokius reikia lankyti, mokyti grindis išplauti, rūbą išskalbti… Seniūne, gal ir jūsų socialinė darbuotoja tą daro?“ – neslėpė tvirtos savo nuostatos Seimo narys. Seniūnas Jonas Lukošaitis patikslino, kad darbuotoja grindų neplauna, bet pasako, kad reikia jas išplauti, bet ir pasakius ne visi paklauso. Išeitų, be pasakymo nemato, nesupranta?

„Taip menkiname dirbantį žmogų“, – kalbėjo A. S. Nausėda, vėl palygindamas nedirbančius, iš pašalpų gyvenančius asmenis ir pinigų sunkiai užsidirbančius žmones. Iš salės atsiliepė Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys, veterinarijos gydytojas Vidmantas Gečas: „Nesiruošiate dalyvauti kituose Seimo rinkimuose, jeigu taip kalbate?“ Salėje nuvilnijo juokas. Nusijuokė ir Seimo narys, tačiau rimtai pridūrė, kad socialinei globai, paramai valstybėje skiriama išties daug pinigų, todėl tingintiems dirbti nereikėtų vežti malkų, gali ir patys rankas pajudinti.

„Vasario 7 dieną į Macikuose esančius socialinės globos namus atvyks Seimo Socialinių reikalų komitetas, kalbėsimės, tarsimės, diskutuosime, ar tokia plati ir brangi socialinė parama yra būtinybė?“ – priminė A. S. Nausėda, įsitikinęs, kad socialinė globa, parama turi būti siejama su žmogaus užimtumu – dirba ar ne, stengiasi ar veltėdžiauja, nes būtent tokie pašalpų gavėjai vaikučius į šulinius sumeta, muša ir užmuša.

Dalis žemių dirvonuoja

„Niekas taip negadina žmogaus, kaip dykai duodami pinigai…“ – sakė Seimo narys ir priminė, kad pašalpos yra mokesčių mokėtojų pinigai, svarbus visų požiūris, nes tūpčiojimas apie veltėdžius pakerta moralės pamatus, tik 40 proc. Lietuvos žemės naudojama pagal paskirtį, visa kita – dirvonuoja, išnuomota „sofos ūkininkams“, kurie nei jos dirba, nei žiūri, tik išmokas pasiima.

„Dėl žemės, ūkininkavimo ir už nieką pinigų gaunančius, nedirbančius asmenis Kaimo reikalų komitetas, kuriame dirbu, pakibirkščiuoja su Socialinių reikalų komitetu, nes mes ne tik kritikuojame, bet ir turime skaičių: esu pasiūlęs, jeigu asmuo naudojasi žeme, nori gauti išmokas, tegul įrodo, kad iš žemės ūkio gavo 51 procentą savo pajamų. Sukilo ne vienas Seimo komitetas…“ – pasakojo Seimo narys.

Kažkada Rusnė lenkė Šilutę

Iš salės moteris pasiteiravo, kur tie per 40 metų ruošti estakados kelyje į Rusnę statybos projektai, visokie kiti ne už ačiū padaryti dokumentai? Seimo narys atsakė, kad pinigų išleista tikrai daug, buvo galima 4 estakadas pastatyti…  Be to, esą Lietuva, jau 1923 metais padidėjusi Klaipėdos kraštu, suvokė, kaip svarbu plėsti žemės ūkį, per kelis metus buvo pastatytos kelios pieninės Vilkyškiuose, Šilutėje, Kintuose, Priekulėje, kitur, sviesto gamyba mūsų valstybė Europoje pirmavo.

„Eksportuoji – plaukia pinigai, stiprėja valstybė. Gali statyti mokyklas, ligonines, stiprinti krašto apsaugą ir visa kita. Buvo labai tankiai apgyvendintas kraštas. Namų sąlygomis priaugindavo bekonų, nebuvo jokių modernių technologijų, nieko to nebuvo. O ką turime dabar turguje? Mėsą iš Lenkijos. Europoje vienam hektarui žemės skaičiuojama 1,8 gyvulio, Lietuvoje – 0,15… Esu nuo žemės, iš kaimo, nuo žemės ūkio nenutolau ir dirbdamas. Nekaltinu kolegų, kurie to nesupranta, nes jie su tuo nesusidūrė. Ir Žemaičių Naumiestyje žmogus sakė, kad rusniškius reikia iškeldinti iš salos… Kelio sutvarkymas ir estakada kainuos per 9 milijonus eurų. Sakau, prieš 100 metų Rusnė buvo didesnė už Šilutę. Iš Rusnės Šilutei tiekė elektrą, ten veikė teisingumo rūmai, ten visko buvo. Netyliu, diskutuoju, remiuosi krašto istorija, įtikinėju, įrodinėju, aiškinu, pernai mano biure, Šilutėje, apsilankė 300 žmonių, bendrauju su Savivaldybe, noriu pokyčių, tačiau jie per dieną ar metus nepasidaro…“ – kaip neįprasta atvirai kalbėjo A. S. Nausėda.

Nors katytiškių susirinko nedaug, tačiau klausimų turėjo daugelis.

Klausė, klausė ir supyko…

Moteris iš salės atsiliepė, kad už pieną moka labai nedaug, o parduotuvėse viskas labai brangsta. Ne vienas katytiškis piktinosi žemėtvarkininkų darbu – eina ir eina, vis mokėti reikia, vilkina ir vilkina. Seimo narys pažadėjo kitą kartą į Katyčius pasikviesti žemėtvarkos specialistą ir melioracijos reikalų žinovą.

Seniūnas J. Lukošaitis prašė užtarimo Savivaldybėje: norėtų viename name įrengti vietą vaikams iš globos namų, vietos moterys įsidarbintų. Taip pat norėtų Katyčiuose atidaryti vaikų darželio grupę – tegul jaunos mamos eina į darbą…

Diskusija vyko su emocijomis.

Vyras emocingai piktinosi, kad keturių regionų vaikai gaus dovanų tautinius kostiumus, o štai Mažosios Lietuvos regionas – ne. A. S. Nausėda patikino, kad visų penkių regionų vaikai gaus tautinius kostiumus, Mažosios Lietuvos regionui jų bus 104.

„Kodėl prokurorams algas didina?“

Kitas piktinosi, kad neįmanoma prisiskambinti į Seimą, tarsi slėptųsi nuo žmonių….

V. Gečas atkreipė Seimo nario dėmesį dėl viešųjų pirkimų skaidrumo stokos, klausė, kada tvarkys kelią Šilutė – Žemaičių Naumiestis. Atsakyta, kad šis kelias buvo įtrauktas į tvarkytinų kelių programą. Jeigu jos nepakeis – tvarkys.

Nesipiktino katytiškiai keliu nuo Žemaičių Naumiesčio per Degučius iki Katyčių. Už juos tepasakysiu: lopas ant lopo, išmuštos duobės sklidinos vandens… Kantrūs žmonės, tyli.

Robertas Petrošius iš Akmeniškių buvo piktesnis: „Kodėl prokurorams algas padidino, o gydytojams rezidentams – ne? Sunku patekti pas gydytojus specialistus, reikia laukti 2-3 mėnesius, tik už pinigus kreiptis arba nusibaigti… Išvažiuos jauni gydytojai, kas beliks Lietuvoje?“ A. S. Nausėdos atsakymas, kad rezidentams atlyginimai, ko gero, didės, vyro netenkino, jis pakilo išeiti iš salės. Seimo narys jo paklausė: „Ar aš per tuos metus tiek blogo padariau?“.

Stasė SKUTULIENĖ, autorės nuotraukos

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite