Į tekstilės konteinerius – tik dar tinkamus dėvėti daiktus

Aplinkotvarkos bendrovė „Ecoservice“ spalį pradėjo rinkti tekstilę Šilutės mieste ir rajone – savivaldybė pastatė 20 naujų tekstilei skirtų konteinerių. Gyventojai šiuose konteineriuose gali palikti jiems nereikalingus, tačiau dėvėti dar tinkamus drabužius. Iš konteinerių tekstilė bus vežama į tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje ir paruošta antriniam naudojimui arba perdirbimui. 

Pradeda rinkti tekstilę

Į „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo centrą vežama tekstilė iš 10 savivaldybių, prie kurių nuo šiol prisijungs ir Šilutės miestas bei rajonas. Nauji konteineriai suteiks gyventojams galimybę patogiai palikti jiems nebereikalingus tekstilės gaminius.

„Palikdami tinkamą naudoti tekstilę tam skirtuose konteineriuose, gyventojai suteiks jiems antrą gyvenimą, taip pat mažins atliekų kiekius buitinių atliekų konteineriuose ir sąvartynuose. Tačiau, kad šis procesas vyktų sklandžiai, labai svarbu dar namuose tekstilę tinkamai surūšiuoti ir paruošti palikti konteineriuose“, – sako „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo verslo direktorius Konstantinas Gurinas.

Pasak K. Gurino, pirmiausia svarbu atrinkti dar tinkamą naudoti tekstilę. Konteineriuose galima palikti tik nesuplyšusius, švarius ir dar tinkamus naudoti drabužius, batų poras, rankšluosčius, patalynės užvalkalus, užuolaidas, diržus ir rankines, kuprines. Tekstilę reikia sudėti į plastikinius maišelius ir juos sandariai užrišti. Tik taip ji bus apsaugota nuo drėgmės, aplinkos poveikio, užteršimo.

Jau sudėvėtus ir naudoti netinkamus tekstilės gaminius, atraižas, kilimus reikėtų pristatyti į stambiagabaričių atliekų surinkimo aikšteles.

Surinks kartą per mėnesį

Numatyta, kad Šilutės mieste ir rajone „Ecoservice“ tekstilę iš konteinerių surinks vieną kartą per mėnesį. Pastebėjus, kad konteineriai prisipildo greičiau, bus renkama dažniau.

„Norėtume gyventojų paprašyti, kad konteineriams prisipildžius, jie nepaliktų tekstilės šalia konteinerių. Rudenį orai yra ypač nenuspėjami, o drėgmė tekstilę sugadina, gali įsimesti pelėsis, tuomet ji tampa netinkama perdirbimui ar antriniam panaudojimui. Radus pilną konteinerį, prašome susisiekti ant konteinerio nurodytu telefonu, o surinktą tekstilę atvežti kiek vėliau arba nugabenti į kitą artimiausią konteinerį“, – pataria K. Gurinas.

Tekstilės surinkimo konteinerius Šilutės mieste ir seniūnijoje galima rasti Lietuvininkų g. 17; prie prekybos centro „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11; Tilžės g. 22, prie autobusų stoties; Geležinkelio g. 4; Dzūkų g. 24; Tilžės g. 59; Verdainės kaime šalia „Viada“ degalinės; Mokyklos g. 6, Laučių kaime; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės, ties Vilties g. 5 esančiu namu); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22, Grabupių kaime.

Taip pat tekstilės konteineriai yra Juknaičiuose Vengrų g. 2, Vainute Griaužinės g., Žemaičių Naumiestyje Pergalės a. 15, Saugose Mažosios Lietuvos g. 4, Kintuose Jaunimo g. 3, Gardame Šaulių g. 9, Švėkšnoje Liepų a. 24, Usėnuose Nemuno g. 1A, Rusnėje Šilutės g. 1 ir Katyčių miestelyje Turgaus a. 1.

Į „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo centrą vežama tekstilė iš Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Trakų, Šalčininkų, Raseinių, Švenčionių, Skuodo, Kretingos. Per vienerius veiklos metus „Ecoservice“ centre iš viso išrūšiavo 2900 tonų tekstilės.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėjant Klaipėdos metams atgyja Mažosios Lietuvos muzikinės tradicijos

Šių metų spalio–lapkričio mėnesiais Šilutės kultūros ir pramogų centras įgyvendino projektą „Muzikos ir bendruomeniškumo sintezė“. Artėjant Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos sukakčiai, kilo idėja įprasminti Klaipėdos krašto kultūrinį–muzikinį palikimą, surengiant mokymus, kuriuose būtų ne tik pristatytas unikalus Mažosios Lietuvos muzikinio palikimo lobynas, bet ir surengtas praktinis kūrybinis mokymų ciklas.  Buvo parengta bei pristatyta chorinės ir instrumentinės muzikos programa. Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti mėgėjų meno bendruomenių kompetencijas, ugdyti bendruomeniškumą, plėsti kultūrinį akiratį ir gerosios patirties sklaidą tarp kolektyvų narių ir

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone, kurie tiriami. Gruodžio 6 d. vakare namuose Lauko g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1968 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Policija tiria lapkričio 25 d. vėlaus vakaro įvykį, kai Statybininkų g., Šilutėje,  neblaivus (0,88 prom.) vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą kitam neblaiviam (1,32 prom.) vyrui, gim. 1963 m. Gruodžio 6 d. naktį iš vyro, gim. 1982 m., namų Laisvės al., Šilutėje, moteris, gim. 1985

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamos korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje. Vakar (gruodžio 6 d.) sulaikytas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Taip pat vakar sulaikyti dviejų privačių bendrovių vadovai, vienam iš jų pareikšti įtarimai dėl papirkimo, kitam – dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, atliekami suplanuoti tyrimo veiksmai. Vakar atliktos kratos Šilutės r. savivaldybėje, kitose tyrimui reikšmingose vietose.

Šių metų Laisvės premija paskirta Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

Seimas nusprendė šių metų Laisvės premiją skirti Rusijos invazijai besipriešinančios Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. V. Zelenskis – kovos už laisvę priešakyje „Šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, o taip pat ir už mūsų visų laisvę. Todėl Laisvės premijos komisija šių metų Laisvės premiją siūlo skirti Ukrainos prezidentui už jo ir visos ukrainiečių tautos nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Rusijos karinės agresijos akivaizdoje“, – antradienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taip pat skaitykite