Europos centrinis bankas vykdo europiečių apklausą apie naujas eurų banknotų dizaino temas

Europos Centrinis Bankas (ECB) kviečia Europos piliečius išsakyti savo nuomonę apie siūlomas kitos serijos eurų banknotų temas. Iki rugpjūčio 31 d. kiekvienas bet kurios euro zonos šalies gyventojas gali dalyvauti ECB interneto svetainėje paskelbtoje apklausoje.

Kviečia visus dalyvauti apklausoje

Be to, siekdamas užtikrinti, kad būtų vienodai atspindėtos nuomonės iš visos euro zonos, ECB sudarė sutartį su nepriklausoma tyrimų bendrove, kad ji reprezentatyviai žmonių grupei euro zonos šalyse užduotų tuos pačius klausimus, kurių klausiama ECB apklausoje.

ECB Pirmininkė Christine Lagarde kviečia visus dalyvauti apklausoje. Ji sakė: „Mūsų bendroji valiuta ir mūsų bendra europinė tapatybė yra glaudžiai susijusios – naujoje banknotų serijoje tai turėtų būti pabrėžta. Norime, kad eurų banknotų dizainas būtų artimas europiečiams, todėl kviečiame juos aktyviai dalyvauti renkantis naująją temą.“

Eurų banknotų atnaujinimas

„Siekdami užkirsti kelią padirbinėjimui ir sumažinti poveikį aplinkai, rengiame naują banknotų seriją, kuriai kurti bus panaudotos aukštosios technologijos, – sakė Vykdomosios valdybos narys Fabio Panetta. – Esame įsipareigoję užtikrinti, kad visada būtų galima atsiskaityti grynaisiais pinigais.“

ECB ir euro zonos nacionaliniai centriniai bankai privalo užtikrinti, kad eurų banknotai ir toliau būtų inovatyvi, saugi ir efektyvi mokėjimo priemonė. Naujų banknotų serijų kūrimas yra įprasta centrinių bankų praktika. Pasaulyje, kuriame sparčiai vystosi atkūrimo technologijos, o padirbinėtojai gali lengvai prieiti prie informacijos ir medžiagų, banknotus būtina reguliariai atnaujinti. Be saugumo aspektų, ECB yra įsipareigojęs mažinti eurų banknotų poveikį aplinkai per visą jų gyvavimo ciklą. Taip pat užtikrinti, kad jie būtų įtraukesni ir labiau suprantami įvairių amžiaus ir išsilavinimo grupių Europos gyventojams. Įskaitant pažeidžiamas grupes, pavyzdžiui, regos sutrikimų turinčius asmenis.

Atrinktos būsimų banknotų temos

ECB darbo grupėje dalyvavo Lietuvos atstovė – Vilniaus dailės akademijos profesorė Marija Marcelionytė-Paliukė.

Toliau atsitiktine tvarka išvardytos septynios ECB valdančiosios tarybos jau atrinktos į trumpąjį sąrašą įtrauktos temos:

Ateitis  – jūsų rankose. Europos kultūra. Europos vertybės, atspindėtos gamtoje. Mūsų Europa – mes patys. Paukščiai – laisvi, atsparūs ir įkvepiantys. Rankos – kartu statome Europą. Upės – gyvybės vandenys Europoje.

Atsižvelgdamas į apklausų rezultatus, ECB iki 2024 m. išrinks naujos kartos banknotų dizaino temą. Po to bus paskelbtas konkursas dėl dizaino. Europos piliečiai vėl turės galimybę išsakyti savo nuomonę apie šiam konkursui pateiktus dizaino variantus.

Sprendimą dėl būsimo dizaino ir dėl to, kada naujieji banknotai bus gaminami ir išleidžiami į apyvartą, ECB turėtų priimti 2026 m.

Lietuvos banko inf.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite