Į verslą – per karantiną…

Šilutėje gyvenanti Birutė Šiuperienė padarė tai, apie ką vis pasvajodavo: norėjo namuose kepti tortus, duoną, šakočius… Įsigijo verslo liudijimą, o vasario 22 d. gavo Maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą registracijos dokumentą, kad jos bute leidžiama užsiimti maisto tvarkymu.

Į B. Šiuperienės šeimos butą atvyko du specialistai, viską apžiūrėjo, įvertino ir pripažino, kad sąlygos kepimo verslui yra tinkamos. Netrukus feisbuke pasirodė nauja svetainė: B&A kepiniai.

Šiandien iš ryto, kai telefonu atsiliepė Birutė, kurią pažįstu daug metų, todėl vadinu vardu, ji triūsė prie iškepto šakočio. Savaitgalį Birutės sesuo Ramutė išvyksta, nori vežtis tris šakočius, du jau iškepti, beliko dar vienas… Šylių kaime, Gardamo seniūnijoje, abi sesės jau vaikystės metais kepdavo pyragus, bet tik sau, tik šeimai, nes geram pyragui daug ko reikia, o tais laikais visko trūko.

Nebūna taip, kad patinka kepti ir bemat kuri šedevrus: Birutė, išėjusi iš darbo, patyrusi išgyvenimų dėl savo sveikatos, nuo rūpesčių pabėgdavo darydama vieno kąsnio užkandėles, po to lankė nemažai įvairių kursų, kaip tai padaryti dar geriau, kaip kepti tortus, kitus saldėsius. Tiesa, duonelę namuose kepa jau 12 metų: saviškiams, geriems draugams dovanų.

„Senokai niekam nedovanoju parduotuvėje pirktų dovanų: vis kokį kepinį, tai tortą… Ir gimtadienių, ir kitų švenčių proga. Gražus tortas pasiekė Klaipėdą, kai mano buvusi klasiokė šventė 50-metį. Buvo tokių dovanų. Ką galiu, tą padovanoju. O štai dabar jau interneto svetainėje nurodytas telefono numeris, tortą, šakotį, duonelės galima užsisakyti. Atsiimti privalo užsakovas. Sumokėti galima ir internetu, visa prekyba vyksta laikantis galiojančios tvarkos… Jau yra susidomėjusių. Tuo labiau, kad artėja Kovo 8-oji… Dar gimtadieniai, vardadieniai, įvairios kitos šventės, kai ir karantino metu šeima nori papuošti stalą tortu ar šakočiu. Tai galimybė pradžiuginti vienatvėje gyvenančius garbaus amžiaus tėvus. Paskambini, o prie jų durų dėžutė su tortu…“ – pasakojo Birutė ir priminė, kad rinktis galima ir pagal skonį, ir pagal puošybą, kuri tinkamiausia progai. Galima rinktis iš ilgo tortų sąrašo: jogurtinis, šokoladinis, želės, varškės, apelsininis ir kitokie. Visi jie turi ir pavadinimus.

„Iš pradžių pasitaikydavo klaidų, bet iš jų mokaisi. Mėgstu žiemai ruošti agurkus, pomidorus, įvairias mišraines, uogienes, grybauju ir gaminu įvairius grybų patiekalus… Rūsyje žiemai sukaupiu tiek visko, kad užtenka ir šeimai, ir abiem dukroms, giminaičiams, draugams, pažįstamiems. Daug išdovanoju… Bet daržovių reikia užsiauginti, daržus – ravėti, grybų – miške prisirinkti… Išgirstu dukrų priekaištų, kad turėčiau saugoti save…“ – pasakojo Birutė, karantino metu pradėjusi savo verslą.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai iš moters išviliojo beveik 37 tūkstančius eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone, kuriuos tiria policijos pareigūnai. Sukčiavimo būdu iš moters, gim. 1952 m., buvo išviliota nemaža suma pinigų – 36 926 eurai. Rugpjūčio 12-16 d. Oželių k., Švėkšnos sen., iš miško technikos „John Deere 11“degalų bako pavogtas dyzelinis kuras. Nuostolis 210 eurų. Rugpjūčio 16 d. po pietų Uostadvario k., Rusnės sen., į griovį nuvažiavo automobilis „Nissan Almera“, kurį vairavo neblaivi (1,86 prom.) moteris, gim. 1964 m. Rugpjūčio 16 d. vakare bute Kintuose kilus konfliktui,

COVID-19: kodėl Šilutėje skiepija pasibaigusio galiojimo vakcina?

Paskambinusi moteris papasakojo, kad rugpjūčio 12 d., penktadienį, nuvyko į Šilutės pirminės sveikatos centrą skiepytis nuo COVID-19. Buvo užsiregistravusi prieš savaitę. Iš to paties buteliuko jau buvo paskiepyta žmonių, bet moterį sudomino vakcinos galiojimo laikas. Pasirodo, birželį jis jau pasibaigė, o skiepija dar ir rugpjūčio beveik vidury. Moteris skiepytis atsisakė. Situaciją aiškinomės su Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Lina Stanišauskiene. Įstaigos vadovė sakė, jog vakcinas parsiveža iš Klaipėdos, kartu yra gautas Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kad vakcina, kurios galiojimo

Karštą dieną atgaivins didelis ąsotis su šaltu vandeniu ir žiupsnelis vaizduotės

Termometro stulpeliams vasarą pasiekus aukščiausią tašką, labiausiai džiugina šviežias ir gaivus gėrimas. Malonaus skonio gėrimų labai nesunku paruošti ir namuose.   Prekybos tinklo „Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė teigia, kad karštą dieną atsigaivinti ir atkurti skysčių pusiausvyrą organizme geriausiai padeda geriamasis vanduo. Tačiau norint, kad vanduo nepabostų, vertėtų jį paskaninti įvairiais gaiviais priedais. „Gali būti, kad daugeliui ne visada pavyksta įveikti rekomenduojamą vandens dienos normą, o tai ypač svarbu per karščius. Vis dėlto su žaisminga gėrimo versija privalomos 8 stiklinės, kurios

Perkate būstą nesusituokę. Ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido poras nuo būsto įsigijimo ir į ką atkreipti dėmesį perkant NT nesusituokus, atsako ekspertė.   „Didesnę dalį perkančių būstą sudaro susituokusios arba bent susižadėjusios poros, kurios jaučiasi pakankamai drąsiai kartu pradėti ieškoti bendrų namų. Tačiau populiarėjant gyvenimui oficialiai neįregistravus poros santykių, vis dažniau sulaukiame

Taip pat skaitykite