Ar netaps Šilutė prekybos centrų miestu?

Kiek prekybos centrų yra Šilutėje, tektų ilgokai skaičiuoti. Nė vienas neužsidaro, matyt, išsilaiko. Ir senąją Šilutės autobusų stotį nupirkusios UAB „Rivona“, priklausančios „Norfos“ įmonių grupei, atstovas spaudai patvirtino, kad statys prekybos centrą. Kada tai bus, dar nežinoma, nes laukia daug procedūrų…

O juk vos per gatvę veikia prekybos centras „Lidl“, UAB „Šilutės prekyba“ parduotuvė, tik keli šimtai metrų skiria nuo naujos didžiosios „Maximos“…

Valdžios požiūris paprastas. Anot Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio, verslui nedera trukdyti. Tegul plečiasi, kuria naujas darbo vietas, o gyventojams gerai, kai prekybos centrų daugiau, konkurencija mažina kainas, daugiau galimybių rinktis, kur pirkti.

„Turime Šilutėje pavyzdžių, kai verslininkai pastatė parduotuves, gražiai sutvarkė aplinką, teritorijas, neatėjo į Savivaldybę prašyti, kad trinkelėmis išgrįstume automobilių stovėjimo aikštelę ar dar ką nors. Jie imasi verslo ir pasirūpina viskuo, kas būtina, patys“, – sakė V. Pozingis.

Tačiau Savivaldybės taryba atmetė prašymą formuoti sklypą Birutės ir Žalgirio gatvių kampe. Čia stovi verslininkui priklausantis nebaigtas įrengti pastatas, sklido kalbos, kad jo pirkėjai čia planuoja prekybos centrą. Ir šią savaitę verslininkai diskutavo su Savivaldybės tarybos nariais: pristatė savo planus ir pageidavimą, kad vietos politikai tam pritartų.

V. Pozingis situaciją paaiškino paprastai: vietos ten nedaug, o dėl valstybės žemės reikia tartis su Nacionaline žemės tarnyba, be to, jau nuo ketinimų čia turėti prekybos centrą kilo nesutarimų su kaimynais, kurie gyvena privačiose valdose. Ko gero, ir visų subtilybių nesuvokiantis šilutiškis sunkiai įsivaizduotų čia prekybos centrą su automobilių statymo aikštelėmis. Kaimynystėje gyventojams būtų nemiela… Ir triukšmas, ir prasti kvapai. Tačiau palikime tai spręsti specialistams, politikams.

Administracijos direktorius priminė, kad iš Šilutės važiuojant į Pagrynius, išsyk už tilto per Šyšos upę, kvartale palei Stadiono gatvę yra suformuotas komercinis sklypas, bet pirkti jo niekas nesiskubina. Galbūt ateityje susidomės, nes šiame kvartale jau pastatyta nemažai gyvenamųjų namų ir vis dar jų daugėja. Būsianti sutvarkyta Stadiono gatvė, rasis dviračių ir pėsčiųjų takai.

„Rengiamas kvartalo sutvarkymo projektas, permainų bus. Stadiono gatve žmonės važiuoja į sodus, ten irgi daug gyvenamųjų namų. Tik reikia gauti finansavimą, gal po metų, kitų ir padarysime tą kvartalą gerokai patrauklesnį“, – sakė V. Pozingis ir priminė, kad kitoje Stadiono gatvės pusėje yra pagrindinis Šilutės stadionas.

Pasidomėjome, kam Savivaldybės UAB „Šilutės autobusų parkas“ išleis už parduotą senąją stotį gautus 350 tūkst. Eur.

Į tai V. Pozingis atsakė, kad parduotas parkui priklausęs turtas, tad ir pinigai turi būti išleisti tikslingai, juk reikia atnaujinti autobusų parką, gal yra kitų būtinų reikalų. Bendrovė, matyt, informuos Savivaldybę ir jos Tarybą apie ketinimus ką nors įsigyti, nuveikti. Pernai dėl pandemijos, karantino, COVID-19 plitimo įmonė dirbo nuostolingai. Teks pasukti galvą, kaip išbristi iš skolų.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geliniai priauginimai privers jus visam laikui atsisakyti akrilo

Tik nedaugelis dalykų man teikia didesnį pasitenkinimą ir atpalaiduoja labiau nei kelionė į nagų saloną, kad galėčiau pasidaryti naujus akrilinius nagus. Tai smulkmenos, kurių laukiu su nekantrumu, ir kurios daro jį tokį mielą. Nuo nagų lako spalvos pasirinkimo iki nagų apdirbimo įrankių išlyginančio nagų nelygumus, burzgimo garso ir, žinoma, išėjimo su šviežiai dengtais nagais, kuriais galėsiu baksnoti, baksnoti, baksnoti į kiekvieną paviršių, pro kurį praeisiu. Paskui ateina ne tokia džiuginanti dalis, pavyzdžiui, nagas lūžta per pusę arba visiškai nulūžta; skausmingas

Rytoj į pamokas sugrįžta Usėnų mokyklos mokiniai

Dėl COVID-19 užkrato plitimo kurį laiką buvo uždaryta Usėnų pagrindinė mokykla. Šilutės rajono savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad ši mokykla atnaujina darbą, mokiniai rytoj sugrįžta į klases. „Blogai, nes daugelyje mokyklų izoliavosi ir mokinių, ir darbuotojų. Praėjusią savaitę rajono švietimo įstaigose nustatyti 53 nauji susirgimo atvejai. Nerimą kelia Šilutės Žibų pradinė mokykla, kur izoliavosi šeši klasių komplektai“, – situaciją švietimo įstaigose apibūdino vedėja. Yra ir gera žinia. Šiais mokslo metais į mokyklas atėjo 15 mokinių

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Taip pat skaitykite