Ką kiekvienam gyvūnų augintojui norėtų priminti veterinarijos gydytojas?

Veterinarijos gydytojas  yra tas žmogus į kurį paprastai  kreipiamės tuo atveju,  kai mūsų augintiniai susiduria su sveikatos problemomis. Ir, jei pagalba yra sutiekiama laiku, tai kilusios sveikatos problemos paprastai yra greitai išsprendžiamos. Visgi, kiekvienas veterinarijos gydytojas norėtų priminti ir tam tikrus dalykus . Jei jų paisysite, galite būti tikri, kad jūsų auginami gyvūnai, kur kas rečiau susidurs su sveikatos problemomis.

Atminkite, kad gyvūnas negali jums pasakyti, kad jaučiasi blogai

Vienas svarbiausių dalykų, kurį jums norėtų priminti gydytojas, yra tas, kad jūsų auginami gyvūnai negali jums pasakyti, jog jaučiasi blogai. Taigi, jūs patys turite labai atidžiai stebėti savo augintinių poelgius ir išvaizdą. Nes būtent su tuo susiję pokyčiai gali pranešti apie pablogėjusią savijautą, sveikatos problemas. Jei pastebite, kad jūsų kuris kitas auginamas gyvūnas sulyso, oda išblyško. Galima įtarti tam tikras sveikatos problemas, tad būtinai kreipkitės į specialistus.

Atminkite, kad jūsų auginami gyvūnai sensta kur kas greičiau nei jūs pats

Ne paslaptis, kad šeimininkai neretai yra linkę susitapatinti su savo augintiniais. Tačiau tai – netinkamas ir netgi pavojingas požiūris, kadangi iš tiesų gyvūnai sensta net 6 kartus greičiau nei jų augintiniai. Taigi, kiekvieni prabėgę metai reiškia, kad jūsų augintiniams riekia dar daugiau meilės, rūpesčių bei dėmesio.

Kasmetinė profilaktinė patikra

Ne paslaptis, kad gyvūnai, galvijai taip pat serga pačiomis įvairiausiomis ligomis. Tačiau kuo anksčiau jos yra pastebimos, tuo lengviau jas būna išgydyti, o ir išlaidų būna mažiau. Taigi, dar vienas dalykas, kurį jums norėtų priminti kiekvienas veterinarijos gydytojas yra tas. Kad jūsų auginamiems gyvūnams yra reikalinga kasmetinė profilaktinė patikra, kad laiku būtų pastebimi pasikeitimai bei priimami tinkami sprendimai.

Mitybos racionas – ypač svarbus

Kiekvienas veterinarijos gydytojas norėtų priminti ir tai, kad  ypatingą vaidmenį vaidina ir mitybos racionas. Jis turi būti kruopščiai sudarytas, įvertinus gyvūno rūšį, amžių, fizinį aktyvumą bei kitus fiziologinius kriterijus. Labai svarbu, kad kiekvienas gyvūnas gautų jam reikalingas maistines medžiagas, vitaminus, mikroelementus – taip padės užkirsti kelią įvairioms ligoms.

Gyvūnai instinktyviai gali slėpti ligos požymius

Dar viena tiesa, kurią jums norėtų priminti kiekvienas veterinarijos gydytojas yra ta, kad per tūkstančius metų gamtoje taip jau susiformavo. Jog silpnesni, sergantys gyvūnai būdavo greitai nužudomi, kad išsivystė instinktas neparodyti ligos požymių. Taigi, verta žinoti, kad jūsų augintiniai gali sirgti, net ir tuo atveju, jei jūsų nepastebite jokių akivaizdžių požymių. Štai, kodėl yra reikalinga profilaktinė kasmetinė  patikra.

Investuokite į tinkamą augintinių priežiūrą

Kiekvienas veterinarijos gydytojas norėtų priminti ir apie tai, kad labai svarbu investuoti skirti pakankamai lėšų gyvūnų priežiūrai. Vėliau už ta patys sau padėkosite, kadangi ligų bei susirgimų tikimybė bus gerokai mažesnė. O, jei gyvūnas ir susirgs, tai, tikėtina, kur kas lengviau ir greičiau pagis.

Tačiau svarbiausias dalykas, kodėl turite investuoti į gyvūnų priežiūrą. Yra puiki jų savijautą – nieko negali būti geriau, už sveikus bei laimingus augintinius.

Taigi, noriai domėkitės, kokios priežiūros priemonės tinkamiausius jūsų gyvūnams. Nesvarbu, ar tai būtų vos kelis kilogramus sveriantis šuniukas, ar daugiau nei šimtą kilogramų sveriantis galvijas. Pasidomėkite, kokie veterinariniai instrumentai padėtų tinkamai ir lengvai atlikti įvairius veiksmus, pavyzdžiui, pamatuoti temperatūrą. Taip pat pasidomėkite, kiek ir kokių maistinių medžiagų turi gauti jūsų augintiniai, jei pašarai šių lūkesčių netenkina, papildomai nupirkite papildų.

pr2023/52

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite