Ilgalaikė automobilio nuoma, automobilio abonementas ar lizingas: patarimai verslui

Šiandien vis daugiau verslų sprendžia gana sudėtingą dilemą – ar transporto priemonę įsigyti ar nuomotis?

Šiuo metu rinkoje susijusių paslaugų spektras išties platus. Tai gali būti ilgalaikė ir trumpalaikė automobilio nuoma, transporto priemonės lizingas, automobilių veiklos nuoma ar sparčiai populiarėjanti paslauga – automobilio nuoma su abonementu. Ekspertai nori atkreipti dėmesį, kad kiekvienas variantas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl prieš priimant galutinį sprendimą, reikėtų racionaliai įvertinti jums siūlomas galimybes.

Daugiau galimybių pasirinkti

Kiekvienas verslas ieško optimalaus sprendimo savo veiklai, todėl ir vis garsiau aptariama diskusija, – kas geriau: automobilį pirkti ar išsinuomoti – kol kas neturi vienareikšmio atsakymo. Čia svarbu objektyviai įvertinti tiek vieno, tiek kito varianto privalumus ir trūkumus.

Pavyzdžiui, perkant automobilį, pasibaigus visos sumos išmokėjimo terminui, jis lieka įmonės nuosavybe, todėl iš dalies į tokį būdą galima žvelgti kaip į tam tikrą investiciją. Tuo metu ilgalaikė automobilių nuoma arba automobilių nuoma su abonementu leidžia nesirūpinti priežiūros kaštais ir prireikus rinktis kitą mašiną. Transporto bei logistikos rinkos ekspertas Algirdas Vėgėla pastebi, kad svarbu įvertinti ir kitus kriterijus.

„Būtina atsižvelgti į automobilio naudojimo intensyvumą ir verslo poreikius, tai yra kiek automobilių jam reikia. Jei įmonės veikloje bus naudojama vienas ar keli automobiliai, geriau nuomotis, bet jei planuojamas parkas bent iš dešimties transporto priemonių – verta pirkti“, – rekomenduoja specialistas.

Pašnekovas pastebi, kad, jei kalbėtume apie naują verslą, greičiausiai sprendimų priėmimas čia bus tiesiogiai susijęs su veiklos pobūdžiu ir bendrovės ateities planais. Pavyzdžiui, nedidelė informacinių technologijų įmonė tikrai rinksis vieną iš automobilių nuomos formų (pvz.: automobilio veiklos nuoma, ilgalaikė automobilio nuoma, automobilio nuoma su abonementu), nes finansiniai srautai suteikia galimybę mokėti daugiau, bet nesukti galvos dėl automobilio priežiūros, kadangi už tai atsakingas nuomotojas. Tokiu atveju dėl būtinosios automobilio priežiūros darbuotojas neatitraukiamas nuo tiesioginės savo veiklos.

„Tikėtina, kad besivystanti įmonė, kuriai nuolatos reikia daug automobilių, rinksis lizingą. Jai tikslinga turėti ir savo transporto skyrių ar atskirą darbuotoją, kuris rūpinsis automobilių priežiūra“, – svarsto A. Vėgėla.

Ieškant geriausių sprendimų, svarbu įvertinti visas alternatyvas, pvz., jei svarstoma apie ilgalaikę automobilių nuomą ar automobilių veiklos nuomą, galima svarstyti ir dar vieną galimybę – tai automobilio abonementas. Pavyzdžiui, tokią paslaugą siūlanti „WeFleet“ įmonė į mėnesinę automobilio nuomos įmonėms kainą įtraukia privalomąjį ir KASKO draudimus, registracijos mokesčius, sezonines padangas ir jų keitimą, atėjus laikui atlieka techninę apžiūrą ir suteikia 24/7 formato pagalbą kelyje.

Tokiu atveju šią paslaugą pasirinkusiam verslui automobilis tampa pagalbininku ir darbo įrankiu, o priežiūrą, kitaip nei perkant automobilį, užtikrina nuomos paslaugos teikėjas.

Ilgalaikė automobilių nuoma su abonementu siekia atitikti šiuolaikinio verslo poreikius

Ekspertai vieningai sutinka, kad automobilio nuoma abonementiniu būdu gali būti optimalu verslui, ieškančiam lankstumo. Pvz., prireikus verslas gali pasirašyti sutartį, kurios trukmė – nuo vieno mėnesio, todėl transporto priemonę įmonė gali naudoti, kai jos tikrai reikia veiklai vykdyti ir nešvaistyti lėšų tuo laikotarpiu, kai ji nenaudojama. Be to, automobilio užsakymas yra itin greitas ir patogus, – pageidaujamą transporto priemonę galima užsakyti vos keliais mygtuko paspaudimais wefleet.lt svetainėje ir naudotis nauja transporto priemone jau kitą dieną.

Dar vienas privalumas – pakitus poreikiams, automobilį galima pakeisti. Jei veiklos pradžioje įmonė dirba mieste, galima pasirinkti mažesnį, miesto sąlygomis ekonomiškesnį modelį, tačiau verslo geografijai išsiplėtus į kitus miestus, kai tenka dažniau keliauti tolimesnius atstumus ir norisi didesnio bei komfortiškesnio modelio, tokį galima pasirinkti be jokio papildomo mokesčio.

Jeigu optimalus tampa mažesnis automobilis, galima atlikti ir tokią rokiruotę. Taip ilgalaikė automobilio nuoma su abonementu ir šios paslaugos lankstumas leidžia transporto priemonę pritaikyti individualiai, atsižvelgiant į verslo dinamiką ir kintančius poreikius.

Svarbu įvertinti finansinius reikalus

Vienas svarbiausių dalykų, kurį verslas turi apsvarstyti prieš pirkdamas automobilį, – įsitikinti, ar jis tikrai atliks savo paskirtį ir netaps finansine našta. Pavyzdžiui, dar visai neseniai dėl pasaulinės COVID-19 pandemijos dalis verslo sustojo, kartu „sustojo“ ir jų naudojami automobiliai. Verslas, kuris pasirinko įsigyti automobilį, nepaisant to, kad nevykdė veiklos, privalėjo mokėti, pavyzdžiui, lizingo įmokas.

„Neseniai susidūrėme su visą pasaulį sukausčiusia pandemija, dabar stebime karo veiksmų įtaką, girdime ekonomistų įspėjimus apie gresiančias rizikas, pavyzdžiui, finansų krizę. Tokiais atvejais automobilių nuoma padeda lanksčiau spręsti problemas ir gali būti mažiau paveiki verslui“, – pastebi A. Vėgėla.

Jis taip pat atkreipia dėmesį, kad lizingas gali būti ne pats tinkamiausias sprendimas, jei įmonė veiklą vykdo ribotą laiką, pavyzdžiui, atsižvelgdama į sezoniškumą. Taip pat specialistas turi patarimų ir veiklą tik pradedančioms įmonėms.

„Verslas privalo atsižvelgti į savo specifiką: į tai, ar veiklą vykdo tik šiltuoju, ar šaltuoju metu, taip pat į naudojimo intensyvumą. Jei automobilis nėra naudojamas nuolat, tikrai pigiau bus nuomotis, ypač jei yra galimybė jį nuomotis tik tuo aktyviuoju laikotarpiu.

Naujai besikuriančioms įmonėms, kurios galbūt dar neturi tvirto pagrindo po kojomis, bet turi ilgalaikių tikslų, siūlyčiau šį klausimą spręsti automobilių nuomos būdu, ypač jei verslas nėra susijęs su pastoviu automobilio naudojimu ir įmonė neteikia, tarkime, transporto paslaugų. Automobilio nuoma tampa praktišku ir patogiu sprendimu, ir tik vėliau, kai jau paaiškėja kryptis, galimybės ir transporto priemonės naudojimo pobūdis, galima svarstyti apie lizingą“, – pataria A. Vėgėla.

pr2022/214

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite