5 patarimai, kaip sumažinti dantų jautrumą

Pajutus dantų jautrumą, nevalia į jį numoti ranka. Dažnai padidėjęs jautrumas praneša apie emalio pažeidimus. Tad ilgiau ignoruojant šį nemalonų jausmą, gali kilti rimtesnių komplikacijų. Įprasta, kad rimtesni natūralių audinių pažeidimai gydomi ilgiau ir sudėtingiau. Norint to išvengti, šiame straipsnyje pateikiame patarimų, kaip sumažinti dantų jautrumą ir galbūt užkirsti kelią su juo susijusioms problemoms.

1. Reguliariai lankykitės pas odontologą

Kartais nemalonus jausmas kyla dėl pažeisto danties. Vizito metu profesionalus gydytojas odontologas gali aptikti pažeidimą ir šį išgydyti. Ėduonis ar kanaluose prasidėjęs uždegimas kartais nėra aiškiai matomi. Vienintelis signalas, išduodantis problemą – jautrūs dantys, dantenos. Kai kuriais atvejais netgi rekomenduojamas dantų kanalų gydymas pasitelkiant mikroskopą.

Kalbant apie kanalų gydymą,– kuo ilgiau ignoruosite problemą, tuo sudėtingesnis ir brangesnis gydymas laukia. Žinoma, kiekviena situacija yra individuali, tad įprasta, kad dantų kanalų gydymas mikroskopu kaina skirsis. Ši procedūra atliekama naudojant naujausias ir pažangiausias technologijas. Tai leidžia atkurti normalią danties funkciją ir užtikrinti jautrumo sumažėjimą.

2. Tinkamai prižiūrėkite dantis

Dantenų jautrumui įtakos turi ir netaisyklingas jų valymas. Emalis pažeidžiamas tada, kai per daug intensyviai spaudžiamas šepetėlis. Bet to, situaciją gali pabloginti ir pasta su itin abrazyviomis šveičiamosiomis dalelėmis.

Norint išvengti nemalonumų, patariama įsigyti:

  • minkštų šerelių šepetėlį;
  • mažo abrazyvumo pastą;
  • tarpdančių siūlą ar šepetėlį.

Rinkdamiesi tiek pastą, tiek šepetėlį, ieškokite specialiai jautriems dantims skirtų gaminių. Minkšti šereliai lengviau pasiekia tarpdančius. Mažo abrazyvumo pasta, skirta jautriems dantims valyti, įprastai būna papildyta jautrumą mažinančiomis medžiagomis. Valyti dantis rekomenduojama du kartus per dieną, būtina naudoti tarpdančių siūlą arba šepetėlį. Pagal poreikį galite naudoti ir skalavimo skystį, tačiau įsitikinkite, kad jis yra be alkoholio.

3. Venkite rūgštaus maisto, saldžių gėrimų

Daugelis žmonių mėgsta vartoti tiek rūgštų, tiek saldų maistą ir gėrimus. Vartojant didelį kiekį rūgštingumą keliančių maisto produktų, galima pakenkti dantims ir pagreitinti ėduonies plitimą. Lygiai ta pati taisyklė ir su saldumynais – jie sunkiai nuvalomi nuo dantų paviršiaus. Netinkamai prižiūrint dantis atsiranda puiki terpė ėduoniui. Atsižvelgiant į tai, patariama mažinti gazuotų gėrimų, saldainių ir panašių maisto produktų vartojimą.

4. Tinkamai maitinkitės

Tinkama mityba neatsiejama nuo žmogaus sveikatos. Maisto racioną paįvairinkite daržovėmis, taip pat per dieną stenkitės išgerti reikiamą kiekį skysčių. Itin šaltus ar karštus gėrimus rekomenduojama gerti per šiaudelį. Taip dantys bus mažiau veikiami temperatūros pokyčių. Be to, prieš valgydami sriubą ar kitą karštą patiekalą, palaukite kol šis atvės.

5. Prisotinkite organizmą reikalingais vitaminais

Vitaminai ir mineralai, kuriuos gauname kartu su maistu, daro didelę įtaką dantų atsparumui ir tvirtumui. Kad dantys būtų sveiki, reikalingi šie mikroelementai:

  • fluoras
  • kalcis
  • vitaminas D
  • fosforas.

Jeigu su maistu negaunate reikiamo kiekio šių mikroelementų, dantų būklė gali suprastėti. Gali padidėti dantų jautrumas, paslankumas ir atsirasti palanki terpė ėduoniui kauptis. Visų aukščiau minėtų mikroelementų galite įsigyti vaistinėse. Žinoma, geriausiam rezultatui pasiekti rekomenduojama atlikti tyrimus, kurie parodys tikslių mikroelementų trūkumą.

Akivaizdu, dantų jautrumą gali sukelti daug veiksnių. Svarbi ne tik tinkama burnos ertmės higiena, bet ir pakankamas kiekis vitaminų. Be to, vartojant vitaminus, svarbi subalansuota ir visavertė mityba bei aktyvus laisvalaikis. Reguliariai lankykitės gydytojo odontologo kabinete ir išvengsite nemalonaus, ilgai trunkančio gydymo.

pr2022/173

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybė pritarė siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje

Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pratęsti nepaprastąją padėtį Lietuvoje iki kovo 16 d. Ministerijos siūlymu nepaprastoji padėtis galiotų visame pasienio ruože prie Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija ir pasienio ruože su Rusijos Federacijos Kaliningrado sritimi. Pagal šiuo metu galiojantį Seimo nutarimo „Dėl nepaprastosios padėties įvedimo“ projektą nepaprastoji padėtis galioja iki gruodžio 16 d. 24.00 val. Pasako vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, jau devynis mėnesius tęsiantis Rusijos Federacijos karinei agresijai prieš Ukrainą grėsmės Lietuvos visuomenės rimčiai ir saugumui niekur nedingo,

Šilutės ligoninė įsigijo naujos kartos echoskopą, kuriuo bus galima atlikti ir kepenų elastografijos tyrimą

Šilutės ligoninės Konsultacinė poliklinika pasipildė šiuolaikiška, išskirtines diagnostines galimybes turinčia įranga – ultragarsinės diagnostikos sistema „Philips Epiq Elite“. Šiuo echoskopu atliekami ultragarsiniai tyrimai yra tikslūs, informatyvūs, visiškai nekenksmingi ir neskausmingi pacientams. Todėl jie tinkami ligų profilaktikai, gydymui ir stebėsenai.   Gali ištirti kepenis Ultragarsiniai tyrimai padeda diagnozuoti ūminį apendicitą, tulžies pūslės ar inkstų akmenligę, ankstyvąsias vėžio užuomazgas, navikinius pakitimus, kraujagyslių patologijas. Taip pat vertinti kitus vidaus organų pakitimus. Naujasis echoskopas „Philips Epiq Elite“  ypatingas dar ir tuo, kad gydytojai gastroenterologai

Muzikos diena Šilutėje

Šiandien (ketvirtadienį) Šilutės kultūros ir pramogų centro fojė visą dieną skamba kamerinių ansamblių konkurso muzika. Tai ketvirtasis Šilutės meno mokyklos organizuotas kamerinių ansamblių konkursas „Muzikuokime drauge“. Renginį pradėjo konkurso meno vadovės Liudmilos Kašėtienės-Mikkelsen ir jos mokinio Pijaus Piragovo keturiomis rankomis fortepijonu atliktas Ukrainos kompozitoriaus Miroslav‘o Skorik‘o kūrinys. Visus konkurso dalyvius ir svečius pasveikino šio konkurso vadovė, Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė. Taip pat sveikino ir sėkmės dalyviams linkėjo Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputės, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva

Ką tikrins policija gruodžio mėnesį?

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, gruodžio mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, kuriai priklauso ir Šilutės rajonas bei Pagėgių savivaldybės teritorija, organizuos prevencines priemones. Šiomis dienomis (gruodžio 1-3 d.) vyksta pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – tamsiuoju paros laiku, matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais ir kt.) naudojimas. Gruodžio 5-11 d., gruodžio 24-27 d. ir gruodžio 30-31 d. atidžiau bus kontroliuojama vairuotojų, įskaitant dviračių ir elektrinių paspirtukų, blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką

Taip pat skaitykite