Ką verta žinoti apie dantų breketus? Kur Kaune rasti patikimą ortodontą?

dantų briketus

Ortodontija – tai mokslas apie netaisyklingą sąkandį, kreivus dantis ir jų gydymą. Todėl ortodontinis gydymas turi ne tik koreguoti kreivus dantis, bet ir išspręsti sąkandžio problemas. Netaisyklingas sąkandis gali neigiamai paveikti kramtymo ir kalbėjimo funkciją, veido ir šypsenos grožį. Ortodontinis gydymas suteiks galimybę gražiai šypsotis ir sudarys sąlygas normaliai ir subalansuotai funkcionuoti sąkandžio funkcijai.

Gražūs, tvarkingi ir sveiki dantys – gamtos ir paveldėjimo dovana, kurią turėti gali ne kiekvienas, tačiau šiuolaikinė odontologija gali ištaisyti šią klaidą. Breketai – viena populiariausių odontologinių priemonių kreiviems dantims koreguoti. Nepaisant to, pastebima, kad pacientams kyla daug klausimų apie šiuos ortodontinius prietaisus. Kiek laiko tenka nešioti breketus? Ar skaudės? Ar breketus sunku prižiūrėti? Ir daug daugiau.

Pasistengsime atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus apie breketus.

Kokia yra orentacinė dantų breketų kaina?

Ortodontinis gydymas susideda iš dviejų etapų: aktyvaus ir pasyvaus.

Aktyviojoje fazėje tiesinami dantys, koreguojamas sąkandis. Pas ortodontą pacientai turėtų lankytis vidutiniškai kas 4–8 savaites. Vidutiniškai ortodontinis gydymas trunka 1,5–2,5 metų. Gydymo trukmė priklauso ne tik nuo atvejo sudėtingumo ir amžiaus, bet ir nuo paciento motyvacijos. Atsakyti, kokia dantų breketų kaina, yra sunku, nes kainos gali svyruoti nuo 800-1500, priklausomai nuo to, kiek ilgai jums reikės nešioti breketus ir kiek veržimų pas odontologą turėsite.

Pasyvioji fazė vadinama sulaikymu. Aktyvaus ortodontinio aparato nuėmimo metu naudojamas fiksuotas arba nuimamas fiksatorius, kad būtų išlaikytas ortodontinio gydymo rezultatas. Laikymo laikas priklauso nuo ortodontinių anomalijų sudėtingumo, paciento amžiaus ir kitų veiksnių.

Patarimas nešiojantiems breketus: reguliariai apsilankykite pas burnos higienistą ir atlikite profesionalią burnos higieną, kaip rekomenduoja gydytojas ortodontas. sypsenosmagija.lt odontologai pasiruošę padėti.

Kokios galimos komplikacijos nešiojant breketus (kabes)?

Dažniausios komplikacijos arba šalutinis poveikis nešiojant breketus (kabes) yra dantų ėduonis ir periodonto pažeidimai, tačiau to galima išvengti, jei kruopščiai ir reguliariai valysite ir prižiūrėsite dantis bei breketus. Kai kurie žmonės gali būti alergiški kabėse esančiam nikeliui ar lateksui, todėl reikia iš anksto įspėti odontologą, kad šis parinktų pacientui tinkamiausius breketus.

Kitos galimos komplikacijos yra šaknų tirpimas ir burnos opos. Tokiu atveju nereikėtų nieko laukti ir nedelsiant kreiptis į savo odontologą ar ortodontą.

Vis dar populiarūs metaliniai breketai, pagaminti iš aukštos kokybės titano ir nerūdijančio plieno mišinio

Šio tipo breketai yra labai patvarūs, tačiau labai traukia akį. Pacientai, norintys mažiau akį traukiančių breketų, bet kada gali rinktis keraminius, safyro breketus. Keraminiai breketai pagaminti iš keramikos, o safyras – iš dirbtinio monokristalinio safyro. Jie pasižymi mažiau akį traukiančiu dizainu, tačiau verta paminėti, kad tokio tipo kabės nėra itin patvarios.

Svarbu tinkama burnos higiena ir breketų nešiojimas

Rekomenduojama dantis valytis bent du kartus per dieną. Dantų šepetėlis turi būti minkštas su užapvalintais šereliais. Pirmiausia švelniais horizontaliais judesiais nuvalykite sritį aplink breketus, o tada nuvalykite vidinį dantų paviršių ir kramtomąjį paviršių. Šiuos paviršius galima valyti šluojant arba sukamaisiais judesiais. Be to, verta nepamiršti šluojančiais judesiais nuvalyti nuosėdas ant liežuvio ir dantenų.

Tiesa, vien dantų šepetėlio neužtenka, reikėtų įsigyti ir dantų siūlą ar tarpdančių šepetėlius, kurie efektyviai pašalins apnašas tarpdančių tarpuose ir išvalys tarpą tarp breketų ir dantų.

pr2021/136

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite