Į Šilutę ateina Kalėdos su staigmenomis

kalėdosJau aišku, kad Kalėdų eglės įžiebimo šventė Šilutėje vyks gruodžio 10 d. 16.30 val. 

Iš Šilutės seniūnijos vyr. specialisto Algirdo Ivanausko sužinojome, kad žalią eglę miestui dovanoja gyventojai iš Vydūno gatvės. Ji bus atvežta lapkričio 29 d., pirmadienį, ir pastatyta įprastoje miesto vietoje, šalia dar vis tvarkomo, tačiau jau gražiau atrodančio Šilutės kultūros ir pramogų centro.

Puošyba nesikeičia

Pasak A. Ivanauso, aplinkui eglę kalėdinių puošmenų rasis daugiau ir gražių. Ypač nušvis ir  Lietuvininkų gatvėje įrengtas ir gausiai lankomas Šeimų skveras.

Šilutės r. savivaldybės Kultūros poskyrio vedėja Vilma Griškevičienė neslėpė, kad Šilutės miesto kalėdinės eglės įžiebimo šventė vyks įprastai: miestelėnai ir svečiai galės susirinkti prie jos.

„COVID-19 banga mieste jau slūgsta. Žinome, kad didžiųjų metų švenčių proga gyventojai nori susiburti eglės įžiebimo metu, pasidžiaugti koncertu, programa vaikams. Tad ir šventė suplanuota kaip ankstesniais metais būdavo. Tikimės, kad miestelėnai neužmiršo saugumo reikalavimų. Nors renginys vyks lauke, reikia rūpintis savo ir kitų sveikata. To tikimės“,  – sakė  V. Griškevičienė. Ji priminė, kad eglės įžiebimo vakarą bus smagu, linksma ir įdomu. Būsią kalėdinės „svarstyklės“, nykštukų ieškojimo varžybos, o kam seksis geriausiai, gaus Kalėdų senelio dovanų.

Kalėdinių eglučių alėja

Prie Šilutės H. Šojaus muziejaus vėl džiaugsimės kalėdinių eglučių alėja, mažąsias žaliaskares puoš kolektyvai, bendruomenės. V. Griškevičienė sakė, kad labai norėtųsi, jog tradiciškai miestelėnai išpuoštų vitrinas, langus, gal net kiemus. Naujovių numatyta puošiant Šeimų skverą, taip pat parką šalia H. Šojaus dvaro.

Eglės įžiebimo šventės proga veiks kalėdinė prekyba, o H. Šojaus muziejus kvies pasinaudoti Kalėdų senelio paštu, taip pat atvykti ir pamatyti Kalėdų senelio butą muziejuje, nusifotografuoti, ta proga bus ir kalėdinių dovanų.

KalėdosTad pramogų Šilutėje bus ir vėliau, po eglės įžiebimo šventės.

„Šilutiškiai ir svečiai tikrai pajus šventės nuotaiką. Tam ruošiasi Savivaldybės administracija, Šilutės seniūnija, Hugo Šojaus muziejaus ir kultūros ir pramogų centro darbuotojai, visi pagalbininkai, įstaigų, įmonių bei organizacijų kolektyvai, kurie papuoš eglutes alėjoje šalia muziejaus. Tegul lieka vietos staigmenoms, netikėtumams… Gal kol kas visko neviešinsime. Juk gruodžio 10-oji netoli, tada bus įžiebta eglė, tada viską ir pamatysime…“ – sakė V. Griškevičienė.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite