Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją

Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje.

Sveikatos apsaugos  ministro patarėjas Tomas Bagdonas sako, kad nuo rugsėjo 1 d. pristačius naująją praleistų pamokų pateisinimo tvarką, tėvai, o kartais ir švietimo įstaigų administracijos, pradėjo kreiptis į gydytojus pažymų praleistoms pamokoms pateisinti.

Gydytojai pažymų neišduoda

„Iš gydymo įstaigų ir gydytojų gauname signalus, kad tėvai, siekdami pateisinti vaikų praleidžiamas pamokas, pradėjo kreiptis į gydytojus pažymų. Primename, kad tokių pažymų gydytojai neišduoda jau ketverius metus, o apsilankymo faktą gydymo įstaigoje pacientai ar jų atstovai gali rasti E. sveikatoje. Tikimės tėvų ir švietimo įstaigų sąmoningumo, nes artėja virusų sezonas, kai natūraliai išauga gydytojų paslaugų poreikis – bet koks papildomas krūvis gydytojams ir kitiems medicinos darbuotojams tik mažins galimybę laiku sulaukti konsultacijų ir pagalbos“, – teigia T. Bagdonas.

Šeimos gydytojai atkreipia dėmesį, kad penkias praleistas mokymosi dienas per mėnesį tėvai gali pateisinti patys, todėl prieš kreipdamiesi į gydytojus tėvai turėtų įsivertinti vaiko sveikatos būklę ir ar tikrai reikia gydytojo konsultacijos, ypač susirgimo pradžioje, kai, pavyzdžiui, vaikui pasireiškia lengva sloga, kuri gali praeiti savaime po kelių dienų.

„Medikų bendruomenė prašo mokinių tėvų atkreipti dėmesį, kad nauja tvarka patiems tėvams dėl ligos leidžia pateisinti 5 praleistas mokymosi dienas, todėl prašoma pasinaudoti šia galimybe, kai dėl nedidelių vaiko sveikatos sutrikimų nėra poreikio konsultuotis su gydytoju, kad neilgėtų eilės gydytojų pagalbos laukiantiems pacientams“,  – sako Lietuvos šeimos gydytojų profesinės sąjungos valdybos narė Alma Astafjeva.

Tėvai gali pateisinti penkias dėl ligos praleistas dienas

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. įsigaliojo nauja bendrojo lavinimo mokyklų lankomumo užtikrinimo tvarka, patvirtinta švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu. Ši tvarka numato, kad tėvai gali pateisinti penkias mokymosi dienas per mėnesį, praleistas dėl ligos. Praleidus daugiau nei penkias dienas, reikia pateikti patvirtinimą, kad buvo kreiptasi į asmens sveikatos priežiūros įstaigą.

Rasti apsilankymo patvirtinimą pacientai gali E. sveikatos sistemoje, tai padaryti padės SAM parengta atmintinė. Rekomenduojama padaryti apsilankymo aprašymo ekrano kopiją, kurioje matoma apsilankymo asmens sveikatos priežiūros įstaigoje informacija (skyrelis „Apsilankymas“), ir ją pateikti švietimo įstaigai skaitmeniniu formatu arba išspausdintą. Išsaugoti dokumento PDF formatu galimybės nėra.

SAM taip pat kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) bei savivaldybes, kurios yra ugdymo įstaigų dalininkės, prašydama papildomai išaiškinti mokyklų administracijoms atnaujintą praleistų pamokų pateisinimo tvarką.

Įvyko SAM, ŠMSM ir šeimos gydytojų atstovų posėdis, kuriame sutarta aktyviau skleisti informaciją tėvų bendruomenei. Kai bus gauti vizitų pas šeimos gydytojus rugsėjo mėnesio duomenys, bus galima juos palyginti su praėjusiųjų metų statistika, planuojama surengti dar vieną susitikimą ir aptarti papildomų komunikacijos priemonių poreikį.

SAM primena, kad medicininių pažymų arba E. sveikatos išrašų praleistoms pamokoms pateisinti gydytojai nebeišduoda nuo 2019 m., kai buvo sugriežtinti pacientų duomenų apsaugos reikalavimai.

Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme numatyta, kad visa informacija apie paciento buvimą sveikatos priežiūros įstaigoje, gydymą, sveikatos būklę, diagnozę, prognozes ir gydymą, taip pat visa kita asmeninio pobūdžio informacija apie pacientą turi būti laikoma konfidencialia.

Rasti apsilankymo patvirtinimą pacientai gali E. sveikatos sistemoje, tai padaryti padės SAM parengta atmintinė.

SAM Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lapkritį Šilutės rajone – 20 naujagimių ir 47 mirtys

Šilutės rajono savivaldybė paskelbė, kad lapkritį sulaukta 20 naujagimių, mirė 47 asmenys, susituokė 8 poros, iširo 9 šeimos. Lapkritį, kaip ir šių metų vasarį bei spalį, naujagimių yra po 20. Į šį skaičių įtraukiami ir užsienyje gyvenančių šeimų naujagimiai, jeigu šios šeimos yra registruotos Šilutės rajone. Balandį buvo 21 naujagimis, kitais mėnesiai po daugiau. Lapkritį sulaukta 12-os berniukų ir 8 mergaičių. 10 naujagimių sulaukė Šilutės miesto gyventojai, tiek pat – kaimiškosios seniūnijos. 5 naujagimiai įtraukti į apskaitą, jie gimė užsienyje.

Nuo kitų metų gegužės – nauji reikalavimai pavežėjams, taksi vairuotojams, vežimo organizatoriams ir taksi dispečerinėms

Siekiant mažinti šešėlį ir užtikrinti didesnį keleivių saugumą bei geresnį aptarnavimą, nuo kitų metų gegužės planuojama pakeisti keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais teisinį reglamentavimą. Tarp svarbiausių pokyčių – šio verslo atstovai privalės turėti europinį ar NATO šalyje išduotą vairuotojo pažymėjimą, o taksi vairuotojai turės naudoti su spausdintuvu sujungtą taksometrą arba taksometrą ir kasos aparatą. Tokiems Susisiekimo ministerijos siūlomiems Kelių transporto kodekso pakeitimams šiandien pritarė Vyriausybė, juos dar turės patvirtinti Seimas. „Pagrindinis mūsų siekis – kad kelionės su pavežėjais ar

Policija teikia rekomendacijas, kaip elgtis gavus grasinantį pranešimą

Gruodžio 6 d. rytą policijoje vėl registruojami pranešimai apie gaunamus elektroninius laiškus, kuriuose grasinama susprogdinti pastatus. Pirminiais duomenimis, gauta keli šimtai elektroninių laiškų rusų kalba, daugiausiai jų gavo mokyklos ir gimnazijos. Policija prašo, gavus tokį laišką, išlikti budriems ir vykdyti šias rekomendacijas. Gavus pranešimą apie sprogmenį Nenutraukinėti veiklos, neskambinti skubiu pagalbos tarnybų telefonu, o konsultuotis su atsakingais pareigūnais. Ir tik tuomet, jei randamas pavojingas objektas, ar yra kitų indikacijų, kad grėsmė gali būti reali – pradėti evakuaciją ir skambinti skubiu

Iki metų pabaigos ūkininkus pasieks 194 mln. eurų parama už deklaruotus plotus

Pareiškėjams pradedama mokėti likusi tiesioginių išmokų ir paramos pagal  Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginio plano bei Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) priemones išmokų dalis. Planuojama, kad jau šį mėnesį 98 proc. pareiškėjų pasieks 194 mln. Eur parama. Nuo spalio 16 d. ūkininkams pradėtos mokėti išankstinės išmokos pagal su plotu bei gyvuliais susijusias intervencines ir kompensacines kaimo plėtros priemones, o nuo gruodžio 6 d. prasideda antras etapas, per kurį planuojama ūkininkams išmokėti tiesioginių išmokų likutį.

Taip pat skaitykite