Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso 2022 nugalėtojai.

Sodyba „Po vienu rūmu“ (Šalčininkų r.) pelnė pirmąją vietą.

Šiemet trečią kartą organizuotas etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursas. Tarp nugalėtojų  ir Šilutės bei Pagėgių sav. sodybos.

Konkurso tikslas – skatinti etninės kultūros ir tautinio paveldo (tradicinės architektūros, tradicinių amatų, gyvūnų bei augalų nacionalinių veislių, kulinarinio paveldo, etnokultūrinės žinijos, papročių, gamtą tausojančio gyvenimo būdo) plėtrą kaimo turizmo sektoriuje.

III vieta atiteko sodybai „Ėvė“ (Šilutės r.).

Pasibaigus kaimo turizmo vasaros sezonui, išrinkti šių metų konkurso nugalėtojai. Jais tapo:

  • I vieta – sodyba „Po vienu rūmu“ (Šalčininkų r.),
  • II vieta – Suvalkiečio sodyba (Šakių r.),
  • II vieta – etnografinė Bilionių sodyba „Gīvenėms“ (Šilalės r.),
  • III vieta – sodyba „Ėvė“ (Šilutės r.).

Šios sodybos pripažintos ir šių metų geriausiomis etnokultūrinėmis savo etnografinio regiono sodybomis: „Po vienu rūmu“ – Dzūkijos (Dainavos), Suvalkiečio sodyba – Sūduvos, Bilionių sodyba – Žemaitijos, „Ėvė“ – Mažosios Lietuvos.

Kitoms konkurso dalyvėms skirtos specialiosios nominacijos už išskirtinius nuopelnus etninės kultūros srityje:

  • Sodybai „Šilas“ (Varėnos r.) – nominacija už Dzūkijos (Dainavos) amatų bei kulinarinio paveldo puoselėjimą ir sklaidą
  • Ažvinčių sodybai (Ignalinos r.) – nominacija už Aukštaitijos mažųjų dvarelių savitos kultūros puoselėjimą
  • Sodybai „Mociškių palivarkas“ (Pagėgių sav.) – nominacija už Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo puoselėjimą ir sklaidą
  • Laumės sodyba prie Mūšos tyrelio (Joniškio r.) pripažinta 2022 m. geriausia etnokultūrine Aukštaitijos sodyba

Sodybai „Mociškių palivarkas“ (Pagėgių sav.) atiteko nominacija už Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo puoselėjimą ir sklaidą.

Sodybai „Dobilynė“ (Vilkaviškio r.) skirta padėka už dėmesį etninei kultūrai ir aplinkai. Sodybai „Garsios tylos observatorija“ (Kėdainių r.) skirta padėka už dalyvavimą konkurse.

Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkursą organizuoja Etninės kultūros globos taryba kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija, Žemės ūkio ministerija bei Turizmo rinkodaros asociacija TURA.

Konkurso prizines vietas užėmusioms sodyboms suteikiamas etnokultūrinės sodybos ženklas. Jos apdovanojamos Etninės kultūros globos tarybos įsteigtu prizu – graviruotomis lentelėmis ir Turizmo rinkodaros asociacijos TURA dovanomis – 300 (I vieta), 250 (II vieta) ir 200 (III vieta) eurų vertės reklama skaitmeniniame žurnale „Lietuva prie Baltijos jūros“ (https://tura.lt/project/zurnalas/). Visi sodybos dalyviai pagerbiami diplomais, padėkomis ir Žemės ūkio ministerijos įsteigta dovana – etnokultūrinių albumų rinkiniais.

Etninės kultūros globos tarybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėjant Klaipėdos metams atgyja Mažosios Lietuvos muzikinės tradicijos

Šių metų spalio–lapkričio mėnesiais Šilutės kultūros ir pramogų centras įgyvendino projektą „Muzikos ir bendruomeniškumo sintezė“. Artėjant Klaipėdos krašto prisijungimo prie Lietuvos sukakčiai, kilo idėja įprasminti Klaipėdos krašto kultūrinį–muzikinį palikimą, surengiant mokymus, kuriuose būtų ne tik pristatytas unikalus Mažosios Lietuvos muzikinio palikimo lobynas, bet ir surengtas praktinis kūrybinis mokymų ciklas.  Buvo parengta bei pristatyta chorinės ir instrumentinės muzikos programa. Šiuo projektu buvo siekiama sustiprinti mėgėjų meno bendruomenių kompetencijas, ugdyti bendruomeniškumą, plėsti kultūrinį akiratį ir gerosios patirties sklaidą tarp kolektyvų narių ir

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone, kurie tiriami. Gruodžio 6 d. vakare namuose Lauko g., Šilutėje, rastas moters, gim. 1968 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Policija tiria lapkričio 25 d. vėlaus vakaro įvykį, kai Statybininkų g., Šilutėje,  neblaivus (0,88 prom.) vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą kitam neblaiviam (1,32 prom.) vyrui, gim. 1963 m. Gruodžio 6 d. naktį iš vyro, gim. 1982 m., namų Laisvės al., Šilutėje, moteris, gim. 1985

Atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl įtariamos korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdybos pareigūnai, vadovaujami Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorų, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl įtariamos sisteminės korupcijos Šilutės rajono savivaldybėje. Vakar (gruodžio 6 d.) sulaikytas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. Jam pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo. Taip pat vakar sulaikyti dviejų privačių bendrovių vadovai, vienam iš jų pareikšti įtarimai dėl papirkimo, kitam – dėl papirkimo ir dokumentų klastojimo. Siekiant surinkti tyrimui reikšmingus duomenis, atliekami suplanuoti tyrimo veiksmai. Vakar atliktos kratos Šilutės r. savivaldybėje, kitose tyrimui reikšmingose vietose.

Šių metų Laisvės premija paskirta Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui

Seimas nusprendė šių metų Laisvės premiją skirti Rusijos invazijai besipriešinančios Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui. V. Zelenskis – kovos už laisvę priešakyje „Šiandien Ukraina yra europietiška demokratinė valstybė, priversta kovoti už savo teritorijos, kultūros ir žmonių išlikimą, o taip pat ir už mūsų visų laisvę. Todėl Laisvės premijos komisija šių metų Laisvės premiją siūlo skirti Ukrainos prezidentui už jo ir visos ukrainiečių tautos nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės bei demokratijos Rusijos karinės agresijos akivaizdoje“, – antradienį sakė Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Taip pat skaitykite