Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“.

  • Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?

 

Skvernelis ir šilutiškiai valstiečiai

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į Šilutės rajono savivaldybės tarybą išrinkti ir joje dirbantys vietos politikai Sigitas Majus, Edgaras Padimanskas, Genovaitė Kimbrienė, Lijana Jagintavičienė nėra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai ir šiai sąjungai neatstovauja.

Šioje vietoje dera priminti, kad į 25 narių Savivaldybės tarybą pagal „valstiečių“ sąrašą buvo išrinkti keturi politikai, tačiau Virgilijus Pozingis, paskirtas Savivaldybės administracijos direktoriumi, negali būti Taryboje, jo vieta Taryboje atiteko penktoje vietoje po rinkimų likusiai Lijanai Jagintavičienei. Tad kalbame apie penkis „valstiečius“, kurie į naują Šilutės skyrių nebuvo nei kviesti, nei jiems paaiškina, kodėl jie nebereikalingi.

Tačiau „valstiečiai“ priklauso Savivaldybės tarybos valdančiajai daugumai, jų deleguotas V. Pozingis eina Savivaldybės direktoriaus pareigas.

Yra ir frakcija Taryboje, kurioje 4 paminėti nariai, frakcijai vadovauja Sigitas Majus.

Kiek anksčiau kalbintas S. Majus sakė, kad ketina rinktis ir tartis, kaip elgtis. Šįkart pasidomėjome, ar iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos išvaryti vietos politikai nestos į S. Skverelio kuriamą Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“.

S. Majus paaiškino, kad dar nebuvo susirinkę ir su minėtais bendraminčiais nesitarė, kaip elgsis.

„Jau paskelbta, kad naują partiją steigia, kviečia jungtis. Bent aš nesu sulaukęs kvietimo ar raginimo stoti į naująją partiją. Kita vertus, aš ne iš tų žmonių, kad norėčiau kerštauti ir todėl rinkčiausi naująją partiją. Neturiu tokių norų. Yra niuansų. Saulius Skvernelis atėjo pas „valstiečius“, pabuvo, pasitraukė… Verta viską svarstyti. Tarsimės su kolegomis“,– sakė S. Majus ir nepaneigė iš viešos informacijos žinąs, kad kolegė Lijana Jagintavičienė jau įstojusi į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių. „Šilutės skyriui netinka, o tos pačios sąjungos Pagėgių skyriui tinka…“ – stebėjosi S. Majus.

Primename, kad Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai pranešė steigiantys naują politinę partiją. Kvietimą jungtis į partiją pasirašė visi 13 frakcijos narių: Saulius Skvernelis, Vytautas Bakas, Rima Baškienė, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius, Linas Kukuraitis, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis, Zenonas Streikus ir Tomas Tomilinas.

Frakcijos seniūnas S. Skvernelis paskelbė, kad steigiama partija bus centro kairės politinė jėga, kuri jau turi valstybės valdymo patirtį ir gali imtis atsakomybės už šalies dabartį ir ateitį.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite