Ką verta žinoti apie dantų breketus? Kur Kaune rasti patikimą ortodontą?

dantų briketus

Ortodontija – tai mokslas apie netaisyklingą sąkandį, kreivus dantis ir jų gydymą. Todėl ortodontinis gydymas turi ne tik koreguoti kreivus dantis, bet ir išspręsti sąkandžio problemas. Netaisyklingas sąkandis gali neigiamai paveikti kramtymo ir kalbėjimo funkciją, veido ir šypsenos grožį. Ortodontinis gydymas suteiks galimybę gražiai šypsotis ir sudarys sąlygas normaliai ir subalansuotai funkcionuoti sąkandžio funkcijai.

Gražūs, tvarkingi ir sveiki dantys – gamtos ir paveldėjimo dovana, kurią turėti gali ne kiekvienas, tačiau šiuolaikinė odontologija gali ištaisyti šią klaidą. Breketai – viena populiariausių odontologinių priemonių kreiviems dantims koreguoti. Nepaisant to, pastebima, kad pacientams kyla daug klausimų apie šiuos ortodontinius prietaisus. Kiek laiko tenka nešioti breketus? Ar skaudės? Ar breketus sunku prižiūrėti? Ir daug daugiau.

Pasistengsime atsakyti į dažniausiai užduodamus klausimus apie breketus.

Kokia yra orentacinė dantų breketų kaina?

Ortodontinis gydymas susideda iš dviejų etapų: aktyvaus ir pasyvaus.

Aktyviojoje fazėje tiesinami dantys, koreguojamas sąkandis. Pas ortodontą pacientai turėtų lankytis vidutiniškai kas 4–8 savaites. Vidutiniškai ortodontinis gydymas trunka 1,5–2,5 metų. Gydymo trukmė priklauso ne tik nuo atvejo sudėtingumo ir amžiaus, bet ir nuo paciento motyvacijos. Atsakyti, kokia dantų breketų kaina, yra sunku, nes kainos gali svyruoti nuo 800-1500, priklausomai nuo to, kiek ilgai jums reikės nešioti breketus ir kiek veržimų pas odontologą turėsite.

Pasyvioji fazė vadinama sulaikymu. Aktyvaus ortodontinio aparato nuėmimo metu naudojamas fiksuotas arba nuimamas fiksatorius, kad būtų išlaikytas ortodontinio gydymo rezultatas. Laikymo laikas priklauso nuo ortodontinių anomalijų sudėtingumo, paciento amžiaus ir kitų veiksnių.

Patarimas nešiojantiems breketus: reguliariai apsilankykite pas burnos higienistą ir atlikite profesionalią burnos higieną, kaip rekomenduoja gydytojas ortodontas. sypsenosmagija.lt odontologai pasiruošę padėti.

Kokios galimos komplikacijos nešiojant breketus (kabes)?

Dažniausios komplikacijos arba šalutinis poveikis nešiojant breketus (kabes) yra dantų ėduonis ir periodonto pažeidimai, tačiau to galima išvengti, jei kruopščiai ir reguliariai valysite ir prižiūrėsite dantis bei breketus. Kai kurie žmonės gali būti alergiški kabėse esančiam nikeliui ar lateksui, todėl reikia iš anksto įspėti odontologą, kad šis parinktų pacientui tinkamiausius breketus.

Kitos galimos komplikacijos yra šaknų tirpimas ir burnos opos. Tokiu atveju nereikėtų nieko laukti ir nedelsiant kreiptis į savo odontologą ar ortodontą.

Vis dar populiarūs metaliniai breketai, pagaminti iš aukštos kokybės titano ir nerūdijančio plieno mišinio

Šio tipo breketai yra labai patvarūs, tačiau labai traukia akį. Pacientai, norintys mažiau akį traukiančių breketų, bet kada gali rinktis keraminius, safyro breketus. Keraminiai breketai pagaminti iš keramikos, o safyras – iš dirbtinio monokristalinio safyro. Jie pasižymi mažiau akį traukiančiu dizainu, tačiau verta paminėti, kad tokio tipo kabės nėra itin patvarios.

Svarbu tinkama burnos higiena ir breketų nešiojimas

Rekomenduojama dantis valytis bent du kartus per dieną. Dantų šepetėlis turi būti minkštas su užapvalintais šereliais. Pirmiausia švelniais horizontaliais judesiais nuvalykite sritį aplink breketus, o tada nuvalykite vidinį dantų paviršių ir kramtomąjį paviršių. Šiuos paviršius galima valyti šluojant arba sukamaisiais judesiais. Be to, verta nepamiršti šluojančiais judesiais nuvalyti nuosėdas ant liežuvio ir dantenų.

Tiesa, vien dantų šepetėlio neužtenka, reikėtų įsigyti ir dantų siūlą ar tarpdančių šepetėlius, kurie efektyviai pašalins apnašas tarpdančių tarpuose ir išvalys tarpą tarp breketų ir dantų.

pr2021/136

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite