Daugiau laisvės pasirinkti egzaminus, mažiau pandeminių suvaržymų

Birželio 1 d. Lietuvos abiturientams prasidėjo brangos egzaminų sesija. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, prašymus laikyti egzaminus šiemet pateikė 27 731 bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinių mokyklų baigiamųjų klasių mokinys. Šilutės rajone turime 357 abiturientus.

Į egzaminą neatvyko 9 abiturientai

Šilutės rajone egzaminai prasidėjo 357 abiturientams, 84 mokosi Šilutės profesinio mokymo centre, kuris nepavaldus Savivaldybei. 273 abiturientai baigė penkias Šilutės rajono gimnazijas bei Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrą. Daugiausia abiturientų – iš Šilutės Vydūno gimnazijos – 91.

Šią informaciją pateikė Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jovita Jankauskienė.

Paaiškėjo, kad vakar, birželio 1 d., laikyti privalomojo lietuvių kalbos ir literatūros egzamino neatvyko 9 abiturientai. „Priežasčių nežinome, jeigu pateiks gydytojo pažymą, liepos 12 dieną galės laikyti mokyklinį lietuvių kalbos egzaminą, o valstybinį – tik po metų“, – paaiškino J. Jankauskienė. Ji taip pat priminė, kad į aukštąsias mokyklas priima tik išlaikiusius privalomą valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą.

Anglų kalbos egzaminas populiaresnis už lietuvių…

Po dvejų metų egzaminai vyksta be su COVID-19 pandemija susijusių griežtų ir gausių ribojimų, reikalavimų, kurių beliko nedaug. Gera ir kita žinia: iki praėjusio lapkričio mėnesio abiturientai rinkosi, kokius egzaminus laikys, o šių metų kovą galėjo pakeisti savo pasirinkimą. Šia galimybe pasinaudojo daug kas.

Anot J. Jankauskienės, tas beveik pusmetis galbūt pakeitė jauno žmogaus apsisprendimą, siekius, norus.

Populiariausias rajone yra valstybinis anglų kalbos egzaminas, kurį pasirinko 235 abiturientai. Tai yra daugiau ir už lietuvių kalbos. Valstybinį matematikos egzaminą planuoja laikyti 174.

Tik 6 abiturientai pasirinko valstybinį chemijos egzaminą. „Galbūt tik tiek planuoja studijuoti mediciną…“ – svarstė J. Jankauskienė. Tik 20 abiturientų pasirinko valstybinį informacinių technologijų egzaminą, šį dalyką, taip pat chemiją, fiziką pasirinkusiųjų skaičius iki kovo gerokai kito. Nėra nė vieno abituriento, pasirinkusio rusų kalbos egzaminą. Tik vienas laikys vokiečių kalbos valstybinį egzaminą, todėl vyks į egzaminų centrą Klaipėdoje.

Egzaminų sesija jau prasidėjo 

Nacionalinė švietimo agentūra skelbia, kad pagrindinė brandos egzaminų sesija prasidėjo birželio 1 d. lietuvių kalbos ir literatūros valstybiniu egzaminu ir baigsis birželio 23 d. muzikologijos mokykliniu egzaminu. Pagrindinės egzaminų sesijos rezultatai bus paskelbti iki liepos 12 d.

Norintys tik gauti brandos atestatą turi išlaikyti du brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieno dalyko brandos egzaminą arba atlikti brandos darbą. Šiemet stojantieji į Lietuvos aukštąsias mokyklas turės būti išlaikę tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir vieną laisvai pasirenkamą.

Iš viso kandidatai gali rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus. Dalyvauti brandos egzaminų sesijoje turi teisę tik tie moksleiviai, kurių egzaminuojamo dalyko metiniai pažymiai – ne žemesni nei ketvertas.

Tradiciškai populiariausias – anglų kalbos valstybinis brandos egzaminas. Jį laikyti Lietuvoje yra pasirinkę 18 212 abiturientų. Matematikos valstybinį brandos egzaminą laikys 15 834, istorijos – 7769,  biologijos – 6443, geografijos – 3989, informacinių technologijų – 2618 mokinių.

Populiariausiu mokykliniu brandos egzaminu išlieka informacinių technologijų egzaminas. Šiemet jį laikys 6185 kandidatai.

Brandos egzaminai vyksta 2596 centruose. Egzamino metu nebeliko prievolės dėvėti apsaugines kaukes, tačiau nedidelė dalis su COVID-19 susijusių ribojimų išlieka: grupėse negalės būti daugiau nei po 9 mokinius, tebegalioja rekomendacijos vėdinti patalpas, naudoti dezinfekcijos priemones, išlaikyti 2 metrų atstumus.

Parengė Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasieniečiai įsigijo naują patrulinį laivą ir tris katerius

Klaipėdoje pristatomi naujas patrulinis pasieniečių laivas „Gintaras Žagunis“ ir trys kateriai. Patrulinį laivą „Gintaras Žagunis“ pastatė Estijos bendrovė „Baltic Workboats Shipyard“. Jis kainavo beveik 3,9 mln. eurų. ES lėšomis finansuota 90 proc. šios sumos, kita dalis – Lietuvos biudžeto. Puoselėjant istorinę atmintį ir VSAT tradicijas, laivui suteiktas pirmo po Nepriklausomybės atkūrimo tarnybos metu 1991 m. žuvusio Lietuvos pasieniečio Gintaro Žagunio vardas. Pakrančių patrulinio laivo „Gintaras Žagunis“ paskirtis – valstybės sienos apsauga teritorinėje jūroje bei Kuršių mariose. Taip pat jis galės

Orai: savaitgalį bus kritulių

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad artėjantį savaitgalį šalčių nebus, tačiau kai kur kris gausūs krituliai. Lapkričio 25 d., penktadienį, įdienojus temperatūra sieks nuo 2 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Lapkričio 26 d., šeštadienį, naktį bus niūrūs ir darganoti orai. Vietomis, daugiausia šiaurinėje šalies pusėje, numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur plikledis vis dar laikysis, o kai kur formuosis naujas.  Pietiniuose rajonuose galimas rūkas. Dvelks vos juntamas nepastovios krypties vėjas. Žemiausia temperatūra šią naktį sieks nuo 4 laipsnių šalčio iki 1

Iš pašto ženklų sukurtas Jono Basanavičiaus portretas perduotas Signatarų namams

Lietuvos nacionalinio muziejaus Signatarų namų lankytojai nuo šiol galės grožėtis ir didžiausia šalyje mozaika iš pašto ženklų, kurioje įamžintas daktaras Jonas Basanavičius. Menininkės Jolitos Vaitkutės sukurtą kūrinį signataro gimtadienio išvakarėse, lapkričio 22 d., perdavė Lietuvos paštas. Būtent jo iniciatyva prieš penkerius metus ir buvo nuspręsta tokiu būdu įamžinti J. Basanavičiaus atminimą ir paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Paveikslas keliavo po Lietuvą Originaliu būdu pagaminta, iš pašto ženklų sudėliota Jono Basanavičiaus mozaika per valstybės atkūrimo šimtmetį keliavo po visą Lietuvą ir

Aplinkosaugininkai Šilutės sendaikčių parduotuvėje rado vilko galvos iškamšą

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai pažeidėjus dažnai išaiškina vykdydami reidus turguose ar kitose prekybos vietose. Šįkart Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė asmenį, neteisėtai pardavinėjusį vilko galvos iškamšą. Aplinkosaugininkai nuolat vykdo Prekybos laukiniais gyvūnais, jų dalimis arba gaminiais iš jų kontrolę. Išaiškintam asmeniui Šilutėje, sendaikčių parduotuvėje, už neteisėtai pardavinėjamą vilko galvos iškamšą gresia bauda nuo 30 iki 300 eurų. „Vis dar pasitaiko atvejų, kai asmenys prekiauja laukinių gyvūnų dalimis ar jų gaminiais neturėdami teisėtą įsigijimą patvirtinančio dokumento. Todėl įspėjame, kad

Taip pat skaitykite