Daugiau laisvės pasirinkti egzaminus, mažiau pandeminių suvaržymų

Birželio 1 d. Lietuvos abiturientams prasidėjo brangos egzaminų sesija. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, prašymus laikyti egzaminus šiemet pateikė 27 731 bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių mokinys. Šilutės rajone turime 357 abiturientus.

Į egzaminą neatvyko 9 abiturientai

Šilutės rajone egzaminai prasidėjo 357 abiturientams, 84 mokosi Šilutės profesinio mokymo centre, kuris nepavaldus Savivaldybei. 273 abiturientai baigė penkias Šilutės rajono gimnazijas bei Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrą. Daugiausia abiturientų – iš Šilutės Vydūno gimnazijos – 91.

Šią informaciją pateikė Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jovita Jankauskienė.

Paaiškėjo, kad vakar, birželio 1 d., laikyti privalomojo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino neatvyko 9 abiturientai. „Priežasčių nežinome, jeigu pateiks gydytojo pažymą, liepos 12 dieną galės laikyti mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą, o valstybinį – tik po metų“, – paaiškino J. Jankauskienė. Ji taip pat priminė, kad į aukštąsias mokyklas priima tik išlaikiusius privalomą valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą.

Anglų kalbos egzaminas populiaresnis už lietuvių…

Po dvejų metų egzaminai vyksta be su COVID-19 pandemija susijusių griežtų ir gausių ribojimų, reikalavimų, kurių beliko nedaug. Gera ir kita žinia: iki praėjusio lapkričio mėnesio abiturientai rinkosi, kokius egzaminus laikys, o šių metų kovą galėjo pakeisti savo pasirinkimą. Šia galimybe pasinaudojo daug kas.

Anot J. Jankauskienės, tas beveik pusmetis galbūt pakeitė jauno žmogaus apsisprendimą, siekius, norus.

Populiariausias rajone yra valstybinis anglų kalbos egzaminas, kurį pasirinko 235 abiturientai. Tai yra daugiau ir už lietuvių kalbos. Valstybinį matematikos egzaminą planuoja laikyti 174.

Tik 6 abiturientai pasirinko valstybinį chemijos egzaminą. „Galbūt tik tiek planuoja studijuoti mediciną…“ – svarstė J. Jankauskienė. Tik 20 abiturientų pasirinko valstybinį informacinių technologijų egzaminą, šį dalyką, taip pat chemiją, fiziką pasirinkusiųjų skaičius iki kovo gerokai kito. Nėra nė vieno abituriento, pasirinkusio rusų kalbos egzaminą. Tik vienas laikys vokiečių kalbos valstybinį egzaminą, todėl vyks į egzaminų centrą Klaipėdoje.

Egzaminų sesija jau prasidėjo 

Nacionalinė švietimo agentūra skelbia, kad pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidėjo birželio 1 d. lietuvių kalbos ir literatūros valstybiniu egzaminu ir baigsis birželio 23 d. muzikologijos mokykliniu egzaminu. Pagrindinės egzaminų sesijos rezultatai bus paskelbti iki liepos 12 d.

Norintys tik gauti brandos atestatą turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieno dalyko brandos egzaminą arba atlikti brandos darbą. Šiemet stojantieji į Lietuvos aukštąsias mokyklas turės būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą.

Iš viso kandidatai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus. Dalyvauti brandos egzaminų sesijoje turi teisę tik tie moksleiviai, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai – ne žemesni nei ketvertas.

Tradiciškai populiariausias – anglų kalbos valstybinis brandos egzaminas. Jį laikyti Lietuvoje yra pasirinkę 18 212 abiturientų. Matematikos valstybinį brandos egzaminą laikys 15 834, istorijos – 7769,  biologijos – 6443, geografijos – 3989, informacinių technologijų – 2618 mokinių.

Populiariausiu mokykliniu brandos egzaminu išlieka informacinių technologijų egzaminas. Šiemet jį laikys 6185 kandidatai.

Brandos egzaminai vyksta 2596 centruose. Egzamino metu nebeliko prievolės dėvėti apsaugines kaukes, tačiau nedidelė dalis su COVID-19 susijusių ribojimų išlieka: grupėse negalės būti daugiau nei po 9 mokinius, tebegalioja rekomendacijos vėdinti patalpas, naudoti dezinfekcijos priemones, išlaikyti 2 metrų atstumus.

Parengė Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip paruošti burnoje tirpstančius šonkaulius?

Didžiausia skanių ir burnoje tirpstančių šonkaulių paslaptis – tinkamai pasirinkta mėsa ir nuoseklus gamybos procesas. Visos akcijos parduotuvių lentynose siūlo gausybę nuolaidų mėsos produktams, tad ir šonkauliai – ne išimtis. Renkantis mėsą šiam patiekalui svarbiausia atkreipti dėmesį, kad šonkauliai būtų mėsingi. Taip užtikrinsite, kad mėsa bus sultinga – neteks mėgautis  tik apskrudusiais kauliukais. Ne ką mažiau svarbu atidžiai sekti gamybos procesą, skirti tam pakankamai laiko, o galiausiai dar ir priderinti puikiai skonius papildančius garnyrus. Tokį receptą šį kartą ir kviečiame

Prof. Robertas Van Vorenas: šiandien Rusija yra praradusi teisę egzistuoti

„Teoriškai kalbant, nematau priežasties, kodėl Rusija negalėtų grįžti į civilizuotą pasaulį. Juk Vokietija tai padarė po Antrojo pasaulinio karo, po visų žiaurumų, masinių žudymų ir naikinimų. Tačiau su Rusija bus gerokai sudėtingiau: Rusija nebus okupuota, nėra jokios išorinės jėgos, kuri priverstų ją susidoroti su praeitimi. Rusai turės tą padaryti patys, bet aš tiesiog nematau, kaip tai galėtų nutikti. Tik labai nedaugelis rusų supranta ir jaučia kaltę“, – minint antrąsias plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą metines, pasakoja Vytauto Didžiojo universiteto

„Regitra“: daugiau kaip trečdalis vairuotojo pažymėjimų užsakoma internetu – aktyvesnės moterys

2023 metais išduota daugiau kaip 220 tūkst. vairuotojo pažymėjimų, t. y. didžiausias išduotų pažymėjimų skaičius per pastaruosius 5 metus. Vairuotojo pažymėjimo užsakymo paslaugą „Regitra“ sudaro galimybę klientams gauti paprastai ir patogiai, t. y. internetu. Praėjusiais metais šia galimybe pasinaudojo daugiau kaip trečdalis vairuotojo pažymėjimą užsakančių vairuotojų, o pagamintas dokumentas buvo patogiai pristatytas tiesiai į kliento namus. Vairuotojo pažymėjimų užsakymas skaitmeniniais kanalais kasmet auga. 2018 m. internetu buvo užsakyti 8 proc., 2019 m. – 15 proc., o 2023 m. 35 proc.

Šilutės rajone – narkotikai?

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 24 d. naktį Klaipėdos g., Šilutėje, patikrinimui sustabdytas automobilis „Citroen C3“, kurį vairavo vyras, gim. 1993 m. Patikrinimo metu pas jį rastas maišelis su galimai narkotinėmis medžiagomis. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vasario 23 d. naktį Šylių k., Gardamo sen., neblaivus (3,77 prom.) vyras, gim. 1961 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,47 prom.) moteriai, gim. 1955 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Vasario 23 d. vakare automobilių stovėjimo aikštelėje Kintuose patikrintas stovintis automobilis

Taip pat skaitykite