as gali padėti pamiršti nugaros skausmus?

Kiekvienas, kuriam teko susidurti su nugaros skausmais, galėtų patvirtinti, jog jie ženkliai apsunkina mūsų kasdienybę – nebegalime susikoncentruoti darbe, o ką jau kalbėti apie pramogas ar aktyvų laisvalaikį. Dėl įtempto gyvenimo tempo vis daugiau žmonių sužino, ką iš tiesų reiškia ši problema, tačiau jei į šį sąrašą patenkate ir Jūs, tai dar nereiškia, kad nuo šiol visuomet turėsite gyventi su nuskausminamaisiais. Dažnu atveju užtenka pakeisti vos kelis įpročius, jog gyvenimas ir vėl sugrįžtų į įprastas vėžes – paprasčiausia pradėti nuo žemiau pateiktų patarimų.

Išlaikykite intensyvų fizinį aktyvumą

Nors kenčiant skausmus judėti norisi mažiausiai, iš esmės bet kokia mankšta gali veikti ir kaip nuskausminamieji, ir kaip prevencinė priemonė norint jų išvengti ateityje. Jei skausmai labai stiprūs, pasistenkite bent šiek tiek pasivaikščioti, o jeigu jie yra silpnesni ar nereguliarūs, pasirūpinkite, kad skausmas nesuintensyvėtų ir kiekvieną dieną atlikite neaukšto intensyvumo pratimus.

Išbandykite karštus ir šaltus kompresus

Atsakingai naudojant tokius kompresus, atitinkamus skausmus galima sumažinti „čia ir dabar“. Šaltį geriausia pasitelkti patyrus traumą: pavyzdžiui, jei pasitempėte nugarą, diskomfortą sumažins į rankšluostį įvyniotas ledo ar kito užšaldyto produkto pakelis (svarbiausia jo nelaikyti ilgiau nei 20 minučių). O jeigu kovojate su raumenų skausmais, Jums padės šilti kompresai ar specialiai tam skirti šildantys prietaisai.

Pakoreguokite savo darbo vietą

Netinkamas sėdėjimas darbe itin dažnai turi neigiamų pasekmių mūsų nugarai – jei prisiminsite pagrindinius ergonomikos principus, labai tikėtina, kad su skausmais susidursite kur kas rečiau. Svarbiausia įsidėmėti kelias pagrindines taisykles: ekranas turi būti akių lygyje, o kėdė – tokiame aukštyje, kad pėdas galėtumėte atremti į grindis, o kampu sulenktas rankas patogiai padėtumėte ant stalo. Tikriausiai sutiksite, kad įgyvendinti tokias sąlygas tikrai nėra sudėtinga.

Pasistenkite vengti streso

Jis gali sukelti raumenų įtampą, nuo kurios nugaros srityje galime pajusti labai skausmingus spazmus. Logiška, kad tokiu atveju yra tik vienintelė išeitis – įveikti kamuojantį stresą. Nors tai gali skambėti pakankamai sudėtingai, iš tiesų tokia situacija yra ganėtinai lengvai įveikiama. Tam galite rinktis pačius įvairiausius būdus: meditaciją, jogą ar tiesiog atpalaiduojančius pratimus.

Atsisakykite žalingų įpročių

Į šį patarimą reikėtų atsižvelgti tuomet, jei rūkote. Šis žalingas įprotis stabdo kūno atsinaujinimą, didina uždegimų rizika ir neleidžia organizmui įsisavinti kalcio, todėl nereikėtų stebėtis, jog anksčiau ar vėliau pradės kamuoti nugaros skausmai. Tikriausiai net nereikia detalizuoti, ką šiuo atveju reikėtų daryti – gera savijauta tokioje situacijoje yra Jūsų rankose.

Įsigykite patogesnę avalynę

Idealiausia yra ta avalynė, kuri yra patogi ir gali suteikti tinkamą atramą Jūsų pėdoms – priešingu atveju, ilgiau avėdami batus, galite pajusti ne tik nugaros, bet ir kaklo ar netgi tų pačių kojų skausmus. Šiuo atveju ypač sunerimti reikėtų moterims, ilgai avinčioms aukštakulnius: teigiama, kad tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl Jums tenka kęsti nugaros skausmus.

Pasistenkite miegoti ilgiau

Nors tikriausiai šį faktą girdėjote daugybę kartų, primename, kad miegoti suaugusiam žmogui reikėtų maždaug 7-9 valandas. Jei pajutote nemalonius skausmus, pirmiausia atkreipkite dėmesį į savo režimą: galbūt užteks tik šiek tiek ilgesnio poilsio, kad vėl pilnavertiškai mėgautumėtės gyvenimu.

Atkreipkite dėmesį į tai, ant kokio čiužinio miegate

Tai – ypatingai svarbus veiksnys, kuris gali turėti įtakos ne tik prastesniam miegui, bet ir suintensyvėjusiems skausmams. Pirmiausia reikėtų įsitikinti, kad čiužinys nėra senas ir susidėvėjęs, o po to turėsite kur kas didesnę pasirinkimo laisvę. Svarbiausia, jog kūnui būtų užtikrinta tinkama atrama – teigiama, jog šį darbą geriausiai atlieka vidutinio kietumo čiužiniai. Kalbant apie jų tipus, dažniausiai išskiriami spyruokliniai, atminties putų ir lateksiniai gaminiai, tačiau iš esmės svarbu, jog čiužinys gebėtų prisitaikyti prie Jūsų kūno ir užtikrintų maksimalų komforto jausmą. Gausią jų įvairovę rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Visi šie patarimai Jūsų gyvenimo ženkliai nepakoreguos, tačiau jei atsižvelgsite į juos, galėsite būti tikri, jog padarėte viską, kad Jūsų kasdienybėje nugaros skausmo nebeliktų. Svarbiausia išlikti kantriems – tikėtina, kad pokyčių reikės šiek tiek palaukti, tačiau vėliau rezultatai gali labai maloniai nustebinti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite