Kai žodis tampa kūnu, prasideda priešprieša

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys, UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas yra pasipiktinęs opozicijos veiksmais. Savo nuomonę apie šiandienos politines aktualijas jis panoro išsakyti „Pamario“ laikraščio skaitytojams.

Pasipiktinęs opozicijos veiksmais, Tarybos narys Steponas Kazlauskas nutarė pareikšti savo nuomonę.

Pasipiktinęs opozicijos veiksmais, Tarybos narys Steponas Kazlauskas nutarė pareikšti savo nuomonę.

Anot Stepono Kazlausko, jau 1,5 metų dirba naujoji Savivaldybės taryba ir dieną iš dienos regima opozicijos veikla. „Mūsų Tarybos politika nėra ta didžioji politika. Mūsų politika – tai salę pastatyti, darželius sutvarkyti, duobę užtaisyti, gatvę apšviesti. Visuomenei norėčiau plačiau paaiškinti, kas vyksta, kad ir kalbant apie autobusų parko iškėlimo projektą, – pasakoja S. Kazlauskas. – Opozicija sprendimų projektams nepritaria, o paskui skuba kviesti spaudos konferenciją ir aiškinti, kokie jie yra geri, atsargūs priimant vieną ar kitą sprendimą. Kodėl jie nenori pritarti geriems, šauniems sprendiniams?“.

Dėl autobusų parko kelis kartus buvo diskutuojama nuo sausio mėnesio. Vyko jungtiniai Tarybos komitetų posėdžiai. Anot A. Kazlausko, vis tiek kažkodėl išsišoka tie patys sąjūdiečiai (Lietuvos liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus nariai – aut. pastaba). Jiems kas blogai – tas gerai, o kas gerai – tas blogai. „Po pokalbio su investuotojais, kai opozicija liko su spaudos atstovais, sakiau: „Zigmantai Jauniau, kodėl visą laiką esi prieš? Pritariat tik visiškai formaliems sprendimams, kur tik ranką tereikia pakelti. Kur svarbūs mūsų regionui klausimai, ten visą laiką iš jūsų pusės priešprieša. Tarsi tikri kenkėjai“. Zigmantas Jaunius man aiškino, kad jie – opozicija, ir negali pritarti. Mane toks Z. Jauniaus atsakymas sutrikdė. Negali taip mąstyti rimtas Tarybos narys! Juk Zigmantas Jaunius nėra politikos naujokas, nebe pirmą Tarybos kadenciją yra Tarybos narys…“ – piktinasi S. Kazlauskas, įžvelgiąs kažkokį opozicijos politinį pavydą, nes administracijos direktoriaus Sigito Šepučio ir mero Vytauto Laurinaičio tandemas gana lankstus, galų gale be intrigų pradėjęs šauniai, konstruktyviai dirbti. Panašu, kad opozicija pradėjo krauti politinius dividendus rinkimams.
Pasak S. Kazlausko, ir Tarybos dauguma ne visuomet mąsto vienodai. Kad ir balsuodami dėl autobusų parko, socialdemokratai ir tvarkiečiai turėjo įvairių nuomonių. Vieni balsavo vienaip, kiti – kitaip. Jie laisvai pareiškė nuomonę ir balsavo už, jų manymu, tinkamesnį investuotoją. Galų gale pasirinktas tas, kuris surinko daugiausiai balsų. Anot pašnekovo, kam reikalingi antikorupciniai tyrimai, kur čia įžvelgiama intrigų, povandeninių srovių? Gal ir čia kyšo asmeninių interesų ausys? „Nežinia, kiek įtakos opozicijai turi buvęs LR Seimo narys Audrius Endzinas ir kiek laiko jis ją vadelios. Gal ten tik vienas žmogus turi savo nuomonę ir gali ją pareikšti – tai Jonas Jatautas. Algirdas Gečas irgi bando, bet jis dar tobulėja. Pakalbėkime apie Rusnę. Būdamas LR Seimo nariu, užuot palaikęs estakados projektą, A. Endzinas procesą apskundė. Gal ir buvo kažkokių pažeidimų, bet ar būdamas Šilutėje išrinktas LR Seimo narys gali trukdyti plėtoti mūsų regione vienokius ar kitokius projektus? Mes renkame vieną ar kitą žmogų, kad jis padėtų vystyti regioną, veiklą jame, gerus darbus skatintų, o ne kad trukdytų. Aš manau, kad jei ne A. Endzinas, estakados reikalai būtų jau gerokai pajudėję. Rusnės kultūros namai – vėl trukdžiai, vėl kažkas su priešgaisrinės tarnybos statybomis. Dėl autobusų parko intriga kilo greičiausiai, kad įbruktų kažkokį sklypą. Bet ar investuotojui apsimoka, užuot gavus iš Savivaldybės, pirkti sklypą ir dar jame griauti netinkamus pastatus? Gal ir daugiau kas galėjo panašiai pasielgti, bet mes netrukdome mūsų bendram tikslui. Investuotojas investuoja į naują autobusų stotį ženklią sumą – apie 5 milijonus eurų. Bet jei prasidės skundai, tyrimai, neįgyvendinsime tikslų, kurių ilgai laukia šilutiškiai. Neoficialiomis žiniomis, jau pasiskųsta Specialiųjų tyrimų tarnybai. Neatmetu galimybės, kad tai ateina iš opozicijos. Jeigu tai tiesa, visuomenė turėtų gerai pamąstyti, ar beverti sąjūdiečiai ir konservatoriai jų balsų“, – kalbėjo Tarybos narys.
Pasak jo, UAB „Žibams“ teko dirbti Plungėje, Klaipėdos rajone, tačiau su tokiomis intrigomis ten nesusidūrė. Jis užsiminė apie kalbas, kas statys naują autobusų parką, stotį ir kt. Anot S. Kazlausko, „jam pačiam nieko netrūksta“, bet jeigu šiuose objektuose dirbs šilutiškių įmonės, kad ir tie patys „Žibai“ ar „Stamela“, darbo ir uždarbio turės mūsų žmonės. Argi tai blogai? „To ir turėtume siekti. Nors čia dar tik priešprojektinis pasiūlymas, o kalbos ir intrigos jau sklinda. Jau „suskaičiuota“, kiek Kazlauskas ar rajono architektas kyšių paėmę…“
Kalbėdamas apie autobusų parką, Steponas Kazlauskas sakė, kad jam abu investuotojų pasiūlymai gana lygiaverčiai. Jis nemano, kad pasirenkant investuotoją daug įtakos turėjo ir UAB Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas, nors jis, pasidomėjęs atliktais darbais ir pasikalbėjęs su jau esamų stočių vadovais, labiau palaikė UAB „Projestos projektai“ teikiamus projektus. Kiek daugiau abejonių sukėlė investuotojų paminėti darbų terminai.
Pasak S. Kazlausko, tik idealiausiu atveju gali pavykti darbus atlikti per metus, kaip žadėjo UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas bei jo pavaduotojas Darius Baliukevičius. Tačiau gali tekti iš buvusio autobusų parko išgabenti užterštą gruntą, gali kilti įvairių kitokių kliūčių. Realiau tikėtis, kad viskas bus atlikta maždaug per pusantrų metų.

Užrašė Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite