Ką reikia žinoti apie gerybinius odos navikus ir kur juos galima pašalinti?

Gerybiniai odos navikai yra labai įvairi odos darinių grupė. Jie skiriasi priežastimis, simptomais, gydymu ir kt. Gerybinių odos navikų yra kiekviename ir jie vystosi visą gyvenimą. Tai karpos, apgamai, odos papilomos, dermatofibromos, seborėjinės keratozės („senatvinės karpos“), hemangiomos, lipomos ir kt.

Pavyzdžiui, karpas sukelia žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija, seborėjines keratozes veikia su amžiumi susiję odos pokyčiai ir žalingų UV spindulių poveikis, o lipomos yra poodinės riebalų ląstelės, uždarytos maišelyje.

Nors gerybiniai odos navikai skiriasi savo kilme ir išraiška, jie visi turi tam tikrų bruožų, dėl kurių jie gali būti klasifikuojami kaip nepiktybiniai odos dariniai, pavyzdžiui:

  • Neplinta į gretimus audinius ar tolimus organus
  • Lėtas augimas ir nekintamas laikui bėgant
  • Neinvazinis augimas (t.y. aplinkinių audinių pažeidimas)
  • Aiškūs, reguliarūs kontūrai, aiškios ribos
  • Jokių lydinčių simptomų, tokių kaip šlapinimasis, niežulys, kraujavimas, skausmas, uždegimas. Simptomai gali pasireikšti, nebent auglys yra didelis ir mechaniškai spaudžia gretimas kraujagysles ar nervus arba buvo traumuotas.
  • Vienoda spalva
  • Jokių aplinkinių odos pakitimų, padidėję gretimi limfmazgiai

Norint diagnozuoti gerybinius navikus, papildomų tyrimų dažniausiai nereikia

Retais atvejais citologija arba histologija atliekama esant neapibrėžtai, netipinei raiškai ar panašumui į piktybinius darinius. Tik labai retais atvejais gerybiniai odos navikai vizualiai primena odos vėžį. Todėl atsiradus naujiems, įtartiniems odos dariniams, nedelskite ir kreipkitės į dermatologą.

Konsultacijos metu buvo aptartas dispozicijos tinkamumas. Šalinimo būdas priklauso nuo darinio tipo. Gerybiniai odos dariniai nekelia pavojaus sveikatai, todėl, siekiant geresnių kosmetinių rezultatų, juos reikia šalinti tik paciento pageidavimu. Populiariausi gerybinių odos darinių šalinimo būdai yra lazerinė destrukcija, elektrochirurginė destrukcija, chirurginė intervencija. Šios procedūros atliekamos ambulatoriškai taikant vietinę nejautrą, todėl pacientai gali vykti namo tą pačią dieną.

Kai kurie gerybiniai odos dariniai, pvz., karpos ir moliuskai, gali būti gydomi vietiniais vaistais. Tačiau gydymo kursas ilgas ir pacientai ne visada laikosi nustatyto gydymo plano.

Kur galima profesionaliai pasirūpinti savo oda?

Pošiūno kliniką 2015 metais įkūrė gydytojas Gintas Pošiūnas. Turėdami ilgametę lazerinės medicinos ir chirurgijos patirtį, profesionalią gydytojų komandą ir naujausią lazerinę įrangą, šiandien Pošiūno klinika gali greitai ir saugiai padėti išspręsti kartais ir sudėtingas odos problemas.

Pošiūno klinikos gydytojai konsultuoja ir sėkmingai gydo lazeriu kraujagyslių navikus – įgimtas ir įgytas hemangiomas, teleangiektazijas ant veido ir kojų, lazeriu šalina apgamus ir kitus odos darinius. Dermatologas konsultuoja ir gydo visas odos ligas. Gali atlikti kosmetines lazerio procedūras, Botox ir natūralaus plazmos užpildo injekcijas. Bendrosios praktikos slaugytojos atlieka mezoterapiją, biologinę regeneraciją, plazmos injekcijas ir plaukų šalinimą lazeriu.

Klinikoje priimami įvairaus amžiaus pacientai – nuo ​​naujagimių iki senyvo amžiaus žmonių. Įgimtos odos defektai, įvairios odos deformacijos, traumų ir nudegimų randų pasekmės, kosmetinės odos ar kosmetinės procedūros.

Leiskite sau pasitikėti savimi ir pašalinkite odos trūkumus lengvai ir be skausmo. Juk svarbiausia pasitikėti savimi ir gerai jaustis, o jei tai eina padaryti paprastai ir be skausmo tikrai galima sau leisti.

pr2022/100

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite