Bent viena gera žinia…

Šilutės rajono švietimo įstaigose, tikėtina, mokinių bus daugiau negu jų susirinko pernai. Įprasta, kad naujųjų mokslo metų išvakarėse minamas išankstinis mokinių skaičius, nors tikslus paaiškėja tik rugsėjį. Net jeigu rajone mokinių šį rudenį bus vos trimis daugiau negu prieš metus,– jau gera žinia. Mat buvo įprasta, kad mokinių sumažėdavo net ne vienu šimtu…

Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotoja Jovita Jankauskienė informavo, kad, išankstiniais duomenimis, rajone bus 4382 mokiniai, tai 3 daugiau negu praėjusiais 2020-2021 mokslo metais.

„Gali būti pasikeitimų, nes tikslius skaičius turėsime  rugsėjo 5 dieną, kai gausime informaciją iš mokyklų. Būna įvairių situacijų, gal kas išvyks, gal kas atvyks…“ – sakė J. Jankauskienė.

Net jeigu mokinių skaičius nebūtų didesnis už praėjusių mokslo metų, bet nesumažėjęs 300-400 mokinių, kai yra buvę, tai jau labai gera žinia ir gerokai metų laukta. Pirmokų laukiama 400, abiturientų turėtų būti 276, į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, vaikų darželius turėtų susirinkti 1684 vaikai.

Kas labiausiai neramina?

Į tai J. Jankauskienė atsakė, kad plintanti COVID-19 infekcija, kaip pavyks ir ar pavyks dirbti taip, kad būtų apsaugotos švietimo įstaigų bendruomenės, rajono žmonės.

„Rugpjūčio 1 dienos duomenimis, paskiepyti 92 procentai visų rajono švietimo įstaigų darbuotojų, tikiuosi, kad per rugpjūtį šis procentas augo, dar turime laiko iki rugsėjo 13 dienos, kai bus svarbu turėti vadinamąjį galimybių pasą“, – sakė J. Jankauskienė ir neslėpė, kad situacija dėl COVID-19 plitimo ir rajone, ir Lietuvoje nuo rugsėjo 1 d. gali pablogėti. Mat į švietimo įstaigas sueis vaikai iš įvairių šeimų, bendraus su pedagogais, šie grįš į savo šeimas, bus didesnis judėjimas, daugiau susibūrimų, bendravimo. Savivaldybė turi planų, ką darytų vienu ar kitu atveju: žinoma, saviizoliacija kontaktą su susirgusiu turėjusiems, visa kita, kaip jau ir įprasta.

Priminus, kad COVID-19 susirgo pasiskiepijęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, į tai J. Jankauskienė atsakė, kad skiepas nulemia lengvesnę ligos formą, tuo esanti įsitikinusi iš pavyzdžio artimoje aplinkoje.

„Reikia skiepytis, tą padaryti raginu kiekvieną dvejojantį“, – pokalbį užbaigė J. Jankauskienė.

Stasė Skutulienė   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite