Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkurse – ir „Būro kiemas“ iš Pagėgių krašto

Gražūs lietuviški žodžiai. Petro Skutulo kompozicija

Tarptautinės gimtosios kalbos dienos, švenčiamos vasario 21-ąją, proga jau keturioliktus metus rengiamas Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursas. Jo tikslas – skatinti verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus, įdomius, originalius vardus.

Naujienų portalas Delfi ir Valstybinė kalbos inspekcija kviečia išrinkti labiausiai patinkantį įmonės pavadinimą.

Praėjusiais metais Registrų centre buvo įregistruota daugiau kaip 15 tūkstančių juridinių asmenų pavadinimų. Rinkdama iš šio didelio skaičiaus inspekcijos sudaryta komisija atsisakė klubų, centrų, bendruomenių, draugijų, atstovybių, asociacijų, federacijų, sąjungų, bendrijų, viešųjų įstaigų pavadinimų ir tų, kurie sudaryti su dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nepateko įmonės, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos.

Kalbos inspekcija išrinko šiuos 2021 metais įregistruotus įmonių pavadinimus:

„Bitė ritė“, „Draugiškas vėjas“, „Gijos“, „Kaimynaičiai“, „Klaužados“, „Mįslius“, „Noriu atostogų“, „Nuotykių kempinė“, „Pilies penktadieniai“, „Prisegu sparnus“, „Rasos taškas“, „Svajok garsiai“, „Šaukštas proto“, „Zvimbalynas“, „Žaliuomenė“ iš Vilniaus, „Garbės žodis“, „Spurklys“ iš Kauno, „Septynerios durys“ iš Klaipėdos, „Jaukiau“ iš Šiaulių, „Būro kiemas“ iš Pagėgių sav., „Vasaros kvapas“ iš Palangos, „Žvejo lobis“ iš Širvintų.

Kviečiama balsuoti iki vasario 20 d. 12 val. Konkurso dalyviai bus pagerbiami, o nugalėtojas apdovanojamas specialiu Delfi prizu vasario 21 dieną.

Išsamesnė informacija ir balsavimas – delfi.lt

Kas tas „Būro kiemas“?

Pasiteiravę pagėgiškių nieko apie tokį kiemą nesužinojome. Pasidairę po šių dienų informacinius portalus ir mažesnius žodžių sklaidos kanalus, randame, kad:

  • tokia įmonė gyvuoja Kulmenų kaime, kuris yra Pagėgių savivaldybės teritorijoje, apie 4 km nutolęs nuo Piktupėnų, visai greta Kentrių; kažkada čia yra buvusi ir pradinė mokykla;
  • šios kultūrinės pakraipos įmonės savininkas veikiausiai bus Eugenijus Barzdžius, prieš metus atsikraustęs iš Vilniaus.

„Būrų kiemo“ feisbuke yra sausio 7 d. įrašas: „Šiandien sukanka lygiai metai, kai išsikrausčiau iš Vilniaus, pervežiau savo daiktus į #kulmenai, kurie tapo mano namais. Metams baigiantis pas mane atsirado Gilda ir Tigras (tai katė ir šuo – red. pastaba), kurie mano kasdienybę praskaidrina visada, palaiko jaukią kompaniją ir netgi prajuokina… Metai buvo itin gausūs veiklomis, judesiu ir ėjimu labai sunkiu renovacijos keliu. Sausis yra man poilsio mėnuo, kad atgavus jėgas vėl jums rodyčiau vėliau vyksiančius virsmo procesus…“

Ar surašėme viską teisingai, pabandysime nuotoliniais, bet sparčiais šių dienų informaciniais kanalais pasiteirauti paties įdomiai pavadintos įmonės „Būro kiemas“ savininko pono Eugenijaus.

Sekite mūsų publikacijas.

pamarys.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite