Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“.

  • Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?

 

Skvernelis ir šilutiškiai valstiečiai

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į Šilutės rajono savivaldybės tarybą išrinkti ir joje dirbantys vietos politikai Sigitas Majus, Edgaras Padimanskas, Genovaitė Kimbrienė, Lijana Jagintavičienė nėra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai ir šiai sąjungai neatstovauja.

Šioje vietoje dera priminti, kad į 25 narių Savivaldybės tarybą pagal „valstiečių“ sąrašą buvo išrinkti keturi politikai, tačiau Virgilijus Pozingis, paskirtas Savivaldybės administracijos direktoriumi, negali būti Taryboje, jo vieta Taryboje atiteko penktoje vietoje po rinkimų likusiai Lijanai Jagintavičienei. Tad kalbame apie penkis „valstiečius“, kurie į naują Šilutės skyrių nebuvo nei kviesti, nei jiems paaiškina, kodėl jie nebereikalingi.

Tačiau „valstiečiai“ priklauso Savivaldybės tarybos valdančiajai daugumai, jų deleguotas V. Pozingis eina Savivaldybės direktoriaus pareigas.

Yra ir frakcija Taryboje, kurioje 4 paminėti nariai, frakcijai vadovauja Sigitas Majus.

Kiek anksčiau kalbintas S. Majus sakė, kad ketina rinktis ir tartis, kaip elgtis. Šįkart pasidomėjome, ar iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos išvaryti vietos politikai nestos į S. Skverelio kuriamą Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“.

S. Majus paaiškino, kad dar nebuvo susirinkę ir su minėtais bendraminčiais nesitarė, kaip elgsis.

„Jau paskelbta, kad naują partiją steigia, kviečia jungtis. Bent aš nesu sulaukęs kvietimo ar raginimo stoti į naująją partiją. Kita vertus, aš ne iš tų žmonių, kad norėčiau kerštauti ir todėl rinkčiausi naująją partiją. Neturiu tokių norų. Yra niuansų. Saulius Skvernelis atėjo pas „valstiečius“, pabuvo, pasitraukė… Verta viską svarstyti. Tarsimės su kolegomis“,– sakė S. Majus ir nepaneigė iš viešos informacijos žinąs, kad kolegė Lijana Jagintavičienė jau įstojusi į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių. „Šilutės skyriui netinka, o tos pačios sąjungos Pagėgių skyriui tinka…“ – stebėjosi S. Majus.

Primename, kad Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai pranešė steigiantys naują politinę partiją. Kvietimą jungtis į partiją pasirašė visi 13 frakcijos narių: Saulius Skvernelis, Vytautas Bakas, Rima Baškienė, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius, Linas Kukuraitis, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis, Zenonas Streikus ir Tomas Tomilinas.

Frakcijos seniūnas S. Skvernelis paskelbė, kad steigiama partija bus centro kairės politinė jėga, kuri jau turi valstybės valdymo patirtį ir gali imtis atsakomybės už šalies dabartį ir ateitį.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite