Kai žodis tampa kūnu, prasideda priešprieša

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys, UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas yra pasipiktinęs opozicijos veiksmais. Savo nuomonę apie šiandienos politines aktualijas jis panoro išsakyti „Pamario“ laikraščio skaitytojams.

Pasipiktinęs opozicijos veiksmais, Tarybos narys Steponas Kazlauskas nutarė pareikšti savo nuomonę.

Pasipiktinęs opozicijos veiksmais, Tarybos narys Steponas Kazlauskas nutarė pareikšti savo nuomonę.

Anot Stepono Kazlausko, jau 1,5 metų dirba naujoji Savivaldybės taryba ir dieną iš dienos regima opozicijos veikla. „Mūsų Tarybos politika nėra ta didžioji politika. Mūsų politika – tai salę pastatyti, darželius sutvarkyti, duobę užtaisyti, gatvę apšviesti. Visuomenei norėčiau plačiau paaiškinti, kas vyksta, kad ir kalbant apie autobusų parko iškėlimo projektą, – pasakoja S. Kazlauskas. – Opozicija sprendimų projektams nepritaria, o paskui skuba kviesti spaudos konferenciją ir aiškinti, kokie jie yra geri, atsargūs priimant vieną ar kitą sprendimą. Kodėl jie nenori pritarti geriems, šauniems sprendiniams?“.

Dėl autobusų parko kelis kartus buvo diskutuojama nuo sausio mėnesio. Vyko jungtiniai Tarybos komitetų posėdžiai. Anot A. Kazlausko, vis tiek kažkodėl išsišoka tie patys sąjūdiečiai (Lietuvos liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus nariai – aut. pastaba). Jiems kas blogai – tas gerai, o kas gerai – tas blogai. „Po pokalbio su investuotojais, kai opozicija liko su spaudos atstovais, sakiau: „Zigmantai Jauniau, kodėl visą laiką esi prieš? Pritariat tik visiškai formaliems sprendimams, kur tik ranką tereikia pakelti. Kur svarbūs mūsų regionui klausimai, ten visą laiką iš jūsų pusės priešprieša. Tarsi tikri kenkėjai“. Zigmantas Jaunius man aiškino, kad jie – opozicija, ir negali pritarti. Mane toks Z. Jauniaus atsakymas sutrikdė. Negali taip mąstyti rimtas Tarybos narys! Juk Zigmantas Jaunius nėra politikos naujokas, nebe pirmą Tarybos kadenciją yra Tarybos narys…“ – piktinasi S. Kazlauskas, įžvelgiąs kažkokį opozicijos politinį pavydą, nes administracijos direktoriaus Sigito Šepučio ir mero Vytauto Laurinaičio tandemas gana lankstus, galų gale be intrigų pradėjęs šauniai, konstruktyviai dirbti. Panašu, kad opozicija pradėjo krauti politinius dividendus rinkimams.
Pasak S. Kazlausko, ir Tarybos dauguma ne visuomet mąsto vienodai. Kad ir balsuodami dėl autobusų parko, socialdemokratai ir tvarkiečiai turėjo įvairių nuomonių. Vieni balsavo vienaip, kiti – kitaip. Jie laisvai pareiškė nuomonę ir balsavo už, jų manymu, tinkamesnį investuotoją. Galų gale pasirinktas tas, kuris surinko daugiausiai balsų. Anot pašnekovo, kam reikalingi antikorupciniai tyrimai, kur čia įžvelgiama intrigų, povandeninių srovių? Gal ir čia kyšo asmeninių interesų ausys? „Nežinia, kiek įtakos opozicijai turi buvęs LR Seimo narys Audrius Endzinas ir kiek laiko jis ją vadelios. Gal ten tik vienas žmogus turi savo nuomonę ir gali ją pareikšti – tai Jonas Jatautas. Algirdas Gečas irgi bando, bet jis dar tobulėja. Pakalbėkime apie Rusnę. Būdamas LR Seimo nariu, užuot palaikęs estakados projektą, A. Endzinas procesą apskundė. Gal ir buvo kažkokių pažeidimų, bet ar būdamas Šilutėje išrinktas LR Seimo narys gali trukdyti plėtoti mūsų regione vienokius ar kitokius projektus? Mes renkame vieną ar kitą žmogų, kad jis padėtų vystyti regioną, veiklą jame, gerus darbus skatintų, o ne kad trukdytų. Aš manau, kad jei ne A. Endzinas, estakados reikalai būtų jau gerokai pajudėję. Rusnės kultūros namai – vėl trukdžiai, vėl kažkas su priešgaisrinės tarnybos statybomis. Dėl autobusų parko intriga kilo greičiausiai, kad įbruktų kažkokį sklypą. Bet ar investuotojui apsimoka, užuot gavus iš Savivaldybės, pirkti sklypą ir dar jame griauti netinkamus pastatus? Gal ir daugiau kas galėjo panašiai pasielgti, bet mes netrukdome mūsų bendram tikslui. Investuotojas investuoja į naują autobusų stotį ženklią sumą – apie 5 milijonus eurų. Bet jei prasidės skundai, tyrimai, neįgyvendinsime tikslų, kurių ilgai laukia šilutiškiai. Neoficialiomis žiniomis, jau pasiskųsta Specialiųjų tyrimų tarnybai. Neatmetu galimybės, kad tai ateina iš opozicijos. Jeigu tai tiesa, visuomenė turėtų gerai pamąstyti, ar beverti sąjūdiečiai ir konservatoriai jų balsų“, – kalbėjo Tarybos narys.
Pasak jo, UAB „Žibams“ teko dirbti Plungėje, Klaipėdos rajone, tačiau su tokiomis intrigomis ten nesusidūrė. Jis užsiminė apie kalbas, kas statys naują autobusų parką, stotį ir kt. Anot S. Kazlausko, „jam pačiam nieko netrūksta“, bet jeigu šiuose objektuose dirbs šilutiškių įmonės, kad ir tie patys „Žibai“ ar „Stamela“, darbo ir uždarbio turės mūsų žmonės. Argi tai blogai? „To ir turėtume siekti. Nors čia dar tik priešprojektinis pasiūlymas, o kalbos ir intrigos jau sklinda. Jau „suskaičiuota“, kiek Kazlauskas ar rajono architektas kyšių paėmę…“
Kalbėdamas apie autobusų parką, Steponas Kazlauskas sakė, kad jam abu investuotojų pasiūlymai gana lygiaverčiai. Jis nemano, kad pasirenkant investuotoją daug įtakos turėjo ir UAB Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas, nors jis, pasidomėjęs atliktais darbais ir pasikalbėjęs su jau esamų stočių vadovais, labiau palaikė UAB „Projestos projektai“ teikiamus projektus. Kiek daugiau abejonių sukėlė investuotojų paminėti darbų terminai.
Pasak S. Kazlausko, tik idealiausiu atveju gali pavykti darbus atlikti per metus, kaip žadėjo UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas bei jo pavaduotojas Darius Baliukevičius. Tačiau gali tekti iš buvusio autobusų parko išgabenti užterštą gruntą, gali kilti įvairių kitokių kliūčių. Realiau tikėtis, kad viskas bus atlikta maždaug per pusantrų metų.

Užrašė Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite