Į kokius kriterijus būtina atsižvelgti renkantis lietaus nutekėjimo sistemas?

Išsirinkti tinkamas vandens nutekėjimo sistemas jūsų gyvenamajai vietai gali būti sunku. Ypatingai tuomet, kai rinkoje yra daugybė įvairiausių variantų, o ir kiekviena aplinka turi savo unikalias savybes ir tam tikrus reikalavimus, į kuriuos būtina atsižvelgti. Jei šiuo metu sukate galvą, kokia lietaus nutekėjimo sistema būtų tinkamiausia jūsų pastatams, čia rasite įvairių patarimų, į ką verta ir netgi reikia atkreipti dėmesį, renkantis tokią sistemą.

 

Visų pirmiausia, derėtų atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje ketinate įrengti lietaus nutekėjimo sistemą. Kai kurios paviršinio vandens nuvedimo sistemos nėra labai universalios, t. y. skirtos visoms klimato bei oro sąlygoms. Renkantis paviršinio vandens nuvedimo sistemą, reikėtų atsižvelgti į tai, kaip aplinka paveiks įrengimą, jo efektyvumą ir ar turės įtakos jo ilgaamžiškumui.

Antras labai svarbus niuansas yra kritulių klausimas. Akivaizdu, kad krituliai yra pagrindinis veiksnys, vertinant bet kokios paviršinio vandens nuvedimo sistemos efektyvumą. Svarbiausi veiksniai yra šie: metinis kritulių kiekis, jų dažnis ir kaip dažnai gali kilti dideli potvyniai jūsų apylinkėse. Šie veiksniai turės įtakos ne tik paprastiems klausimams, pavyzdžiui, jūsų paviršinio vandens nuvedimo sistemos pajėgumui, bet ir pačiam sistemos įrengimui. Jei kyla bet kokių abejonių, visada vertėtų kreiptis patarimo į inžinierių ar kitą panašios srities specialistą.

Taip pat, derėtų atkreipti dėmesį į iškylančius iššūkius lietaus nutekėjimo sistemoms. Kai kurios paviršinio vandens nuvedimo sistemos geriau susidoroja su šiukšlėmis nei kitos. Jei ketinate įrenginėti sistemą medžių ar ilgos žolės apsuptoje vietoje, imkitės tam tikrų priemonių, kad užtikrintumėte, jog esant dideliam kritulių kiekiui jūsų sistemos neapsunkintų įvairios sankaupos, sudarytos iš šiukšlių. Dauguma dėmesio vertų sistemų bus su specialiais priedais, keliančiais tokių sistemų vertę. Pavyzdžiui: lietaus latakai turės groteles arba specialius krepšius, kad sumažintų į juos patenkančių šiukšlių kiekį. Patariame pasirinkti tokią sistemą, kuri suteiktų papildomą barjerą įvairioms šiukšlėms.

Dirvožemio tipas irgi reikalauja atitinkamo dėmesio. Įsitikinkite, kad suprantate savo dirvožemio tipą: kiek jis gali pasislinkti, susitraukti ar išsiplėsti esant skirtingoms oro sąlygoms. Bet esant galimybei visada rekomenduojama nutekėjimo kanalą įrengti betone, kad išvengtumėte galimų problemų dėl dirvožemio judėjimo.

Galiausiai kaina bus visa lemiantis veiksnys, pasirenkant lietaus nutekėjimo sistemą. Visada rekomenduojama siekti geriausio kokybės ir kainos santykio, kuris yra priimtinas jūsų biudžetui. Sistemų kainos gali labai skirtis. Tai priklauso nuo prekės ženklo, priedų skaičiaus ir tinkamumo sričiai, kurią turėtų aprėpti sistema. Atminkite, kad nebūtina siekti pigiausio sistemos varianto, kuri yra „pakankamai gera“. Teisingai sumontuota gera paviršinio vandens nuvedimo sistema bus ir ilgaamžė, ir sunkiai pašalinama.

Vieta, kurioje jums reikės įrengti paviršinio vandens drenažo sistemą, turės įtakos jūsų pasirinkimui. Jei tai didelis plotas su tinkamu natūraliu drenažu, jums gali pasirodyti tinkama pigesnė arba mažesnės talpos sistemos alternatyva. Jei vietovė ankšta (o tokiose vietose lietaus vanduo gali kauptis labiau nei įprasta) ir nėra natūralaus drenažo galimybės, tikrai vertėtų ieškoti atitinkamo pajėgumo, galbūt netgi aukščiausia kokybe pasižyminčios sistemos, kad ateityje išvengtumėte galinčių kilti nesklandumų.

pr2022/042

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Brangs mokestis lankantiems Šilutės sporto mokyklą

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis Savivaldybei  pateikė prašymą leisti Šilutės sporto mokyklai nevykdyti krepšinio ugdymo programų ir sumažinti 10 grupių. Mokinių krepšinio grupes formuotų viešoji įstaiga „Šilutės sportas“. Prašoma steigti dvi papildomas bokso grupes, mat pagal pasirašytą trišalę sutartį atvyksta dirbti jaunas specialistas. Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės sporto mokykloje butų formuojama 21 mokinių grupė. Krepšinis VšĮ „Šilutės sportas“ turi vyrų krepšinio komandą. Tad perkėlus šiai įstaigai mokinių krepšinio grupes būtų sukurta krepšinio ugdymo piramidė, kuri ateityje galėtų duoti

Taip pat skaitykite