Kai žodis tampa kūnu, prasideda priešprieša

Šilutės r. savivaldybės tarybos narys, UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas yra pasipiktinęs opozicijos veiksmais. Savo nuomonę apie šiandienos politines aktualijas jis panoro išsakyti „Pamario“ laikraščio skaitytojams.

Pasipiktinęs opozicijos veiksmais, Tarybos narys Steponas Kazlauskas nutarė pareikšti savo nuomonę.

Pasipiktinęs opozicijos veiksmais, Tarybos narys Steponas Kazlauskas nutarė pareikšti savo nuomonę.

Anot Stepono Kazlausko, jau 1,5 metų dirba naujoji Savivaldybės taryba ir dieną iš dienos regima opozicijos veikla. „Mūsų Tarybos politika nėra ta didžioji politika. Mūsų politika – tai salę pastatyti, darželius sutvarkyti, duobę užtaisyti, gatvę apšviesti. Visuomenei norėčiau plačiau paaiškinti, kas vyksta, kad ir kalbant apie autobusų parko iškėlimo projektą, – pasakoja S. Kazlauskas. – Opozicija sprendimų projektams nepritaria, o paskui skuba kviesti spaudos konferenciją ir aiškinti, kokie jie yra geri, atsargūs priimant vieną ar kitą sprendimą. Kodėl jie nenori pritarti geriems, šauniems sprendiniams?“.

Dėl autobusų parko kelis kartus buvo diskutuojama nuo sausio mėnesio. Vyko jungtiniai Tarybos komitetų posėdžiai. Anot A. Kazlausko, vis tiek kažkodėl išsišoka tie patys sąjūdiečiai (Lietuvos liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus nariai – aut. pastaba). Jiems kas blogai – tas gerai, o kas gerai – tas blogai. „Po pokalbio su investuotojais, kai opozicija liko su spaudos atstovais, sakiau: „Zigmantai Jauniau, kodėl visą laiką esi prieš? Pritariat tik visiškai formaliems sprendimams, kur tik ranką tereikia pakelti. Kur svarbūs mūsų regionui klausimai, ten visą laiką iš jūsų pusės priešprieša. Tarsi tikri kenkėjai“. Zigmantas Jaunius man aiškino, kad jie – opozicija, ir negali pritarti. Mane toks Z. Jauniaus atsakymas sutrikdė. Negali taip mąstyti rimtas Tarybos narys! Juk Zigmantas Jaunius nėra politikos naujokas, nebe pirmą Tarybos kadenciją yra Tarybos narys…“ – piktinasi S. Kazlauskas, įžvelgiąs kažkokį opozicijos politinį pavydą, nes administracijos direktoriaus Sigito Šepučio ir mero Vytauto Laurinaičio tandemas gana lankstus, galų gale be intrigų pradėjęs šauniai, konstruktyviai dirbti. Panašu, kad opozicija pradėjo krauti politinius dividendus rinkimams.
Pasak S. Kazlausko, ir Tarybos dauguma ne visuomet mąsto vienodai. Kad ir balsuodami dėl autobusų parko, socialdemokratai ir tvarkiečiai turėjo įvairių nuomonių. Vieni balsavo vienaip, kiti – kitaip. Jie laisvai pareiškė nuomonę ir balsavo už, jų manymu, tinkamesnį investuotoją. Galų gale pasirinktas tas, kuris surinko daugiausiai balsų. Anot pašnekovo, kam reikalingi antikorupciniai tyrimai, kur čia įžvelgiama intrigų, povandeninių srovių? Gal ir čia kyšo asmeninių interesų ausys? „Nežinia, kiek įtakos opozicijai turi buvęs LR Seimo narys Audrius Endzinas ir kiek laiko jis ją vadelios. Gal ten tik vienas žmogus turi savo nuomonę ir gali ją pareikšti – tai Jonas Jatautas. Algirdas Gečas irgi bando, bet jis dar tobulėja. Pakalbėkime apie Rusnę. Būdamas LR Seimo nariu, užuot palaikęs estakados projektą, A. Endzinas procesą apskundė. Gal ir buvo kažkokių pažeidimų, bet ar būdamas Šilutėje išrinktas LR Seimo narys gali trukdyti plėtoti mūsų regione vienokius ar kitokius projektus? Mes renkame vieną ar kitą žmogų, kad jis padėtų vystyti regioną, veiklą jame, gerus darbus skatintų, o ne kad trukdytų. Aš manau, kad jei ne A. Endzinas, estakados reikalai būtų jau gerokai pajudėję. Rusnės kultūros namai – vėl trukdžiai, vėl kažkas su priešgaisrinės tarnybos statybomis. Dėl autobusų parko intriga kilo greičiausiai, kad įbruktų kažkokį sklypą. Bet ar investuotojui apsimoka, užuot gavus iš Savivaldybės, pirkti sklypą ir dar jame griauti netinkamus pastatus? Gal ir daugiau kas galėjo panašiai pasielgti, bet mes netrukdome mūsų bendram tikslui. Investuotojas investuoja į naują autobusų stotį ženklią sumą – apie 5 milijonus eurų. Bet jei prasidės skundai, tyrimai, neįgyvendinsime tikslų, kurių ilgai laukia šilutiškiai. Neoficialiomis žiniomis, jau pasiskųsta Specialiųjų tyrimų tarnybai. Neatmetu galimybės, kad tai ateina iš opozicijos. Jeigu tai tiesa, visuomenė turėtų gerai pamąstyti, ar beverti sąjūdiečiai ir konservatoriai jų balsų“, – kalbėjo Tarybos narys.
Pasak jo, UAB „Žibams“ teko dirbti Plungėje, Klaipėdos rajone, tačiau su tokiomis intrigomis ten nesusidūrė. Jis užsiminė apie kalbas, kas statys naują autobusų parką, stotį ir kt. Anot S. Kazlausko, „jam pačiam nieko netrūksta“, bet jeigu šiuose objektuose dirbs šilutiškių įmonės, kad ir tie patys „Žibai“ ar „Stamela“, darbo ir uždarbio turės mūsų žmonės. Argi tai blogai? „To ir turėtume siekti. Nors čia dar tik priešprojektinis pasiūlymas, o kalbos ir intrigos jau sklinda. Jau „suskaičiuota“, kiek Kazlauskas ar rajono architektas kyšių paėmę…“
Kalbėdamas apie autobusų parką, Steponas Kazlauskas sakė, kad jam abu investuotojų pasiūlymai gana lygiaverčiai. Jis nemano, kad pasirenkant investuotoją daug įtakos turėjo ir UAB Šilutės autobusų parko direktoriaus Artūro Stonkaus pasisakymas, nors jis, pasidomėjęs atliktais darbais ir pasikalbėjęs su jau esamų stočių vadovais, labiau palaikė UAB „Projestos projektai“ teikiamus projektus. Kiek daugiau abejonių sukėlė investuotojų paminėti darbų terminai.
Pasak S. Kazlausko, tik idealiausiu atveju gali pavykti darbus atlikti per metus, kaip žadėjo UAB „Projestos projektai“ generalinis direktorius Rytis Kanapėnas bei jo pavaduotojas Darius Baliukevičius. Tačiau gali tekti iš buvusio autobusų parko išgabenti užterštą gruntą, gali kilti įvairių kitokių kliūčių. Realiau tikėtis, kad viskas bus atlikta maždaug per pusantrų metų.

Užrašė Vaidotas VILKAS

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite