44-asis tarptautinis fotografijos simpoziumas „NIDA. Sutikti fotografiją“

Rugsėjo 13–19 d. jau 44-ąjį kartą vyks Lietuvos fotomenininkų sąjungos organizuojamas vienas didžiausių fotografijai skirtų renginių Baltijos šalyse „NIDA. Sutikti fotografiją“.

Šių metų programoje – 12 teorinių paskaitų, 17 menininkų prisistatymų, 3 parodos, 3 meistriškumo dirbtuvės, du projekcijų vakarai, „Nida-Off“ renginys, gausybė smulkesnių ir spontaniškų įvykių. Šiųmečiame renginyje penktą kartą bus įteikta Neringos savivaldybės įsteigta mero premija fotografui. Neringos savivaldybė taip stengiasi įvertinti fotografus ir atsidėkoti jiems už ilgalaikį bendradarbiavimą ir nuoseklų krašto garsinimą.

Teorinės paskaitos yra tapusios pagrindine simpoziumo „NIDA. Sutikti fotografiją“ ašimi, ir tai leidžia menininkams ne tik suvokti savo kūrybą platesniame vizualiosios kultūros kontekste, bet ir susipažinti su naujomis kūrybos interpretacijomis bei vertinimais. Renginio dalyviai šiemet klausysis tokių Lietuvos akademinio pasaulio lyderių kaip Agnė Narušytė, Natalija Arlauskaitė, Skaidra Trilupaitytė, Valentinas Klimašauskas, Monika Krikštopaitytė, Virginijus Kinčinaitis, Tomas Pabedinskas, Arvydas Grišinas ir kt. įžvalgų. Taip pat bus galima išgirsti svečių iš užsienio pranešimus. Sonia Voss pristatys savo kuruotą projektą apie Rytų Vokietijos fotografiją Arlio fotografijos festivalyje, kuris, beje, ateinančiais metais bus pristatomas Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG). Indrekas Grigoras kalbės apie senosios fotografijos rekonstektualizavimą ir parodos „Sidabro merginos“ kuravimą. Inga Bruverė, Rygos fotografijos bienalės įkūrėja, pasakos apie savo renginį ir kintančią meno sceną, o Danijos fotografijos centro direktorė Kristine Kern pristatys Šiaurės šalių fotografijos kaitą per paskutinius dešimtmečius.

Teorines paskaitas seminare keis popietiniai vizualiniai menininkų prisistatymai, kuriuose autoriai ne tik demonstruos savo sukurtus darbus, bet kartu ir kalbės apie kūrinių atsiradimo intencijas bei prielaidas. Šiuose susitikimuose bus galimybė pabendrauti su menininkėmis ir menininkais – Laisvyde Šalčiūte, iš Olandijos trumpam grįžtančia Indre Urbonaite, šiais metais tik per atstumą bendrausiančia Jessica Backhaus, būsimu Venecijos bienalės atstovu Lietuvai Robertu Narkumi, per visą pasaulį nuskambėjusio projekto „Laidotuvių traukinys“ autoriumi Reinu Jelle’iu Terpstra, tarpdisciplininiais menininkais – Andrejumi Polukordu, Gerda Paliušyte, Fulbraito stipendijos laimėtoju Jonu Kulikausku iš JAV. Taip pat bus pristatytos dvi fotografijos rezidencijos iš Kauno ir Klaipėdos.

Jau ne pirmą kartą buvo rengtas atviras konkursas projekcijų vakarui tema „Naujos ribos“. Dvidešimt atrinktų fotografijų serijų bei video darbai buvo įtraukti į projekcijų vakaro programą. Komisijai buvo svarbi plati temos interpretacija ir platesnis požiūris į fotografijos medijos temą. Autorius iš Naujosios Zelandijos Chiragas Jindalis surinko daugiausiai balų – jo prisistatymą bus galima išgirsti paskutinę simpoziumo dieną. Renginyje taip pat dalyvaus ir savo kūrybą pristatys praėjusių metų projekcijų vakaro temai „Virus“ laimėtoja Ludovica Bastianini.

Penktadienio vakarą pakviesime į Arlio fotografijos festivalio (Arles Les Rocontres de la Photographie) organizuojamo „Louise Roederer Discovery Award“ konkurso jauniems fotografams finalininkų darbų projekcijų vakarą. Projekciją pristatys konkurso kuratorė Sonia Voss.

Parodos šiais metais vyksta trijose vietose: Rašytojo Tomo Mano memorialiniame muziejuje, Kuršių nerijos istorijos muziejuje ir K. Mizgirio gintaro galerijoje-muziejuje. Ant Tomo Mano memorialinio muziejaus (Skruzdynės g. 17) laiptų atsidarys Remigijaus Treigio darbų lauko ekspozicija „Krantas, keturios stotelės“. Specialiai 44-ajam fotografų simpoziumui „NIDA. Sutikti fotografiją“ sukurti darbai nenutolsta nuo R. Treigio kūrybinės specifikos ir lieka pamario dienoraščiais.

Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53) atidaroma Vaclovo Strauko fotografijų paroda Paskutinis skambutis“. Ši mokyklai skirta serija buvo kurta 19701987 metais. Ji buvo mėgstama ir populiari sovietiniais laikais, bet nepraranda žavesio ir šiandien.

Gintaro galerijoje-muziejuje (Pamario g. 20) bus eksponuojama Kazimiero Mizgirio fotografijų paroda. Nidoje gyvenantis ir smėlio kopas fotografuojantis Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys K. Mizgiris ne kartą prasitaręs, kad yra Kuršių nerijos kopų metraštininkas. Renginio metu bus pristatyta ir nauja autoriaus išleista knyga. 2020 m. K. Mizgiriui buvo įteikta Neringos mero premija už ilgalaikę fotografinę veiklą.

Trys menininkai simpoziume rengs meistriškumo dirbtuves: Romualdas Požerskis kalbės apie ilgalaikių fotografijos projektų peripetijas, Artūras Šeštokas šiais metais vėl dalinsis analoginių procesų paslaptimis, o Visvaldas Morkevičius provokuos dalyvius, įvairiais kūrybinio proceso momentais skatindamas išeiti iš savo komforto zonos.

Vakarais ir naktimis, kaip ir visuomet simpoziume „NIDA. Sutikti fotografiją“, bus rengiami neformalūs pokalbiai, dalijamasi patirtimi bei informacija.

www.photography.lt

www.facebook.com/NIDAmeetingphotography

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Kokių klaidų vengti renkantis IT paslaugų teikėją?

Laikas, praleistas bandant išsiaiškinti versle naudojamas technologijas, gali būti brangus. Todėl bendradarbiavimas su IT paslaugų teikėju įmonei gali atnešti daug naudos. Tokiu būdu savo dėmesį galite sutelkti į pagrindinius verslo poreikius, nešvaistydami laiko tam, kas galbūt nėra stiprioji jūsų pusė. IT paslaugų teikėjų yra daug. Tačiau ne visi gali patenkinti konkrečius jūsų verslo poreikius. Taigi, norėdami nepatirti nusivylimo, turėtumėte vengti šių pagrindinių klaidų. 1. Noras rasti pigiausią pasiūlymą Daugelis iš mūsų nepraleistų progos sutaupyti. Tačiau renkantis IT paslaugų teikėją, nereikėtų

5 patarimai, kaip sumažinti dantų jautrumą

Pajutus dantų jautrumą, nevalia į jį numoti ranka. Dažnai padidėjęs jautrumas praneša apie emalio pažeidimus. Tad ilgiau ignoruojant šį nemalonų jausmą, gali kilti rimtesnių komplikacijų. Įprasta, kad rimtesni natūralių audinių pažeidimai gydomi ilgiau ir sudėtingiau. Norint to išvengti, šiame straipsnyje pateikiame patarimų, kaip sumažinti dantų jautrumą ir galbūt užkirsti kelią su juo susijusioms problemoms. 1. Reguliariai lankykitės pas odontologą Kartais nemalonus jausmas kyla dėl pažeisto danties. Vizito metu profesionalus gydytojas odontologas gali aptikti pažeidimą ir šį išgydyti. Ėduonis ar kanaluose

Verslo pokyčiai – kada jų reikia?

Verslas nuolatos keičiasi ir vystosi. Todėl geras verslininkas yra tas, kuris numato pokyčius ir nedvejodamas juos priima. Žinoma, tai gali būti nelengva, ypač turint ribotus išteklius. Todėl nieko keisto, kad kai kurie verslininkai vengia pokyčių. Tačiau kartais jų tiesiog reikia. Į klausimą „kada?“ atsakome šiame straipsnyje. Kritinės situacijos Kiekvienam verslui anksčiau ar vėliau tenka susidurti su kritinėmis situacijomis: nuo finansinės krizės iki pasaulinės pandemijos ir net karo. Jų metu verslo pokyčiai būtini. Priešingu atveju rizikuojama patirti milžiniškų nuostolių ir netgi

Taip pat skaitykite