Į ką svarbu atsižvelgti perkant medinius sodo namelius?

Negyvenamieji mediniai sodo nameliai Europoje tampa vis populiaresni dėl savo funkcionalumo ir ekologiškumo. Erdvė gyvenamajame būste yra brangi, todėl menkaverčiai ar ypatingos priežiūros nereikalaujantys daiktai nebūtinai turi būti laikomi namuose. Tam puikiai tiks lauko sandėliukas ar sodo namelis. Mediniai sodo nameliai – pigus būdas gauti papildomos vietos sukauptam turtui saugoti.

Tačiau kaip išsirinkti tą, kuris tarnaus ilgai, kuriame tilps visi jūsų daiktai, bet tuo pačiu bus pakankamai kompaktiška, kad neužimtų visos sodo erdvės?

Kokioms funkcijoms reikalingas namelis

sodo_namelisPrieš žvalgantis sodo namelio, rekomenduojame pasvarstyti, kam norite jį panaudoti. Jei norite pasilikti tik kelis sodo įrankius ir dviratį, jums tereikės mažesnio statinio, nei norintiems laikyti žoliapjovę, sodo baldus, dviračius ir malkas.

Negyvenamas sodo namelis gali atlikti daugybę funkcijų. Jame galite laikyti sodo įrankius ir sodo baldus. Jį taip pat galima paversti įvairios technikos „garažu“, ten puikiai tilps vejapjovė, dviračiai, motociklai. O pasirinkę sodo namelį-garažą galėsite laikyti net automobilį. Žodžiu, medinių sodo namelių panaudojimo galimybės yra neribotos.

Sodo namelių rasite įvairiausių – nuo itin mažų (mažesnių nei 1 kv. m) iki didelių (20 kv.m). Renkantis pastato dydį svarbu atsižvelgti į du dalykus: kur jis stovės (kiek vietos jam galima skirti), ir kiek daiktų jame bus saugoma. Visi žinome, kaip greitai spintos, kambariai, sandėliukai prisipildo daiktais, todėl jei sode užtenka vietos bet kokio dydžio sandėliukui, rinkitės didžiausią. Taip investuosite į kur kas funkcionalesnį sandėliuką, kuriame vietos užteks ne vieneriems metams. Apgalvokite, kokius daiktus planuojate laikyti sandėliuke, ir pasirinkite atitinkamo dydžio, aukščio ir durų pločio pastatą.

Jei sode turite mažai vietos, bet reikia didelės sandėliavimo patalpos, siūlome apsvarstyti galimybę įsigyti trijų sienų sodo namelį. Vietoj ketvirtos sienos galima naudoti gyvenamojo pastato sieną. Tokio tipo sandėliukas bus pigesnis nei standartinis keturių sienų kotedžas ir sutaupys daug vietos.

Venkite statyti sodo namelius po medžiais ar šalia jų, nes kilus stipriam stiprus vėjui lūžtančios šakos gali apgadinti statinio konstrukciją. Taip pat rinkdamiesi namuką atkreipkite dėmesį į namelio durų dydį ir kaip jos atsidaro. Vietą sodo namukui parinkite taip, kad langų neužgožtų tvoros, augalai, lengvai atsidarytų durys.

pr2023/21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite