Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“.

  • Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?

 

Skvernelis ir šilutiškiai valstiečiai

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į Šilutės rajono savivaldybės tarybą išrinkti ir joje dirbantys vietos politikai Sigitas Majus, Edgaras Padimanskas, Genovaitė Kimbrienė, Lijana Jagintavičienė nėra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai ir šiai sąjungai neatstovauja.

Šioje vietoje dera priminti, kad į 25 narių Savivaldybės tarybą pagal „valstiečių“ sąrašą buvo išrinkti keturi politikai, tačiau Virgilijus Pozingis, paskirtas Savivaldybės administracijos direktoriumi, negali būti Taryboje, jo vieta Taryboje atiteko penktoje vietoje po rinkimų likusiai Lijanai Jagintavičienei. Tad kalbame apie penkis „valstiečius“, kurie į naują Šilutės skyrių nebuvo nei kviesti, nei jiems paaiškina, kodėl jie nebereikalingi.

Tačiau „valstiečiai“ priklauso Savivaldybės tarybos valdančiajai daugumai, jų deleguotas V. Pozingis eina Savivaldybės direktoriaus pareigas.

Yra ir frakcija Taryboje, kurioje 4 paminėti nariai, frakcijai vadovauja Sigitas Majus.

Kiek anksčiau kalbintas S. Majus sakė, kad ketina rinktis ir tartis, kaip elgtis. Šįkart pasidomėjome, ar iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos išvaryti vietos politikai nestos į S. Skverelio kuriamą Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“.

S. Majus paaiškino, kad dar nebuvo susirinkę ir su minėtais bendraminčiais nesitarė, kaip elgsis.

„Jau paskelbta, kad naują partiją steigia, kviečia jungtis. Bent aš nesu sulaukęs kvietimo ar raginimo stoti į naująją partiją. Kita vertus, aš ne iš tų žmonių, kad norėčiau kerštauti ir todėl rinkčiausi naująją partiją. Neturiu tokių norų. Yra niuansų. Saulius Skvernelis atėjo pas „valstiečius“, pabuvo, pasitraukė… Verta viską svarstyti. Tarsimės su kolegomis“,– sakė S. Majus ir nepaneigė iš viešos informacijos žinąs, kad kolegė Lijana Jagintavičienė jau įstojusi į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių. „Šilutės skyriui netinka, o tos pačios sąjungos Pagėgių skyriui tinka…“ – stebėjosi S. Majus.

Primename, kad Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai pranešė steigiantys naują politinę partiją. Kvietimą jungtis į partiją pasirašė visi 13 frakcijos narių: Saulius Skvernelis, Vytautas Bakas, Rima Baškienė, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius, Linas Kukuraitis, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis, Zenonas Streikus ir Tomas Tomilinas.

Frakcijos seniūnas S. Skvernelis paskelbė, kad steigiama partija bus centro kairės politinė jėga, kuri jau turi valstybės valdymo patirtį ir gali imtis atsakomybės už šalies dabartį ir ateitį.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

D. Trumpo nuotrauka papuošė Baltųjų rūmų Kalėdų eglutę

Vašingtonas, lapkričio 30 d. (AFP-ELTA). Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas „sugrįžo“ į Baltuosius rūmus – respublikono nuotrauka papuošė jo įpėdinio Joe Bideno Kalėdų eglutę. Įrėminta D. Trumpo ir jo žmonos Melanijos nuotrauka yra pirmadienį pristatytų Baltųjų rūmų kalėdinių dekoracijų dalis. Ant eglutės valstybinių banketų salėje kabo ir kitų buvusių JAV prezidentų – Jimmy‘io Carterio ir Baracko Obamos – ir jų žmonų nuotraukos. Kad ant eglutės atsirado vietos ir M. ir D. Trumpų poros fotografijai, gali būti traktuojama kaip kalėdinis pasiūlymas

Ar literatūros klasika dar vis įdomi šiuolaikiniam žmogui?

Kasdien pasaulyje išleidžiama šimtai knygų. Knygynuose naujienos keičiasi taip pat gana dažnai. Tokie dideli leidybos mastai natūraliai pasmerkia daug knygų nueiti užmarštin. Visgi yra kūrinių, kurie sėkmingai atlaiko laiko išbandymą jau kelis šimtmečius ir drąsiai gali būti vadinami literatūros klasika.   Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šiuolaikiniam, nuolat skubančiam ir fragmentiškai mąstančiam žmogui klasikiniai kūriniai nebėra aktualūs, tačiau pasaulinės klasikos vardą kai kurios knygos įgijo  ne veltui. Jos pasižymi universalumu, nepavaldžiu laikui ir epochoms. Nors mūsų buitis, aplinka ir

Užstrigo žiedas ant piršto. Ką daryti?

Žiedas ant piršto užstrigti gali dėl įvairių priežasčių: itin ilgo papuošalo nešiojimo, netinkamo žiedo dydžio, traumos, šilto oro, skysčių susilaikymo ar net sąnarių artrito. Užstrigęs žiedas ne tik erzina, bet gali būti ir pavojingas sveikatai. Dalinamės patarimais, kaip elgtis tokioje situacijoje.  Kaip sumažinti patinimą? Patinimą sumažinti galima naudojant RICE (angl. rest, ice, compression, elevation) metodą. Jį sudaro poilsis, ledas, spaudimas ir pakėlimas. Tai įprastas pirmosios pagalbos, teikiamos patempimų ir išnirimų atvejais, etapas. RICE metodas puikiai pritaikomas ir užstrigusiems žiedams: Pirštą

„Knygų starto“ lauknešėliai – visiems Lietuvos naujagimiams

Nuo vakar, lapkričio 29 d., kiekvienas Lietuvos naujagimis gauna knygų lauknešėlį, kuris padės žengti pirmuosius skaitymo patirties žingsnius. Tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo projektas „Knygų startas“, praėjusiais metais išbandytas Vilniaus apskrityje, tampa nacionaliniu ir yra pirmas ir vienintelis tokio masto ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas Lietuvoje.  Lietuvos ligoninių gimdymo skyriuose gimdyvėms dalijamą knygų  lauknešėlį sudaro Indrės Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“, atitinkanti 0–3 metų vaikų galimybes ir poreikius, Nacionalinės bibliotekos skaitymo specialistų parengti patarimai tėvams, kaip skaityti su vaiku, spalvingi skirtukai

Taip pat skaitykite