Dar galite suskubti gauti kompensaciją

Atšilus orams gyventojai ypač aktyviai domisi galimybėmis gauti kompensacinę išmoką už įsigytą paspirtuką, dviratį ar kitas darnaus judumo priemones ir viešojo transporto bilietus.

 

Kvietimas šiai paramai dar galioja iki birželio 1 d. ir yra 1,1 mln. eurų likutis, tad pasinaudoti ja dar gali visi, sunaikinusieji taršų automobilį ir nusprendę judėti žaliau.

Prašymus galima teikti Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA). Šiai priemonei finansuoti iš Klimato kaitos programos numatyta suma – 10 mln. eurų. Iki šios dienos gauta 13 296 paraiškų, iš jų daugiau nei 10 tūkst. paspirtukams bei dviračiams 8 885 448 eurų sumai, likutis – 1 114 552 eurai.

Ką kompensuoja

Kompensacijos mokamos už įsigytus viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) metinius ar kitus bilietus, išskyrus vienkartinius viešojo transporto bilietus. Taip pat už E-piniginės papildymą viešojo transporto (autobusų, troleibusų, geležinkelio) paslaugų išlaidoms. Jas galima gauti ir už dviračių, elektrinių paspirtukų, lengvųjų automobilių (rekomenduojama elektromobilių) pasidalijimo paslaugų (nuoma, neteikiant vairavimo paslaugos) išlaidas.

Maksimali kompensacijos suma – 1000 eurų. 500 eurų kompensacija bus mokama už elektrinį dviratį, triratį ar keturratį, 300 eurų – už dviratį ar elektrinį paspirtuką. Išmoką galima gauti ne daugiau kaip už 2 vnt. (iš viso) pasirinktų mažiau taršių transporto priemonių.

Paraiškas galima teikti tik elektroniniu būdu per APVA informacinę sistemą APVIS. Išsamesnės informacijos galima rasti APVA tinklapyje.

Reikalavimai

Atkreipiame dėmesį, kad pareiškėjas, norėdamas gauti kompensaciją darnaus judumo priemonėms ar viešojo transporto bilietams turi sunaikinti M1 klasės transporto priemonę, kurios įregistruotu ir privalomoje Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registracijos liudijimo formoje įrašytu savininku, valdytoju arba įregistruotu valdytoju buvo ne trumpiau kaip 12 mėnesių iki 2021 m. vasario 2 d.

Be to, transporto priemonės techninė apžiūra turėjo galioti iki 2020 m. kovo 13 d. arba 2021 m. vasario 2 d. ir ji ne trumpiau kaip 12 mėnesių iki 2021 m. vasario 2 d. turėjo būti registruota Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių registre. Transporto priemonė turi būti sunaikinta pagal Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo taisykles ir jai išduotas Eksploatuoti netinkamos transporto priemonės sunaikinimo pažymėjimas.

Kilus klausimams galite kreiptis telefonu 8 614 99699 arba elektroniniu paštu judumas@apva.lt

Aplinkos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite