Į verslą – per karantiną…

Šilutėje gyvenanti Birutė Šiuperienė padarė tai, apie ką vis pasvajodavo: norėjo namuose kepti tortus, duoną, šakočius… Įsigijo verslo liudijimą, o vasario 22 d. gavo Maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą registracijos dokumentą, kad jos bute leidžiama užsiimti maisto tvarkymu.

Į B. Šiuperienės šeimos butą atvyko du specialistai, viską apžiūrėjo, įvertino ir pripažino, kad sąlygos kepimo verslui yra tinkamos. Netrukus feisbuke pasirodė nauja svetainė: B&A kepiniai.

Šiandien iš ryto, kai telefonu atsiliepė Birutė, kurią pažįstu daug metų, todėl vadinu vardu, ji triūsė prie iškepto šakočio. Savaitgalį Birutės sesuo Ramutė išvyksta, nori vežtis tris šakočius, du jau iškepti, beliko dar vienas… Šylių kaime, Gardamo seniūnijoje, abi sesės jau vaikystės metais kepdavo pyragus, bet tik sau, tik šeimai, nes geram pyragui daug ko reikia, o tais laikais visko trūko.

Nebūna taip, kad patinka kepti ir bemat kuri šedevrus: Birutė, išėjusi iš darbo, patyrusi išgyvenimų dėl savo sveikatos, nuo rūpesčių pabėgdavo darydama vieno kąsnio užkandėles, po to lankė nemažai įvairių kursų, kaip tai padaryti dar geriau, kaip kepti tortus, kitus saldėsius. Tiesa, duonelę namuose kepa jau 12 metų: saviškiams, geriems draugams dovanų.

„Senokai niekam nedovanoju parduotuvėje pirktų dovanų: vis kokį kepinį, tai tortą… Ir gimtadienių, ir kitų švenčių proga. Gražus tortas pasiekė Klaipėdą, kai mano buvusi klasiokė šventė 50-metį. Buvo tokių dovanų. Ką galiu, tą padovanoju. O štai dabar jau interneto svetainėje nurodytas telefono numeris, tortą, šakotį, duonelės galima užsisakyti. Atsiimti privalo užsakovas. Sumokėti galima ir internetu, visa prekyba vyksta laikantis galiojančios tvarkos… Jau yra susidomėjusių. Tuo labiau, kad artėja Kovo 8-oji… Dar gimtadieniai, vardadieniai, įvairios kitos šventės, kai ir karantino metu šeima nori papuošti stalą tortu ar šakočiu. Tai galimybė pradžiuginti vienatvėje gyvenančius garbaus amžiaus tėvus. Paskambini, o prie jų durų dėžutė su tortu…“ – pasakojo Birutė ir priminė, kad rinktis galima ir pagal skonį, ir pagal puošybą, kuri tinkamiausia progai. Galima rinktis iš ilgo tortų sąrašo: jogurtinis, šokoladinis, želės, varškės, apelsininis ir kitokie. Visi jie turi ir pavadinimus.

„Iš pradžių pasitaikydavo klaidų, bet iš jų mokaisi. Mėgstu žiemai ruošti agurkus, pomidorus, įvairias mišraines, uogienes, grybauju ir gaminu įvairius grybų patiekalus… Rūsyje žiemai sukaupiu tiek visko, kad užtenka ir šeimai, ir abiem dukroms, giminaičiams, draugams, pažįstamiems. Daug išdovanoju… Bet daržovių reikia užsiauginti, daržus – ravėti, grybų – miške prisirinkti… Išgirstu dukrų priekaištų, kad turėčiau saugoti save…“ – pasakojo Birutė, karantino metu pradėjusi savo verslą.

Stasė Skutulienė

Hits: 308

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite