44-asis tarptautinis fotografijos simpoziumas „NIDA. Sutikti fotografiją“

Rugsėjo 13–19 d. jau 44-ąjį kartą vyks Lietuvos fotomenininkų sąjungos organizuojamas vienas didžiausių fotografijai skirtų renginių Baltijos šalyse „NIDA. Sutikti fotografiją“.

Šių metų programoje – 12 teorinių paskaitų, 17 menininkų prisistatymų, 3 parodos, 3 meistriškumo dirbtuvės, du projekcijų vakarai, „Nida-Off“ renginys, gausybė smulkesnių ir spontaniškų įvykių. Šiųmečiame renginyje penktą kartą bus įteikta Neringos savivaldybės įsteigta mero premija fotografui. Neringos savivaldybė taip stengiasi įvertinti fotografus ir atsidėkoti jiems už ilgalaikį bendradarbiavimą ir nuoseklų krašto garsinimą.

Teorinės paskaitos yra tapusios pagrindine simpoziumo „NIDA. Sutikti fotografiją“ ašimi, ir tai leidžia menininkams ne tik suvokti savo kūrybą platesniame vizualiosios kultūros kontekste, bet ir susipažinti su naujomis kūrybos interpretacijomis bei vertinimais. Renginio dalyviai šiemet klausysis tokių Lietuvos akademinio pasaulio lyderių kaip Agnė Narušytė, Natalija Arlauskaitė, Skaidra Trilupaitytė, Valentinas Klimašauskas, Monika Krikštopaitytė, Virginijus Kinčinaitis, Tomas Pabedinskas, Arvydas Grišinas ir kt. įžvalgų. Taip pat bus galima išgirsti svečių iš užsienio pranešimus. Sonia Voss pristatys savo kuruotą projektą apie Rytų Vokietijos fotografiją Arlio fotografijos festivalyje, kuris, beje, ateinančiais metais bus pristatomas Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG). Indrekas Grigoras kalbės apie senosios fotografijos rekonstektualizavimą ir parodos „Sidabro merginos“ kuravimą. Inga Bruverė, Rygos fotografijos bienalės įkūrėja, pasakos apie savo renginį ir kintančią meno sceną, o Danijos fotografijos centro direktorė Kristine Kern pristatys Šiaurės šalių fotografijos kaitą per paskutinius dešimtmečius.

Teorines paskaitas seminare keis popietiniai vizualiniai menininkų prisistatymai, kuriuose autoriai ne tik demonstruos savo sukurtus darbus, bet kartu ir kalbės apie kūrinių atsiradimo intencijas bei prielaidas. Šiuose susitikimuose bus galimybė pabendrauti su menininkėmis ir menininkais – Laisvyde Šalčiūte, iš Olandijos trumpam grįžtančia Indre Urbonaite, šiais metais tik per atstumą bendrausiančia Jessica Backhaus, būsimu Venecijos bienalės atstovu Lietuvai Robertu Narkumi, per visą pasaulį nuskambėjusio projekto „Laidotuvių traukinys“ autoriumi Reinu Jelle’iu Terpstra, tarpdisciplininiais menininkais – Andrejumi Polukordu, Gerda Paliušyte, Fulbraito stipendijos laimėtoju Jonu Kulikausku iš JAV. Taip pat bus pristatytos dvi fotografijos rezidencijos iš Kauno ir Klaipėdos.

Jau ne pirmą kartą buvo rengtas atviras konkursas projekcijų vakarui tema „Naujos ribos“. Dvidešimt atrinktų fotografijų serijų bei video darbai buvo įtraukti į projekcijų vakaro programą. Komisijai buvo svarbi plati temos interpretacija ir platesnis požiūris į fotografijos medijos temą. Autorius iš Naujosios Zelandijos Chiragas Jindalis surinko daugiausiai balų – jo prisistatymą bus galima išgirsti paskutinę simpoziumo dieną. Renginyje taip pat dalyvaus ir savo kūrybą pristatys praėjusių metų projekcijų vakaro temai „Virus“ laimėtoja Ludovica Bastianini.

Penktadienio vakarą pakviesime į Arlio fotografijos festivalio (Arles Les Rocontres de la Photographie) organizuojamo „Louise Roederer Discovery Award“ konkurso jauniems fotografams finalininkų darbų projekcijų vakarą. Projekciją pristatys konkurso kuratorė Sonia Voss.

Parodos šiais metais vyksta trijose vietose: Rašytojo Tomo Mano memorialiniame muziejuje, Kuršių nerijos istorijos muziejuje ir K. Mizgirio gintaro galerijoje-muziejuje. Ant Tomo Mano memorialinio muziejaus (Skruzdynės g. 17) laiptų atsidarys Remigijaus Treigio darbų lauko ekspozicija „Krantas, keturios stotelės“. Specialiai 44-ajam fotografų simpoziumui „NIDA. Sutikti fotografiją“ sukurti darbai nenutolsta nuo R. Treigio kūrybinės specifikos ir lieka pamario dienoraščiais.

Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53) atidaroma Vaclovo Strauko fotografijų paroda Paskutinis skambutis“. Ši mokyklai skirta serija buvo kurta 19701987 metais. Ji buvo mėgstama ir populiari sovietiniais laikais, bet nepraranda žavesio ir šiandien.

Gintaro galerijoje-muziejuje (Pamario g. 20) bus eksponuojama Kazimiero Mizgirio fotografijų paroda. Nidoje gyvenantis ir smėlio kopas fotografuojantis Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys K. Mizgiris ne kartą prasitaręs, kad yra Kuršių nerijos kopų metraštininkas. Renginio metu bus pristatyta ir nauja autoriaus išleista knyga. 2020 m. K. Mizgiriui buvo įteikta Neringos mero premija už ilgalaikę fotografinę veiklą.

Trys menininkai simpoziume rengs meistriškumo dirbtuves: Romualdas Požerskis kalbės apie ilgalaikių fotografijos projektų peripetijas, Artūras Šeštokas šiais metais vėl dalinsis analoginių procesų paslaptimis, o Visvaldas Morkevičius provokuos dalyvius, įvairiais kūrybinio proceso momentais skatindamas išeiti iš savo komforto zonos.

Vakarais ir naktimis, kaip ir visuomet simpoziume „NIDA. Sutikti fotografiją“, bus rengiami neformalūs pokalbiai, dalijamasi patirtimi bei informacija.

www.photography.lt

www.facebook.com/NIDAmeetingphotography

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sveikatai palankesnė mityba: kaip ją užtikrinti?

Visų norime būti sveiki ir labai ilgai gyventi. Tačiau, ar taip ir bus, priklausys nuo įvairių veiksnių? Gera žinia ta, kad kai kuriuos iš jų, mes tikrai galime kontroliuoti. Pavyzdžiui, mitybą. Kiekvienas iš mūsų mitybą gali paversti palankesne sveikatai. Taigi, belieka tik sužinoti, kaip tai padaryti? Greitą maistą ruoškite patys Greitas maistas, toks kaip gruzdintos bulvytės ar mėsainiai, savo skoniu bei aromatais yra pavergęs milijonus žmonių visame pasaulyje. Ir nors visi puikiai žino, kad tokie patiekalai tikrai nėra draugiški sveikatai,

Keičiasi Šilutės koronaviruso patikros punkto darbo laikas

Atsižvelgiant į išaugusį sergamumą COVID-19 liga ir padidėjusias testavimo apimtis, nuo sausio 26 dienos iki vasario 5 dienos Šilutės koronaviruso patikros punktas (Rusnės g. 1) ilgina darbo laiką:c darbo dienomis nuo 8.00 iki 18.00 val.; šeštadieniais nuo 8.00 iki 13 val. sekmadieniais nuo 8.00 iki 13 val.   Užsiregistruoti PGR tyrimui galima interneto puslapyje koronastop.lrv.lt arba paskambinus į Karštąją koronos liniją numeriu 1808. Pacientams, kurie planine tvarka guldomi į VšĮ Šilutės ligoninę (operacijoms, planiniams ištyrimams), PGR testai atliekami be registracijos.

Minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena

Šiandien, sausio 27-ąją, minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena. 1945-ųjų sausio 27-ąją buvo išlaisvinti Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos kaliniai. Didžiausioje nacių koncentracijos ir naikinimo stovykloje nužudyta per 1,5 mln. žmonių, iš jų  per 1 mln. – žydų. Per Antrąjį pasaulinį karą naciai Lietuvoje, dažnai padedami lietuvių kolaborantų, išžudė per 90 proc. iš daugiau kaip 200 tūkst. Lietuvos žydų. Už žydų gelbėjimą Pasaulio teisuoliais yra pripažinti maždaug 800 lietuvių. Lietuvos istorijoje Holokaustas pasižymi didžiausiu aukų skaičiumi per trumpą laikotarpį. Iš viso per

Orai: vėl prognozuoja pūgą 

Meteo.lt informuoja apie artėjančias orų permainas: bus įvairių kritulių, smarkės vėjai, galima pūga. Sausio 27-osios, ketvirtadienio, naktį laukia krituliai. Vietomis plikledis, rūkas, šerkšnas, silpna lijundra. Vėjas pietvakarių, 7-12 m/s. Temperatūra 0-5 laipsniai šalčio, vakarinėje šalies pusėje kai kur 1-3 laipsniai šilumos. Dieną krituliai, vyraus lietus, šlapdriba. Kai kur rūkas, plikledis. Vėjas pietvakarių, 8-13 m/s, vakariniuose rajonuose vietomis gūsiai 15-20 m/s. Temperatūra 0-4 laipsniai šilumos. Sausio 28 d., penktadienį,  daugelyje rajonų krituliai, dieną kai kur trumpa pūga. Vėjas pietvakarių, vakarų, pereinantis

Taip pat skaitykite