Įprastos eismo įvykio deklaracijos nebereikia

Nutikus eismo įvykiui, natūrali reakcija yra stresas, žmonės nežino ko imtis ir kam skambinti. Anksčiau pirmas klausimas būdavo: ar automobilyje yra eismo įvykio deklaracijos forma? Draudimo ekspertai teigia, kad tai nebėra aktualu.

Yra būdas, kuris taupo laiką, paspartina žalos atlyginimo procesą.

Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuras fiksuoja beveik 90 proc. siekiantį elektroninių deklaracijų augimą. Visgi, lyginant su bendru eismo įvykių skaičiumi Lietuvoje, toks augimas – tik lašas jūroje. Dauguma lietuvių dar nesinaudoja draudimo veiklos inovacija, kuri padeda išvengti klaidų stresinėje situacijoje.

Akivaizdus e-deklaracijų augimas

Vis dažniau žmonės renkasi pildyti deklaraciją elektroniniu būdu – LR transporto priemonių draudikų biuro atstovė Kristina Labuckienė pastebi, kad, lyginant 2020 metų pirmuosius septynis mėnesius su 2021 metų tuo pačiu laikotarpiu, visoje rinkoje net 90 proc. daugiau žmonių naudojasi elektronine deklaracija. Draudimo bendrovės „Lietuvos draudimas“ duomenys tai tik patvirtina – internetu užpildytų klientų deklaracijų per šių metų pirmuosius septynis mėnesius padaugėjo per 53 proc., lyginant su 2020 metų tuo pačiu laikotarpiu.

„Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

„Matomas aiškus elektroninės deklaracijos pildymo augimas ir likusius metus jis prognozuojamas tik dar didesnis. Visose paslaugų srityse jau apie penkerius metus dominuoja savitarnos sistemos, o šiais metais išaugusiems skaičiams nemažai įtakos turėjo ir pandemija, kurios metu viskas tapo dar labiau skaitmenizuota. Šie skaičiai džiugina, nes naudojantis elektronine deklaracijos forma, vairuotojai išvengia klaidų, kurios dažnai pasitaiko bei apsunkina aiškinimosi procesą, pildant popierinę deklaracijos formą“, – teigia „Lietuvos draudimo“ Operacijų departamento direktorius Artūras Juodeikis.

Praktiškai neįmanoma padaryti klaidų

Elektroninė deklaracija daliai žmonių vis dar išlieka naujove. Prisibijant suklysti, vairuotojai renkasi žinomą ir turbūt bent kartą gyvenime pildytą popierinę deklaraciją. Tačiau LR transporto priemonių draudikų biuras patikina, jos elektroninėje deklaracijoje praktiškai neįmanoma padaryti klaidų ir ragina pasitikėti sistema.

„Visu, elektroninės deklaracijos pildymo proceso metu, veikia vedlys, kuris neleidžia pereiti prie kito žingsnio, jei pirmajame liko neužpildytų laukų. Taip užtikriname, jog pateikiama visa būtina informacija įvykiui išnagrinėti ir gauti išmoką. Net jei pasitaiko rašybos klaidų, pavyzdžiui, praleidžiama, sumaišoma raidė, procesui tai netrukdo, kol žodį galima suprasti. Atkreipiame dėmesį, jog būtinai prieš siunčiant patikrinkite, ar teisingai parašėte elektroninio pašto adresą, nes šiuo paštu gausite užpildytą, suformuotą deklaraciją“, – teigia LR transporto priemonių draudikų biuro atstovė Kristina Labuckienė.

„Lietuvos draudimo“ ekspertas taip pat pastebi, jos elektroninės deklaracijos paspartina procesą, be to prisideda prie ekologiškesnės sektoriaus veiklos:

„Sistema pasirūpina, jog būtų užpildyta visa privaloma informacija, mums nereikia susiekinėti telefonu ir teirautis dėl trūkstamos informacijos. Klientui taip pat nereikia atlikti jokių papildomų veiksmų – susisiekti su savo draudimo bendrovėmis, siųsti ar skenuoti deklaraciją. Taupome tiek popierių, tiek laiką, be to, kai procesas tampa tiesesnis ir žalos atlyginimas klientą pasiekia greičiau“, – papildo Artūras Juodeikis

Nebandykite „susitarti vietoje“

„Lietuvos draudimo“ ekspertai atkreipia dėmesį į dažniausiai kylančias problemas ir dalinasi patarimais, ką turėtumėte daryti ir ko vengti, nutikus eismo įvykiui.

Nusiraminkite. Toks būtų pirmasis „Lietuvos draudimo“ eksperto patarimas, kalbant apie ką tik nutikusio eismo įvykio deklaracijos pildymą. Stresas ir jaudulys gali palengvinti kitam eismo dalyviui sprendimą pasinaudoti jūsų streso būsena. Pasitaiko atvejų, kai yra bandoma įrodyti kitokias, jam palankesnes, eismo įvykio aplinkybes ar siūlyti čia ir dabar atlyginti žalą.

„Būna situacijų, kai viena, kaltoji pusė, siūlo „susitarti vietoje“ ir paimti grynuosius, tikinant, jog taip bus paprasčiau, greičiau, siūlo paskambinti pažįstamiems automobilių žinovams žalai įvertinti. Klientams patariame vengti tokių situacijų.

Visų pirma, net jei turite pažįstamų ekspertų – nei Jūs, nei jie nežinote ar nėra vidinių gedimų, kurie pasirodo tik realiai apžiūrėjus automobilį. Išvažiavus iš įvykio vietos ir paaiškėjus, kad žala yra didesnė, aiškintis būna jau per vėlu. Taip pat, toks pasiūlymas kelia įtarimą, jog kaltininkas nėra blaivus“, – pastebi Artūras Juodeikis.

Situacijose, kai kyla nesutarimų dėl kaltumo, iš kitos pusės juntamas spaudimas prisiimti kaltę ar jaučiamas įtarimas dėl kitos pusės blaivumo, „Lietuvos draudimo“ ekspertas pataria kviesti policijos pareigūnus. Prisiėmus kaltę, pakeisti kaltą asmenį yra sudėtinga, dažniausiai prireikia teismo pagalbos.

„Net jei esate kaltas, įvykus eismo įvykiui, būtina padaryti įvykio nuotraukas iš visų pusių ir tik tada patraukti automobilius. Nuotraukose turi matytis kelio ženklinimas, sugadintų dalių, pvz., žibintų, stiklų ir kitos liekanos ant kelio, automobilių susidūrimo (kontakto) vieta“, – sako Artūras Juodeikis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite