Elektros tiekėjo pasirinkimas. Ką išsirinkote jūs?

Elektros energijos vartotojai Lietuvoje jau antrus metus sėkmingai dalyvauja elektros energijos rinkoje. Gyventojams palaipsniui atsisakant elektros energijos kainų reguliavimo pasirinkti nepriklausomą tiekėją atėjo laikas ir buitiniams vartotojams, per mėnesį sunaudojantiems daugiau nei 1000 kWh. Su šiais pokyčiais pasikeis ir kiek mažiau nei pusės Lietuvos elektros vartotojų kasdienybė.

Nepriklausomų elektros energijos tiekėjų Lietuvoje dabar yra 7. Kiekvienam jų Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba yra suteikusi leidimą. Kaip elektros energijos vartotojams išsirinkti tinkamiausią tiekėją?

Pasirinkimo laisvė kiekvienam vartotojui

Elektros tiekėjo pasirinkimas priklauso nuo konkrečios bendrovės klientams siūlomų paslaugų. Ne paslaptis, kad tarp kiekvienos bendrovės vyrauja konkurencija – tiekėjų pranašumai gali sudominti vartotojus.

Ne tik vartotojai renkasi tiekėjus, bet ir tiekėjai renkasi klientų auditoriją. Kai kurios bendrovės savo paslaugas siūlo tik juridiniams arba fiziniams asmenims, o kai kurios ir abiem. Į verslo klientus besiorientuojantys tiekėjai atsižvelgia į didesnes elektros energijos sąnaudas ir siūlo patrauklius įkainius. Naudodamiesi šia proga juridiniai asmenys gali sudaryti individualius planus ir sutaupyti.

Žinoma, planai yra siūlomi ir fiziniams asmenims. Svarbu paminėti, kad pasirinkdami tiekėjų siūlomus ilgalaikius planus klientai gali sutaupyti ir dėl neretai taikomų papildomų nuolaidų.

Patogu tai, kad klientai gali rinktis ne tik plano terminą (pavyzdžiui, metams, dvejiems, trejiems ar pan.), bet ir tiekiamos energijos tipą.  Dauguma elektros energijos tiekėjų siūlo aplinkai draugišką elektros energiją. Žaliąja elektra prekiaujančios bendrovės tiekia 100 % ekologišką energiją, gaunamą iš biomasės, skalūnų, vėjo ir kitų atsinaujinančių gamtinių išteklių.

Tinkamai pasverti kiekvieno nepriklausomo tiekėjo pranašumus jums gali padėti ir šią sritį išmanantys specialistai. Jei manote, kad naujos permainos pareikalaus papildomo laiko – jo prireiks tikrai nedaug. Nemokamos specialistų konsultacijos bei elektros energijos tiekėjo pasirinkimas gali būti atliekamas ir internetu.

Elektros tiekėjų kainų palyginimai

Išsirinkti elektros tiekėją gali padėti ne tik specialistų konsultacijos, bet ir elektros tiekėjų kainų palyginimai. Tai nemokama paslauga, kuri leis pamatyti, iš kurio tiekėjo mažiausia kaina galima gauti asmeninius poreikius labiausiai atitinkančius pasiūlymus. Pasinaudojant šia paslauga galima palyginti visus 7 šiuo metu Lietuvoje patvirtintus nepriklausomus elektros energijos tiekėjus. Tai – Birštono elektra, „EGTO“ energija, „Elektrum Lietuva“, „Enefit“, „Perlas Energija“, Vilniaus elektra bei ir visuomeninis, ir nepriklausomas tiekėjas „Ignitis“.

Ką reikia žinoti norint palyginti elektros tiekėjus?

Naujas elektros energijos tiekėjas gali atnešti pokyčių į jūsų kasdienį gyvenimą. Atitinkamai pagal pasirinkimą už elektros energijos sąnaudas išleisite daugiau arba, priešingai, – sutaupysite. Norint pamatyti šį skirtumą reikia žinoti per mėnesį sunaudojamos elektros energijos vidutinį kiekį arba sumą, kuri išleidžiama elektros sąskaitoms apmokėti.

Svarbu žinoti, kad nebūtinai mažiausią kilovatvalandės kainą nustatęs tiekėjas bus sėkmingo elektros tiekėjų palyginimo rezultatas. Galbūt mažiausius įkainius taikantis tiekėjas negalės suteikti visų reikiamų paslaugų?

Kiekvienas elektros vartotojas tikisi patogaus elektros sąskaitos apmokėjimo būdo, lanksčių sutarties su tiekėju sąlygų bei optimaliausių įsipareigojimo terminų. Tai paprasti, tačiau kasdienybei daug patogumo suteikti galintys poreikiai. Būtent todėl rekomenduojama atidžiau apžvelgti kiekvieno tiekėjo siūlomą paslaugų paketą ir įvertinti ne tik tai, kas jau yra siūloma, bet ir trūkstamas paslaugas. Tik jūs žinote, kokios paslaugos gali pateisinti asmeninius poreikius.

pr2022/062

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite