Aptarta Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato praėjusių metų veikla

Vasario 14 d. įvyko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės apskrities VPK) 2022 metų veiklos ataskaitos pristatymas.Tauragės apskrities VPK priklauso Tauragės, Šilutės, Šilalės ir Pagėgių savivaldybių teritorijos.

Primename, kad Tauragės apskrities VPK viršininkas Raimondas Vaitkevičius  šias pareigas eina nuo sausio 17 d., anksčiau dirbo Klaipėdos apskrities VPK viršininko pavaduotoju. Buvęs Tauragės apskrities VPK viršininkas Marius Draudvila sausio 16 d. buvo paskirtas policijos generalinio komisaro pavaduotoju.

 

Pasitarime dalyvavo Seimo nariai Aušrinė Norkienė, Romualdas Vaitkus, Tauragės, Šilutės rajonų, Pagėgių savivaldybių merai Dovydas Kaminskas, Vytautas Laurinaitis, Vaidas Bendaravičius, Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras Gražvydas Žebelys, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės sienos kontrolės skyriaus viršininkas Laimonas Pocius ir kt.

Mažiau nusikalstamų veikų

Tauragės apskrities  VPK aptarnaujamojoje teritorijoje praėjusiais metais užregistruota 19294 pranešimai, iš kurių 1346 yra nusikalstamos veikos, ištirta – 978. Lyginant su praėjusiais metais, aptarnaujamoje teritorijoje nusikalstamų veikų užregistruota 1,2 proc. mažiau. Dažniausiai registruojamos nusikalstamos veikos – fizinio skausmo sukėlimas ir nežymus sveikatos sutrikdymas, vagystės bei kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo pažeidimai.

Pasitarimo metu pasidžiaugta sėkmingais ikiteisminių tyrimų rezultatais, aktyviu darbu su bendruomenėmis, pristatyti veiklos prioritetai 2023 metams.

Kalbėta ir apie eismo saugumo situaciją Tauragės aps. VPK aptarnaujamojoje teritorijoje. Pernai užregistruotas 91 įskaitinis įvykis (eismo įvykiai, kurių metu žuvo arba sužeistas eismo dalyvis). Eismo įvykių metu sužeista 116 eismo dalyvių, žuvo – 2. 2021 m. tokių eismo įvykių buvo 139, sužeisti 157 eismo dalyviai, žuvo – 8.

Bendrai patruliuos

Viršininkas R.Vaitkevičius išskyrė problematiškiausias sritis, paminėtas smurtas artimoje aplinkoje. Informavo, kad bus vykdomi bendri patruliavimai su karo policija, siekiama, jog tokie patruliavimai vyktų ir su Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Akcentuota veikiančių vaizdo kamerų svarba, todėl su aptarnaujamos teritorijos merais sutarta, jog kamerų veikla bus atnaujinta.

Aptariant policijos pareigūnų darbo sąlygas, problemas, buvo paminėta, jog su Šilutės rajono savivaldybe rengiama naujų policijos pareigūnų pritraukimo programa.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla džiaugėsi bendryste, bendru darbu su kitomis institucijomis, vykstančiomis pastatų renovacijomis, apibūdino Lietuvos kriminogeninę situaciją, padėkojo už darbo rezultatus ir palinkėjo bet kokiose situacijose rasti optimaliausius sprendimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite