Dantų pastos pasirinkimo niuansai

Šiandien dantų pastos galima nusipirkti visur, pradedant degaline ir baigiant spaudos kiosku. Be abejonės, mes pirkėjai dėl to tik laimime. Kuo daugiau galimybių rinktis, tuo daugiau šansų įsigyti kokybišką ir nebrangų produktą. O ir pačios dantų pastos šiandien labai įvairios. Šiek tiek plačiau apie jas.

 

Dantų pastų rūšys

Pradėkime nuo to, jog dantų pastos paprastai būna trijų rūšių:

  • Higieninės dantų pastos. Jos tinka visiems dantims kasdieninei priežiūrai. Jų  sudėtyje nėra veikliųjų ar gydomųjų medžiagų. Ji turi tik pagrindines sudedamąsias dalis, bet nestabdo ėduonies plitimo, negydo dantenų uždegimo. Beje, tai puikus variantas nešiojantiems protezus, nešiojantiems protezus ant implantų, alergiškiems tam tikroms dantų pastos sudėtinėms dalims. Tiems, kurių  dantys jau yra stipriai pažeisti ėduonies, tokia pasta netinka.
  • Profilaktinės dantų pastos. Šios priemonės saugo nuo karieso ir daugelio dantų ligų. Į profilaktinių dantų pastų sudėtį įeina dantis nuo ėduonies saugantis fluoras. 
  • Gydomosios dantų pastos. Jų sudėtyje yra antibakterinių medžiagų. Renkantis gydomąją pastą, reikėtų pasikonsultuoti su odontologu arba burnos higienistu, kad jis papasakotų ne tik apie gydomąjį, bet ir galimą šalutinį pastos poveikį.
  • Balinančios dantų pastos.
  • Skirtos jautriems dantims.
  • Kompleksinio poveikio dantų pastos.

Ką reikia žinoti apie pastos abrazyvumą?

Pirmiausia turite atsakingai įvertinti savo dantų būklę. Konsultacija su odontologu tokiu atveju turės neįkainojamą vertę. Todėl renkantis šią prekę pasitikėti tik garsiu prekės ženklu tikrai nederėtų. Žinotina tai, jog renkantis dantų pastą, būtina atkreipti dėmesį į jos abrazyvumą. Jis ant pakuotės žymimas RDA raidėmis. Pastos abrazyvumą apsprendžia abrazyvinės medžiagos kietumas, dalelės morfologija ir abrazyvinės medžiagos kiekis dantų pastoje. Pagal Europos klasifikaciją mažai abrazyvios bus pastos, kurių RDA yra iki 55. Didelio abrazyvumo yra tos, kurių RDA indeksas yra 80–120. Ką mums sako šie skaičiai?

Mažo abrazyvumo dantų pastos tinka esant dantų nusidėvėjimui, erozijoms, dantų jautrumui, apsinuoginusioms šaknims. Jeigu tokių  problemų neturite, galite naudoti vidutinio abrazyvumo dantų pastas. Štai didelio abrazyvumo pastos rekomenduojamos kasdieniniam naudojimui. 

Kaip naudoti dantų pastą?

Kiekvienas esame individualus, tad ir mūsų burnos priežiūra gali labai skirtis. Vis tik bendros taisyklės egzistuota. Pirmiausia, net ir geriausia pasta nepadės, jeigu dantis valysime jau pasenusiu dantų šepetėliu. Vis dažniau rekomenduojama išvalius dantis su pasta, burną praskalauti ne vandeniu, o burnos skalavimo skysčiu, nes tada burnoje lieka daugiausia dantų pastos veikliųjų medžiagų. Tai ypač aktualu jeigu naudojame didesnį poveikį darančias pastas, sakykim, gydomąsias ar balinančias. Tad pasikliaukite savo pojūčiais bei odontologų rekomendacijomis ir galėsite džiaugtis sveika šypsena. 

pr2022/039

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite