Aiškėja, kas nutiko 13-mečiui Šilutėje, artimieji šokiruoti: „Jis visas kruvinas išbėgo iš mokyklos“

Šilutėje būrys devintokų taip sumušė septintoką, kad vaikas šoko būsenos ir visas kruvinas bėgo kelis kilometrus namo, o iš ten pateko tiesiai į ligoninę… Egzekucija įvyko mokyklos koridoriuje per pertrauką. Anot švietimo įstaigos direktoriaus, budintis mokytojas buvo už kampo ir nieko nematė.

Policijai jau pradėjus ikiteisminį tyrimą, paaiškėjo, kad vaikas tą dieną buvo sumuštas ir antrąkart. O specialistai ragina griežtinti atsakomybę nepilnamečiams nusikaltėliams, mat tokių smurto atvejų tik daugėja.

Šilutėje esanti mokykla buvo išgarsėjusi, kai vienas jos auklėtinis pernai prieš Kalėdas žiauriai sumušė kitą nepilnametį. Vaikinui lūžo šonkauliai, išmušti dantys. Mušeika jau mina teismo slenksčius, o mokyklą ir vėl purto jau kitų auklėtinių smurto proveržis. Vieno čia besimokančio 13-mečio močiutė pasakoja, kad jos anūką per pertrauką mokyklos koridoriuje žiauriai sumušė būrelis šešiolikmečių.

Nepilnametį tėvai išvežė į Šilutės, o iš jos greitoji į Klaipėdos vaikų ligoninę. Močiutė vis dar negali be ašarų pasakoti, kaip buvo sumuštas jos anūkas: „Yra visa mėlyna akis, yra šonkauliai atidaužyti. Gyja. Galva sudaužyta. Kraujas liejasi ant smegenų. Kada gydytojas išleido jį iš ligoninės, tai dukrai pasakė – jei kas jam darysis blogai, pradėtų vemti, ar ką, iš karto vežat atgal į ligoninę.“

Stebėjo kiti mokiniai

Šiurpiausia, kad visą šią egzekuciją stebėjo kiti koridoriuje buvę mokiniai. Tačiau niekas smurtautojų nesutramdė. Nebuvo šalia ir mokytojų. Mokyklos direktorius aiškina, kad septintoką devintokai sumušė ant minkštasuolio. Tuo metu mokytojas buvęs už kampo ir nieko nespėjęs pamatyti…

„Budintis mokytojas buvo tuo metu vestibiulyje, tačiau iš vestibiulio perėjo, kadangi turi visą antrą aukštą. Nuėjo į koridoriaus kitą galą, kol grįžo, viskas labai greitai įvyko“, – sako mokyklos direktorius Audrius Astasevičius.

Močiutė pasakoja, kad tyrimo ėmęsi policininkai peržiūrėjo vaizdo kameros įrašus, mat visa mokykla filmuojama. Esą pareigūnai suskaičiavo net 19 smūgių. Pradėjo ikiteisminį tyrimą.

Maža to, paaiškėjo, kad namo bėgantis vaikas buvo sumuštas dar kartą. „Nepilnamečiui buvo suduoti smūgiai į įvairias kūno vietas. Taip pat, tą pačią dieną konfliktas tarp minėtų asmenų įvyko ir už mokyklos ribų“, – komentuoja Tauragės apskrities policijos atstovė Lina Banienė.

Kol 13-metis gydosi namuose, jo mama ieško naujos mokyklos. Šilutė sukrėsta naujo smurto išpuolio.

Psichologai aiškina, jei ankstesniais laikais patyčios dažnai baigdavosi uždarius mokyklų duris, dabar, egzistuojant socialiniams tinklams, jos tęsiasi kone kiaurą parą. Tik po mokyklos persikelia į virtualią erdvę. „Daugėja gaujų. Daugėja vaikų, kurie buriuojasi, kurie užsiima nusikalstama veika. Kurie jaučiasi nebaudžiami, jaučiasi, kad jų elgesys neturės atitinkamų pasekmių. Jie turi „stogą“, jie taip vadina. Jie jaučiasi drąsus saugūs ir leidžia sau tyčiotis iš kitų vaikų“, – kalba vaikų psichologė Inesa Golubovskaja.

Kaip išspręsti patyčių mokykloje problemą?

Vieno atsakymo specialistai neturi. Esą turi pasikeisti tiek tėvų, tiek vaikų mentalitetas. O štai dėl smurto apraiškų kai kurie specialistai skatina griežtinti nepilnamečių atsakomybę bei įstatymais jauninti amžių, nuo kurio gresia baudžiamoji atsakomybė pačiam paaugliui.

Pagal TV3 paskelbtą inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite