Iniciatyva „Misija: švari vasara“ ugdys tvaraus vasarojimo įpročius

Vasara Lietuvoje – atostogų metas, kai daugelis lanko saugomas teritorijas. Deja, 2022 m. atlikta Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų darbuotojų apklausa atskleidė, kad vasara yra ir tas metas, kuomet parkuose randama daugiausiai lankytojų šiukšlių…

 

Po pusę tonos atliekų kievienam

Siekdami atkreipti visuomenės dėmesį į šiukšlinimo problemą, „Misijos: švari vasara ‘22“ organizatoriai kviečia visus jungtis prie iniciatyvos. Tapkite atsakingais vasarotojais ir leiskitės į žygius po Lietuvos regioninius parkus. Šiais metais jie švenčia 30-metį.

Remiantis „Eurostat“ duomenimis, vienas Lietuvos gyventojas per metus vidutiniškai sugeneruoja apie 500 kg atliekų. Skaičiuojant, jog daugelis žmonių kasmet atostogauja bent 14 dienų. Populiariausias laikas atostogoms – vasara, tad keturių asmenų šeima per atostogas gali sukaupti net apie 80 kg atliekų. Gaila, bet nemažai jų paliekama net valstybės saugomuose parkuose.

Ugdys teisingo vasarojimo įpročius

Teigiama, kad iniciatyva „Misija: švari vasara ‘22“ siekiama ugdyti atsakingesnius ir tvaresnius visuomenės vasarojimo įpročius. Taip pat norima atkreipti poilsiautojų dėmesį į tai, kad ne tik privalu susirinkti savo ir pakelti svetimas šiukšles. O surinkus, būtina jas tinkamai išrūšiuoti.

„Nerūšiuojamos atliekos niekur nedingsta. Patekusios į gamtą, jos kaupiasi ir yra net kelis šimtus metų, kenkdamos ir tapdamos tikra našta gamtai. Mūsų tikslas – priminti vasarotojams, kad gamtoje viską, ką atsinešame, privalome išsinešti. Nepatingėkime pakelti svetimą šiukšlę ir galiausiai viską tinkamai išrūšiuoti. Etatinių valytojų gamtoje nėra, todėl atostogos negali būti pasiteisinimas elgtis neatsakingai“, – teigia iniciatyvos organizatorė, organizacijos „Žaliasis taškas“ atstovė Simona Rasalė.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) atstovė Diana Rakauskaitė teigia, kad tikslų lankytojų skaičių parkuose įvardinti sunku. Apytiksliai skaičiuojama, kad parkuose kasmet apsilanko apie porą milijonų lankytojų. Jų susidomėjimą skatina ir atsinaujinusi infrastruktūra – pažintiniai takai, apžvalgos bokštai, rekreacijai pritaikytos vietos.

Mažėja smulkių šiukšlių

VSTT atstovė pastebi, kad jau ilgus metus parkuose randamų atliekų tendencijos išlieka panašios. „Džiugina tai, jog žmonės pamažu darosi sąmoningesni. Pastebimai mažėja smulkiųjų šiukšlių. Mažiau randama plastiko butelių ar stiklo taros, ledų popierėlių. Užtat priešingai yra su stambiagabaritėmis atliekomis. Vis dažniau smulkios įmonės į pievas ar miškus veža statybines atliekas, padangas, įvairias automobilių nuolaužas…“ – sakė D. Rakauskaitė. Anot jos, to priežastis gali būti sudėtingi priėmimo procesai atliekų aikštelėse arba per maži nemokamai priimamų atliekų kiekiai.

D. Rakauskaitė pasakoja, jog neretai taršos parkuose problema sprendžiama pasitelkiant savanorius, reikšmingai prisideda ir patys parkų darbuotojai.

„Nors už šiukšlių tvarkymą yra atsakingi privatūs asmenys, kuriems priklauso teritorija, arba savivaldybės, parkų specialistai neretai patys imasi iniciatyvos ir organizuoja talkas. Dažniausiai jos vyksta pavasarį ir pasibaigus vasaros sezonui“, – pasakoja D. Rakauskaitė. Ypač džiugina tokios iniciatyvos, kaip „Misija: švari vasara“, nes jos įgalina sąmoningus žmones surinkti ne tik savo, bet ir kito šiukšles, įspėti teršiančius gamtą.

Iniciatyvos „Misija: švari vasara ‘22“ komanda parengė išskirtinius tvaraus vasarojimo kelialapius net 10 Lietuvos regioninių parkų, kuriuose poilsiautojų lauks „Žaliojo taško“ interaktyvios edukacinės erdvės ir programa visai šeimai.

Daugiau informacijos apie akciją čia:

Aplinkos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite