Dantų pastos pasirinkimo niuansai

Šiandien dantų pastos galima nusipirkti visur, pradedant degaline ir baigiant spaudos kiosku. Be abejonės, mes pirkėjai dėl to tik laimime. Kuo daugiau galimybių rinktis, tuo daugiau šansų įsigyti kokybišką ir nebrangų produktą. O ir pačios dantų pastos šiandien labai įvairios. Šiek tiek plačiau apie jas.

 

Dantų pastų rūšys

Pradėkime nuo to, jog dantų pastos paprastai būna trijų rūšių:

  • Higieninės dantų pastos. Jos tinka visiems dantims kasdieninei priežiūrai. Jų  sudėtyje nėra veikliųjų ar gydomųjų medžiagų. Ji turi tik pagrindines sudedamąsias dalis, bet nestabdo ėduonies plitimo, negydo dantenų uždegimo. Beje, tai puikus variantas nešiojantiems protezus, nešiojantiems protezus ant implantų, alergiškiems tam tikroms dantų pastos sudėtinėms dalims. Tiems, kurių  dantys jau yra stipriai pažeisti ėduonies, tokia pasta netinka.
  • Profilaktinės dantų pastos. Šios priemonės saugo nuo karieso ir daugelio dantų ligų. Į profilaktinių dantų pastų sudėtį įeina dantis nuo ėduonies saugantis fluoras. 
  • Gydomosios dantų pastos. Jų sudėtyje yra antibakterinių medžiagų. Renkantis gydomąją pastą, reikėtų pasikonsultuoti su odontologu arba burnos higienistu, kad jis papasakotų ne tik apie gydomąjį, bet ir galimą šalutinį pastos poveikį.
  • Balinančios dantų pastos.
  • Skirtos jautriems dantims.
  • Kompleksinio poveikio dantų pastos.

Ką reikia žinoti apie pastos abrazyvumą?

Pirmiausia turite atsakingai įvertinti savo dantų būklę. Konsultacija su odontologu tokiu atveju turės neįkainojamą vertę. Todėl renkantis šią prekę pasitikėti tik garsiu prekės ženklu tikrai nederėtų. Žinotina tai, jog renkantis dantų pastą, būtina atkreipti dėmesį į jos abrazyvumą. Jis ant pakuotės žymimas RDA raidėmis. Pastos abrazyvumą apsprendžia abrazyvinės medžiagos kietumas, dalelės morfologija ir abrazyvinės medžiagos kiekis dantų pastoje. Pagal Europos klasifikaciją mažai abrazyvios bus pastos, kurių RDA yra iki 55. Didelio abrazyvumo yra tos, kurių RDA indeksas yra 80–120. Ką mums sako šie skaičiai?

Mažo abrazyvumo dantų pastos tinka esant dantų nusidėvėjimui, erozijoms, dantų jautrumui, apsinuoginusioms šaknims. Jeigu tokių  problemų neturite, galite naudoti vidutinio abrazyvumo dantų pastas. Štai didelio abrazyvumo pastos rekomenduojamos kasdieniniam naudojimui. 

Kaip naudoti dantų pastą?

Kiekvienas esame individualus, tad ir mūsų burnos priežiūra gali labai skirtis. Vis tik bendros taisyklės egzistuota. Pirmiausia, net ir geriausia pasta nepadės, jeigu dantis valysime jau pasenusiu dantų šepetėliu. Vis dažniau rekomenduojama išvalius dantis su pasta, burną praskalauti ne vandeniu, o burnos skalavimo skysčiu, nes tada burnoje lieka daugiausia dantų pastos veikliųjų medžiagų. Tai ypač aktualu jeigu naudojame didesnį poveikį darančias pastas, sakykim, gydomąsias ar balinančias. Tad pasikliaukite savo pojūčiais bei odontologų rekomendacijomis ir galėsite džiaugtis sveika šypsena. 

pr2022/039

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Taip pat skaitykite