Daugiau laisvės pasirinkti egzaminus, mažiau pandeminių suvaržymų

Birželio 1 d. Lietuvos abiturientams prasidėjo brangos egzaminų sesija. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, prašymus laikyti egzaminus šiemet pateikė 27 731 bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių mokinys. Šilutės rajone turime 357 abiturientus.

Į egzaminą neatvyko 9 abiturientai

Šilutės rajone egzaminai prasidėjo 357 abiturientams, 84 mokosi Šilutės profesinio mokymo centre, kuris nepavaldus Savivaldybei. 273 abiturientai baigė penkias Šilutės rajono gimnazijas bei Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrą. Daugiausia abiturientų – iš Šilutės Vydūno gimnazijos – 91.

Šią informaciją pateikė Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jovita Jankauskienė.

Paaiškėjo, kad vakar, birželio 1 d., laikyti privalomojo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino neatvyko 9 abiturientai. „Priežasčių nežinome, jeigu pateiks gydytojo pažymą, liepos 12 dieną galės laikyti mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą, o valstybinį – tik po metų“, – paaiškino J. Jankauskienė. Ji taip pat priminė, kad į aukštąsias mokyklas priima tik išlaikiusius privalomą valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą.

Anglų kalbos egzaminas populiaresnis už lietuvių…

Po dvejų metų egzaminai vyksta be su COVID-19 pandemija susijusių griežtų ir gausių ribojimų, reikalavimų, kurių beliko nedaug. Gera ir kita žinia: iki praėjusio lapkričio mėnesio abiturientai rinkosi, kokius egzaminus laikys, o šių metų kovą galėjo pakeisti savo pasirinkimą. Šia galimybe pasinaudojo daug kas.

Anot J. Jankauskienės, tas beveik pusmetis galbūt pakeitė jauno žmogaus apsisprendimą, siekius, norus.

Populiariausias rajone yra valstybinis anglų kalbos egzaminas, kurį pasirinko 235 abiturientai. Tai yra daugiau ir už lietuvių kalbos. Valstybinį matematikos egzaminą planuoja laikyti 174.

Tik 6 abiturientai pasirinko valstybinį chemijos egzaminą. „Galbūt tik tiek planuoja studijuoti mediciną…“ – svarstė J. Jankauskienė. Tik 20 abiturientų pasirinko valstybinį informacinių technologijų egzaminą, šį dalyką, taip pat chemiją, fiziką pasirinkusiųjų skaičius iki kovo gerokai kito. Nėra nė vieno abituriento, pasirinkusio rusų kalbos egzaminą. Tik vienas laikys vokiečių kalbos valstybinį egzaminą, todėl vyks į egzaminų centrą Klaipėdoje.

Egzaminų sesija jau prasidėjo 

Nacionalinė švietimo agentūra skelbia, kad pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidėjo birželio 1 d. lietuvių kalbos ir literatūros valstybiniu egzaminu ir baigsis birželio 23 d. muzikologijos mokykliniu egzaminu. Pagrindinės egzaminų sesijos rezultatai bus paskelbti iki liepos 12 d.

Norintys tik gauti brandos atestatą turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieno dalyko brandos egzaminą arba atlikti brandos darbą. Šiemet stojantieji į Lietuvos aukštąsias mokyklas turės būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą.

Iš viso kandidatai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus. Dalyvauti brandos egzaminų sesijoje turi teisę tik tie moksleiviai, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai – ne žemesni nei ketvertas.

Tradiciškai populiariausias – anglų kalbos valstybinis brandos egzaminas. Jį laikyti Lietuvoje yra pasirinkę 18 212 abiturientų. Matematikos valstybinį brandos egzaminą laikys 15 834, istorijos – 7769,  biologijos – 6443, geografijos – 3989, informacinių technologijų – 2618 mokinių.

Populiariausiu mokykliniu brandos egzaminu išlieka informacinių technologijų egzaminas. Šiemet jį laikys 6185 kandidatai.

Brandos egzaminai vyksta 2596 centruose. Egzamino metu nebeliko prievolės dėvėti apsaugines kaukes, tačiau nedidelė dalis su COVID-19 susijusių ribojimų išlieka: grupėse negalės būti daugiau nei po 9 mokinius, tebegalioja rekomendacijos vėdinti patalpas, naudoti dezinfekcijos priemones, išlaikyti 2 metrų atstumus.

Parengė Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite