Jaunavedžiai šiemet pasitelks skaičių magiją

Magiški skaičių deriniai praėjusiais metais nebuvo pagrindinis veiksnys renkantis vestuvių datą, tačiau sausį prasidėjęs naujasis dešimtmetis jaunavedžiams pasiūlys daugiau ypatingų ir išskirtinių dienų sumainyti žiedus, ypač vasario mėnesį.

Remiantis Registrų centro administruojama Metrikacijos paslaugų informacine sistema (MEPIS), į kurią plūsta informacija iš visų šalies metrikacijos skyrių, iš viso Lietuvoje pernai užregistruota beveik 20,5 tūkst. santuokų. Daugiausiai porų susituokė vasaros pabaigoje. Populiariausia vestuvių diena 2019 metais buvo rugpjūčio 17-oji, šeštadienis, kai žiedus sumainė 472 poros. Jaunavedžiams patrauklūs buvo ir kiti du rugpjūčio savaitgaliai: rugpjūčio 24-ąją Lietuvoje susituokė 456 poros, o rugpjūčio 10-ąją – 448.
Populiarios vestuvių datos pernai taip pat buvo liepos 20-oji (424 santuokos), gegužės 25-oji (421 santuoka), liepos 27-oji (399) ir rugsėjo 7 diena (393).
Savo vestuves dar tik planuojantys jaunieji skuba rezervuoti iškilmingos šventės datą. Skirtingai nei 2019 metais, 2020-ieji poroms pasiūlys daugiau progų susieti savo šventę su ypatingu skaičių deriniu.
Pavyzdžiui, MEPIS sistemoje 2020 m. vasario 20-ąją (ketvirtadienį) ir 22-ąją (šeštadienį) savo vestuves planuoja kelti daugiau kaip po 50 porų. Be to, šv. Valentino diena šiais metais bus penktadienį, tad pageidavimą susituokti šią dieną jau išreiškė per 30 porų. Pernai vasario 14-ąją susituokė beveik 80 jaunavedžių.
Praėję Naujieji metai, kai žengėme ne tik į kitus metus, bet ir į naują dešimtmetį, beveik 50-čiai porų taip pat pasirodė ypatinga proga apsikeisti santuokos įžadais.
Populiariausios šių metų vestuvių datos ir toliau turėtų išlikti vasaros savaitgaliais. MEPIS duomenimis, šiuo metu daugiausiai santuokų rezervuota rugpjūčio 8-ąją ir 22-ąją, taip pat birželio 20-ąją.

Registrų centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Degalų kainos pakito nežymiai

Praėjusią savaitę vidutinė benzino kaina Lietuvoje didėjo nežymiai – 0,2 proc., o dyzelino kaina 0,6 proc. sumažėjo. Euro zonos valstybėse benzino vidutinės kainos praėjusią savaitę sumažėjo apie 0,1 proc., o dyzelino sumažėjo 0,6 procento. Palyginus su Euro zonos valstybių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 16,2 proc. mažesnė, dyzelino – 6,6 proc. mažesnė. Kovo 11-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,60 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,50 Eur/l. Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse didėjo

Ar išsipildys penkiametės Marijos svajonė tapti Lietuvos Respublikos Prezidente?  

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išklausiusi penkiametės Marijos svajonę, priėmė jos prašymą registruotis dalyvauti 2059 metais vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose.   Prieš metus susigrūmusi su vėžiu, Marija šiuo metu sėkmingai gydosi ir siekia išgyventi. Ji svajoja užaugti ir išpildyti savo svajonę tapti Lietuvos Respublikos Prezidente. Marija tiki, kad pasveikę vaikai, būsimi Lietuvos lyderiai, išgyvenę ir užaugę, atneš daug žadančių permainų mūsų šaliai, kurs naujos kartos valstybę, gins ir tarnaus jai savo širdimi, protu ir atsidavimu. Kovo 14 dieną mergaitė atvyko į

Pasveikino šimtametę šilutiškę Emiliją Baikauskienę

Gyvenimas šilutiškei Emilijai Baikauskienei padovanojo pačią gražiausią dovaną – 100-ąjį gimtadienį. Apsupta gražiausių gėlių žiedų, pačių artimiausių šeimos narių dėmesiu ir globa kovo 13-ąją E. Baikauskienė minėjo šią ypatingą progą! Nuoširdžiausius sveikinimus jubiliatei gimimo dieną atvežė ir Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Barauskienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Komunikacijos skyrius

Lietuvos bankas: gynybos stiprinimui – mokesčių pajamos ir skolintos lėšos

Didesnes Lietuvos valstybės gynybos išlaidas galima finansuoti gautomis papildomomis pajamomis atsisakius ar sumažinus galiojančias mokesčių lengvatas, peržiūrėjus turto apmokestinimą ir papildomai skolinantis. Tokią išvadą padarė Lietuvos bankas, kuris, reaguodamas į būtinybę didinti gynybos finansavimą, remdamasis savo ekspertine kompetencija ekonomikos ir finansų srityse, išanalizavo galimus lėšų šaltinius valstybės saugumui didinti ir artimiausiu metu analizę bei išvadas pateiks Finansų ministerijai. „Šalies gynybos finansavimas turėtų būti užtikrinamas mišriu modeliu – finansuojamas iš dviejų šaltinių. Nuolatinio palaikomojo pobūdžio gynybos poreikiai turėtų būti finansuojami papildomomis

Taip pat skaitykite