Draudikai skaičiuoja negailestingos audros žalą

Praėjusį savaitgalį ir šios savaitės pradžioje lietuvius užklupo galingos liūtys, stiprūs vėjai ir iš dangaus krintantys kiaušinio dydžio ledokšniai. Ekstremalūs orų reiškiniai taikinių nesirinko – ant kelių virto medžiai, automobiliai skendo užlietose gatvėse ir buvo daužomi krušos, žalos padaryta ir nekilnojamam turtui – apgadinti stogai, ant jų sumontuotos saulės elektrinės.

Katastrofinis meteorologinis reiškinys

„Stebime situaciją ir jau matome, kad šie ekstremalūs orų reiškiniai pridarė daug žalos turtui. Kol kas neturime šiomis dienomis gamtos išdaigų pridarytos žalos galutinio sąrašo, tačiau iki pirmadienio popietės žalų užregistravome ketvirtadaliu daugiau nei įprastą dieną. Žalų išmokėjimui jau rezervavome 200 tūkst. eurų“, – sako Karolina Emanuelė Karpova, BTA draudimo Žalų reguliavimo departamento direktorė.

Jos kolegos iš Latvijos ir Estijos pažymėjo, kad audra pasiekė ir kaimynines šalis, kuriose taipogi niokoja gyventojų turtą. Vien per savaitgalį Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas visoje Lietuvoje net 80 kartų vyko šalinti medžių ir šakų, kurie užkrito ant kelių ir užtvėrė pravažiavimą. Pirmadienį iki 13 valandos laisvinti kelius nuo užgriuvusių medžių teko dar 20 kartų.

Kybartų apylinkėse pirmadienio naktį iškrito stichinis lietaus kiekis, o sekmadienį 22.22 val. ten esanti meteorologijos stotis fiksavo uraganinio stiprumo škvalą, kurio metu vėjo gūsiai pasiekė 33,5 m/s greitį. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba (LHMT) skelbia, jog tai jau laikoma katastrofiniu meteorologiniu reiškiniu.

Sekmadienį ir pirmadienį įvairiuose Lietuvos regionuose krito stambūs krušos ledėkai. Sekmadienio vakarą Vištyčio ežero apylinkėse iš dangaus krito 2-3 cm dydžio ledo gabalai, pirmadienį apie pietus Panevėžio rajone gyventojai socialiniuose tinkluose platino nuotraukas su kiaušinio dydžio ledėkais. Audra pirmadienį suniokojo ir Žagarės miestelį – išvartė daugybę medžių, krito didžiuliai, kelių centimetrų dydžio ledėkai, miestelio gatvės užsemtos. Joniškio rajono meras Vitalijus Gailius informavo, jog audros Žagarėje metu nepavyko išvengti aukų – žuvo moteris.

BTA atstovės teigimu, klientų skambučiai vis dar plūsta. Atsižvelgiant į pranešimų apie žalas kiekį ir tų žalų mastą bus koreguojamas ir žalų išmokėjimui skirtos sumos kiekis. „Kol kas daugiausiai pranešimų sulaukėme dėl nuplėštų stogų, užtvindytų rūsių, ledokšnių ir nulūžusių šakų apgadintų automobilių“, – žalų pobūdį tikslina ekspertė.

Žada ramesnę savaitę

LHMT sinoptikė Ineta Daunoravičiūtė tikina, kad likusi savaitės dalis jau nebeturėtų nustebinti pavojingais meteorologiniais reiškiniais. „Šiandien paskutinė nerami diena su tokiais pavojingais reiškiniais – liūtimis ir audromis. Visa likusi savaitė bus nors ir su lietumis, bet rami, be jokių perkūnijų. Oras atvės“, – sakė ji.

LHMT specialistė teigia, kad tarnyba orus gali patikimiau prognozuoti maždaug savaitei į priekį, tačiau dabartinė situacija leidžia numatyti, kad bent iki mėnesio vidurio ekstremalūs orų reiškiniai į Lietuvą grįžti nebeturėtų. „Kadangi įvyks oro atvėsimas, audros turėtų nebesiformuoti“, – paaiškina I. Daunoravičiūtė.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite