Į verslą – per karantiną…

Šilutėje gyvenanti Birutė Šiuperienė padarė tai, apie ką vis pasvajodavo: norėjo namuose kepti tortus, duoną, šakočius… Įsigijo verslo liudijimą, o vasario 22 d. gavo Maisto ir veterinarijos tarnybos išduotą registracijos dokumentą, kad jos bute leidžiama užsiimti maisto tvarkymu.

Į B. Šiuperienės šeimos butą atvyko du specialistai, viską apžiūrėjo, įvertino ir pripažino, kad sąlygos kepimo verslui yra tinkamos. Netrukus feisbuke pasirodė nauja svetainė: B&A kepiniai.

Šiandien iš ryto, kai telefonu atsiliepė Birutė, kurią pažįstu daug metų, todėl vadinu vardu, ji triūsė prie iškepto šakočio. Savaitgalį Birutės sesuo Ramutė išvyksta, nori vežtis tris šakočius, du jau iškepti, beliko dar vienas… Šylių kaime, Gardamo seniūnijoje, abi sesės jau vaikystės metais kepdavo pyragus, bet tik sau, tik šeimai, nes geram pyragui daug ko reikia, o tais laikais visko trūko.

Nebūna taip, kad patinka kepti ir bemat kuri šedevrus: Birutė, išėjusi iš darbo, patyrusi išgyvenimų dėl savo sveikatos, nuo rūpesčių pabėgdavo darydama vieno kąsnio užkandėles, po to lankė nemažai įvairių kursų, kaip tai padaryti dar geriau, kaip kepti tortus, kitus saldėsius. Tiesa, duonelę namuose kepa jau 12 metų: saviškiams, geriems draugams dovanų.

„Senokai niekam nedovanoju parduotuvėje pirktų dovanų: vis kokį kepinį, tai tortą… Ir gimtadienių, ir kitų švenčių proga. Gražus tortas pasiekė Klaipėdą, kai mano buvusi klasiokė šventė 50-metį. Buvo tokių dovanų. Ką galiu, tą padovanoju. O štai dabar jau interneto svetainėje nurodytas telefono numeris, tortą, šakotį, duonelės galima užsisakyti. Atsiimti privalo užsakovas. Sumokėti galima ir internetu, visa prekyba vyksta laikantis galiojančios tvarkos… Jau yra susidomėjusių. Tuo labiau, kad artėja Kovo 8-oji… Dar gimtadieniai, vardadieniai, įvairios kitos šventės, kai ir karantino metu šeima nori papuošti stalą tortu ar šakočiu. Tai galimybė pradžiuginti vienatvėje gyvenančius garbaus amžiaus tėvus. Paskambini, o prie jų durų dėžutė su tortu…“ – pasakojo Birutė ir priminė, kad rinktis galima ir pagal skonį, ir pagal puošybą, kuri tinkamiausia progai. Galima rinktis iš ilgo tortų sąrašo: jogurtinis, šokoladinis, želės, varškės, apelsininis ir kitokie. Visi jie turi ir pavadinimus.

„Iš pradžių pasitaikydavo klaidų, bet iš jų mokaisi. Mėgstu žiemai ruošti agurkus, pomidorus, įvairias mišraines, uogienes, grybauju ir gaminu įvairius grybų patiekalus… Rūsyje žiemai sukaupiu tiek visko, kad užtenka ir šeimai, ir abiem dukroms, giminaičiams, draugams, pažįstamiems. Daug išdovanoju… Bet daržovių reikia užsiauginti, daržus – ravėti, grybų – miške prisirinkti… Išgirstu dukrų priekaištų, kad turėčiau saugoti save…“ – pasakojo Birutė, karantino metu pradėjusi savo verslą.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite