Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau.

„Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu į pirkėjų krepšelius dažniau patenka ir savaime margi bei dekoratyvūs mažieji putpelių kiaušiniai – prieš Velykas jų pardavimai šokteli maždaug 3 kartus. Putpelių kiaušinių, atkeliavusių iš vietinių gamintojų, mūsų parduotuvėse pirkėjai rasti gali ištisus metus“, – sako V. Budrienė.

Lukšto spalva – ar turi įtakos kiaušinio kokybei?

Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, teigia, kad kiaušinių lukštų spalva ir tekstūra gali skirtis priklausomai nuo juos padėjusios vištos veislės. Paprastai vištų kiaušinių lukštai būna balti arba rudi, tačiau kai kurių veislių vištos gali dėti ir mėlynos, žalios ar rausvos spalvos kiaušinius. „Kiaušinio lukšto spalva neturi įtakos kiaušinio maistinei vertei, ji gali nurodyti tik kiaušinį padėjusios vištos veislę. Kiaušinio kokybę daugiausia nulemia lesalas ir paukščio auginimo sąlygos. Ant kraiko laikomų, subalansuotai šeriamų paukščių kiaušiniai neretai yra stipresnio skonio, turi ryškesnį trynį“, – teigė V. Juodkazienė.

Tiesa, anot jos, dalis pirkėjų mano, kad rudieji kiaušiniai yra brangesni nei baltieji. „Rudus kiaušinius dedančios vištos paprastai būna didesnės ir joms reikia daugiau lesalo nei vištoms, dedančioms baltus. Neretai stambesnių vištų būna didesni ir kiaušiniai, tokiu atveju skiriasi ir jų kaina. Tačiau dažniau ją nulemia vištų auginimo sąlygos“, – teigė „Iki“ atstovė.

Gudrybės Velykoms: kaip turėti tvirčiausią margutį?

V. Juodkazienės teigimu, visų rūšių kiaušinių lukštai yra sudaryti iš kalcio karbonato, o jų paskirtis–apsaugoti kiaušinio vidų nuo pažeidimų. „Lukšto tvirtumui spalva įtakos neturi. Jį nulemia tokie veiksniai kaip vištos amžius, mityba ir aplinkos veiksniai, pavyzdžiui, temperatūra ir drėgmė. Jei galite rinktis – tuomet marginkite ir per Velykas varžykitės su jaunesnės vištos padėtu kiaušiniu, jis bus tvirtesnis. Tačiau yra keletas gudrybių, kaip ir virimo metu sutvirtinti kiaušinio lukštą“, – sakė V. Juodkazienė ir jomis pasidalijo su tais, kurie per šias Velykas nori turėti tvirčiausią margutį.

Rinkitės atidžiai. Prieš įsigydami kiaušinius, atidarykite jų dėžutę – įsitikinkite, kad jie sveiki, neturi įtrūkimų. Jokių staigių temperatūros pokyčių. Lukšto skilimo tikimybę itin padidina temperatūros pokyčiai, todėl prieš juos virdami – bent porą valandų palaikykite kambario temperatūroje, dėkite į tokį patį vandenį ir virkite ant mažos ugnies.

Druska ir actas. Į vandenį, kuriame virs kiaušiniai, įmaišytas šaukštas druskos apsaugos juos nuo įskilimo, o actas – padarys juos elastingesnius. Beje, ši rūgštis padės ir ryškiau nudažyti margutį.

„Iki“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Degalų kainos pakito nežymiai

Praėjusią savaitę vidutinė benzino kaina Lietuvoje didėjo nežymiai – 0,2 proc., o dyzelino kaina 0,6 proc. sumažėjo. Euro zonos valstybėse benzino vidutinės kainos praėjusią savaitę sumažėjo apie 0,1 proc., o dyzelino sumažėjo 0,6 procento. Palyginus su Euro zonos valstybių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 16,2 proc. mažesnė, dyzelino – 6,6 proc. mažesnė. Kovo 11-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,60 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,50 Eur/l. Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse didėjo

Ar išsipildys penkiametės Marijos svajonė tapti Lietuvos Respublikos Prezidente?  

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), išklausiusi penkiametės Marijos svajonę, priėmė jos prašymą registruotis dalyvauti 2059 metais vyksiančiuose Respublikos Prezidento rinkimuose.   Prieš metus susigrūmusi su vėžiu, Marija šiuo metu sėkmingai gydosi ir siekia išgyventi. Ji svajoja užaugti ir išpildyti savo svajonę tapti Lietuvos Respublikos Prezidente. Marija tiki, kad pasveikę vaikai, būsimi Lietuvos lyderiai, išgyvenę ir užaugę, atneš daug žadančių permainų mūsų šaliai, kurs naujos kartos valstybę, gins ir tarnaus jai savo širdimi, protu ir atsidavimu. Kovo 14 dieną mergaitė atvyko į

Pasveikino šimtametę šilutiškę Emiliją Baikauskienę

Gyvenimas šilutiškei Emilijai Baikauskienei padovanojo pačią gražiausią dovaną – 100-ąjį gimtadienį. Apsupta gražiausių gėlių žiedų, pačių artimiausių šeimos narių dėmesiu ir globa kovo 13-ąją E. Baikauskienė minėjo šią ypatingą progą! Nuoširdžiausius sveikinimus jubiliatei gimimo dieną atvežė ir Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Barauskienė, Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Oksana Kalitina. Komunikacijos skyrius

Lietuvos bankas: gynybos stiprinimui – mokesčių pajamos ir skolintos lėšos

Didesnes Lietuvos valstybės gynybos išlaidas galima finansuoti gautomis papildomomis pajamomis atsisakius ar sumažinus galiojančias mokesčių lengvatas, peržiūrėjus turto apmokestinimą ir papildomai skolinantis. Tokią išvadą padarė Lietuvos bankas, kuris, reaguodamas į būtinybę didinti gynybos finansavimą, remdamasis savo ekspertine kompetencija ekonomikos ir finansų srityse, išanalizavo galimus lėšų šaltinius valstybės saugumui didinti ir artimiausiu metu analizę bei išvadas pateiks Finansų ministerijai. „Šalies gynybos finansavimas turėtų būti užtikrinamas mišriu modeliu – finansuojamas iš dviejų šaltinių. Nuolatinio palaikomojo pobūdžio gynybos poreikiai turėtų būti finansuojami papildomomis

Taip pat skaitykite