Ar netaps Šilutė prekybos centrų miestu?

Kiek prekybos centrų yra Šilutėje, tektų ilgokai skaičiuoti. Nė vienas neužsidaro, matyt, išsilaiko. Ir senąją Šilutės autobusų stotį nupirkusios UAB „Rivona“, priklausančios „Norfos“ įmonių grupei, atstovas spaudai patvirtino, kad statys prekybos centrą. Kada tai bus, dar nežinoma, nes laukia daug procedūrų…

O juk vos per gatvę veikia prekybos centras „Lidl“, UAB „Šilutės prekyba“ parduotuvė, tik keli šimtai metrų skiria nuo naujos didžiosios „Maximos“…

Valdžios požiūris paprastas. Anot Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio, verslui nedera trukdyti. Tegul plečiasi, kuria naujas darbo vietas, o gyventojams gerai, kai prekybos centrų daugiau, konkurencija mažina kainas, daugiau galimybių rinktis, kur pirkti.

„Turime Šilutėje pavyzdžių, kai verslininkai pastatė parduotuves, gražiai sutvarkė aplinką, teritorijas, neatėjo į Savivaldybę prašyti, kad trinkelėmis išgrįstume automobilių stovėjimo aikštelę ar dar ką nors. Jie imasi verslo ir pasirūpina viskuo, kas būtina, patys“, – sakė V. Pozingis.

Tačiau Savivaldybės taryba atmetė prašymą formuoti sklypą Birutės ir Žalgirio gatvių kampe. Čia stovi verslininkui priklausantis nebaigtas įrengti pastatas, sklido kalbos, kad jo pirkėjai čia planuoja prekybos centrą. Ir šią savaitę verslininkai diskutavo su Savivaldybės tarybos nariais: pristatė savo planus ir pageidavimą, kad vietos politikai tam pritartų.

V. Pozingis situaciją paaiškino paprastai: vietos ten nedaug, o dėl valstybės žemės reikia tartis su Nacionaline žemės tarnyba, be to, jau nuo ketinimų čia turėti prekybos centrą kilo nesutarimų su kaimynais, kurie gyvena privačiose valdose. Ko gero, ir visų subtilybių nesuvokiantis šilutiškis sunkiai įsivaizduotų čia prekybos centrą su automobilių statymo aikštelėmis. Kaimynystėje gyventojams būtų nemiela… Ir triukšmas, ir prasti kvapai. Tačiau palikime tai spręsti specialistams, politikams.

Administracijos direktorius priminė, kad iš Šilutės važiuojant į Pagrynius, išsyk už tilto per Šyšos upę, kvartale palei Stadiono gatvę yra suformuotas komercinis sklypas, bet pirkti jo niekas nesiskubina. Galbūt ateityje susidomės, nes šiame kvartale jau pastatyta nemažai gyvenamųjų namų ir vis dar jų daugėja. Būsianti sutvarkyta Stadiono gatvė, rasis dviračių ir pėsčiųjų takai.

„Rengiamas kvartalo sutvarkymo projektas, permainų bus. Stadiono gatve žmonės važiuoja į sodus, ten irgi daug gyvenamųjų namų. Tik reikia gauti finansavimą, gal po metų, kitų ir padarysime tą kvartalą gerokai patrauklesnį“, – sakė V. Pozingis ir priminė, kad kitoje Stadiono gatvės pusėje yra pagrindinis Šilutės stadionas.

Pasidomėjome, kam Savivaldybės UAB „Šilutės autobusų parkas“ išleis už parduotą senąją stotį gautus 350 tūkst. Eur.

Į tai V. Pozingis atsakė, kad parduotas parkui priklausęs turtas, tad ir pinigai turi būti išleisti tikslingai, juk reikia atnaujinti autobusų parką, gal yra kitų būtinų reikalų. Bendrovė, matyt, informuos Savivaldybę ir jos Tarybą apie ketinimus ką nors įsigyti, nuveikti. Pernai dėl pandemijos, karantino, COVID-19 plitimo įmonė dirbo nuostolingai. Teks pasukti galvą, kaip išbristi iš skolų.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nagų grybelis ir pedikiūras – suderinama?

Deja, bet dauguma žmonių mano, kad nagų grybelio infekcija nėra didelė problema, kurią reikėtų iš karto spręsti. Tiesa, pradžioje problema yra maža, tačiau palaipsniui ji gali itin smarkiai progresuoti: vietoj vieno užkrėsto nago, turėsite – penkis. Manoma, kad pedikiūras esant nagų grybeliui viską išspręs, tačiau taip manyti nereikėtų.  Ko vertėtų vengti? Dažnai atsiradusias bėdas stengiamės užmaskuoti, o ne išspręsti. Ne išimtis ir nagų grybelinė infekcija. Atsiradus šiai problemai pirmiausiai stengiamės ją nuslėpti, o vėliau pastebėję, kad nieko iš to gero

Aromaterapiniai difuzoriai. Kaip išsirinkti?

Drąsiai galima sakyti, kad aromaterapiniai difuzoriai yra vienas geriausių pirkinių, kokį tik galite padovanoti savo namams. Jei jūsų namuose nuolat veiks toks prietaisas, tokiu atveju, jūs ne tik galėsite mėgautis mėgstamu aromatu, bet ir jausti teigiamą jų poveikį savo sveikatai. Tiesa, aromaterapinių difuzorių asortimentas šiandien labai didelis, todėl nieko keista, kad daugelis norinčių turėtų tokį gaminį savo namuose, nežino, kaip išsirinkti. Išsirinkti bus kur kas lengviau, jei atkreipsite dėmesį į tam tikras detales Tik skleidžia aromatą? Visus aromaterapinius difuzorius galima

Mokausi ne klasėje…

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje praūžė praktinių studijų savaitės. Pradinukai tapo gamtininkais-tyrinėtojais ir iššmirinėjo artimas ir tolimas pievas sekiodami įvairiausių rūšių vabalėlius, tyrinėdami juos stebinančią augmeniją. 5 ir 8 klasių mokiniai, dirbę savarankiškai nuotoliniu būdu, kūrybiškai atliko pateiktas užduotis ir pristatė savo veiklų rezultatus  konferencijoje „Mokausi pats!“. Šeštokams  priskirta menų programa „M. K.  Čiurlionis – paslaptys kasdienybėje “. Jiems teko pasinerti į šio menininko kūrybą – paieškoti savyje dailininko ir muzikanto gyslelės. Septintokai  tobulino gimtosios ir užsienio kalbų įgūdžius programoje

Šiukšles rūšiuoja trys iš keturių, daugkartinius maišelius naudoja pusė gyventojų

Vos keli procentai šalies gyventojų numoja ranka į ekologiją ir nesiima jokių veiksmų aplinkai saugoti. tai rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta visuomenės nuomonės apklausa. Jos duomenimis, trys iš keturių Lietuvos gyventojų rūšiuoja šiukšles, pusė naudoja daugkartinius maišelius, dar tiek pat perka tik tiek maisto, kiek jo suvartoja.   Dauguma (75 proc.) apklaustųjų asmeniškai prisideda prie tvarios aplinkos saugojimo rūšiuodami šiukšles, 48 proc. – pirkiniams naudodami savo daugkartinį maišelį, tiek pat – pirkdami maisto tik tiek, kiek suvartoja. 37 proc.

Taip pat skaitykite