Įprastos eismo įvykio deklaracijos nebereikia

Nutikus eismo įvykiui, natūrali reakcija yra stresas, žmonės nežino ko imtis ir kam skambinti. Anksčiau pirmas klausimas būdavo: ar automobilyje yra eismo įvykio deklaracijos forma? Draudimo ekspertai teigia, kad tai nebėra aktualu.

Yra būdas, kuris taupo laiką, paspartina žalos atlyginimo procesą.

Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuras fiksuoja beveik 90 proc. siekiantį elektroninių deklaracijų augimą. Visgi, lyginant su bendru eismo įvykių skaičiumi Lietuvoje, toks augimas – tik lašas jūroje. Dauguma lietuvių dar nesinaudoja draudimo veiklos inovacija, kuri padeda išvengti klaidų stresinėje situacijoje.

Akivaizdus e-deklaracijų augimas

Vis dažniau žmonės renkasi pildyti deklaraciją elektroniniu būdu – LR transporto priemonių draudikų biuro atstovė Kristina Labuckienė pastebi, kad, lyginant 2020 metų pirmuosius septynis mėnesius su 2021 metų tuo pačiu laikotarpiu, visoje rinkoje net 90 proc. daugiau žmonių naudojasi elektronine deklaracija. Draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ duomenys tai tik patvirtina – internetu užpildytų klientų deklaracijų per šių metų pirmuosius septynis mėnesius padaugėjo per 53 proc., lyginant su 2020 metų tuo pačiu laikotarpiu.

„Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

„Matomas aiškus elektroninės deklaracijos pildymo augimas ir likusius metus jis prognozuojamas tik dar didesnis. Visose paslaugų srityse jau apie penkerius metus dominuoja savitarnos sistemos, o šiais metais išaugusiems skaičiams nemažai įtakos turėjo ir pandemija, kurios metu viskas tapo dar labiau skaitmenizuota. Šie skaičiai džiugina, nes naudojantis elektronine deklaracijos forma, vairuotojai išvengia klaidų, kurios dažnai pasitaiko bei apsunkina aiškinimosi procesą, pildant popierinę deklaracijos formą“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Praktiškai neįmanoma padaryti klaidų

Elektroninė deklaracija daliai žmonių vis dar išlieka naujove. Prisibijant suklysti, vairuotojai renkasi žinomą ir turbūt bent kartą gyvenime pildytą popierinę deklaraciją. Tačiau LR transporto priemonių draudikų biuras patikina, jos elektroninėje deklaracijoje praktiškai neįmanoma padaryti klaidų ir ragina pasitikėti sistema.

„Visu, elektroninės deklaracijos pildymo proceso metu, veikia vedlys, kuris neleidžia pereiti prie kito žingsnio, jei pirmajame liko neužpildytų laukų. Taip užtikriname, jog pateikiama visa būtina informacija įvykiui išnagrinėti ir gauti išmoką. Net jei pasitaiko rašybos klaidų, pavyzdžiui, praleidžiama, sumaišoma raidė, procesui tai netrukdo, kol žodį galima suprasti. Atkreipiame dėmesį, jog būtinai prieš siunčiant patikrinkite, ar teisingai parašėte elektroninio pašto adresą, nes šiuo paštu gausite užpildytą, suformuotą deklaraciją“, – teigia LR transporto priemonių draudikų biuro atstovė Kristina Labuckienė.

„Lietuvos draudimo“ ekspertas taip pat pastebi, jos elektroninės deklaracijos paspartina procesą, be to prisideda prie ekologiškesnės sektoriaus veiklos:

„Sistema pasirūpina, jog būtų užpildyta visa privaloma informacija, mums nereikia susiekinėti telefonu ir teirautis dėl trūkstamos informacijos. Klientui taip pat nereikia atlikti jokių papildomų veiksmų – susisiekti su savo draudimo bendrovėmis, siųsti ar skenuoti deklaraciją. Taupome tiek popierių, tiek laiką, be to, kai procesas tampa tiesesnis ir žalos atlyginimas klientą pasiekia greičiau“, – papildo Artūras Juodeikis

Nebandykite „susitarti vietoje“

„Lietuvos draudimo“ ekspertai atkreipia dėmesį į dažniausiai kylančias problemas ir dalinasi patarimais, ką turėtumėte daryti ir ko vengti, nutikus eismo įvykiui.

Nusiraminkite. Toks būtų pirmasis „Lietuvos draudimo“ eksperto patarimas, kalbant apie ką tik nutikusio eismo įvykio deklaracijos pildymą. Stresas ir jaudulys gali palengvinti kitam eismo dalyviui sprendimą pasinaudoti jūsų streso būsena. Pasitaiko atvejų, kai yra bandoma įrodyti kitokias, jam palankesnes, eismo įvykio aplinkybes ar siūlyti čia ir dabar atlyginti žalą.

„Būna situacijų, kai viena, kaltoji pusė, siūlo „susitarti vietoje“ ir paimti grynuosius, tikinant, jog taip bus paprasčiau, greičiau, siūlo paskambinti pažįstamiems automobilių žinovams žalai įvertinti. Klientams patariame vengti tokių situacijų.

Visų pirma, net jei turite pažįstamų ekspertų – nei Jūs, nei jie nežinote ar nėra vidinių gedimų, kurie pasirodo tik realiai apžiūrėjus automobilį. Išvažiavus iš įvykio vietos ir paaiškėjus, kad žala yra didesnė, aiškintis būna jau per vėlu. Taip pat, toks pasiūlymas kelia įtarimą, jog kaltininkas nėra blaivus“, – pastebi Artūras Juodeikis.

Situacijose, kai kyla nesutarimų dėl kaltumo, iš kitos pusės juntamas spaudimas prisiimti kaltę ar jaučiamas įtarimas dėl kitos pusės blaivumo, „Lietuvos draudimo“ ekspertas pataria kviesti policijos pareigūnus. Prisiėmus kaltę, pakeisti kaltą asmenį yra sudėtinga, dažniausiai prireikia teismo pagalbos.

„Net jei esate kaltas, įvykus eismo įvykiui, būtina padaryti įvykio nuotraukas iš visų pusių ir tik tada patraukti automobilius. Nuotraukose turi matytis kelio ženklinimas, sugadintų dalių, pvz., žibintų, stiklų ir kitos liekanos ant kelio, automobilių susidūrimo (kontakto) vieta“, – sako Artūras Juodeikis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite