Ką reikia žinoti apie gerybinius odos navikus ir kur juos galima pašalinti?

Gerybiniai odos navikai yra labai įvairi odos darinių grupė. Jie skiriasi priežastimis, simptomais, gydymu ir kt. Gerybinių odos navikų yra kiekviename ir jie vystosi visą gyvenimą. Tai karpos, apgamai, odos papilomos, dermatofibromos, seborėjinės keratozės („senatvinės karpos“), hemangiomos, lipomos ir kt.

Pavyzdžiui, karpas sukelia žmogaus papilomos viruso (ŽPV) infekcija, seborėjines keratozes veikia su amžiumi susiję odos pokyčiai ir žalingų UV spindulių poveikis, o lipomos yra poodinės riebalų ląstelės, uždarytos maišelyje.

Nors gerybiniai odos navikai skiriasi savo kilme ir išraiška, jie visi turi tam tikrų bruožų, dėl kurių jie gali būti klasifikuojami kaip nepiktybiniai odos dariniai, pavyzdžiui:

  • Neplinta į gretimus audinius ar tolimus organus
  • Lėtas augimas ir nekintamas laikui bėgant
  • Neinvazinis augimas (t.y. aplinkinių audinių pažeidimas)
  • Aiškūs, reguliarūs kontūrai, aiškios ribos
  • Jokių lydinčių simptomų, tokių kaip šlapinimasis, niežulys, kraujavimas, skausmas, uždegimas. Simptomai gali pasireikšti, nebent auglys yra didelis ir mechaniškai spaudžia gretimas kraujagysles ar nervus arba buvo traumuotas.
  • Vienoda spalva
  • Jokių aplinkinių odos pakitimų, padidėję gretimi limfmazgiai

Norint diagnozuoti gerybinius navikus, papildomų tyrimų dažniausiai nereikia

Retais atvejais citologija arba histologija atliekama esant neapibrėžtai, netipinei raiškai ar panašumui į piktybinius darinius. Tik labai retais atvejais gerybiniai odos navikai vizualiai primena odos vėžį. Todėl atsiradus naujiems, įtartiniems odos dariniams, nedelskite ir kreipkitės į dermatologą.

Konsultacijos metu buvo aptartas dispozicijos tinkamumas. Šalinimo būdas priklauso nuo darinio tipo. Gerybiniai odos dariniai nekelia pavojaus sveikatai, todėl, siekiant geresnių kosmetinių rezultatų, juos reikia šalinti tik paciento pageidavimu. Populiariausi gerybinių odos darinių šalinimo būdai yra lazerinė destrukcija, elektrochirurginė destrukcija, chirurginė intervencija. Šios procedūros atliekamos ambulatoriškai taikant vietinę nejautrą, todėl pacientai gali vykti namo tą pačią dieną.

Kai kurie gerybiniai odos dariniai, pvz., karpos ir moliuskai, gali būti gydomi vietiniais vaistais. Tačiau gydymo kursas ilgas ir pacientai ne visada laikosi nustatyto gydymo plano.

Kur galima profesionaliai pasirūpinti savo oda?

Pošiūno kliniką 2015 metais įkūrė gydytojas Gintas Pošiūnas. Turėdami ilgametę lazerinės medicinos ir chirurgijos patirtį, profesionalią gydytojų komandą ir naujausią lazerinę įrangą, šiandien Pošiūno klinika gali greitai ir saugiai padėti išspręsti kartais ir sudėtingas odos problemas.

Pošiūno klinikos gydytojai konsultuoja ir sėkmingai gydo lazeriu kraujagyslių navikus – įgimtas ir įgytas hemangiomas, teleangiektazijas ant veido ir kojų, lazeriu šalina apgamus ir kitus odos darinius. Dermatologas konsultuoja ir gydo visas odos ligas. Gali atlikti kosmetines lazerio procedūras, Botox ir natūralaus plazmos užpildo injekcijas. Bendrosios praktikos slaugytojos atlieka mezoterapiją, biologinę regeneraciją, plazmos injekcijas ir plaukų šalinimą lazeriu.

Klinikoje priimami įvairaus amžiaus pacientai – nuo ​​naujagimių iki senyvo amžiaus žmonių. Įgimtos odos defektai, įvairios odos deformacijos, traumų ir nudegimų randų pasekmės, kosmetinės odos ar kosmetinės procedūros.

Leiskite sau pasitikėti savimi ir pašalinkite odos trūkumus lengvai ir be skausmo. Juk svarbiausia pasitikėti savimi ir gerai jaustis, o jei tai eina padaryti paprastai ir be skausmo tikrai galima sau leisti.

pr2022/100

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite