Į kokius kriterijus būtina atsižvelgti renkantis lietaus nutekėjimo sistemas?

Išsirinkti tinkamas vandens nutekėjimo sistemas jūsų gyvenamajai vietai gali būti sunku. Ypatingai tuomet, kai rinkoje yra daugybė įvairiausių variantų, o ir kiekviena aplinka turi savo unikalias savybes ir tam tikrus reikalavimus, į kuriuos būtina atsižvelgti. Jei šiuo metu sukate galvą, kokia lietaus nutekėjimo sistema būtų tinkamiausia jūsų pastatams, čia rasite įvairių patarimų, į ką verta ir netgi reikia atkreipti dėmesį, renkantis tokią sistemą.

 

Visų pirmiausia, derėtų atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje ketinate įrengti lietaus nutekėjimo sistemą. Kai kurios paviršinio vandens nuvedimo sistemos nėra labai universalios, t. y. skirtos visoms klimato bei oro sąlygoms. Renkantis paviršinio vandens nuvedimo sistemą, reikėtų atsižvelgti į tai, kaip aplinka paveiks įrengimą, jo efektyvumą ir ar turės įtakos jo ilgaamžiškumui.

Antras labai svarbus niuansas yra kritulių klausimas. Akivaizdu, kad krituliai yra pagrindinis veiksnys, vertinant bet kokios paviršinio vandens nuvedimo sistemos efektyvumą. Svarbiausi veiksniai yra šie: metinis kritulių kiekis, jų dažnis ir kaip dažnai gali kilti dideli potvyniai jūsų apylinkėse. Šie veiksniai turės įtakos ne tik paprastiems klausimams, pavyzdžiui, jūsų paviršinio vandens nuvedimo sistemos pajėgumui, bet ir pačiam sistemos įrengimui. Jei kyla bet kokių abejonių, visada vertėtų kreiptis patarimo į inžinierių ar kitą panašios srities specialistą.

Taip pat, derėtų atkreipti dėmesį į iškylančius iššūkius lietaus nutekėjimo sistemoms. Kai kurios paviršinio vandens nuvedimo sistemos geriau susidoroja su šiukšlėmis nei kitos. Jei ketinate įrenginėti sistemą medžių ar ilgos žolės apsuptoje vietoje, imkitės tam tikrų priemonių, kad užtikrintumėte, jog esant dideliam kritulių kiekiui jūsų sistemos neapsunkintų įvairios sankaupos, sudarytos iš šiukšlių. Dauguma dėmesio vertų sistemų bus su specialiais priedais, keliančiais tokių sistemų vertę. Pavyzdžiui: lietaus latakai turės groteles arba specialius krepšius, kad sumažintų į juos patenkančių šiukšlių kiekį. Patariame pasirinkti tokią sistemą, kuri suteiktų papildomą barjerą įvairioms šiukšlėms.

Dirvožemio tipas irgi reikalauja atitinkamo dėmesio. Įsitikinkite, kad suprantate savo dirvožemio tipą: kiek jis gali pasislinkti, susitraukti ar išsiplėsti esant skirtingoms oro sąlygoms. Bet esant galimybei visada rekomenduojama nutekėjimo kanalą įrengti betone, kad išvengtumėte galimų problemų dėl dirvožemio judėjimo.

Galiausiai kaina bus visa lemiantis veiksnys, pasirenkant lietaus nutekėjimo sistemą. Visada rekomenduojama siekti geriausio kokybės ir kainos santykio, kuris yra priimtinas jūsų biudžetui. Sistemų kainos gali labai skirtis. Tai priklauso nuo prekės ženklo, priedų skaičiaus ir tinkamumo sričiai, kurią turėtų aprėpti sistema. Atminkite, kad nebūtina siekti pigiausio sistemos varianto, kuri yra „pakankamai gera“. Teisingai sumontuota gera paviršinio vandens nuvedimo sistema bus ir ilgaamžė, ir sunkiai pašalinama.

Vieta, kurioje jums reikės įrengti paviršinio vandens drenažo sistemą, turės įtakos jūsų pasirinkimui. Jei tai didelis plotas su tinkamu natūraliu drenažu, jums gali pasirodyti tinkama pigesnė arba mažesnės talpos sistemos alternatyva. Jei vietovė ankšta (o tokiose vietose lietaus vanduo gali kauptis labiau nei įprasta) ir nėra natūralaus drenažo galimybės, tikrai vertėtų ieškoti atitinkamo pajėgumo, galbūt netgi aukščiausia kokybe pasižyminčios sistemos, kad ateityje išvengtumėte galinčių kilti nesklandumų.

pr2022/042

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite