Kai žodis tampa kūnu, prasideda priešprieša

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys, UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas yra pasipiktinęs opozicijos veiksmais. Savo nuomonę apie šiandienos politines aktualijas jis panoro išsakyti „Pamario“ laikraščio skaitytojams.

Pasipiktinęs opozicijos veiksmais, Tarybos narys Steponas Kazlauskas nutarė pareikšti savo nuomonę.

Pasipiktinęs opozicijos veiksmais, Tarybos narys Steponas Kazlauskas nutarė pareikšti savo nuomonę.

Anot Stepono Kazlausko, jau 1,5 metų dirba naujoji Savivaldybės taryba ir dieną iš dienos regima opozicijos veikla. „Mūsų Tarybos politika nėra ta didžioji politika. Mūsų politika – tai salę pastatyti, darželius sutvarkyti, duobę užtaisyti, gatvę apšviesti. Visuomenei norėčiau plačiau paaiškinti, kas vyksta, kad ir kalbant apie autobusų parko iškėlimo projektą, – pasakoja S. Kazlauskas. – Opozicija sprendimų projektams nepritaria, o paskui skuba kviesti spaudos konferenciją ir aiškinti, kokie jie yra geri, atsargūs priimant vieną ar kitą sprendimą. Kodėl jie nenori pritarti geriems, šauniems sprendiniams?“.

Dėl autobusų parko kelis kartus buvo diskutuojama nuo sausio mėnesio. Vyko jungtiniai Tarybos komitetų posėdžiai. Anot A. Kazlausko, vis tiek kažkodėl išsišoka tie patys sąjūdiečiai (Lietuvos liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus nariai – aut. pastaba). Jiems kas blogai – tas gerai, o kas gerai – tas blogai. „Po pokalbio su investuotojais, kai opozicija liko su spaudos atstovais, sakiau: „Zigmantai Jauniau, kodėl visą laiką esi prieš? Pritariat tik visiškai formaliems sprendimams, kur tik ranką tereikia pakelti. Kur svarbūs mūsų regionui klausimai, ten visą laiką iš jūsų pusės priešprieša. Tarsi tikri kenkėjai“. Zigmantas Jaunius man aiškino, kad jie – opozicija, ir negali pritarti. Mane toks Z. Jauniaus atsakymas sutrikdė. Negali taip mąstyti rimtas Tarybos narys! Juk Zigmantas Jaunius nėra politikos naujokas, nebe pirmą Tarybos kadenciją yra Tarybos narys…“ – piktinasi S. Kazlauskas, įžvelgiąs kažkokį opozicijos politinį pavydą, nes administracijos direktoriaus Sigito Šepučio ir mero Vytauto Laurinaičio tandemas gana lankstus, galų gale be intrigų pradėjęs šauniai, konstruktyviai dirbti. Panašu, kad opozicija pradėjo krauti politinius dividendus rinkimams.
Pasak S. Kazlausko, ir Tarybos dauguma ne visuomet mąsto vienodai. Kad ir balsuodami dėl autobusų parko, socialdemokratai ir tvarkiečiai turėjo įvairių nuomonių. Vieni balsavo vienaip, kiti – kitaip. Jie laisvai pareiškė nuomonę ir balsavo už, jų manymu, tinkamesnį investuotoją. Galų gale pasirinktas tas, kuris surinko daugiausiai balsų. Anot pašnekovo, kam reikalingi antikorupciniai tyrimai, kur čia įžvelgiama intrigų, povandeninių srovių? Gal ir čia kyšo asmeninių interesų ausys? „Nežinia, kiek įtakos opozicijai turi buvęs LR Seimo narys Audrius Endzinas ir kiek laiko jis ją vadelios. Gal ten tik vienas žmogus turi savo nuomonę ir gali ją pareikšti – tai Jonas Jatautas. Algirdas Gečas irgi bando, bet jis dar tobulėja. Pakalbėkime apie Rusnę. Būdamas LR Seimo nariu, užuot palaikęs estakados projektą, A. Endzinas procesą apskundė. Gal ir buvo kažkokių pažeidimų, bet ar būdamas Šilutėje išrinktas LR Seimo narys gali trukdyti plėtoti mūsų regione vienokius ar kitokius projektus? Mes renkame vieną ar kitą žmogų, kad jis padėtų vystyti regioną, veiklą jame, gerus darbus skatintų, o ne kad trukdytų. Aš manau, kad jei ne A. Endzinas, estakados reikalai būtų jau gerokai pajudėję. Rusnės kultūros namai – vėl trukdžiai, vėl kažkas su priešgaisrinės tarnybos statybomis. Dėl autobusų parko intriga kilo greičiausiai, kad įbruktų kažkokį sklypą. Bet ar investuotojui apsimoka, užuot gavus iš Savivaldybės, pirkti sklypą ir dar jame griauti netinkamus pastatus? Gal ir daugiau kas galėjo panašiai pasielgti, bet mes netrukdome mūsų bendram tikslui. Investuotojas investuoja į naują autobusų stotį ženklią sumą – apie 5 milijonus eurų. Bet jei prasidės skundai, tyrimai, neįgyvendinsime tikslų, kurių ilgai laukia šilutiškiai. Neoficialiomis žiniomis, jau pasiskųsta Specialiųjų tyrimų tarnybai. Neatmetu galimybės, kad tai ateina iš opozicijos. Jeigu tai tiesa, visuomenė turėtų gerai pamąstyti, ar beverti sąjūdiečiai ir konservatoriai jų balsų“, – kalbėjo Tarybos narys.
Pasak jo, UAB „Žibams“ teko dirbti Plungėje, Klaipėdos rajone, tačiau su tokiomis intrigomis ten nesusidūrė. Jis užsiminė apie kalbas, kas statys naują autobusų parką, stotį ir kt. Anot S. Kazlausko, „jam pačiam nieko netrūksta“, bet jeigu šiuose objektuose dirbs šilutiškių įmonės, kad ir tie patys „Žibai“ ar „Stamela“, darbo ir uždarbio turės mūsų žmonės. Argi tai blogai? „To ir turėtume siekti. Nors čia dar tik priešprojektinis pasiūlymas, o kalbos ir intrigos jau sklinda. Jau „suskaičiuota“, kiek Kazlauskas ar rajono architektas kyšių paėmę…“
Kalbėdamas apie autobusų parką, Steponas Kazlauskas sakė, kad jam abu investuotojų pasiūlymai gana lygiaverčiai. Jis nemano, kad pasirenkant investuotoją daug įtakos turėjo ir UAB Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas, nors jis, pasidomėjęs atliktais darbais ir pasikalbėjęs su jau esamų stočių vadovais, labiau palaikė UAB „Projestos projektai“ teikiamus projektus. Kiek daugiau abejonių sukėlė investuotojų paminėti darbų terminai.
Pasak S. Kazlausko, tik idealiausiu atveju gali pavykti darbus atlikti per metus, kaip žadėjo UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas bei jo pavaduotojas Darius Baliukevičius. Tačiau gali tekti iš buvusio autobusų parko išgabenti užterštą gruntą, gali kilti įvairių kitokių kliūčių. Realiau tikėtis, kad viskas bus atlikta maždaug per pusantrų metų.

Užrašė Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite