Kada reikia renovuoti stogo dangą?

stogo dangaStogo danga – vienas svarbiausių namo elementų, garantuojančių tiek estetišką išorę, tiek komfortišką namo vidų.

Būtent stogas neleidžia šilumai išeiti, izoliuoja nuo didelių karščių ir išorės triukšmo. Galite labai norėti sutaupyti, tačiau nepamirškite, kad, atėjus laikui atnaujinti dangą, tai padaryti privaloma. Tai svarbu dėl jūsų, jūsų artimųjų saugumo, taip pat daiktų (automobilių, dekoracijų) saugumo.

Kad jau metas renovuoti stogą, galite spręsti iš įvairių dalykų: jo išvaizdos, taip pat matomų pažeidimų (kai stogas pradeda leisti vandenį) bei kai stogas tampa nesaugus – atitrūksta kopėčios, savo funkcijų nebeatlieka sniego užtvaros.

Pamatę šias problemas nedelskite, kol jos nesukėlė dar didesnių finansinių nuostolių ar pavojaus sveikatai.

 

Stogas vizualiai atrodo senas, negražus

Stogas – tai namo akcentas ir svarbi eksterjero detalė.

Kai matote, jog jis itin apaugęs samanomis ir kerpėmis, jų negalite lengvai pašalinti su cheminėmis priemonėmis ar šveisdami, taip pat jeigu jo spalva ryškiai pakitusi nuo pirminės, išblukusi. Ypač tai paaiškės, kai pabandysite stogą nuplauti arba nudažyti ir situacijos nepakeis net šie atnaujinamieji darbai.

Nepamirškite stogo dangos apžiūrėti kasmet, o jei tai tenka daryti vis dažniau ir dažniau, verta susirūpinti ir paieškoti priežasčių.

Apie tai sužinokite daugiau pasitarę su stogo dangos specialistais. Būtina susirūpinti ir tada, kai plika matomi stogo pažeidimai, praleidžiantys drėgmę ir taip gadinantys pastato vidų.

 

Stogas atrodo nesaugus

Norint atlikti būtent tokius anksčiau paminėtus priežiūros darbus, privaloma įsitikinti, jog stogas yra saugus – tvirtai prikabintos kopėčios tiek ant stogo, tiek ant sienų. Kiekvieną kartą atlikdami apžiūrą ar valydami turėsite naudotis šiais elementais, todėl nebūkite abejingi jų tvirtumui ir kokybei.

Svarbu ir sniego užtvaros – šios sienelės apsaugo nuo didelio sniego kiekio staigaus nučiuožimo. Tai ypač svarbu dėl pačių gyventojų ir praeivių saugumo – dėl netvirtai prikabintų tvorelių kiekvieną kartą jaudinsitės, kad galite būti sužeisti, o nelaimė gali padaryti didelę žalą sveikatai. Dideli sniego ar ledo kiekiai gali apgadinti ir jūsų turtą – įlenkti automobilio stogą, sudaužyti stiklą.

Pr2022/003

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Degalų kainos pakito nežymiai

Praėjusią savaitę vidutinė benzino kaina Lietuvoje didėjo nežymiai – 0,2 proc., o dyzelino kaina 0,6 proc. sumažėjo. Euro zonos valstybėse benzino vidutinės kainos praėjusią savaitę sumažėjo apie 0,1 proc., o dyzelino sumažėjo 0,6 procento. Palyginus su Euro zonos valstybių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 16,2 proc. mažesnė, dyzelino – 6,6 proc. mažesnė. Kovo 11-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,60 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,50 Eur/l. Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse didėjo

Ar išsipildys penkiametės Marijos svajonė tapti Lietuvos Respublikos Prezidente?  

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išklausiusi penkiametės Marijos svajonę, priėmė jos prašymą registruotis dalyvauti 2059 metais vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose.   Prieš metus susigrūmusi su vėžiu, Marija šiuo metu sėkmingai gydosi ir siekia išgyventi. Ji svajoja užaugti ir išpildyti savo svajonę tapti Lietuvos Respublikos Prezidente. Marija tiki, kad pasveikę vaikai, būsimi Lietuvos lyderiai, išgyvenę ir užaugę, atneš daug žadančių permainų mūsų šaliai, kurs naujos kartos valstybę, gins ir tarnaus jai savo širdimi, protu ir atsidavimu. Kovo 14 dieną mergaitė atvyko į

Pasveikino šimtametę šilutiškę Emiliją Baikauskienę

Gyvenimas šilutiškei Emilijai Baikauskienei padovanojo pačią gražiausią dovaną – 100-ąjį gimtadienį. Apsupta gražiausių gėlių žiedų, pačių artimiausių šeimos narių dėmesiu ir globa kovo 13-ąją E. Baikauskienė minėjo šią ypatingą progą! Nuoširdžiausius sveikinimus jubiliatei gimimo dieną atvežė ir Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Barauskienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Komunikacijos skyrius

Lietuvos bankas: gynybos stiprinimui – mokesčių pajamos ir skolintos lėšos

Didesnes Lietuvos valstybės gynybos išlaidas galima finansuoti gautomis papildomomis pajamomis atsisakius ar sumažinus galiojančias mokesčių lengvatas, peržiūrėjus turto apmokestinimą ir papildomai skolinantis. Tokią išvadą padarė Lietuvos bankas, kuris, reaguodamas į būtinybę didinti gynybos finansavimą, remdamasis savo ekspertine kompetencija ekonomikos ir finansų srityse, išanalizavo galimus lėšų šaltinius valstybės saugumui didinti ir artimiausiu metu analizę bei išvadas pateiks Finansų ministerijai. „Šalies gynybos finansavimas turėtų būti užtikrinamas mišriu modeliu – finansuojamas iš dviejų šaltinių. Nuolatinio palaikomojo pobūdžio gynybos poreikiai turėtų būti finansuojami papildomomis

Taip pat skaitykite