In memoriam profesoriui habil. dr. Rolandui Vitaliui Idzeliui

  • 2022 m. balandžio 3 d. netekome ilgamečio Filologijos fakulteto bendruomenės nario profesoriaus habil. dr. Rolando V. Idzelio. Šaindien, balandžio 7 d., jo palaikus priglaudė Palangos kapinės.

Prof. R. V. Idzelis gimė 1946 m. vasario 2 d. Pagėgiuose. 1968 m. baigė tuometį Vilniaus universitetą ir įgijo filologo, anglų kalbos dėstytojo kvalifikaciją. 1968 – 1969 m. dirbo Vilniaus universitete Filologijos fakultete Anglų katedros dėstytoju. Po metų išvyko į Maskvą ir nuo 1969 iki 1972 metų buvo M. V. Lomonosovo universiteto anglų kalbos katedros aspirantas (doktorantas). 1973 m. vasario 23 d. šiame universitete sėkmingai apgynė daktaro disertaciją Užsieniečių anglų kalba lingvostilistiniu požiūriu.

Grįžęs į Vilnių, toliau tęsė darbą Vilniaus universiteto Anglų kalbos katedroje. 1988 m. balandžio 8 d. Vilniaus universitete apgynęs disertaciją Filologijos ir semiotikos vienovė anglų mokslinės kalbos mokyme, jis įgijo habilituoto daktaro laipsnį. Nuo 1991 m. dirbo VU Filologijos fakulteto Užsienio kalbų instituto Gamtos ir tiksliųjų mokslų anglų kalbos, vėliau pervadintos Fizinių ir biomedicinos mokslų anglų kalbos katedros profesoriumi, vėliau šios katedros vedėju.

Profesorius per savo akademinę karjerą paskelbė mokslinių straipsnių bendrosios ir taikomosios kalbotyros, lingvistinės semiotikos; sociolingvistikos, kalbų politikos, užsienio kalbų dėstymo metodikos temomis, mokslinių tyrimų rezultatus pristatė įvairiose tarptautinėse mokslinėse konferencijose, buvo konferencijų mokslinių komitetų bei mokslinių žurnalų redkolegijų narys. Profesorius dėstė pirmosios ir antrosios pakopos filologinių ir kitų krypčių studijų programose, daugiausiai Filologijos ir Matematikos ir informatikos fakultetuose, vadovavo baigiamiesiems studentų darbams, buvo baigiamųjų darbų gynimo komisijų narys. 2011 metais baigęs akademinę karjerą už ilgametį vadovaujamą darbą buvo apdovanotas VU rektoriaus iškilmingos VU Finis semestri ceremonijos metu.

Prof. R. V. Idzelis buvo plataus mąstymo ir akiračio asmenybė, ypač domėjosi kalbos prigimtimi, teoriniais ir taikomaisiais kalbotyros aspektais. Profesorius buvo kūrybiškas, rūpestingas, nuoširdus ir draugiškas kolega, puikus vadovas ir talentingas dėstytojas.

Pastaraisiais metais gyveno savo gimtinėje Pagėgiuose, buvo aktyvus miestelio bendruomenės narys, nuolat domėjosi Pagėgių krašto žmonių kultūrinio gyvenimo istorija, dalyvavo įvairiuose Pagėgių savivaldybės, Vydūno viešosios bibliotekos renginiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkti savivaldybių tarybų narius ir merus galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 2023 m. sausio 4 d. yra diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų bus likę 60 dienų. Todėl gyventojai, kurie keičia gyvenamąją vietą persikraustydami iš vienos savivaldybės į kitą ir artėjančiuose rinkimuose norėtų balsuoti už tos savivaldybės kandidatus, raginami iki kitų

Prognozuojami stiprūs vėjai, pūga ir šalčiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie žiemiškus savaitgalio orus ir įspėja apie pūgą. Gruodžio 9 d., penktadienį, orai keisis. Rytinėje šalies pusėje šiandien vyraus debesuotas dangus, dar numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Vakariniuose rajonuose šiandien kritulių nežadama. Tačiau plikledis vietomis vers labiau saugotis. Temperatūra dieną sieks iki 5 laipsnių šalčio. Gruodžio 10 d., šeštadienį, kritulių nenumatoma. Laikysis plikledis, naktį vietomis formuosis rūkas ir šerkšnas. Vėjas vis dar bus nestiprus.  Temperatūra naktį nukris iki 4-9 laipsnių šalčio, ilgiau pragiedrėjus vietomis gali pašalti net

Keliuose – naujovė vairuotojams: leistinas greitis keisis pagal orus

Leistino greičio viršijimas arba nesaugus greitis – pagrindinė pastarųjų penkerių metų eismo įvykių, dėl kurių keliuose nukentėjo žmonės, priežastis Lietuvoje. Todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija su IT konsultacijų bendrove „CGI Lithuania” įdiegė naują greičio valdymo ir įspėjimo programinę įrangą (GVIS). Ji, reaguodama į susidariusias eismo ir oro sąlygas, keičia leistiną greitį Lietuvos keliuose. Vairuotojams teks atidžiau stebėti kelio ženklus, nes jie nurodo didžiausią leistiną greitį susidariusioms sąlygoms. Informacinė sistema jau veikia. Lietuvoje vasaros laikotarpiu galima važiuoti automagistrale 130 km/h, žiemą

Valyti sniegą nuo saulės elektrinės modulių ar ne?

Saulės elektrinės žiemą pagamina pastebimai mažiau elektros energijos, palyginus su vasara.  Energetikos ekspertai sako, kad lėtesnes saulės modulių darbo apsukas lemia ne tik trumpos ir sąlyginai tamsios žiemos dienos, bet ir juos užklojantis sniegas. Saulės modulių švaros higiena „Vadinamoji saulės modulių švaros higiena yra labai svarbi ruošiantis žiemai ir sniegui. Tobulu atveju saulės elektrinių savininkai pasirūpina papildoma vertikalia užkarda, kad moduliai sniegu būtų užpustomi kuo mažiau. Kartais, jeigu tai įmanoma, galima galvoti ir apie jų nuolydžio kampo padidinimą. Specialiai valyti

Taip pat skaitykite