Du Šilutės rajono seniūnai – apie įvykius Lietuvoje

Daugiau nei du mėnesius nuosekliai žemyn lūžusi koronavirusinės infekcijos (COVID-19 ligos) protrūkių kreivė jau trečią savaitę iš eilės, augant protrūkių skaičiui, kyla. Praėjusią savaitę aktyvių COVID-19 protrūkių fiksuota trečdaliu daugiau nei savaitę prieš tai. skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, remdamasis epidemiologinių tyrimų metu surinktais duomenimis. 

Sparčiai plinta COVID-19 Lietuvoje ir Šilutės rajone. Nelegalių migrantų antplūdis reikalauja didelių išlaidų, kyla grėsmių. Prie Seimo surengtas protesto mitingas baigėsi riaušėmis, nukentėjo pareigūnai.

Kaip šią situaciją vertina Šilutės rajono seniūnai?

 

„Vertinu neigiamai…“

Taip sakė šiuo metu atostogaujantis Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir pridūrė, jog žmonės nesuvokia situacijos rimtumo ir žaidžia su ugnimi.

„Dar gruodį lengvai persirgau užsikrėtęs koronavirusu, jau pasiskiepijau, rodos, ir seniūnijos darbuotojai nenusiteikę prieš skiepus. Nesinori vardinti, koks COVID-19 baisus ir pavojingas, kad virusas mutuoja, kad ligoninėse sparčiai daugėja šia liga sergančiųjų, kitomis ligomis sergantiems vietų trūks… Surengia mitingą prieš ribojimus, prieš skiepijimą… Ir dar elgiasi taip. Demokratija yra tvarka, o čia panašu į anarchiją. Dar ir buvusių, esamų politikų dalyvavo. Rinkėjai turėtų įsidėmėti juos ir labai atsakingai vertinti per rinkimus. Kai kurie politikai tik naudojasi tokiu mitingu. Gal žmonės to nesupranta? O Seimo nariai, kurie tame mitinge irgi dalyvavo, manau, teršia Seimo vardą. Kokios ten buvo kalbos… Gėda klausytis, juk žmogus kalba mokytas, aukštąjį mokslą baigęs, gyvenimo matęs. Kaip sakoma, šaukštas deguto statinę medaus sugadina“, – savo nuomonę telefonu išsakė R. Steponkus.

 

„Nesidomėjau mitingu, aš nemitinguočiau…“

Taip sakė Katyčių seniūnė Gražina Kungienė, kuri nusiteikusi negaišti laiko ir nesiklausyti, nežiūrėti žinių apie tokius mitingus, koks įvyko prie Seimo.

„Esu pasiskiepijusi nuo COVID-19, visi seniūnijos darbuotojai irgi tą padarė. Katyčių seniūnijos gyventojai noriai skiepijosi ir tą daro, neteko girdėti kalbų, kad nenori, kad nusiteikę prieš skiepus. Gal ir yra vienas žmogus, kuris rašo nepritarimo skiepams komentarus. Galiu tik džiaugtis, kad nei susirgusių gyventojų turime, nei nusiteikusių prieš skiepus. Žmonės suvokia, kad virusas baisus, tad saugosi, paiso nustatytų ribojimų, dėvi veido kaukes, vengia susibūrimų. Pastebiu, kad plinta daug neigiamos, klaidinančios informacijos. Neva skiepas turės įtakos vaisingumui… Mokslininkai dirba, turime vakcinų, tikiu, kad jiems ateityje dar labiau seksis. Skiepai buvo ir anais laikais, skiepijo vaikus, skiepijo žmones nuo įvairių ligų.

Mes čia gyvename ramiai. Žmonės supratingi, geranoriški. Buvo tokių, kuriuos seniūnijos transportu vežėme skiepytis, nes jiems tokios pagalbos reikėjo“, – į politikos reikalus nenorinti kištis kalbėjo Katyčių seniūnė G. Kungienė.

Bendravo Stasė Skutulienė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite