Bent viena gera žinia…

Šilutės rajono švietimo įstaigose, tikėtina, mokinių bus daugiau negu jų susirinko pernai. Įprasta, kad naujųjų mokslo metų išvakarėse minamas išankstinis mokinių skaičius, nors tikslus paaiškėja tik rugsėjį. Net jeigu rajone mokinių šį rudenį bus vos trimis daugiau negu prieš metus,– jau gera žinia. Mat buvo įprasta, kad mokinių sumažėdavo net ne vienu šimtu…

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jovita Jankauskienė informavo, kad, išankstiniais duomenimis, rajone bus 4382 mokiniai, tai 3 daugiau negu praėjusiais 2020-2021 mokslo metais.

„Gali būti pasikeitimų, nes tikslius skaičius turėsime  rugsėjo 5 dieną, kai gausime informaciją iš mokyklų. Būna įvairių situacijų, gal kas išvyks, gal kas atvyks…“ – sakė J. Jankauskienė.

Net jeigu mokinių skaičius nebūtų didesnis už praėjusių mokslo metų, bet nesumažėjęs 300-400 mokinių, kai yra buvę, tai jau labai gera žinia ir gerokai metų laukta. Pirmokų laukiama 400, abiturientų turėtų būti 276, į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, vaikų darželius turėtų susirinkti 1684 vaikai.

Kas labiausiai neramina?

Į tai J. Jankauskienė atsakė, kad plintanti COVID-19 infekcija, kaip pavyks ir ar pavyks dirbti taip, kad būtų apsaugotos švietimo įstaigų bendruomenės, rajono žmonės.

„Rugpjūčio 1 dienos duomenimis, paskiepyti 92 procentai visų rajono švietimo įstaigų darbuotojų, tikiuosi, kad per rugpjūtį šis procentas augo, dar turime laiko iki rugsėjo 13 dienos, kai bus svarbu turėti vadinamąjį galimybių pasą“, – sakė J. Jankauskienė ir neslėpė, kad situacija dėl COVID-19 plitimo ir rajone, ir Lietuvoje nuo rugsėjo 1 d. gali pablogėti. Mat į švietimo įstaigas sueis vaikai iš įvairių šeimų, bendraus su pedagogais, šie grįš į savo šeimas, bus didesnis judėjimas, daugiau susibūrimų, bendravimo. Savivaldybė turi planų, ką darytų vienu ar kitu atveju: žinoma, saviizoliacija kontaktą su susirgusiu turėjusiems, visa kita, kaip jau ir įprasta.

Priminus, kad COVID-19 susirgo pasiskiepijęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, į tai J. Jankauskienė atsakė, kad skiepas nulemia lengvesnę ligos formą, tuo esanti įsitikinusi iš pavyzdžio artimoje aplinkoje.

„Reikia skiepytis, tą padaryti raginu kiekvieną dvejojantį“, – pokalbį užbaigė J. Jankauskienė.

Stasė Skutulienė   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite