Ikimokyklinio ugdymo įstaigų aplinka turi būti saugi

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad net 20 proc. įtakos sveikatai turi aplinka, kurioje žmogus gyvena. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai didžiąją laiko dalį praleidžia ugdymo įstaigos aplinkoje, todėl svarbu užtikrinti vaikams saugią ir sveiką aplinką tiek patalpų viduje, tiek lauke. Artėjant naujiems mokslo metams Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena apie sveikatos saugos reikalavimus, taikomus ikimokyklinio ugdymo įstaigoms.

Kokius pagrindinius reikalavimus būtina užtikrinti?

Patalpose esančios rozetės, jei jos yra lengvai pasiekiamos vaikams, turi būti uždengtos.

Langai, kurie yra varstomi, privalo turėti ribotuvus arba kitas apsaugos priemones tam, kad vaikas negalėtų jų atidaryti.

Visi baldai, kurie skiriami vaikui, turi būti nesuplyšę, nesulūžę ir atitikti vaiko ūgį, amžių.

Grindų aukščio pokyčiai turi būti pažymėti įspėjamaisiais ženklais arba kontrastinga spalva. Grindų danga turi būti neslidi, lengvai valoma drėgnu būdu.

Laiptai ir laiptų aikštelės turi būti įrengtos taip, kad būtų užtikrinta vaikų sauga.

Draudžiama įrengti sraigtinius laiptus, o laiptų pakopos negali būti siaurėjančios. Laiptų turėklai turi būti vertikalaus dalijimo, o bekliūtis tarpas turi būti ne didesnis nei 0,1 m.

Šildymo prietaisų, įrengtų vaikams prieinamose vietose, temperatūra turi būti ne aukštesnė nei 42 ℃. Ugdymo patalpose esantys šildymo prietaisai, turintys aštrias briaunas, turi būti apsaugoti nuimamomis grotelėmis ar kitomis priemonėmis.

Triukšmas ugdymo patalpose ir aplinkoje neturi viršyti Lietuvos higienos normoje HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ nurodytų lygių.

Visi sklype – teritorijoje esantys įrenginiai turi būti saugūs

NVSC specialistai primena, kad vaikų žaidimų aikštelių sveikatos saugą reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 131:2015 „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“. Vaikų žaidimų aikštelių įranga turi būti sertifikuota, saugi naudoti, įrenginiai be jokių klibančių detalių. Turi būti sudaryta galimybė apsaugoti vaikus nuo tiesioginių saulės spindulių stacionariais arba kilnojamais įrenginiais, želdiniais, sudarančiais šešėlį.

Smėlio dėžes svarbu apsaugoti nuo užteršimo

Atkreipiame dėmesį, kad smėlis žaidimų aikštelėse įrengtose smėlio dėžėse turi būti pakeičiamas ar atnaujinamas kiekvieną pavasarį ir pagal epidemiologines reikmes, taip pat esant užteršimui šiukšlėmis ar kitomis priemaišomis. Smėlyje neturi būti askaridžių, plaukagalvių, toksokarų echinokokų ir kitų helmintų kiaušinių.

Vaikai ir darbuotojai sveikatą turi pasitikrinti kasmet

Vaiko sveikata turi būti patikrinama prieš pradedant lankyti darželį, o po to ir kiekvienais metais. Draudžiama vesti vaiką į darželį, jei pasireiškė kosulys, vaikas dūsta, skundžiasi skausmu, viduriuoja, karščiuoja, turi nežinomos kilmės bėrimo elementų, turi utėlių ar glindų.

Švietimo įstaigų darbuotojai, kurie nuolat kontaktuoja su vaikais, turi tikrintis sveikatą kasmet ar neserga užkrečiamosiomis ligomis, turi turėti žinių pirmos pagalbos ir higienos įgūdžių.

Primename, kad valstybės lygio ekstremaliosios situacijos dėl COVID-19 metu švietimo įstaigų darbuotojai turi pasitikrinti prieš pradėdami dirbti ir (ar) vykdyti veiklą ir (ar) atnaujindami veiklą po veiklos draudimų ar ribojimų panaikinimo ir periodiškai tikrintis, ar neserga COVID-19. Darbuotojams, kurie persirgo šia liga arba buvo paskiepyti pagal skiepijimo schemą, tyrimų atlikti nereikia. Jie darbdaviui turi pateikti dokumentus, patvirtinančius šias aplinkybes.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite