Ikimokyklinio ugdymo įstaigų aplinka turi būti saugi

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad net 20 proc. įtakos sveikatai turi aplinka, kurioje žmogus gyvena. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai didžiąją laiko dalį praleidžia ugdymo įstaigos aplinkoje, todėl svarbu užtikrinti vaikams saugią ir sveiką aplinką tiek patalpų viduje, tiek lauke. Artėjant naujiems mokslo metams Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena apie sveikatos saugos reikalavimus, taikomus ikimokyklinio ugdymo įstaigoms.

Kokius pagrindinius reikalavimus būtina užtikrinti?

Patalpose esančios rozetės, jei jos yra lengvai pasiekiamos vaikams, turi būti uždengtos.

Langai, kurie yra varstomi, privalo turėti ribotuvus arba kitas apsaugos priemones tam, kad vaikas negalėtų jų atidaryti.

Visi baldai, kurie skiriami vaikui, turi būti nesuplyšę, nesulūžę ir atitikti vaiko ūgį, amžių.

Grindų aukščio pokyčiai turi būti pažymėti įspėjamaisiais ženklais arba kontrastinga spalva. Grindų danga turi būti neslidi, lengvai valoma drėgnu būdu.

Laiptai ir laiptų aikštelės turi būti įrengtos taip, kad būtų užtikrinta vaikų sauga.

Draudžiama įrengti sraigtinius laiptus, o laiptų pakopos negali būti siaurėjančios. Laiptų turėklai turi būti vertikalaus dalijimo, o bekliūtis tarpas turi būti ne didesnis nei 0,1 m.

Šildymo prietaisų, įrengtų vaikams prieinamose vietose, temperatūra turi būti ne aukštesnė nei 42 ℃. Ugdymo patalpose esantys šildymo prietaisai, turintys aštrias briaunas, turi būti apsaugoti nuimamomis grotelėmis ar kitomis priemonėmis.

Triukšmas ugdymo patalpose ir aplinkoje neturi viršyti Lietuvos higienos normoje HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ nurodytų lygių.

Visi sklype – teritorijoje esantys įrenginiai turi būti saugūs

NVSC specialistai primena, kad vaikų žaidimų aikštelių sveikatos saugą reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 131:2015 „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“. Vaikų žaidimų aikštelių įranga turi būti sertifikuota, saugi naudoti, įrenginiai be jokių klibančių detalių. Turi būti sudaryta galimybė apsaugoti vaikus nuo tiesioginių saulės spindulių stacionariais arba kilnojamais įrenginiais, želdiniais, sudarančiais šešėlį.

Smėlio dėžes svarbu apsaugoti nuo užteršimo

Atkreipiame dėmesį, kad smėlis žaidimų aikštelėse įrengtose smėlio dėžėse turi būti pakeičiamas ar atnaujinamas kiekvieną pavasarį ir pagal epidemiologines reikmes, taip pat esant užteršimui šiukšlėmis ar kitomis priemaišomis. Smėlyje neturi būti askaridžių, plaukagalvių, toksokarų echinokokų ir kitų helmintų kiaušinių.

Vaikai ir darbuotojai sveikatą turi pasitikrinti kasmet

Vaiko sveikata turi būti patikrinama prieš pradedant lankyti darželį, o po to ir kiekvienais metais. Draudžiama vesti vaiką į darželį, jei pasireiškė kosulys, vaikas dūsta, skundžiasi skausmu, viduriuoja, karščiuoja, turi nežinomos kilmės bėrimo elementų, turi utėlių ar glindų.

Švietimo įstaigų darbuotojai, kurie nuolat kontaktuoja su vaikais, turi tikrintis sveikatą kasmet ar neserga užkrečiamosiomis ligomis, turi turėti žinių pirmos pagalbos ir higienos įgūdžių.

Primename, kad valstybės lygio ekstremaliosios situacijos dėl COVID-19 metu švietimo įstaigų darbuotojai turi pasitikrinti prieš pradėdami dirbti ir (ar) vykdyti veiklą ir (ar) atnaujindami veiklą po veiklos draudimų ar ribojimų panaikinimo ir periodiškai tikrintis, ar neserga COVID-19. Darbuotojams, kurie persirgo šia liga arba buvo paskiepyti pagal skiepijimo schemą, tyrimų atlikti nereikia. Jie darbdaviui turi pateikti dokumentus, patvirtinančius šias aplinkybes.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite