Ikimokyklinio ugdymo įstaigų aplinka turi būti saugi

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad net 20 proc. įtakos sveikatai turi aplinka, kurioje žmogus gyvena. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikai didžiąją laiko dalį praleidžia ugdymo įstaigos aplinkoje, todėl svarbu užtikrinti vaikams saugią ir sveiką aplinką tiek patalpų viduje, tiek lauke. Artėjant naujiems mokslo metams Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) primena apie sveikatos saugos reikalavimus, taikomus ikimokyklinio ugdymo įstaigoms.

Kokius pagrindinius reikalavimus būtina užtikrinti?

Patalpose esančios rozetės, jei jos yra lengvai pasiekiamos vaikams, turi būti uždengtos.

Langai, kurie yra varstomi, privalo turėti ribotuvus arba kitas apsaugos priemones tam, kad vaikas negalėtų jų atidaryti.

Visi baldai, kurie skiriami vaikui, turi būti nesuplyšę, nesulūžę ir atitikti vaiko ūgį, amžių.

Grindų aukščio pokyčiai turi būti pažymėti įspėjamaisiais ženklais arba kontrastinga spalva. Grindų danga turi būti neslidi, lengvai valoma drėgnu būdu.

Laiptai ir laiptų aikštelės turi būti įrengtos taip, kad būtų užtikrinta vaikų sauga.

Draudžiama įrengti sraigtinius laiptus, o laiptų pakopos negali būti siaurėjančios. Laiptų turėklai turi būti vertikalaus dalijimo, o bekliūtis tarpas turi būti ne didesnis nei 0,1 m.

Šildymo prietaisų, įrengtų vaikams prieinamose vietose, temperatūra turi būti ne aukštesnė nei 42 ℃. Ugdymo patalpose esantys šildymo prietaisai, turintys aštrias briaunas, turi būti apsaugoti nuimamomis grotelėmis ar kitomis priemonėmis.

Triukšmas ugdymo patalpose ir aplinkoje neturi viršyti Lietuvos higienos normoje HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ nurodytų lygių.

Visi sklype – teritorijoje esantys įrenginiai turi būti saugūs

NVSC specialistai primena, kad vaikų žaidimų aikštelių sveikatos saugą reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 131:2015 „Vaikų žaidimų aikštelės ir patalpos. Bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“. Vaikų žaidimų aikštelių įranga turi būti sertifikuota, saugi naudoti, įrenginiai be jokių klibančių detalių. Turi būti sudaryta galimybė apsaugoti vaikus nuo tiesioginių saulės spindulių stacionariais arba kilnojamais įrenginiais, želdiniais, sudarančiais šešėlį.

Smėlio dėžes svarbu apsaugoti nuo užteršimo

Atkreipiame dėmesį, kad smėlis žaidimų aikštelėse įrengtose smėlio dėžėse turi būti pakeičiamas ar atnaujinamas kiekvieną pavasarį ir pagal epidemiologines reikmes, taip pat esant užteršimui šiukšlėmis ar kitomis priemaišomis. Smėlyje neturi būti askaridžių, plaukagalvių, toksokarų echinokokų ir kitų helmintų kiaušinių.

Vaikai ir darbuotojai sveikatą turi pasitikrinti kasmet

Vaiko sveikata turi būti patikrinama prieš pradedant lankyti darželį, o po to ir kiekvienais metais. Draudžiama vesti vaiką į darželį, jei pasireiškė kosulys, vaikas dūsta, skundžiasi skausmu, viduriuoja, karščiuoja, turi nežinomos kilmės bėrimo elementų, turi utėlių ar glindų.

Švietimo įstaigų darbuotojai, kurie nuolat kontaktuoja su vaikais, turi tikrintis sveikatą kasmet ar neserga užkrečiamosiomis ligomis, turi turėti žinių pirmos pagalbos ir higienos įgūdžių.

Primename, kad valstybės lygio ekstremaliosios situacijos dėl COVID-19 metu švietimo įstaigų darbuotojai turi pasitikrinti prieš pradėdami dirbti ir (ar) vykdyti veiklą ir (ar) atnaujindami veiklą po veiklos draudimų ar ribojimų panaikinimo ir periodiškai tikrintis, ar neserga COVID-19. Darbuotojams, kurie persirgo šia liga arba buvo paskiepyti pagal skiepijimo schemą, tyrimų atlikti nereikia. Jie darbdaviui turi pateikti dokumentus, patvirtinančius šias aplinkybes.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite