Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“.

  • Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?

 

Skvernelis ir šilutiškiai valstiečiai

Buvęs premjeras Saulius Skvernelis. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į Šilutės rajono savivaldybės tarybą išrinkti ir joje dirbantys vietos politikai Sigitas Majus, Edgaras Padimanskas, Genovaitė Kimbrienė, Lijana Jagintavičienė nėra Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai ir šiai sąjungai neatstovauja.

Šioje vietoje dera priminti, kad į 25 narių Savivaldybės tarybą pagal „valstiečių“ sąrašą buvo išrinkti keturi politikai, tačiau Virgilijus Pozingis, paskirtas Savivaldybės administracijos direktoriumi, negali būti Taryboje, jo vieta Taryboje atiteko penktoje vietoje po rinkimų likusiai Lijanai Jagintavičienei. Tad kalbame apie penkis „valstiečius“, kurie į naują Šilutės skyrių nebuvo nei kviesti, nei jiems paaiškina, kodėl jie nebereikalingi.

Tačiau „valstiečiai“ priklauso Savivaldybės tarybos valdančiajai daugumai, jų deleguotas V. Pozingis eina Savivaldybės direktoriaus pareigas.

Yra ir frakcija Taryboje, kurioje 4 paminėti nariai, frakcijai vadovauja Sigitas Majus.

Kiek anksčiau kalbintas S. Majus sakė, kad ketina rinktis ir tartis, kaip elgtis. Šįkart pasidomėjome, ar iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos išvaryti vietos politikai nestos į S. Skverelio kuriamą Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“.

S. Majus paaiškino, kad dar nebuvo susirinkę ir su minėtais bendraminčiais nesitarė, kaip elgsis.

„Jau paskelbta, kad naują partiją steigia, kviečia jungtis. Bent aš nesu sulaukęs kvietimo ar raginimo stoti į naująją partiją. Kita vertus, aš ne iš tų žmonių, kad norėčiau kerštauti ir todėl rinkčiausi naująją partiją. Neturiu tokių norų. Yra niuansų. Saulius Skvernelis atėjo pas „valstiečius“, pabuvo, pasitraukė… Verta viską svarstyti. Tarsimės su kolegomis“,– sakė S. Majus ir nepaneigė iš viešos informacijos žinąs, kad kolegė Lijana Jagintavičienė jau įstojusi į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Pagėgių skyrių. „Šilutės skyriui netinka, o tos pačios sąjungos Pagėgių skyriui tinka…“ – stebėjosi S. Majus.

Primename, kad Seimo demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovai pranešė steigiantys naują politinę partiją. Kvietimą jungtis į partiją pasirašė visi 13 frakcijos narių: Saulius Skvernelis, Vytautas Bakas, Rima Baškienė, Algirdas Butkevičius, Domas Griškevičius, Linas Kukuraitis, Rūta Miliūtė, Laima Mogenienė, Laima Nagienė, Lukas Savickas, Algirdas Stončaitis, Zenonas Streikus ir Tomas Tomilinas.

Frakcijos seniūnas S. Skvernelis paskelbė, kad steigiama partija bus centro kairės politinė jėga, kuri jau turi valstybės valdymo patirtį ir gali imtis atsakomybės už šalies dabartį ir ateitį.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite