Kada reikia renovuoti stogo dangą?

stogo dangaStogo danga – vienas svarbiausių namo elementų, garantuojančių tiek estetišką išorę, tiek komfortišką namo vidų.

Būtent stogas neleidžia šilumai išeiti, izoliuoja nuo didelių karščių ir išorės triukšmo. Galite labai norėti sutaupyti, tačiau nepamirškite, kad, atėjus laikui atnaujinti dangą, tai padaryti privaloma. Tai svarbu dėl jūsų, jūsų artimųjų saugumo, taip pat daiktų (automobilių, dekoracijų) saugumo.

Kad jau metas renovuoti stogą, galite spręsti iš įvairių dalykų: jo išvaizdos, taip pat matomų pažeidimų (kai stogas pradeda leisti vandenį) bei kai stogas tampa nesaugus – atitrūksta kopėčios, savo funkcijų nebeatlieka sniego užtvaros.

Pamatę šias problemas nedelskite, kol jos nesukėlė dar didesnių finansinių nuostolių ar pavojaus sveikatai.

 

Stogas vizualiai atrodo senas, negražus

Stogas – tai namo akcentas ir svarbi eksterjero detalė.

Kai matote, jog jis itin apaugęs samanomis ir kerpėmis, jų negalite lengvai pašalinti su cheminėmis priemonėmis ar šveisdami, taip pat jeigu jo spalva ryškiai pakitusi nuo pirminės, išblukusi. Ypač tai paaiškės, kai pabandysite stogą nuplauti arba nudažyti ir situacijos nepakeis net šie atnaujinamieji darbai.

Nepamirškite stogo dangos apžiūrėti kasmet, o jei tai tenka daryti vis dažniau ir dažniau, verta susirūpinti ir paieškoti priežasčių.

Apie tai sužinokite daugiau pasitarę su stogo dangos specialistais. Būtina susirūpinti ir tada, kai plika matomi stogo pažeidimai, praleidžiantys drėgmę ir taip gadinantys pastato vidų.

 

Stogas atrodo nesaugus

Norint atlikti būtent tokius anksčiau paminėtus priežiūros darbus, privaloma įsitikinti, jog stogas yra saugus – tvirtai prikabintos kopėčios tiek ant stogo, tiek ant sienų. Kiekvieną kartą atlikdami apžiūrą ar valydami turėsite naudotis šiais elementais, todėl nebūkite abejingi jų tvirtumui ir kokybei.

Svarbu ir sniego užtvaros – šios sienelės apsaugo nuo didelio sniego kiekio staigaus nučiuožimo. Tai ypač svarbu dėl pačių gyventojų ir praeivių saugumo – dėl netvirtai prikabintų tvorelių kiekvieną kartą jaudinsitės, kad galite būti sužeisti, o nelaimė gali padaryti didelę žalą sveikatai. Dideli sniego ar ledo kiekiai gali apgadinti ir jūsų turtą – įlenkti automobilio stogą, sudaužyti stiklą.

Pr2022/003

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite