Į verslą – per karantiną…

Šilutėje gyvenanti Birutė Šiuperienė padarė tai, apie ką vis pasvajodavo: norėjo namuose kepti tortus, duoną, šakočius… Įsigijo verslo liudijimą, o vasario 22 d. gavo Maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą registracijos dokumentą, kad jos bute leidžiama užsiimti maisto tvarkymu.

Į B. Šiuperienės šeimos butą atvyko du specialistai, viską apžiūrėjo, įvertino ir pripažino, kad sąlygos kepimo verslui yra tinkamos. Netrukus feisbuke pasirodė nauja svetainė: B&A kepiniai.

Šiandien iš ryto, kai telefonu atsiliepė Birutė, kurią pažįstu daug metų, todėl vadinu vardu, ji triūsė prie iškepto šakočio. Savaitgalį Birutės sesuo Ramutė išvyksta, nori vežtis tris šakočius, du jau iškepti, beliko dar vienas… Šylių kaime, Gardamo seniūnijoje, abi sesės jau vaikystės metais kepdavo pyragus, bet tik sau, tik šeimai, nes geram pyragui daug ko reikia, o tais laikais visko trūko.

Nebūna taip, kad patinka kepti ir bemat kuri šedevrus: Birutė, išėjusi iš darbo, patyrusi išgyvenimų dėl savo sveikatos, nuo rūpesčių pabėgdavo darydama vieno kąsnio užkandėles, po to lankė nemažai įvairių kursų, kaip tai padaryti dar geriau, kaip kepti tortus, kitus saldėsius. Tiesa, duonelę namuose kepa jau 12 metų: saviškiams, geriems draugams dovanų.

„Senokai niekam nedovanoju parduotuvėje pirktų dovanų: vis kokį kepinį, tai tortą… Ir gimtadienių, ir kitų švenčių proga. Gražus tortas pasiekė Klaipėdą, kai mano buvusi klasiokė šventė 50-metį. Buvo tokių dovanų. Ką galiu, tą padovanoju. O štai dabar jau interneto svetainėje nurodytas telefono numeris, tortą, šakotį, duonelės galima užsisakyti. Atsiimti privalo užsakovas. Sumokėti galima ir internetu, visa prekyba vyksta laikantis galiojančios tvarkos… Jau yra susidomėjusių. Tuo labiau, kad artėja Kovo 8-oji… Dar gimtadieniai, vardadieniai, įvairios kitos šventės, kai ir karantino metu šeima nori papuošti stalą tortu ar šakočiu. Tai galimybė pradžiuginti vienatvėje gyvenančius garbaus amžiaus tėvus. Paskambini, o prie jų durų dėžutė su tortu…“ – pasakojo Birutė ir priminė, kad rinktis galima ir pagal skonį, ir pagal puošybą, kuri tinkamiausia progai. Galima rinktis iš ilgo tortų sąrašo: jogurtinis, šokoladinis, želės, varškės, apelsininis ir kitokie. Visi jie turi ir pavadinimus.

„Iš pradžių pasitaikydavo klaidų, bet iš jų mokaisi. Mėgstu žiemai ruošti agurkus, pomidorus, įvairias mišraines, uogienes, grybauju ir gaminu įvairius grybų patiekalus… Rūsyje žiemai sukaupiu tiek visko, kad užtenka ir šeimai, ir abiem dukroms, giminaičiams, draugams, pažįstamiems. Daug išdovanoju… Bet daržovių reikia užsiauginti, daržus – ravėti, grybų – miške prisirinkti… Išgirstu dukrų priekaištų, kad turėčiau saugoti save…“ – pasakojo Birutė, karantino metu pradėjusi savo verslą.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite