Aplinkosaugininkai pradeda akciją „Kirtimai“

Antradienį prasideda keturis mėnesius vyksianti aplinkosauginė akcija „Kirtimai“. Pirmą kartą rengiamos akcijos tikslas – miškų kirtimo pažeidimų prevencija ir sustiprinta kontrolė laikotarpiu, kai draudžiami ugdomieji kirtimai.

 

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Miškų departamento skyriai kovo 1 – birželio 30 d. organizuos reidus visų nuosavybės formų šalies miškuose, tačiau didžiausią dėmesį skirs saugomų teritorijų tinklui priklausantiems miškams.

Rengti akciją paskatino vykdant kirtimų kontrolės monitoringą ir vertinant gautus rezultatus išryškėjusi tendencija, kad ne visais atvejais buvo paisoma galiojančių terminų, kai yra draudžiami medienos kirtimai ar po kirtimo medieną išvežti iš miško.

AAD pareigūnai primena, kad miškų kirtimas ir medienos traukimas yra griežtai ribojami tam tikru laikotarpiu kurtinių tuoktuvių vietose.

Dar vienas svarbus dalykas, kurį turite atsiminti kirsdami mišką, – būtina palikti medžius su saugomų paukščių rūšių lizdais. Taip pat medžius, kuriuose yra uoksai (paukščių išskaptuota ertmė), drevės ir prie jų formuoti biologinei įvairovei svarbių medžių grupes.

Aplinkosaugininkai taip pat fiksuos po ugdomųjų miško kirtimų paliekamą medžių skaičių ir minimalų skalsumą, iki kurio leidžiama išretinti medyną ugdomaisiais miško kirtimais (tam tikrais laiko tarpais, nebrandžiame miške iškertama dalis medžių, kuriuos palikti ūkiniu bei biologiniu požiūriu nėra tikslinga).

Neliks be dėmesio ir miško kelių būklė, kito pobūdžio aplinkosauginiai pažeidimai, pvz., šiukšlinimas, miško paklotės niokojimas ir kt.

  • Pažeidusiems ar nesilaikantiems galiojančių reikalavimų Administracinių nusižengimų kodeksas numato baudas iki 6 tūkst. eurų. Kartu gali būti konfiskuojami nusižengimo padarymo įrankiai ir priemonės, iškirsta mediena arba iš šios veiklos gautos pajamos.

Aplinkos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pagėgių bibliotekininkai kėlė kvalifikaciją

Vydūno viešosios bibliotekos ir filialų specialistai Sonata Nognienė, Asta Andrulienė, Liudmila Fetingienė, Mantas Iljinovas, Zofija Genutienė bei Laima Norbutienė 2023 m. gegužės 25 d. tobulino profesinę kompetenciją. Dalyvavome Klaipėdos regiono bibliotekų metodikos centro – Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos – organizuotuose kvalifikacijos kėlimo renginiuose – praktiniuose mokymuose apie atnaujintą Tarpbibliotekinio abonemento paslaugą. Sužinojome naujienų apie  šios paslaugos teikimą, organizavimą ir vykdymą, sutarčių sudarymo ypatumus. Vyko seminaras „Kaip mokyti suaugusiuosius?“, skirtas tobulinti bibliotekininkų andragogines kompetencijas. Klaipėdos ir Tauragės apskričių savivaldybių

PRICER.LT prekių palyginimas: „Pilos“ prieš „Ryto“ varškės sūrelį su razinomis. Ar nusipelnėme mokėti daugiau?

Norisi kažko skanaus, saldaus, bet nesinori permokėti? Panagrinėsime klasikinius desertus, varškės sūrelius – Lidl Pilos ir Pieno Žvaigždžių Rytas. Kainos Kainas lyginsim mažiausias neakcines: Pilos varškės sūrelis su razinomis 100 g – 0,79 Eur Rytas varškės sūrelis su razinomis 100 g – 0,88 Eur Jei lyginsime su įprasta kaina – skirtumas 0,09 Eur, už kilogramą – 0,9 Eur. Už „Rytą“ tenka mokėti 11 proc. brangiau nei „Pilos“. Sudėtys Žiūrime sudėtis – ar labai skiriasi? Esminiai sudėties skirtumai – tai, kad

Šilutėje iš namų pavogta 3200 eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie tiriamus įvykius Šilutės rajone. Gegužės 19 d. vakare Kuršių g., Šilutėje, pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1985 m. Gegužės 24-25 d. Jaunimo al., Šilutėje, iš moters, gim. 1959 m., namų buvo pavogta 3200 eurų. Gegužės 24 d. pavakare Laučių k., Šilutės sen., nenustatyti asmenys iš vyro, gim. 1972 m., pavogė maišelį su gėrimais. Nuostolis 30 eurų.  Policija padeda saugoti ir valstybinius miškus Tauragės apskr. VPK pareigūnai kartu su Valstybinių miškų urėdijos Tauragės regioninio

Taip pat skaitykite