Į Šilutę ateina Kalėdos su staigmenomis

kalėdosJau aišku, kad Kalėdų eglės įžiebimo šventė Šilutėje vyks gruodžio 10 d. 16.30 val. 

Iš Šilutės seniūnijos vyr. specialisto Algirdo Ivanausko sužinojome, kad žalią eglę miestui dovanoja gyventojai iš Vydūno gatvės. Ji bus atvežta lapkričio 29 d., pirmadienį, ir pastatyta įprastoje miesto vietoje, šalia dar vis tvarkomo, tačiau jau gražiau atrodančio Šilutės kultūros ir pramogų centro.

Puošyba nesikeičia

Pasak A. Ivanauso, aplinkui eglę kalėdinių puošmenų rasis daugiau ir gražių. Ypač nušvis ir  Lietuvininkų gatvėje įrengtas ir gausiai lankomas Šeimų skveras.

Šilutės r. savivaldybės Kultūros poskyrio vedėja Vilma Griškevičienė neslėpė, kad Šilutės miesto kalėdinės eglės įžiebimo šventė vyks įprastai: miestelėnai ir svečiai galės susirinkti prie jos.

„COVID-19 banga mieste jau slūgsta. Žinome, kad didžiųjų metų švenčių proga gyventojai nori susiburti eglės įžiebimo metu, pasidžiaugti koncertu, programa vaikams. Tad ir šventė suplanuota kaip ankstesniais metais būdavo. Tikimės, kad miestelėnai neužmiršo saugumo reikalavimų. Nors renginys vyks lauke, reikia rūpintis savo ir kitų sveikata. To tikimės“,  – sakė  V. Griškevičienė. Ji priminė, kad eglės įžiebimo vakarą bus smagu, linksma ir įdomu. Būsią kalėdinės „svarstyklės“, nykštukų ieškojimo varžybos, o kam seksis geriausiai, gaus Kalėdų senelio dovanų.

Kalėdinių eglučių alėja

Prie Šilutės H. Šojaus muziejaus vėl džiaugsimės kalėdinių eglučių alėja, mažąsias žaliaskares puoš kolektyvai, bendruomenės. V. Griškevičienė sakė, kad labai norėtųsi, jog tradiciškai miestelėnai išpuoštų vitrinas, langus, gal net kiemus. Naujovių numatyta puošiant Šeimų skverą, taip pat parką šalia H. Šojaus dvaro.

Eglės įžiebimo šventės proga veiks kalėdinė prekyba, o H. Šojaus muziejus kvies pasinaudoti Kalėdų senelio paštu, taip pat atvykti ir pamatyti Kalėdų senelio butą muziejuje, nusifotografuoti, ta proga bus ir kalėdinių dovanų.

KalėdosTad pramogų Šilutėje bus ir vėliau, po eglės įžiebimo šventės.

„Šilutiškiai ir svečiai tikrai pajus šventės nuotaiką. Tam ruošiasi Savivaldybės administracija, Šilutės seniūnija, Hugo Šojaus muziejaus ir kultūros ir pramogų centro darbuotojai, visi pagalbininkai, įstaigų, įmonių bei organizacijų kolektyvai, kurie papuoš eglutes alėjoje šalia muziejaus. Tegul lieka vietos staigmenoms, netikėtumams… Gal kol kas visko neviešinsime. Juk gruodžio 10-oji netoli, tada bus įžiebta eglė, tada viską ir pamatysime…“ – sakė V. Griškevičienė.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Joninių simbolis – papartis: ieškosime jo žiedo…

Jonìnės (šalutinis kirčiavimo normos variantas – Jõninės) – krikščioniška šventė, Jono Krikštytojo gimimo diena, švenčiama birželio 24 d. Joninių šventimas glaudžiai susijęs su vasaros saulėgrįža, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Daugelyje šalių ši šventė ir tam tikros jos tradicijos siejasi su ikikrikščioniškomis vasaros saulėgrįžos šventėmis. Dėl to daugelyje šalių švenčiama šv. Jono išvakarėse, naktį iš 23 į 24 d. Lietuvoje tai Rasos arba Kupolės, Latvijoje – Lyguo. 2003 m. Rasos ir Joninių diena Lietuvoje paskelbta nedarbo

Ar šiemet lis per Jonines?   

Antradienį lijo beveiki visoje Lietuvoje, buvo vėsu. Jau suabejota, ar sinoptikų prognozės, jog ilgasis Joninių savaitgalis bus šiltas, yra tiesa. Tačiau sinoptikai ragina atostogauti, nes artėja karščiai ir gražios vasaros dienos. Tokios Joninės kaip bus šiemet Lietuvoje retai pasitaiko Liaudies išmintis byloja, kad per Jonines visada lyja. Ar tikrai šis faktas teisingas galima patikrinti naudojant lietingų dienų pasikartojimą 1991-2020 m. laikotarpiu, teigia Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistai. Pasak jų, peržiūrėjus duomenis matyti, kad vidutiniškai Lietuvoje birželio 23 ir 24 dienomis dažniau

Birželio 23-ioji – ne tik Valstybės tarnautojo diena              

2002 m. gruodžio 20 d. Jungtinių Tautų Generalinė asamblėja birželio 23 dieną paskelbė Valstybės tarnautojo diena. Šią dieną siekiama paminėti valstybės tarnybos privalumus ir svarbą visuomenei, apdovanojant viešojo sektoriaus organizacijas už indėlį stiprinant valstybės tarnybos vaidmenį, prestižą ir matomumą. Taip norima pabrėžti valstybės tarnybos vaidmenį šalies plėtros procese, pripažinti valstybės tarnautojų darbą bei paskatinti jaunus žmones siekti karjeros viešajame sektoriuje.   Birželio 23-ioji – ir Birželio sukilimo diena, Tarptautinė olimpinė diena, Tarptautinė našlių diena. 1941 m. birželio 22–28 d. įvyko

Dažniausi klausimai apie miško pirkimo paslaugas

Turite mišką, kuris Jums neneša jokios naudos ir tuo pačiu neturite laiko, kurį galite skirti jo priežiūrai? Tokiu atveju siūlome pasinaudoti miško pardavimo paslaugomis, kurios leis Jums uždirbti daug. Miško pirkimas turėtų būti paliekamas tų rankose, kurie supirkimą atlieka kasdien. Kadangi jie dažniausiai pasiūlo didesnes sumas nei fiziniai asmenys, o natūralu, kad to daugelis ir siekia. Galiausiai, jie su tuo susiduria kasdien, tad ir dirba greičiau nei profesionaliau. Svarbiausia kuo daugiau žinoti apie supirkimą. Tai ramina dėl gaunamų paslaugų. Kiek

Taip pat skaitykite