Automobilių detalių vagysčių vėl daugėja. Į ką taikosi ilgapirščiai?

Keičiasi automobilių vagysčių tendencijos – dvejus metus iš eilės mažėjusi statistika, deja, vėl auga. Draudimo bendrovės duomenimis, apvagiami naujesni automobiliai, kurių detalės ir elektroninė įranga kainuoja brangiau. Daugėja atvejų, kai ilgapirščiai nusitaiko ne tik į detales, bet ir į transporto priemonės salone paliktus daiktus. 

Vagia žibintus, katalizatorius, vairus

Draudimo bendrovės „Gjensidige“ duomenimis, dažniausiai vagiami žibintai, katalizatoriai ir vairai. Žibintai jau ne vienerius metus mėgstamiausias vagių grobis.  Pastarųjų detalių vagystės sudaro beveik penktadalį visų atvejų. Katalizatoriai šiais metais užima antrąją vietą, apie jų vagystę praneša kas dešimtas klientas, registruodamas vagystės žalą. Draudimo bendrovė yra užregistravusi kelis atvejus, kai klientai neteko net automobilio valstybinių numerių.

„Vagysčių metų automobiliai nukenčia daugiau, nes jų dalys nėra gražiai ir tvarkingai numontuojamos, kaip automobilių remonto dirbtuvėse. Vagys skuba, vengia būti užklupti, todėl, norėdami pavogti tam tikras detales, apgadina ir kitas. Vagiant multimediją ar vairą, išdaužiamas langas ar net keli. Išpjaunant žibintus – sugadinamas kapotas ir sparnai“, – kalba draudimo bendrovės „Gjensidige“ Žalų departamento vadovė Baltijos šalims Viktorija Katilienė. 

Vagių mėgstamiausi modeliai

  • „Gjensidige“ duomenimis, nuo 2019 metų dažniausiai apvagiami BMW markės automobiliai. Šiemet pirmajame nukentėjusiųjų trejetuke – BMW, „Volvo“ ir „Lexus“ automobiliai.

„Statistika rodo, kad bėgant metams ilgapirščių poreikiai ir markių pasirinkimas kinta minimaliai. Keičiasi automobilių vagysčių tendencijos – pastaraisiais metais jų mažėjo, tačiau šiemet skaičius vėl pradėjo augti. Nors šie metai dar nesibaigė, lygindami įvykių skaičių su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, matome 13 proc. padidėjusį vagysčių skaičių. Tiesa, pernai, lyginant su 2019 ir 2020 metais, fiksavome bemaž trečdaliu sumažėjusį vagysčių skaičių“, – tvirtina V. Katilienė.

Draudimo bendrovės atstovė atkreipia dėmesį į dažnėjančius atvejus, kai ilgapirščiai neapsiriboja keliomis detalėmis, o pasirinktą transporto priemonę apšvarina labiau. „Labai dažnai nusitaikoma ne tik į automobilio dalis, bet ir į transporto priemonės salone paliktus daiktus – telefonus, pinigines, rankines, kuprines, kuriose tikimasi rasti vertingų daiktų. Jų jokiu būdu nepalikite automobilio salone“, – pataria draudikė.

Gelbsti KASKO draudimas

Pasak V. Katilienės, geriausia vagysčių prevencija yra transporto priemonėje sumontuotos tinkamos saugos priemonės, saugi kaimynystė ir asmeninis rūpestingumas. „Automobilio salone nederėtų palikti ne vien vertingų, tačiau bet kokių daiktų. Pavyzdžiui, švarkas ar sportinis krepšys taip pat tampa masalu ilgapirščiams. Pranešdami apie vagystę, klientai dažnai pamini, kad salone palikti daiktai galėjo privilioti vagis“, – pasakoja draudikė.

V. Katilienė atkreipia dėmesį, kad vagystės dažnai įvykdomos nakties metu, todėl reiktų vengti menkai apšviestų, nuošalių vietų, kur vagims darbuotis atrodytų saugu.

Nors KASKO draudimas nuo vagystės fakto neapsaugos, tačiau nuostoliai bus atlyginti. „Gjensidige“ duomenimis, vidutinė automobilio detalių vagystės žalos išmoka sudaro apie 2000 eurų. Ji priklauso ir nuo automobilio markės bei amžiaus. Pavyzdžiui, apvogto „Porshe“ automobilio žala vidutiniškai siekia 10 tūkst. eurų. Didžiausia šiemet atlyginta žala po vagystės sudaro 16 tūkst. eurų. Kliento automobilis buvo apvogtas ir vagiant gerokai apgadintas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimai: šilutiškių karjeros šuoliai Lietuvoje

Šilutės Vydūno gimnaziją baigęs Valdas Benkunskas išrinktas Vilniaus miesto savivaldybės meru, šilutiškė Nijolė Dirginčienė pirmajame tiesioginių merų rinkimų ture vėl išrinkta Birštono savivaldybės mere. Verta priminti, kad sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys irgi šilutiškis. Seimo narys, ne vieną kadenciją tiesiogiai išrinktas į Lietuvos parlamentą, Zigmantas Balčytis yra mokęsis Šilutės pirmojoje gimnazijoje. Iš vicemero – į merus Rusnėje gyvenančių Adelės ir Stanislovo Benkunskų jauniausias sūnus Valdas, kuriam lapkritį sukako 38 metai, tiesioginių merų rinkimų antrajame ture nugalėjo Artūrą Zuoką ir tapo

Beveik pusė šalies gyventojų svarsto, ar perrašyti elektros tiekimo sutartis

Elektros tiekėjams jau ne pirmą mėnesį mažinant vartotojams kainas, galimybe sudaryti naują tiekimo sutartį susidomėjo 42 proc. Lietuvos gyventojų. Tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa. Kas šeštas gyventojas teigia šiemet jau pasirašęs naują elektros tiekimo sutartį, o kas ketvirtas kol kas domisi tiekėjų pasiūlymais. Pasak apklausą inicijavusios energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ komercijos direktorės Neringos Petrauskienės, apklausos rezultatai atspindi realią situaciją, kurią stebi ir elektros tiekėjai. „Metų pradžioje pradėję mažinti buitiniams vartotojams tiekiamos elektros kainas, keliskart daugiau užklausų sulaukėme

Pagėgių savivaldybėje sulaikyti penki rinkėjų papirkinėjimu įtariami asmenys

2023 m. kovo 16 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 172 str. 1 d. (trukdymas pasinaudoti rinkimų teise). Tyrimo metu sulaikyti penki asmenys, kurie įtariami rinkėjų papirkinėjimu Pagėgių savivaldybėje. Rinkėjų balsai buvo perkami Lietuvos regionų partijos naudai. Apklausti keturi įtariamieji (gim. 1984 m., gim. 1960 m., gim. 1979 m. ir gim. 1984 m.). Jiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Įtariamasis, gim. 1961 m., uždarytas į areštinę. Visiems minėtiems asmenims

Kiek pinigų šiemet teks sportui Šilutės rajone?

Šilutės rajono savivaldybės taryba dar kovą turės apsispręsti, kiek biudžeto lėšų paskirsčius sportininkų ugdymo centrams, sporto klubams bei nevyriausybinėms sporto organizacijoms. Komisija, įvertinusi gautus projektus, jau paskirstė konkrečias sumas ir apsisprendė, kam siūlo išdalinti 45 tūkst. Eur. 8 projektai – olimpinėms sporto šakoms Šilutės bokso klubas „Kovotojas“ – „Bokso sportinės veiklos vystymas ir plėtra 2023 m.“ – 2500 Eur; Šilutės stalo teniso klubas „Varmas“ – „Klubo trijų komandų dalyvavimas naujame Lietuvos stalo teniso asociacijos komandiniame čempionate“ – 1000 Eur; Šilutės

Taip pat skaitykite