Ką verta žinoti apie dantų breketus? Kur Kaune rasti patikimą ortodontą?

dantų briketus

Ortodontija – tai mokslas apie netaisyklingą sąkandį, kreivus dantis ir jų gydymą. Todėl ortodontinis gydymas turi ne tik koreguoti kreivus dantis, bet ir išspręsti sąkandžio problemas. Netaisyklingas sąkandis gali neigiamai paveikti kramtymo ir kalbėjimo funkciją, veido ir šypsenos grožį. Ortodontinis gydymas suteiks galimybę gražiai šypsotis ir sudarys sąlygas normaliai ir subalansuotai funkcionuoti sąkandžio funkcijai.

Gražūs, tvarkingi ir sveiki dantys – gamtos ir paveldėjimo dovana, kurią turėti gali ne kiekvienas, tačiau šiuolaikinė odontologija gali ištaisyti šią klaidą. Breketai – viena populiariausių odontologinių priemonių kreiviems dantims koreguoti. Nepaisant to, pastebima, kad pacientams kyla daug klausimų apie šiuos ortodontinius prietaisus. Kiek laiko tenka nešioti breketus? Ar skaudės? Ar breketus sunku prižiūrėti? Ir daug daugiau.

Pasistengsime atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus apie breketus.

Kokia yra orentacinė dantų breketų kaina?

Ortodontinis gydymas susideda iš dviejų etapų: aktyvaus ir pasyvaus.

Aktyviojoje fazėje tiesinami dantys, koreguojamas sąkandis. Pas ortodontą pacientai turėtų lankytis vidutiniškai kas 4–8 savaites. Vidutiniškai ortodontinis gydymas trunka 1,5–2,5 metų. Gydymo trukmė priklauso ne tik nuo atvejo sudėtingumo ir amžiaus, bet ir nuo paciento motyvacijos. Atsakyti, kokia dantų breketų kaina, yra sunku, nes kainos gali svyruoti nuo 800-1500, priklausomai nuo to, kiek ilgai jums reikės nešioti breketus ir kiek veržimų pas odontologą turėsite.

Pasyvioji fazė vadinama sulaikymu. Aktyvaus ortodontinio aparato nuėmimo metu naudojamas fiksuotas arba nuimamas fiksatorius, kad būtų išlaikytas ortodontinio gydymo rezultatas. Laikymo laikas priklauso nuo ortodontinių anomalijų sudėtingumo, paciento amžiaus ir kitų veiksnių.

Patarimas nešiojantiems breketus: reguliariai apsilankykite pas burnos higienistą ir atlikite profesionalią burnos higieną, kaip rekomenduoja gydytojas ortodontas. sypsenosmagija.lt odontologai pasiruošę padėti.

Kokios galimos komplikacijos nešiojant breketus (kabes)?

Dažniausios komplikacijos arba šalutinis poveikis nešiojant breketus (kabes) yra dantų ėduonis ir periodonto pažeidimai, tačiau to galima išvengti, jei kruopščiai ir reguliariai valysite ir prižiūrėsite dantis bei breketus. Kai kurie žmonės gali būti alergiški kabėse esančiam nikeliui ar lateksui, todėl reikia iš anksto įspėti odontologą, kad šis parinktų pacientui tinkamiausius breketus.

Kitos galimos komplikacijos yra šaknų tirpimas ir burnos opos. Tokiu atveju nereikėtų nieko laukti ir nedelsiant kreiptis į savo odontologą ar ortodontą.

Vis dar populiarūs metaliniai breketai, pagaminti iš aukštos kokybės titano ir nerūdijančio plieno mišinio

Šio tipo breketai yra labai patvarūs, tačiau labai traukia akį. Pacientai, norintys mažiau akį traukiančių breketų, bet kada gali rinktis keraminius, safyro breketus. Keraminiai breketai pagaminti iš keramikos, o safyras – iš dirbtinio monokristalinio safyro. Jie pasižymi mažiau akį traukiančiu dizainu, tačiau verta paminėti, kad tokio tipo kabės nėra itin patvarios.

Svarbu tinkama burnos higiena ir breketų nešiojimas

Rekomenduojama dantis valytis bent du kartus per dieną. Dantų šepetėlis turi būti minkštas su užapvalintais šereliais. Pirmiausia švelniais horizontaliais judesiais nuvalykite sritį aplink breketus, o tada nuvalykite vidinį dantų paviršių ir kramtomąjį paviršių. Šiuos paviršius galima valyti šluojant arba sukamaisiais judesiais. Be to, verta nepamiršti šluojančiais judesiais nuvalyti nuosėdas ant liežuvio ir dantenų.

Tiesa, vien dantų šepetėlio neužtenka, reikėtų įsigyti ir dantų siūlą ar tarpdančių šepetėlius, kurie efektyviai pašalins apnašas tarpdančių tarpuose ir išvalys tarpą tarp breketų ir dantų.

pr2021/136

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Metų knygos rinkimuose – ir šilutiškio Dovydo Pancerovo romanas

Jau penktus metus 15min.lt organizuoja metų knygų rinkimus. Iš Šilutės kilusį Dovydą Pancerovą kartu su bendraminte Birute Davidonyte šiuose rinkimuose ir pernai lydėjo sėkmė, o šiemet lietuvių autorių grožinių knygų grupėje tarp 15 romanų pristatytas pirmasis D. Pancerovo romanas „Medžiojant tėvą“. Rinkimuose dalyvauja tiek skaitytojai, tiek komisija, kurią sudaro literatūros ekspertai. Iki gruodžio 7 dienos skaitytojai gali balsuoti ir išrinkti, jų nuomone, vertingiausias per metus išleistas knygas. Pristatytos keturios atrinktų knygų grupės: lietuvių autorių grožinės, negrožinės, grožinės verstinės ir negrožinės

Kviečiame pasidalinti gerumu su sergančiais kraštiečiais

Adventas. Vieniems tai tauraus susikaupimo ir rimties metas… Kitiems – malonių, džiugių rūpesčių laikotarpis, kuomet reikia pasirūpinti dovanomis artimiesiems, suplanuoti, kas puikuosis ant kalėdinio stalo ar kokių spalvų žaisliukais puošti eglutę. Deja, tokios nuotaikos tvyro ne visuose namuose… Kai kuriems iš mūsų šiomis dienomis širdį kamuoja nerimas, sumaištis, baimė… Kai kam šios dienos – grumtynės su likimu… Lemiamos grumtynės už gyvenimą… 2021 m. gruodžio 3 d. 15.30 val. Pagėgių miesto parke vyksiančios kalėdinės eglutės įžiebimo šventės metu Pagėgių savivaldybės Vydūno

Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Pirmadienis Šilutės krašte apniukęs, snyguriuoja, medžiai boluoja šlapiu sniegu. Nešąla, todėl tokia žiema labiau panaši į rudenį. Tiesa, juk dar nesibaigė lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, todėl neskubėkime tikėtis tikros žiemos. Tačiau sinoptikai jau skelbia, kad į Lietuvą ateina žiema ir bus šalčių. Pirmadienį Lietuvoje daug kur smarkiai, o Aukštaitijoje vietomis labai smarkiai snigs. Rytinėje šalies pusėje kai kur bus šlapio sniego apdraba. Tokį reiškinį jau teko matyti: šlapias sniegas krinta ir limpa, taip ant šakų, elektros laidų auga šlapio sniego

Baltosios mišrainės paslaptys

baltoji mištainė

Jeigu bėgant metams pabodo tradicinis baltosios mišrainės receptas – ne bėda. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad vos keliais ingredientais papildžius šį visiems puikiai pažįstamą patiekalą, jis gali įgauti naujų spalvų ir skonių.    Receptą sukūrė prancūzas Yra manančių, jog populiarioji baltoji mišrainė yra lietuviškas patiekalas, tačiau taip nėra. Pasakojama, kad XIX amžiuje šias ikoniškas salotas sukūrė Rusijoje dirbęs prancūzų šefas Liusjenas Olivjė. Siekdamas įtikti aukštuomenei, jis nusprendė pasiūlyti šį tą neįprasto, įkvėpto prancūziškų maisto gaminimo tradicijų.

Taip pat skaitykite