8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau! 

8 įdomiausi faktai apie pagalves
  • Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje.
  • Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės buvo sukurtos dar priešistoriniais laikais. Įdomu tai, kad pirmosios pagalvės buvo gaminamos iš akmens, medienos ar iš džiovintos žolės. Šios pagalvės buvo skirtos ne miego komfortui, bet apsaugai nuo įvairių vabzdžių, kad jie nepatektų į ausis ir akis.
  • Kinijoje VI-XX a. pasiturintys žmonės vengė naudoti minkštas pagalves, nes buvo manoma, kad jos gali išsiurbti energiją.
  • Minkštos pagalvės – tai senovės graikų ir romėnų išradimas. Pirmosios tokio tipo pagalvės buvo užpildomos plunksnomis, šiaudais ar nendrėmis.
  • Ar žinojote, kas pasaulyje yra minima ir pagalvių mūšio diena? Tiesa, ši šventė neturi konkrečios fiksuotos datos – kasmet ji gali būti minima vis kitą dieną.
  • 2013 metais JAV buvo užfiksuotas įdomus rekordas: pagalvių mūšyje dalyvavo net 3813 žmonės.
  • Meilei nėra jokių ribų: korėjietis Lee Jin-gyu vedė žmogaus dydžio pagalvę, ant kurios pavaizduotas populiarus animacinis personažas.
  • Singapūro viešbučiuose ypač rūpinamasi svečių miego kokybe. Čia galima rasti ir specialius pagalvių „meniu“, kuriuose galima rinktis iš 16 skirtingų pagalvių rūšių. Net ir patys įnoringiausi viešbučių svečiai gali išsirinkti jiems labiausiai patinkančią pagalvę.

Koks įdomus ir kartu beprotiškas tas pasaulis. Tiesa?

pr2022/135

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutė: mero komandoje – socialdemokratė Vaidutė Armonienė

Šilutės rajono savivaldybės mero patarėjos pareigas jau eina socialdemokratė Vaidutė Armonienė. Ji – antroji mero patarėja, anksčiau dirbusi Edita Šukytė ir po savivaldos rinkimų liko šiose pareigose. Šilutės rajono savivaldybės taryba patvirtino, kad tiesiogiai išrinktas meras Vytautas Laurinaitis savo komandoje gali turėti du vicemerus, du patarėjus, savivaldybės administracijos direktorių. Mero valia, ką jis pasirenka į šią komandą. Kol kas merui sekėsi: į vicemerus pasiūlė Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus pirmininką Tomą Budrikį, savivaldybės Taryba pritarė. Savivaldybės administracijos direktoriumi paskyrė Andrių Jurkų,

Orai vės, šalnų vis bus, žadama ir lietaus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie artėjančio savaitgalio orus. Birželio 2 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palis (vyraus nedidelis lietus). Vėjas pūs iš šiaurės, 8-13 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Temperatūra bus 2-7, vietomis – 8-10 laipsnių šilumos, dirvos paviršiuje kai kur, didesnė tikimybė šiaurės vakaruose, šalnos, bus nuo 0 iki 2 laipsnių šalčio.  Dieną vietomis trumpas, daugiausia nedidelis lietus. Vėjas šiaurės, šiaurės vakarų, 9-14 m/s, kai kur gūsiai 15-17 m/s. Temperatūra  bus 12-17 laipsnių šilumos. Birželio 3 d., šeštadienį,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Gegužės 30 d. prieš pietus Pagrynių k., Šilutės sen., neblaiviai (2,42 prom.) moteriai, gim. 1972 m., sukėlė fizinį skausmą vyras, gim. 1989 m. Birželio 1 d. popietę Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1954 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1953 m. Įtariamoji buvo sulaikyta. Gegužės 21 d. naktį Traksėdžių k., Šilutės sen., moteris, gim. 1996 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviam (4,69 prom.) vyrui, gim. 1987 m. Gegužės 31 d.

Taip pat skaitykite