Geriausi ir saugiausi būdai išvalyti užsikimšusias ausis

Prastai girdite? O gal šį kartą per giliai įstūmėte vatos tamponą? Užsikimšusi ausis dėl susikaupusios ausies sieros mažų mažiausiai erzina, o blogiausiu atveju tai gali lemti klausos praradimą.

Iš tiesų ausų vaško susidarymas yra ne tik normalus, bet ir būtinas reiškinys. Žmonės mano, kad ausų siera yra nešvari ir ją reikia išvalyti, tačiau ausų siera turi ir priešgrybelinių, ir antibakterinių savybių. Ji taip pat apsaugo ausis nuo veiksnių, kurie gali pakenkti ausies būgneliui, pavyzdžiui, dulkių, plaukų ar mažų vabzdžių.

Veiksniai, galintys turėti įtakos jūsų ausų sieros kiekiui, yra ankstesnė ausų operacija ar trauma, pasikartojančios ausų infekcijos arba klausos aparatų ar gilių ausų kištukų nešiojimas.

Kaip saugiai pašalinti ausų sierą

Ausys yra tarsi savaime išsivalančios „krosnys“. Kai išorinis odos sluoksnis ausies kanale pleiskanoja, kartu su ja iškrenta vaškas.

Jei ausų vaškas tampa nepatogumu, rekomenduojami keli paprasti ausų valymo būdai:

  • Nereceptiniai ausų valymo lašai. Jei pastebite nedidelį vaško kiekį, nereceptiniai ausų valikliai veikia pakankamai gerai. Ieškokite lašų, ​​kuriuose yra vandenilio peroksido ar kitų rūšių peroksido. Peroksidas gerai suskaido ausų sierą.

Atsigulkite ant šono, įsitikinkite, kad valoma ausis nukreipta į viršų ir įlašinkite lašus, kaip nurodyta. Leiskite nusistovėti, valymo tirpalui pabūti ausyje maždaug penkias minutes. Tai leidžia skysčiui įsigerti ir suminkštinti sierą. Kuomet atsisėsite, skystis turi išeiti kartu su atsilaisvinusia ausų siera. Turėkite servetėlę, kad galėtumėte visa tai nuvalyti.

Ausų valymo lašai gali neveikti, jei turite per daug ausų vaško arba kai ausies kanalą blokuoja tvirtas vaško kamštis. Tokiu atveju, peroksido patekimas į ausį gali pabloginti padėtį, nes suminkštinate kamštį, bet jo neištirpinate ir nepašalinate. Tada suminkštintas kamštis tampa tarsi purvo siena, kuri gali dar labiau užkimšti ausį.

  • Plovimas švirkštu. Jei ausų valymo lašai neveikia, ausis gali tekti praplauti švirkštu, kurį galima įsigyti vaistinėse ar parduotuvėse. Pripildykite švirkštą šilto vandens, padėkite jį prie ausies angos ir atsargiai išspauskite. Šiltas vanduo užlies jūsų ausį ir suardys vašką. Pasukite galvą į šoną virš kriauklės ar vonios, kad vanduo ištekėtų. Tačiau yra keletas įspėjimų:
  • būkite atsargus – švelniai praplaukite ausį, kad nepažeistumėte ausies būgnelio;
  • stebėkite temperatūrą: vanduo neturi būti per šaltas ar per karštas. Jei taip yra, dėl temperatūros skirtumo gali svaigti galva;
  • nenaudokite skalavimo metodo, jei ausies būgnelyje yra skylė arba jei kada nors buvo atlikta ausies būgnelio operacija. Skalavimas gali pakenkti ausies būgnelio būklei.

Kilus klausimams, jums padės jūsų LOR gydytojas.

pr2022/153

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite