Kada reikia renovuoti stogo dangą?

stogo dangaStogo danga – vienas svarbiausių namo elementų, garantuojančių tiek estetišką išorę, tiek komfortišką namo vidų.

Būtent stogas neleidžia šilumai išeiti, izoliuoja nuo didelių karščių ir išorės triukšmo. Galite labai norėti sutaupyti, tačiau nepamirškite, kad, atėjus laikui atnaujinti dangą, tai padaryti privaloma. Tai svarbu dėl jūsų, jūsų artimųjų saugumo, taip pat daiktų (automobilių, dekoracijų) saugumo.

Kad jau metas renovuoti stogą, galite spręsti iš įvairių dalykų: jo išvaizdos, taip pat matomų pažeidimų (kai stogas pradeda leisti vandenį) bei kai stogas tampa nesaugus – atitrūksta kopėčios, savo funkcijų nebeatlieka sniego užtvaros.

Pamatę šias problemas nedelskite, kol jos nesukėlė dar didesnių finansinių nuostolių ar pavojaus sveikatai.

 

Stogas vizualiai atrodo senas, negražus

Stogas – tai namo akcentas ir svarbi eksterjero detalė.

Kai matote, jog jis itin apaugęs samanomis ir kerpėmis, jų negalite lengvai pašalinti su cheminėmis priemonėmis ar šveisdami, taip pat jeigu jo spalva ryškiai pakitusi nuo pirminės, išblukusi. Ypač tai paaiškės, kai pabandysite stogą nuplauti arba nudažyti ir situacijos nepakeis net šie atnaujinamieji darbai.

Nepamirškite stogo dangos apžiūrėti kasmet, o jei tai tenka daryti vis dažniau ir dažniau, verta susirūpinti ir paieškoti priežasčių.

Apie tai sužinokite daugiau pasitarę su stogo dangos specialistais. Būtina susirūpinti ir tada, kai plika matomi stogo pažeidimai, praleidžiantys drėgmę ir taip gadinantys pastato vidų.

 

Stogas atrodo nesaugus

Norint atlikti būtent tokius anksčiau paminėtus priežiūros darbus, privaloma įsitikinti, jog stogas yra saugus – tvirtai prikabintos kopėčios tiek ant stogo, tiek ant sienų. Kiekvieną kartą atlikdami apžiūrą ar valydami turėsite naudotis šiais elementais, todėl nebūkite abejingi jų tvirtumui ir kokybei.

Svarbu ir sniego užtvaros – šios sienelės apsaugo nuo didelio sniego kiekio staigaus nučiuožimo. Tai ypač svarbu dėl pačių gyventojų ir praeivių saugumo – dėl netvirtai prikabintų tvorelių kiekvieną kartą jaudinsitės, kad galite būti sužeisti, o nelaimė gali padaryti didelę žalą sveikatai. Dideli sniego ar ledo kiekiai gali apgadinti ir jūsų turtą – įlenkti automobilio stogą, sudaužyti stiklą.

Pr2022/003

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite