Du Šilutės rajono seniūnai – apie įvykius Lietuvoje

Daugiau nei du mėnesius nuosekliai žemyn lūžusi koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių kreivė jau trečią savaitę iš eilės, augant protrūkių skaičiui, kyla. Praėjusią savaitę aktyvių COVID-19 protrūkių fiksuota trečdaliu daugiau nei savaitę prieš tai. skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, remdamasis epidemiologinių tyrimų metu surinktais duomenimis. 

Sparčiai plinta COVID-19 Lietuvoje ir Šilutės rajone. Nelegalių migrantų antplūdis reikalauja didelių išlaidų, kyla grėsmių. Prie Seimo surengtas protesto mitingas baigėsi riaušėmis, nukentėjo pareigūnai.

Kaip šią situaciją vertina Šilutės rajono seniūnai?

 

„Vertinu neigiamai…“

Taip sakė šiuo metu atostogaujantis Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir pridūrė, jog žmonės nesuvokia situacijos rimtumo ir žaidžia su ugnimi.

„Dar gruodį lengvai persirgau užsikrėtęs koronavirusu, jau pasiskiepijau, rodos, ir seniūnijos darbuotojai nenusiteikę prieš skiepus. Nesinori vardinti, koks COVID-19 baisus ir pavojingas, kad virusas mutuoja, kad ligoninėse sparčiai daugėja šia liga sergančiųjų, kitomis ligomis sergantiems vietų trūks… Surengia mitingą prieš ribojimus, prieš skiepijimą… Ir dar elgiasi taip. Demokratija yra tvarka, o čia panašu į anarchiją. Dar ir buvusių, esamų politikų dalyvavo. Rinkėjai turėtų įsidėmėti juos ir labai atsakingai vertinti per rinkimus. Kai kurie politikai tik naudojasi tokiu mitingu. Gal žmonės to nesupranta? O Seimo nariai, kurie tame mitinge irgi dalyvavo, manau, teršia Seimo vardą. Kokios ten buvo kalbos… Gėda klausytis, juk žmogus kalba mokytas, aukštąjį mokslą baigęs, gyvenimo matęs. Kaip sakoma, šaukštas deguto statinę medaus sugadina“, – savo nuomonę telefonu išsakė R. Steponkus.

 

„Nesidomėjau mitingu, aš nemitinguočiau…“

Taip sakė Katyčių seniūnė Gražina Kungienė, kuri nusiteikusi negaišti laiko ir nesiklausyti, nežiūrėti žinių apie tokius mitingus, koks įvyko prie Seimo.

„Esu pasiskiepijusi nuo COVID-19, visi seniūnijos darbuotojai irgi tą padarė. Katyčių seniūnijos gyventojai noriai skiepijosi ir tą daro, neteko girdėti kalbų, kad nenori, kad nusiteikę prieš skiepus. Gal ir yra vienas žmogus, kuris rašo nepritarimo skiepams komentarus. Galiu tik džiaugtis, kad nei susirgusių gyventojų turime, nei nusiteikusių prieš skiepus. Žmonės suvokia, kad virusas baisus, tad saugosi, paiso nustatytų ribojimų, dėvi veido kaukes, vengia susibūrimų. Pastebiu, kad plinta daug neigiamos, klaidinančios informacijos. Neva skiepas turės įtakos vaisingumui… Mokslininkai dirba, turime vakcinų, tikiu, kad jiems ateityje dar labiau seksis. Skiepai buvo ir anais laikais, skiepijo vaikus, skiepijo žmones nuo įvairių ligų.

Mes čia gyvename ramiai. Žmonės supratingi, geranoriški. Buvo tokių, kuriuos seniūnijos transportu vežėme skiepytis, nes jiems tokios pagalbos reikėjo“, – į politikos reikalus nenorinti kištis kalbėjo Katyčių seniūnė G. Kungienė.

Bendravo Stasė Skutulienė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite