Baldų furnitūra: kodėl lankstai tokie svarbūs?

Šiandien baldai neįsivaizduojami be furnitūros. Tai gali būti, pavyzdžiui, lankstai ir jų komponentai, kurie užtikrina gaminio funkcionalumą. Ar spintelė yra spintelė, jei jos durelės  tinkamai nesivarsto? Būtent durelių lankstai, spintelių lankstai bei panaši baldų furnitūra garantuoja baldo panaudojimo kokybę ir patvarumą. 

Kaip išsirinkti tinkamus lankstus?

Pagal tvirtinimo būdą ir vietą lankstai gali šiek tiek skirtis.

Priklausomai nuo durelių atidarymo ir baldo konstrukcinių ypatumų, lankstai baldams būna įvairūs ir atitinka skirtingą atidarymo kampą. Taigi, standartinis kampas yra 105–110 laipsnių, o specialaus atidarymo kampo lankstai gali būti nuo 35, 45, 60, 90, 135 iki 180 ir 270 laipsnių. Atsižvelgus į konkretaus baldo charakteristikas, nustatomas atitinkamos furnitūros poreikis. Pagal tai parenkami ir lankstai.

Lankstų privalumai buityje

Kuo mažiau dėmesio skirsime buičiai, tuo daugiau savo laiko liks šeimai, mėgstamai veiklai ir pan. Reikia pripažinti, kad baldų furnitūra progresuoja, tampa vis išmanesnė ir prieinamesnė, kaskart reikalaujanti mažiau žmogaus pastangų bei įsitraukimo.

Viena iš tokių lankstų funkcionalumo patobulinimų – integruotos durelių tylaus uždarymo sistemos. Jos yra labai paplitusios, jų galima rasti beveik visų tipų šiuolaikiniuose balduose. Tylaus uždarymo sistema, skirtingai nei įprastas lankstas, uždaro duris iki galo be žmogaus pagalbos. Vadinasi, norint uždaryti duris, tereikia jas pastumti. Įpusėjus užsidarymo procesui, ši sistema uždaro dureles tyliai ir švelniai. Tokiu būdu nereikia rūpintis, ar apskaičiavote jėgą, su kuria pastumiate dureles. Taip pat nereikia jaudintis, kad jos per stipriai trenksis, pažadindamos šeimos narius, arba atvirkščiai, pastūmus per silpnai, reikės grįžti ir galutinai uždaryti.

Skirtingi lankstai skirtingiems baldams

Pritaikymo požiūriu lankstai gali skirtis savo konstrukcija. Suprantama, jie gali būti montuojami skirtingų tipų balduose. Reikėtų paminėti, jog išskyrus standartinius baldus, pvz., medinius, taip pat egzistuoja lankstai baldams, pagamintiems iš stiklo, metalo. Galima išskirti vonios baldų specifiką, atsižvelgti į sudėtingesnę gaminių konstrukciją, ir t. t.

Kadangi baldų pramonė nuolat vystosi ir atsiranda vis daugiau kompozicinių sprendimų – daugelis baldų furnitūros gamintojų pasilieka laiko ir erdvės eksperimentams. HETLITA siūlo platų baldų furnitūros asortimentą (virtuvės baldų furnitūra, spintų furnitūra, minkštų baldų furnitūra), todėl nuolat papildo naujovėmis, įvairiausiais furnitūros variantais – HETTICH lankstais, skirtingais pakėlimo, nuleidimo mechanizmais, bėgeliais ir kita furnitūra baldams.

Kiekvienas išsirinks tai, ko jam reikia!

pr2023/060

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite