Ką verta žinoti apie dantų breketus? Kur Kaune rasti patikimą ortodontą?

dantų briketus

Ortodontija – tai mokslas apie netaisyklingą sąkandį, kreivus dantis ir jų gydymą. Todėl ortodontinis gydymas turi ne tik koreguoti kreivus dantis, bet ir išspręsti sąkandžio problemas. Netaisyklingas sąkandis gali neigiamai paveikti kramtymo ir kalbėjimo funkciją, veido ir šypsenos grožį. Ortodontinis gydymas suteiks galimybę gražiai šypsotis ir sudarys sąlygas normaliai ir subalansuotai funkcionuoti sąkandžio funkcijai.

Gražūs, tvarkingi ir sveiki dantys – gamtos ir paveldėjimo dovana, kurią turėti gali ne kiekvienas, tačiau šiuolaikinė odontologija gali ištaisyti šią klaidą. Breketai – viena populiariausių odontologinių priemonių kreiviems dantims koreguoti. Nepaisant to, pastebima, kad pacientams kyla daug klausimų apie šiuos ortodontinius prietaisus. Kiek laiko tenka nešioti breketus? Ar skaudės? Ar breketus sunku prižiūrėti? Ir daug daugiau.

Pasistengsime atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus apie breketus.

Kokia yra orentacinė dantų breketų kaina?

Ortodontinis gydymas susideda iš dviejų etapų: aktyvaus ir pasyvaus.

Aktyviojoje fazėje tiesinami dantys, koreguojamas sąkandis. Pas ortodontą pacientai turėtų lankytis vidutiniškai kas 4–8 savaites. Vidutiniškai ortodontinis gydymas trunka 1,5–2,5 metų. Gydymo trukmė priklauso ne tik nuo atvejo sudėtingumo ir amžiaus, bet ir nuo paciento motyvacijos. Atsakyti, kokia dantų breketų kaina, yra sunku, nes kainos gali svyruoti nuo 800-1500, priklausomai nuo to, kiek ilgai jums reikės nešioti breketus ir kiek veržimų pas odontologą turėsite.

Pasyvioji fazė vadinama sulaikymu. Aktyvaus ortodontinio aparato nuėmimo metu naudojamas fiksuotas arba nuimamas fiksatorius, kad būtų išlaikytas ortodontinio gydymo rezultatas. Laikymo laikas priklauso nuo ortodontinių anomalijų sudėtingumo, paciento amžiaus ir kitų veiksnių.

Patarimas nešiojantiems breketus: reguliariai apsilankykite pas burnos higienistą ir atlikite profesionalią burnos higieną, kaip rekomenduoja gydytojas ortodontas. sypsenosmagija.lt odontologai pasiruošę padėti.

Kokios galimos komplikacijos nešiojant breketus (kabes)?

Dažniausios komplikacijos arba šalutinis poveikis nešiojant breketus (kabes) yra dantų ėduonis ir periodonto pažeidimai, tačiau to galima išvengti, jei kruopščiai ir reguliariai valysite ir prižiūrėsite dantis bei breketus. Kai kurie žmonės gali būti alergiški kabėse esančiam nikeliui ar lateksui, todėl reikia iš anksto įspėti odontologą, kad šis parinktų pacientui tinkamiausius breketus.

Kitos galimos komplikacijos yra šaknų tirpimas ir burnos opos. Tokiu atveju nereikėtų nieko laukti ir nedelsiant kreiptis į savo odontologą ar ortodontą.

Vis dar populiarūs metaliniai breketai, pagaminti iš aukštos kokybės titano ir nerūdijančio plieno mišinio

Šio tipo breketai yra labai patvarūs, tačiau labai traukia akį. Pacientai, norintys mažiau akį traukiančių breketų, bet kada gali rinktis keraminius, safyro breketus. Keraminiai breketai pagaminti iš keramikos, o safyras – iš dirbtinio monokristalinio safyro. Jie pasižymi mažiau akį traukiančiu dizainu, tačiau verta paminėti, kad tokio tipo kabės nėra itin patvarios.

Svarbu tinkama burnos higiena ir breketų nešiojimas

Rekomenduojama dantis valytis bent du kartus per dieną. Dantų šepetėlis turi būti minkštas su užapvalintais šereliais. Pirmiausia švelniais horizontaliais judesiais nuvalykite sritį aplink breketus, o tada nuvalykite vidinį dantų paviršių ir kramtomąjį paviršių. Šiuos paviršius galima valyti šluojant arba sukamaisiais judesiais. Be to, verta nepamiršti šluojančiais judesiais nuvalyti nuosėdas ant liežuvio ir dantenų.

Tiesa, vien dantų šepetėlio neužtenka, reikėtų įsigyti ir dantų siūlą ar tarpdančių šepetėlius, kurie efektyviai pašalins apnašas tarpdančių tarpuose ir išvalys tarpą tarp breketų ir dantų.

pr2021/136

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite