Ekskursijos į biblioteką

Nuo rugsėjo 10 iki spalio 6 dienos Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje buvo eksponuojama Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus (Vilnius) parengta paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“ sulaukė itin didelio kraštiečių susidomėjimo.

Vieni iš pirmųjų parodos lankytojų buvo Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namų gyventojai bei dienos centro lankytojai, į biblioteką atlydėti socialinių darbuotojų Astos Rolandos Bietienės, Ievos Baškienės ir Genovaitės Viliušienės.

Parodos apžiūra bei ekskursijos po Vydūno viešąją biblioteką organizuotos ne tik Pagėgių savivaldybės ugdymo įstaigų mokiniams, bet ir atvykusiems iš Pamario krašto. Bibliotekoje svečiavosi Katyčių pagrindinės mokyklos 8-9 klasių mokiniai su lietuvių kalbos mokytoja Rasa Jonaitiene ir dailės–technologijų mokytoja Brigita Vitkauskiene, Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos 5a klasės mokiniai su vyresniuoju istorijos mokytoju Robertu Maziliausku, Pagėgių savivaldybės Stoniškių pagrindinės mokyklos 8-9 klasių moksleiviai su vyresniąja lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Rasa Klymantiene bei istorijos mokytoju Rimu Vitkausku, Pagėgių savivaldybės Piktupėnų pagrindinės mokyklos 8 ir 10 klasių mokiniai su istorijos mokytoja Nijole Mickeliūniene ir lietuvių kalbos mokytoja Audrone Norkaityte–Žiaubere bei Pagėgių savivaldybės Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos 5, 8 ir 10 klasių mokiniai su vyresniuoju istorijos mokytoju Žydrūnu Mickeliūnu.

Aplankytos bibliotekos erdvės bei susipažinta su parodoje „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“ pristatoma Rytų Prūsijos istorine apžvalga, iliustruota archyvinėmis fotografijomis, žemėlapiais ir kitais dokumentais. Parodos pagrindą sudaro 1945-1948 m. iš sovietų okupuotos Rytų Prūsijos teritorijos į Lietuvą atklydusių našlaičių (kitaip vadinamų „vilko vaikais“) gyvenimo istorijos, apie kurias byloja ekspoziciniuose stenduose pateikta tekstinė informacija bei monitoriuose rodomi vaizdo įrašai, atskleidžiantys „vilko vaiko“ dalią patyrusių žmonių išgyvenimus. Mokytojai apžvelgė bendruosius „vilko vaikų“ istorijos fragmentus.

Lankytojai akcentavo, jog paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945-1948“ turi didelę informacinę vertę tiek dabarties, tiek ateities kartoms. Ir nors joje atveriama tautos istorijos dalis yra skaudi, tačiau svarbi ir nemari.

Sonata Nognienė, Vydūno  viešosios bibliotekos metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Draudikai perspėja apie dažnėjančias automobilių ir jų dalių vagystes

Draudikai atkreipia dėmesį, kad pavasarį kartu su gamta pabunda ir vagys. Remiantis „Lietuvos draudimo“ duomenimis, kovo mėnesį pastebimai išauga automobilių ir jų dalių bei įrangos vagysčių skaičius. Populiariausi tarp ilgapirščių – BMW ir „Toyota“ markių automobiliai, o dažniausiai vagystės įvyksta didžiuosiuose šalies miestuose. „Lietuvos draudimo“ surinkti duomenys rodo, jog bendras lengvųjų automobilių vagysčių skaičius 2023 m. išaugo 35 proc. (lyginant su 2022 m.). Padaugėjo ir dėl automobilių vagysčių patiriami nuostoliai – automobilių vagysčių nuostoliams padengti per metus suma padidėjo 170

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Taip pat skaitykite