Į verslą – per karantiną…

Šilutėje gyvenanti Birutė Šiuperienė padarė tai, apie ką vis pasvajodavo: norėjo namuose kepti tortus, duoną, šakočius… Įsigijo verslo liudijimą, o vasario 22 d. gavo Maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą registracijos dokumentą, kad jos bute leidžiama užsiimti maisto tvarkymu.

Į B. Šiuperienės šeimos butą atvyko du specialistai, viską apžiūrėjo, įvertino ir pripažino, kad sąlygos kepimo verslui yra tinkamos. Netrukus feisbuke pasirodė nauja svetainė: B&A kepiniai.

Šiandien iš ryto, kai telefonu atsiliepė Birutė, kurią pažįstu daug metų, todėl vadinu vardu, ji triūsė prie iškepto šakočio. Savaitgalį Birutės sesuo Ramutė išvyksta, nori vežtis tris šakočius, du jau iškepti, beliko dar vienas… Šylių kaime, Gardamo seniūnijoje, abi sesės jau vaikystės metais kepdavo pyragus, bet tik sau, tik šeimai, nes geram pyragui daug ko reikia, o tais laikais visko trūko.

Nebūna taip, kad patinka kepti ir bemat kuri šedevrus: Birutė, išėjusi iš darbo, patyrusi išgyvenimų dėl savo sveikatos, nuo rūpesčių pabėgdavo darydama vieno kąsnio užkandėles, po to lankė nemažai įvairių kursų, kaip tai padaryti dar geriau, kaip kepti tortus, kitus saldėsius. Tiesa, duonelę namuose kepa jau 12 metų: saviškiams, geriems draugams dovanų.

„Senokai niekam nedovanoju parduotuvėje pirktų dovanų: vis kokį kepinį, tai tortą… Ir gimtadienių, ir kitų švenčių proga. Gražus tortas pasiekė Klaipėdą, kai mano buvusi klasiokė šventė 50-metį. Buvo tokių dovanų. Ką galiu, tą padovanoju. O štai dabar jau interneto svetainėje nurodytas telefono numeris, tortą, šakotį, duonelės galima užsisakyti. Atsiimti privalo užsakovas. Sumokėti galima ir internetu, visa prekyba vyksta laikantis galiojančios tvarkos… Jau yra susidomėjusių. Tuo labiau, kad artėja Kovo 8-oji… Dar gimtadieniai, vardadieniai, įvairios kitos šventės, kai ir karantino metu šeima nori papuošti stalą tortu ar šakočiu. Tai galimybė pradžiuginti vienatvėje gyvenančius garbaus amžiaus tėvus. Paskambini, o prie jų durų dėžutė su tortu…“ – pasakojo Birutė ir priminė, kad rinktis galima ir pagal skonį, ir pagal puošybą, kuri tinkamiausia progai. Galima rinktis iš ilgo tortų sąrašo: jogurtinis, šokoladinis, želės, varškės, apelsininis ir kitokie. Visi jie turi ir pavadinimus.

„Iš pradžių pasitaikydavo klaidų, bet iš jų mokaisi. Mėgstu žiemai ruošti agurkus, pomidorus, įvairias mišraines, uogienes, grybauju ir gaminu įvairius grybų patiekalus… Rūsyje žiemai sukaupiu tiek visko, kad užtenka ir šeimai, ir abiem dukroms, giminaičiams, draugams, pažįstamiems. Daug išdovanoju… Bet daržovių reikia užsiauginti, daržus – ravėti, grybų – miške prisirinkti… Išgirstu dukrų priekaištų, kad turėčiau saugoti save…“ – pasakojo Birutė, karantino metu pradėjusi savo verslą.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite