Kada metas apsilankyti pas periodontologą?

Mokslas apie dantis ir jų priežiūrą yra sudėtingesnis ir detalesnis nei gali atrodyti. Yra įvairių specialistų, kurie gilina žinias, kad galėtų išspręsti skirtingas burnos, dantų problemas. Dažnai odontologai gali pasiūlyti apsilankyti pas kitus specialistus, tačiau kaip juos atskirti?

Odontologas, kurio specializacija – periodonto ligos (lėtinė uždegiminė liga, pažeidžianti dantenas ir kaulus) prevencija, diagnostika ir gydymas yra periodontologas. Jis moka be skausmo atlikti labai sudėtingas procedūras ir gali pasiekti geriausių rezultatų taikydamas efektyviausius gydymo būdus. 

Kuo periodontologija išsiskiria iš kitų odontologijos sričių?

Kiekvienas odontologijos mokslas skiriasi. Tik verta tiksliai žinoti, koks specialistas gali padėti, kai reikia gydyti dantis ar burnos ertmę. Vienas iš mokslų, kuris tiria dantis ir dantenas, yra periodontologija. Šis mokslas skiriasi tuo, kad gydomos gana sudėtinga dantų ir dantenų būklė. 

Kokias ligas gydo šis odontologas?

Kiekvienas odontologas turi tam tikrą specializaciją. Vieni gydo dantenas, kiti šalina akmenis, taiso dantis. Periodontologai gydo keletą pagrindinių ligų. Viena iš dažniausiai pasikartojančių, su kuriomis susiduria daugelis lietuvių, yra gingivitas, taip pat periodontitas ir dantų recesija.

Gingivitas – tai ankstyva dantenų ligos forma. Dažniausiai ši problema kyla, kai nesilaikoma tinkamos burnos higienos. Tada ant dantų kaupiasi apnašos ir vėliau susidaro akmenys. Galų gale jie gali sudirginti dantenas ir sukelti dantenų uždegimą.

Dažnai žmonės vengia valytis dantis su siūlu, dėl to gali atsirasti periodontitas. Ši liga yra uždegiminė, ją sukelia bakterijos. Simptomai: liga pasireiškia dantenų patinimu, todėl kasdienė dantų priežiūra gali tapti sunkesnė.

Ilgainiui galite pajusti šiuos simptomus: dantų jautrumas ir kraujavimas, blogas burnos kvapas, dantų padėties pasikeitimas ir net klibėjimas. Skaičiuojama, kad Lietuvoje periodontitu serga daugiau nei 40% moterų ir 50% vyrų. Kai liga progresuoja, kyla pavojus prarasti dantis. Periodontitas yra dažniausia dantų netekimo priežastis.

Ar girdėjote apie dantenų recesiją? Kokia tai liga?

Dantenų recesija yra liga, kuri turi būti gydoma nedelsiant. Šis burnos sutrikimas nepastebimas iškart, tačiau palaipsniui kinta burnos būklė, dantys atsitraukia nuo dantenų. Negydant šaknies paviršius ilgainiui tampa jautresnis pažeidimams, toliau didėja danties jautrumas, prastėja estetinis vaizdas.

Akivaizdu, kad kiekviena dantenų liga nusipelno pakankamai dėmesio. Priešingu atveju, būklei progresuojant, gali tekti patirti skausmingų komplikacijų.

Ar skausmingos procedūros laukia, jei sergate viena iš dantų ar dantenų ligų?

Pirmiausia, reikia tinkamai pasirūpinti dantų būkle, tinkamai juos prižiūrėti namuose, jei norite išvengti dantų ligų ir pakitimų. Kiekvienas odontologas vizito metu parengia individualų gydymo planą, paaiškina ligos priežastis ir pasekmes. Jei reikia, periodontologas gali nukreipti pacientą pas kitą specialistą, pavyzdžiui, ortopedą, endodontą ar burnos chirurgą. Jei negrįžtamų pakitimų nėra, kartais užtenka profesionalios burnos higienos, norint išvalyti akmenis virš ir po dantenomis. Pažengusios periodonto ligos atvejais atliekamas gilus valymas ir pašalinamas uždegimas.

Sunkiais atvejais, kai po giluminio valymo ne visur pavyko pasiekti norimą gijimą, atliekama procedūra, kurios metu chirurginiu būdu švelniai pakeliamos dantenos ir valomi uždegimo pažeisti audiniai. Esant palankioms sąlygoms procedūros metu galima atlikti kaulo augmentaciją (regeneraciją). Tokio tipo operacijos metu visada naudojami nuskausminamieji. Vaistai užtikrina, kad pacientas nepatirs didelio diskomforto. Esant periodonto ligai, svarbu kreiptis į periodontologą.

Kviečiame registruotis į konsultaciją vilnius.32balti.lt.

pr2023/73

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutė: mero komandoje – socialdemokratė Vaidutė Armonienė

Šilutės rajono savivaldybės mero patarėjos pareigas jau eina socialdemokratė Vaidutė Armonienė. Ji – antroji mero patarėja, anksčiau dirbusi Edita Šukytė ir po savivaldos rinkimų liko šiose pareigose. Šilutės rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis savo komandoje gali turėti du vicemerus, du patarėjus, savivaldybės administracijos direktorių. Mero valia, ką jis pasirenka į šią komandą. Kol kas merui sekėsi: į vicemerus pasiūlė Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininką Tomą Budrikį, savivaldybės Taryba pritarė. Savivaldybės administracijos direktoriumi paskyrė Andrių Jurkų,

Orai vės, šalnų vis bus, žadama ir lietaus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie artėjančio savaitgalio orus. Birželio 2 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palis (vyraus nedidelis lietus). Vėjas pūs iš šiaurės, 8-13 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra bus 2-7, vietomis – 8-10 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakaruose, šalnos, bus nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.  Dieną vietomis trumpas, daugiausia nedidelis lietus. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15-17 m/s. Temperatūra  bus 12-17 laipsnių šilumos. Birželio 3 d., šeštadienį,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Gegužės 30 d. prieš pietus Pagrynių k., Šilutės sen., neblaiviai (2,42 prom.) moteriai, gim. 1972 m., sukėlė fizinį skausmą vyras, gim. 1989 m. Birželio 1 d. popietę Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1954 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1953 m. Įtariamoji buvo sulaikyta. Gegužės 21 d. naktį Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1996 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (4,69 prom.) vyrui, gim. 1987 m. Gegužės 31 d.

Taip pat skaitykite