Chalatai moterims – šilkiniai ar medvilniniai?

Net jei visiškai nesidomite drabužių istorija, tikriausiai pastebėjote, kad chalatas yra keistas drabužis. Kaip paltas, tik minkštas, rankšluostį primenantis audinys, kurį galima nešioti tik namuose. Būna su gobtuvu ir talpiomis kišenėmis.

Kaip ir iš kur atsirado ši keista suknelė ar rūbas? Ir kodėl dauguma žmonių savo spintoje turi bent vienus naktinius marškinius?

Chalato atsiradimo istorija

Angliškas chalato pavadinimas „bathrobe“ yra kilęs iš prancūziško žodžio, reiškiančio moters drabužius. Chalatas iš tikrųjų laikomas pelerinu, pagamintu prie sijono pridedant rankoves. Tačiau, vyrai, nepriimkite to per daug asmeniškai. Šiandien chalatai yra universalūs drabužiai, kuriuos dėvi tiek vyrai, tiek moterys, kurių išvaizda bėgant metams gerokai pasikeitė.

Šiandien chalatus deriname su komfortu ir namais. Tai yra tai, ką dažniausiai dėvite prieš miegą arba po dušo. Chalatai laisvi ir patogūs, modernesnio dizaino, tačiau vis tiek funkcionalūs ir paprasti: laisvi ir nevaržomi, dažniausiai su diržu, su gobtuvu arba aukšta apykakle ir dviem didelėmis kišenėmis. Drabužių ilgį galima pasirinkti pagal pageidavimą.  Chalatai yra populiarūs, tačiau šiltesniais mėnesiais populiarūs ir trumpesni.

Naktiniams marškiniams naudojamos įvairios medžiagos, tačiau populiariausia išlieka medvilnė. Rūbas lengvas, pralaidus orui, sugeriantis drėgmę ir itin patogus. Tai labai pravers išėjus iš dušo. Jei chalatas pasiūtas iš minkštos medvilnės, kuri yra švelni, niekada nedirgina odos.

Medvilniniai chalatai bene geriausi

Chalato medžiaga labai priklauso nuo to, kaip jis naudojamas. Pavyzdžiui, satino ar šilko chalatai yra puikūs, bet ne tokie patogūs po vonios ar dušo. Natūrali medvilnė pasižymi puikiomis savybėmis. Greitai sugeria drėgmę, lengvai džiūsta, pralaidi orui ir neleidžia perkaisti.

Naktinių marškinių paletėje dažniausiai vyrauja gana drąsios ryškios spalvos. Su medvilne nesudėtinga, kadangi priežiūra lengva. Dėl to toks chalatas tinka daugeliui žmonių. Jei nebandėte, tikrai įsigykite, turėtų tikti ir patikti. Medvilnė išlieka minkšta net po kelių skalbimų ir gali būti skalbiama aukštoje temperatūroje, kad ilgą laiką išlaikytų savo pradinę tekstūrą. Chalatus galite įsigyti atlantic-shop.lt.

pr2022/187

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybė pritarė siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje iki kovo 16 d. Ministerijos siūlymu nepaprastoji padėtis galiotų visame pasienio ruože prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija ir pasienio ruože su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Pagal šiuo metu galiojantį Seimo nutarimo „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ projektą nepaprastoji padėtis galioja iki gruodžio 16 d. 24.00 val. Pasako vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, jau devynis mėnesius tęsiantis Rusijos Federacijos karinei agresijai prieš Ukrainą grėsmės Lietuvos visuomenės rimčiai ir saugumui niekur nedingo,

Šilutės ligoninė įsigijo naujos kartos echoskopą, kuriuo bus galima atlikti ir kepenų elastografijos tyrimą

Šilutės ligoninės Konsultacinė poliklinika pasipildė šiuolaikiška, išskirtines diagnostines galimybes turinčia įranga – ultragarsinės diagnostikos sistema „Philips Epiq Elite“. Šiuo echoskopu atliekami ultragarsiniai tyrimai yra tikslūs, informatyvūs, visiškai nekenksmingi ir neskausmingi pacientams. Todėl jie tinkami ligų profilaktikai, gydymui ir stebėsenai.   Gali ištirti kepenis Ultragarsiniai tyrimai padeda diagnozuoti ūminį apendicitą, tulžies pūslės ar inkstų akmenligę, ankstyvąsias vėžio užuomazgas, navikinius pakitimus, kraujagyslių patologijas. Taip pat vertinti kitus vidaus organų pakitimus. Naujasis echoskopas „Philips Epiq Elite“  ypatingas dar ir tuo, kad gydytojai gastroenterologai

Muzikos diena Šilutėje

Šiandien (ketvirtadienį) Šilutės kultūros ir pramogų centro fojė visą dieną skamba kamerinių ansamblių konkurso muzika. Tai ketvirtasis Šilutės meno mokyklos organizuotas kamerinių ansamblių konkursas „Muzikuokime drauge“. Renginį pradėjo konkurso meno vadovės Liudmilos Kašėtienės-Mikkelsen ir jos mokinio Pijaus Piragovo keturiomis rankomis fortepijonu atliktas Ukrainos kompozitoriaus Miroslav‘o Skorik‘o kūrinys. Visus konkurso dalyvius ir svečius pasveikino šio konkurso vadovė, Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė. Taip pat sveikino ir sėkmės dalyviams linkėjo Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputės, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva

Ką tikrins policija gruodžio mėnesį?

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, kuriai priklauso ir Šilutės rajonas bei Pagėgių savivaldybės teritorija, organizuos prevencines priemones. Šiomis dienomis (gruodžio 1-3 d.) vyksta pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros laiku, matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Gruodžio 5-11 d., gruodžio 24-27 d. ir gruodžio 30-31 d. atidžiau bus kontroliuojama vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką

Taip pat skaitykite