Ką kiekvienam gyvūnų augintojui norėtų priminti veterinarijos gydytojas?

Veterinarijos gydytojas  yra tas žmogus į kurį paprastai  kreipiamės tuo atveju,  kai mūsų augintiniai susiduria su sveikatos problemomis. Ir, jei pagalba yra sutiekiama laiku, tai kilusios sveikatos problemos paprastai yra greitai išsprendžiamos. Visgi, kiekvienas veterinarijos gydytojas norėtų priminti ir tam tikrus dalykus . Jei jų paisysite, galite būti tikri, kad jūsų auginami gyvūnai, kur kas rečiau susidurs su sveikatos problemomis.

Atminkite, kad gyvūnas negali jums pasakyti, kad jaučiasi blogai

Vienas svarbiausių dalykų, kurį jums norėtų priminti gydytojas, yra tas, kad jūsų auginami gyvūnai negali jums pasakyti, jog jaučiasi blogai. Taigi, jūs patys turite labai atidžiai stebėti savo augintinių poelgius ir išvaizdą. Nes būtent su tuo susiję pokyčiai gali pranešti apie pablogėjusią savijautą, sveikatos problemas. Jei pastebite, kad jūsų kuris kitas auginamas gyvūnas sulyso, oda išblyško. Galima įtarti tam tikras sveikatos problemas, tad būtinai kreipkitės į specialistus.

Atminkite, kad jūsų auginami gyvūnai sensta kur kas greičiau nei jūs pats

Ne paslaptis, kad šeimininkai neretai yra linkę susitapatinti su savo augintiniais. Tačiau tai – netinkamas ir netgi pavojingas požiūris, kadangi iš tiesų gyvūnai sensta net 6 kartus greičiau nei jų augintiniai. Taigi, kiekvieni prabėgę metai reiškia, kad jūsų augintiniams riekia dar daugiau meilės, rūpesčių bei dėmesio.

Kasmetinė profilaktinė patikra

Ne paslaptis, kad gyvūnai, galvijai taip pat serga pačiomis įvairiausiomis ligomis. Tačiau kuo anksčiau jos yra pastebimos, tuo lengviau jas būna išgydyti, o ir išlaidų būna mažiau. Taigi, dar vienas dalykas, kurį jums norėtų priminti kiekvienas veterinarijos gydytojas yra tas. Kad jūsų auginamiems gyvūnams yra reikalinga kasmetinė profilaktinė patikra, kad laiku būtų pastebimi pasikeitimai bei priimami tinkami sprendimai.

Mitybos racionas – ypač svarbus

Kiekvienas veterinarijos gydytojas norėtų priminti ir tai, kad  ypatingą vaidmenį vaidina ir mitybos racionas. Jis turi būti kruopščiai sudarytas, įvertinus gyvūno rūšį, amžių, fizinį aktyvumą bei kitus fiziologinius kriterijus. Labai svarbu, kad kiekvienas gyvūnas gautų jam reikalingas maistines medžiagas, vitaminus, mikroelementus – taip padės užkirsti kelią įvairioms ligoms.

Gyvūnai instinktyviai gali slėpti ligos požymius

Dar viena tiesa, kurią jums norėtų priminti kiekvienas veterinarijos gydytojas yra ta, kad per tūkstančius metų gamtoje taip jau susiformavo. Jog silpnesni, sergantys gyvūnai būdavo greitai nužudomi, kad išsivystė instinktas neparodyti ligos požymių. Taigi, verta žinoti, kad jūsų augintiniai gali sirgti, net ir tuo atveju, jei jūsų nepastebite jokių akivaizdžių požymių. Štai, kodėl yra reikalinga profilaktinė kasmetinė  patikra.

Investuokite į tinkamą augintinių priežiūrą

Kiekvienas veterinarijos gydytojas norėtų priminti ir apie tai, kad labai svarbu investuoti skirti pakankamai lėšų gyvūnų priežiūrai. Vėliau už ta patys sau padėkosite, kadangi ligų bei susirgimų tikimybė bus gerokai mažesnė. O, jei gyvūnas ir susirgs, tai, tikėtina, kur kas lengviau ir greičiau pagis.

Tačiau svarbiausias dalykas, kodėl turite investuoti į gyvūnų priežiūrą. Yra puiki jų savijautą – nieko negali būti geriau, už sveikus bei laimingus augintinius.

Taigi, noriai domėkitės, kokios priežiūros priemonės tinkamiausius jūsų gyvūnams. Nesvarbu, ar tai būtų vos kelis kilogramus sveriantis šuniukas, ar daugiau nei šimtą kilogramų sveriantis galvijas. Pasidomėkite, kokie veterinariniai instrumentai padėtų tinkamai ir lengvai atlikti įvairius veiksmus, pavyzdžiui, pamatuoti temperatūrą. Taip pat pasidomėkite, kiek ir kokių maistinių medžiagų turi gauti jūsų augintiniai, jei pašarai šių lūkesčių netenkina, papildomai nupirkite papildų.

pr2023/52

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite