In memoriam profesoriui habil. dr. Rolandui Vitaliui Idzeliui

  • 2022 m. balandžio 3 d. netekome ilgamečio Filologijos fakulteto bendruomenės nario profesoriaus habil. dr. Rolando V. Idzelio. Šaindien, balandžio 7 d., jo palaikus priglaudė Palangos kapinės.

Prof. R. V. Idzelis gimė 1946 m. vasario 2 d. Pagėgiuose. 1968 m. baigė tuometį Vilniaus universitetą ir įgijo filologo, anglų kalbos dėstytojo kvalifikaciją. 1968 – 1969 m. dirbo Vilniaus universitete Filologijos fakultete Anglų katedros dėstytoju. Po metų išvyko į Maskvą ir nuo 1969 iki 1972 metų buvo M. V. Lomonosovo universiteto anglų kalbos katedros aspirantas (doktorantas). 1973 m. vasario 23 d. šiame universitete sėkmingai apgynė daktaro disertaciją Užsieniečių anglų kalba lingvostilistiniu požiūriu.

Grįžęs į Vilnių, toliau tęsė darbą Vilniaus universiteto Anglų kalbos katedroje. 1988 m. balandžio 8 d. Vilniaus universitete apgynęs disertaciją Filologijos ir semiotikos vienovė anglų mokslinės kalbos mokyme, jis įgijo habilituoto daktaro laipsnį. Nuo 1991 m. dirbo VU Filologijos fakulteto Užsienio kalbų instituto Gamtos ir tiksliųjų mokslų anglų kalbos, vėliau pervadintos Fizinių ir biomedicinos mokslų anglų kalbos katedros profesoriumi, vėliau šios katedros vedėju.

Profesorius per savo akademinę karjerą paskelbė mokslinių straipsnių bendrosios ir taikomosios kalbotyros, lingvistinės semiotikos; sociolingvistikos, kalbų politikos, užsienio kalbų dėstymo metodikos temomis, mokslinių tyrimų rezultatus pristatė įvairiose tarptautinėse mokslinėse konferencijose, buvo konferencijų mokslinių komitetų bei mokslinių žurnalų redkolegijų narys. Profesorius dėstė pirmosios ir antrosios pakopos filologinių ir kitų krypčių studijų programose, daugiausiai Filologijos ir Matematikos ir informatikos fakultetuose, vadovavo baigiamiesiems studentų darbams, buvo baigiamųjų darbų gynimo komisijų narys. 2011 metais baigęs akademinę karjerą už ilgametį vadovaujamą darbą buvo apdovanotas VU rektoriaus iškilmingos VU Finis semestri ceremonijos metu.

Prof. R. V. Idzelis buvo plataus mąstymo ir akiračio asmenybė, ypač domėjosi kalbos prigimtimi, teoriniais ir taikomaisiais kalbotyros aspektais. Profesorius buvo kūrybiškas, rūpestingas, nuoširdus ir draugiškas kolega, puikus vadovas ir talentingas dėstytojas.

Pastaraisiais metais gyveno savo gimtinėje Pagėgiuose, buvo aktyvus miestelio bendruomenės narys, nuolat domėjosi Pagėgių krašto žmonių kultūrinio gyvenimo istorija, dalyvavo įvairiuose Pagėgių savivaldybės, Vydūno viešosios bibliotekos renginiuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite