44-asis tarptautinis fotografijos simpoziumas „NIDA. Sutikti fotografiją“

Rugsėjo 13–19 d. jau 44-ąjį kartą vyks Lietuvos fotomenininkų sąjungos organizuojamas vienas didžiausių fotografijai skirtų renginių Baltijos šalyse „NIDA. Sutikti fotografiją“.

Šių metų programoje – 12 teorinių paskaitų, 17 menininkų prisistatymų, 3 parodos, 3 meistriškumo dirbtuvės, du projekcijų vakarai, „Nida-Off“ renginys, gausybė smulkesnių ir spontaniškų įvykių. Šiųmečiame renginyje penktą kartą bus įteikta Neringos savivaldybės įsteigta mero premija fotografui. Neringos savivaldybė taip stengiasi įvertinti fotografus ir atsidėkoti jiems už ilgalaikį bendradarbiavimą ir nuoseklų krašto garsinimą.

Teorinės paskaitos yra tapusios pagrindine simpoziumo „NIDA. Sutikti fotografiją“ ašimi, ir tai leidžia menininkams ne tik suvokti savo kūrybą platesniame vizualiosios kultūros kontekste, bet ir susipažinti su naujomis kūrybos interpretacijomis bei vertinimais. Renginio dalyviai šiemet klausysis tokių Lietuvos akademinio pasaulio lyderių kaip Agnė Narušytė, Natalija Arlauskaitė, Skaidra Trilupaitytė, Valentinas Klimašauskas, Monika Krikštopaitytė, Virginijus Kinčinaitis, Tomas Pabedinskas, Arvydas Grišinas ir kt. įžvalgų. Taip pat bus galima išgirsti svečių iš užsienio pranešimus. Sonia Voss pristatys savo kuruotą projektą apie Rytų Vokietijos fotografiją Arlio fotografijos festivalyje, kuris, beje, ateinančiais metais bus pristatomas Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG). Indrekas Grigoras kalbės apie senosios fotografijos rekonstektualizavimą ir parodos „Sidabro merginos“ kuravimą. Inga Bruverė, Rygos fotografijos bienalės įkūrėja, pasakos apie savo renginį ir kintančią meno sceną, o Danijos fotografijos centro direktorė Kristine Kern pristatys Šiaurės šalių fotografijos kaitą per paskutinius dešimtmečius.

Teorines paskaitas seminare keis popietiniai vizualiniai menininkų prisistatymai, kuriuose autoriai ne tik demonstruos savo sukurtus darbus, bet kartu ir kalbės apie kūrinių atsiradimo intencijas bei prielaidas. Šiuose susitikimuose bus galimybė pabendrauti su menininkėmis ir menininkais – Laisvyde Šalčiūte, iš Olandijos trumpam grįžtančia Indre Urbonaite, šiais metais tik per atstumą bendrausiančia Jessica Backhaus, būsimu Venecijos bienalės atstovu Lietuvai Robertu Narkumi, per visą pasaulį nuskambėjusio projekto „Laidotuvių traukinys“ autoriumi Reinu Jelle’iu Terpstra, tarpdisciplininiais menininkais – Andrejumi Polukordu, Gerda Paliušyte, Fulbraito stipendijos laimėtoju Jonu Kulikausku iš JAV. Taip pat bus pristatytos dvi fotografijos rezidencijos iš Kauno ir Klaipėdos.

Jau ne pirmą kartą buvo rengtas atviras konkursas projekcijų vakarui tema „Naujos ribos“. Dvidešimt atrinktų fotografijų serijų bei video darbai buvo įtraukti į projekcijų vakaro programą. Komisijai buvo svarbi plati temos interpretacija ir platesnis požiūris į fotografijos medijos temą. Autorius iš Naujosios Zelandijos Chiragas Jindalis surinko daugiausiai balų – jo prisistatymą bus galima išgirsti paskutinę simpoziumo dieną. Renginyje taip pat dalyvaus ir savo kūrybą pristatys praėjusių metų projekcijų vakaro temai „Virus“ laimėtoja Ludovica Bastianini.

Penktadienio vakarą pakviesime į Arlio fotografijos festivalio (Arles Les Rocontres de la Photographie) organizuojamo „Louise Roederer Discovery Award“ konkurso jauniems fotografams finalininkų darbų projekcijų vakarą. Projekciją pristatys konkurso kuratorė Sonia Voss.

Parodos šiais metais vyksta trijose vietose: Rašytojo Tomo Mano memorialiniame muziejuje, Kuršių nerijos istorijos muziejuje ir K. Mizgirio gintaro galerijoje-muziejuje. Ant Tomo Mano memorialinio muziejaus (Skruzdynės g. 17) laiptų atsidarys Remigijaus Treigio darbų lauko ekspozicija „Krantas, keturios stotelės“. Specialiai 44-ajam fotografų simpoziumui „NIDA. Sutikti fotografiją“ sukurti darbai nenutolsta nuo R. Treigio kūrybinės specifikos ir lieka pamario dienoraščiais.

Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53) atidaroma Vaclovo Strauko fotografijų paroda Paskutinis skambutis“. Ši mokyklai skirta serija buvo kurta 19701987 metais. Ji buvo mėgstama ir populiari sovietiniais laikais, bet nepraranda žavesio ir šiandien.

Gintaro galerijoje-muziejuje (Pamario g. 20) bus eksponuojama Kazimiero Mizgirio fotografijų paroda. Nidoje gyvenantis ir smėlio kopas fotografuojantis Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys K. Mizgiris ne kartą prasitaręs, kad yra Kuršių nerijos kopų metraštininkas. Renginio metu bus pristatyta ir nauja autoriaus išleista knyga. 2020 m. K. Mizgiriui buvo įteikta Neringos mero premija už ilgalaikę fotografinę veiklą.

Trys menininkai simpoziume rengs meistriškumo dirbtuves: Romualdas Požerskis kalbės apie ilgalaikių fotografijos projektų peripetijas, Artūras Šeštokas šiais metais vėl dalinsis analoginių procesų paslaptimis, o Visvaldas Morkevičius provokuos dalyvius, įvairiais kūrybinio proceso momentais skatindamas išeiti iš savo komforto zonos.

Vakarais ir naktimis, kaip ir visuomet simpoziume „NIDA. Sutikti fotografiją“, bus rengiami neformalūs pokalbiai, dalijamasi patirtimi bei informacija.

www.photography.lt

www.facebook.com/NIDAmeetingphotography

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kodėl alergologo konsultacija reikalinga kiekvienam profilaktiškai?

Gera gyventi sveikai ir laimingai, tačiau toli ne kiekvienas gali džiaugtis tokia prabanga. Žinoma, skyrus užtekinai dėmesio savo sveikatai dažniausiai gero gyvenimo kokybė pasiekiama gana greitai, tačiau siūlome nepamiršti, kad skirti dėmesio reikia ne tik internetu skaitant straipsnius, tačiau taip pat ir reguliariai lankantis pas medikus.   Šiuo metu labai dažnas skundžiasi įvairiomis alergijomis, kurias dažniausiai sukelia maistas. Affidea imunologai tikina, kad reguliariai lankytis pas medikus apžiūrai dėl alergijų – verta. Apie tai kalbamės su alergologu-imunologu. Bet kokia alergija –

Viskas, ką reikia žinoti apie čiužinius

Čiužinys yra bene vienas iš dažniausiai naudojamų daiktų namuose. Nuo jo priklauso ir mūsų laimė bei gyvenimo kokybė. Tačiau kai pradedi ieškoti sau tinkamo miego palydovo, paaiškėja, kad ne viskas taip paprasta. Ką reikia žinoti apie čiužinio medžiagas? Renkantis čiužinį, rekomenduojama atkreipti dėmesį į medžiagas, iš kurių susideda čiužinio šerdis, nes jos lemia čiužinio kietumą, jo pritaikomumą prie kūno ir kitas savybes. Šiuo metu yra šiūlomas platus čiužinių asortimentas, įskaitant viskoelastinius, poliuretano putos ir spyruoklinius čiužinius su lateksu, kokosų, arklių

Arkivyskupas G. Grušas išrinktas Europos vyskupų konferencijų tarybos pirmininku

2021 m. rugsėjo 26 d. Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas Gintaras Linas Grušas išrinktas naujuoju Europos vyskupų konferencijų tarybos (CCEE) pirmininku. Jį išrinko Europos vyskupų konferencijų pirmininkai, susirinkę į plenarinę asamblėją Romoje. Arkivyskupas Gintaras Linas Grušas, kuriam rugsėjo 23 d. sukako 60 metų, CCEE pirmininko poste pakeičia italų kardinolą Angelo Bagnasco, vadovavusį šiai organizacijai nuo 2016 iki 2021 metų. Plenarinės asamblėjos Romoje metu išrinkti ir du nauji CCEE vicepirmininkai: Liuksemburgo arkivyskupas Jean-Claude Hollerich ir Tarptautinės šventųjų Kirilo ir Metodijaus vyskupų konferencijos Belgrade pirmininkas vyskupas Ladislav

Saulių Bukantą – į „Auksinės krivūlės riterius“

Šilutės r. savivaldybės taryba svarstys, ar teikti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininko Sauliaus Bukanto kandidatūrą Lietuvos savivaldybių asociacijos apdovanojimui „Auksinės krivūlės riteris“. Šis apdovanojimas teikiamas Savivaldos dienos proga. S. Bukantas Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininku išrinktas 2017 m. Jis  organizuoja įvairius renginius, į įvairias iniciatyvas įtraukdamas įvairaus amžiaus bendruomenės narius. Savo dideliu noru ir užsidegimu prisidėjo prie naujų bendruomenės namų įkūrimo ir atidarymo šventės. Uostadvario kaime įrengė vaikų žaidimų aikštelę, prisidėjo išleidžiant Stasio Mėlinausko knygą „Rusnė Šaktarpio skaitiniai“, kartu su

Taip pat skaitykite