Ką reikia žinoti apie gerybinius odos navikus ir kur juos galima pašalinti?

Gerybiniai odos navikai yra labai įvairi odos darinių grupė. Jie skiriasi priežastimis, simptomais, gydymu ir kt. Gerybinių odos navikų yra kiekviename ir jie vystosi visą gyvenimą. Tai karpos, apgamai, odos papilomos, dermatofibromos, seborėjinės keratozės („senatvinės karpos“), hemangiomos, lipomos ir kt.

Pavyzdžiui, karpas sukelia žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija, seborėjines keratozes veikia su amžiumi susiję odos pokyčiai ir žalingų UV spindulių poveikis, o lipomos yra poodinės riebalų ląstelės, uždarytos maišelyje.

Nors gerybiniai odos navikai skiriasi savo kilme ir išraiška, jie visi turi tam tikrų bruožų, dėl kurių jie gali būti klasifikuojami kaip nepiktybiniai odos dariniai, pavyzdžiui:

  • Neplinta į gretimus audinius ar tolimus organus
  • Lėtas augimas ir nekintamas laikui bėgant
  • Neinvazinis augimas (t.y. aplinkinių audinių pažeidimas)
  • Aiškūs, reguliarūs kontūrai, aiškios ribos
  • Jokių lydinčių simptomų, tokių kaip šlapinimasis, niežulys, kraujavimas, skausmas, uždegimas. Simptomai gali pasireikšti, nebent auglys yra didelis ir mechaniškai spaudžia gretimas kraujagysles ar nervus arba buvo traumuotas.
  • Vienoda spalva
  • Jokių aplinkinių odos pakitimų, padidėję gretimi limfmazgiai

Norint diagnozuoti gerybinius navikus, papildomų tyrimų dažniausiai nereikia

Retais atvejais citologija arba histologija atliekama esant neapibrėžtai, netipinei raiškai ar panašumui į piktybinius darinius. Tik labai retais atvejais gerybiniai odos navikai vizualiai primena odos vėžį. Todėl atsiradus naujiems, įtartiniems odos dariniams, nedelskite ir kreipkitės į dermatologą.

Konsultacijos metu buvo aptartas dispozicijos tinkamumas. Šalinimo būdas priklauso nuo darinio tipo. Gerybiniai odos dariniai nekelia pavojaus sveikatai, todėl, siekiant geresnių kosmetinių rezultatų, juos reikia šalinti tik paciento pageidavimu. Populiariausi gerybinių odos darinių šalinimo būdai yra lazerinė destrukcija, elektrochirurginė destrukcija, chirurginė intervencija. Šios procedūros atliekamos ambulatoriškai taikant vietinę nejautrą, todėl pacientai gali vykti namo tą pačią dieną.

Kai kurie gerybiniai odos dariniai, pvz., karpos ir moliuskai, gali būti gydomi vietiniais vaistais. Tačiau gydymo kursas ilgas ir pacientai ne visada laikosi nustatyto gydymo plano.

Kur galima profesionaliai pasirūpinti savo oda?

Pošiūno kliniką 2015 metais įkūrė gydytojas Gintas Pošiūnas. Turėdami ilgametę lazerinės medicinos ir chirurgijos patirtį, profesionalią gydytojų komandą ir naujausią lazerinę įrangą, šiandien Pošiūno klinika gali greitai ir saugiai padėti išspręsti kartais ir sudėtingas odos problemas.

Pošiūno klinikos gydytojai konsultuoja ir sėkmingai gydo lazeriu kraujagyslių navikus – įgimtas ir įgytas hemangiomas, teleangiektazijas ant veido ir kojų, lazeriu šalina apgamus ir kitus odos darinius. Dermatologas konsultuoja ir gydo visas odos ligas. Gali atlikti kosmetines lazerio procedūras, Botox ir natūralaus plazmos užpildo injekcijas. Bendrosios praktikos slaugytojos atlieka mezoterapiją, biologinę regeneraciją, plazmos injekcijas ir plaukų šalinimą lazeriu.

Klinikoje priimami įvairaus amžiaus pacientai – nuo ​​naujagimių iki senyvo amžiaus žmonių. Įgimtos odos defektai, įvairios odos deformacijos, traumų ir nudegimų randų pasekmės, kosmetinės odos ar kosmetinės procedūros.

Leiskite sau pasitikėti savimi ir pašalinkite odos trūkumus lengvai ir be skausmo. Juk svarbiausia pasitikėti savimi ir gerai jaustis, o jei tai eina padaryti paprastai ir be skausmo tikrai galima sau leisti.

pr2022/100

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

4 priežastys, kodėl juntamas skausmas žandikaulio srityje

Skausmas dažniausiai yra vienas pirmųjų simptomų, įspėjančių apie sveikatos sutrikimą. Kiekvieną dieną kalbame, kramtome, kandame, žiovaujame, todėl žandikaulio sąnariams tenka didelis krūvis. Priežasčių, kodėl atsirado skausmas būtent šioje srityje – gali būti daug. Šiame straipsnyje aptarsime 4 pagrindines skausmo atsiradimo priežastis.   1. Lėtinis griežimas dantimis Žandikaulio sąnariai gali sutrikti dėl bruksizmo, kitaip vadinamo dantų griežimu. Griežiant viršutinis ir apatinis žandikauliai stipriai sukandami ir dantys trinami vienas į kitą. Dažnai trinami dantų paviršiai gali sukelti ne tik dantų traumas, bet

Trys biuro popieriaus rūšys, ypač reikalingos verslui

Ar teko girdėti pasakymą, kad darbus reikia pradėti nuo balto popieriaus lapo? O ar žinote, kad liaudies dainose dažnai popieriumi buvo vadinami pinigai? Senolių išmintis dažniausiai nemeluoja. Todėl nenuostabu, kad net šiais laikais verslininkams vis dar verta investuoti į aukštos kokybės popierių. Juk jis naudingas daugeliu atvejų, pavyzdžiui, planuojant laiką susitikimams ar užsirašant naudingą informaciją. Reikėtų nepamiršti ir to, kad sėkmingam verslui reikia įvairiausių rūšių popieriaus. Todėl mūsų tikslas – trumpai pristatyti tris biure dažniausiai naudojamas popieriaus rūšis. 1. Kopijavimo

Kada sutrenktą kūno vietą šildyti, kada šaldyti, o kada kreiptis į mediką?

Sinoptikai prognozuoja lijundrą, plikledį. Tad pasivaikščiojimas žiemą gali baigtis netikėtu nugriuvimu paslydus ir vėliau jį lydinčiais skausmais. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pataria, kaip namų sąlygomis greičiau palengvinti raumenų patempimus, sutrenkimus ir kitas traumas. Taip pat paaiškina, kokiais atvejais reikėtų gydytis šaldančiomis, o kokiais – šildančiomis priemonėmis. Šildymas ir šaldymas – ar jie tikrai veiksmingi? Šalčio ir šilumos terapija dažnai yra naudojama patempimams, skausmui, patinimams ir kitoms traumoms gydyti. Anot vaistininkės, tinkamai pasitelktas šaltis arba šiluma gali sumažinti skausmą, padėti pažeistiems

Ilgalaikė automobilio nuoma, automobilio abonementas ar lizingas: patarimai verslui

Šiandien vis daugiau verslų sprendžia gana sudėtingą dilemą – ar transporto priemonę įsigyti ar nuomotis? Šiuo metu rinkoje susijusių paslaugų spektras išties platus. Tai gali būti ilgalaikė ir trumpalaikė automobilio nuoma, transporto priemonės lizingas, automobilių veiklos nuoma ar sparčiai populiarėjanti paslauga – automobilio nuoma su abonementu. Ekspertai nori atkreipti dėmesį, kad kiekvienas variantas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl prieš priimant galutinį sprendimą, reikėtų racionaliai įvertinti jums siūlomas galimybes. Daugiau galimybių pasirinkti Kiekvienas verslas ieško optimalaus sprendimo savo veiklai, todėl

Taip pat skaitykite