Geriausi ir saugiausi būdai išvalyti užsikimšusias ausis

Prastai girdite? O gal šį kartą per giliai įstūmėte vatos tamponą? Užsikimšusi ausis dėl susikaupusios ausies sieros mažų mažiausiai erzina, o blogiausiu atveju tai gali lemti klausos praradimą.

Iš tiesų ausų vaško susidarymas yra ne tik normalus, bet ir būtinas reiškinys. Žmonės mano, kad ausų siera yra nešvari ir ją reikia išvalyti, tačiau ausų siera turi ir priešgrybelinių, ir antibakterinių savybių. Ji taip pat apsaugo ausis nuo veiksnių, kurie gali pakenkti ausies būgneliui, pavyzdžiui, dulkių, plaukų ar mažų vabzdžių.

Veiksniai, galintys turėti įtakos jūsų ausų sieros kiekiui, yra ankstesnė ausų operacija ar trauma, pasikartojančios ausų infekcijos arba klausos aparatų ar gilių ausų kištukų nešiojimas.

Kaip saugiai pašalinti ausų sierą

Ausys yra tarsi savaime išsivalančios „krosnys“. Kai išorinis odos sluoksnis ausies kanale pleiskanoja, kartu su ja iškrenta vaškas.

Jei ausų vaškas tampa nepatogumu, rekomenduojami keli paprasti ausų valymo būdai:

  • Nereceptiniai ausų valymo lašai. Jei pastebite nedidelį vaško kiekį, nereceptiniai ausų valikliai veikia pakankamai gerai. Ieškokite lašų, ​​kuriuose yra vandenilio peroksido ar kitų rūšių peroksido. Peroksidas gerai suskaido ausų sierą.

Atsigulkite ant šono, įsitikinkite, kad valoma ausis nukreipta į viršų ir įlašinkite lašus, kaip nurodyta. Leiskite nusistovėti, valymo tirpalui pabūti ausyje maždaug penkias minutes. Tai leidžia skysčiui įsigerti ir suminkštinti sierą. Kuomet atsisėsite, skystis turi išeiti kartu su atsilaisvinusia ausų siera. Turėkite servetėlę, kad galėtumėte visa tai nuvalyti.

Ausų valymo lašai gali neveikti, jei turite per daug ausų vaško arba kai ausies kanalą blokuoja tvirtas vaško kamštis. Tokiu atveju, peroksido patekimas į ausį gali pabloginti padėtį, nes suminkštinate kamštį, bet jo neištirpinate ir nepašalinate. Tada suminkštintas kamštis tampa tarsi purvo siena, kuri gali dar labiau užkimšti ausį.

  • Plovimas švirkštu. Jei ausų valymo lašai neveikia, ausis gali tekti praplauti švirkštu, kurį galima įsigyti vaistinėse ar parduotuvėse. Pripildykite švirkštą šilto vandens, padėkite jį prie ausies angos ir atsargiai išspauskite. Šiltas vanduo užlies jūsų ausį ir suardys vašką. Pasukite galvą į šoną virš kriauklės ar vonios, kad vanduo ištekėtų. Tačiau yra keletas įspėjimų:
  • būkite atsargus – švelniai praplaukite ausį, kad nepažeistumėte ausies būgnelio;
  • stebėkite temperatūrą: vanduo neturi būti per šaltas ar per karštas. Jei taip yra, dėl temperatūros skirtumo gali svaigti galva;
  • nenaudokite skalavimo metodo, jei ausies būgnelyje yra skylė arba jei kada nors buvo atlikta ausies būgnelio operacija. Skalavimas gali pakenkti ausies būgnelio būklei.

Kilus klausimams, jums padės jūsų LOR gydytojas.

pr2022/153

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite