Elektros tiekėjo pasirinkimas. Ką išsirinkote jūs?

Elektros energijos vartotojai Lietuvoje jau antrus metus sėkmingai dalyvauja elektros energijos rinkoje. Gyventojams palaipsniui atsisakant elektros energijos kainų reguliavimo pasirinkti nepriklausomą tiekėją atėjo laikas ir buitiniams vartotojams, per mėnesį sunaudojantiems daugiau nei 1000 kWh. Su šiais pokyčiais pasikeis ir kiek mažiau nei pusės Lietuvos elektros vartotojų kasdienybė.

Nepriklausomų elektros energijos tiekėjų Lietuvoje dabar yra 7. Kiekvienam jų Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba yra suteikusi leidimą. Kaip elektros energijos vartotojams išsirinkti tinkamiausią tiekėją?

Pasirinkimo laisvė kiekvienam vartotojui

Elektros tiekėjo pasirinkimas priklauso nuo konkrečios bendrovės klientams siūlomų paslaugų. Ne paslaptis, kad tarp kiekvienos bendrovės vyrauja konkurencija – tiekėjų pranašumai gali sudominti vartotojus.

Ne tik vartotojai renkasi tiekėjus, bet ir tiekėjai renkasi klientų auditoriją. Kai kurios bendrovės savo paslaugas siūlo tik juridiniams arba fiziniams asmenims, o kai kurios ir abiem. Į verslo klientus besiorientuojantys tiekėjai atsižvelgia į didesnes elektros energijos sąnaudas ir siūlo patrauklius įkainius. Naudodamiesi šia proga juridiniai asmenys gali sudaryti individualius planus ir sutaupyti.

Žinoma, planai yra siūlomi ir fiziniams asmenims. Svarbu paminėti, kad pasirinkdami tiekėjų siūlomus ilgalaikius planus klientai gali sutaupyti ir dėl neretai taikomų papildomų nuolaidų.

Patogu tai, kad klientai gali rinktis ne tik plano terminą (pavyzdžiui, metams, dvejiems, trejiems ar pan.), bet ir tiekiamos energijos tipą.  Dauguma elektros energijos tiekėjų siūlo aplinkai draugišką elektros energiją. Žaliąja elektra prekiaujančios bendrovės tiekia 100 % ekologišką energiją, gaunamą iš biomasės, skalūnų, vėjo ir kitų atsinaujinančių gamtinių išteklių.

Tinkamai pasverti kiekvieno nepriklausomo tiekėjo pranašumus jums gali padėti ir šią sritį išmanantys specialistai. Jei manote, kad naujos permainos pareikalaus papildomo laiko – jo prireiks tikrai nedaug. Nemokamos specialistų konsultacijos bei elektros energijos tiekėjo pasirinkimas gali būti atliekamas ir internetu.

Elektros tiekėjų kainų palyginimai

Išsirinkti elektros tiekėją gali padėti ne tik specialistų konsultacijos, bet ir elektros tiekėjų kainų palyginimai. Tai nemokama paslauga, kuri leis pamatyti, iš kurio tiekėjo mažiausia kaina galima gauti asmeninius poreikius labiausiai atitinkančius pasiūlymus. Pasinaudojant šia paslauga galima palyginti visus 7 šiuo metu Lietuvoje patvirtintus nepriklausomus elektros energijos tiekėjus. Tai – Birštono elektra, „EGTO“ energija, „Elektrum Lietuva“, „Enefit“, „Perlas Energija“, Vilniaus elektra bei ir visuomeninis, ir nepriklausomas tiekėjas „Ignitis“.

Ką reikia žinoti norint palyginti elektros tiekėjus?

Naujas elektros energijos tiekėjas gali atnešti pokyčių į jūsų kasdienį gyvenimą. Atitinkamai pagal pasirinkimą už elektros energijos sąnaudas išleisite daugiau arba, priešingai, – sutaupysite. Norint pamatyti šį skirtumą reikia žinoti per mėnesį sunaudojamos elektros energijos vidutinį kiekį arba sumą, kuri išleidžiama elektros sąskaitoms apmokėti.

Svarbu žinoti, kad nebūtinai mažiausią kilovatvalandės kainą nustatęs tiekėjas bus sėkmingo elektros tiekėjų palyginimo rezultatas. Galbūt mažiausius įkainius taikantis tiekėjas negalės suteikti visų reikiamų paslaugų?

Kiekvienas elektros vartotojas tikisi patogaus elektros sąskaitos apmokėjimo būdo, lanksčių sutarties su tiekėju sąlygų bei optimaliausių įsipareigojimo terminų. Tai paprasti, tačiau kasdienybei daug patogumo suteikti galintys poreikiai. Būtent todėl rekomenduojama atidžiau apžvelgti kiekvieno tiekėjo siūlomą paslaugų paketą ir įvertinti ne tik tai, kas jau yra siūloma, bet ir trūkstamas paslaugas. Tik jūs žinote, kokios paslaugos gali pateisinti asmeninius poreikius.

pr2022/062

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Brangs mokestis lankantiems Šilutės sporto mokyklą

Šilutės sporto mokyklos direktorius Aivaras Lileikis Savivaldybei  pateikė prašymą leisti Šilutės sporto mokyklai nevykdyti krepšinio ugdymo programų ir sumažinti 10 grupių. Mokinių krepšinio grupes formuotų viešoji įstaiga „Šilutės sportas“. Prašoma steigti dvi papildomas bokso grupes, mat pagal pasirašytą trišalę sutartį atvyksta dirbti jaunas specialistas. Nuo rugsėjo 1 d. Šilutės sporto mokykloje butų formuojama 21 mokinių grupė. Krepšinis VšĮ „Šilutės sportas“ turi vyrų krepšinio komandą. Tad perkėlus šiai įstaigai mokinių krepšinio grupes būtų sukurta krepšinio ugdymo piramidė, kuri ateityje galėtų duoti

Taip pat skaitykite