4 priežastys, kodėl juntamas skausmas žandikaulio srityje

Skausmas dažniausiai yra vienas pirmųjų simptomų, įspėjančių apie sveikatos sutrikimą. Kiekvieną dieną kalbame, kramtome, kandame, žiovaujame, todėl žandikaulio sąnariams tenka didelis krūvis. Priežasčių, kodėl atsirado skausmas būtent šioje srityje – gali būti daug. Šiame straipsnyje aptarsime 4 pagrindines skausmo atsiradimo priežastis.

1. Lėtinis griežimas dantimis

Žandikaulio sąnariai gali sutrikti dėl bruksizmo, kitaip vadinamo dantų griežimu. Griežiant viršutinis ir apatinis žandikauliai stipriai sukandami ir dantys trinami vienas į kitą. Dažnai trinami dantų paviršiai gali sukelti ne tik dantų traumas, bet ir raumenų skausmus ar net pakenkti sąnariams.

Dėl dantų griežimo atsiranda įtampa veido apačioje ir gali būti juntamas spaudimas smilkiniuose. Įprastai dantimis griežiama naktį, todėl tai nevalingas veiksmas, kurio negalima suvaldyti. Norint išvengti diskomforto ir rimtesnių problemų, rekomenduojamas novatoriškas žandikaulio sąnario gydymas.

2. Artritas

Reumatoidinis artritas – tai lėtinė autoimuninė liga, kai sąnariuose nuolat vyksta uždegiminiai procesai. Nuolatinis artritas ilgainiui pažeidžia sąnarius, todėl gali pasireikšti skausmas įvairiose kūno vietose, taip pat ir veido srityje. Sergant artritu pasireiškia ir kiti simptomai, pavyzdžiui, uždegiminių vietų patinimas, bendras nuovargis, karščiavimas, mažėjantis kūno svoris.

3. Stresas

Nerimas, stresas ar įtampa gali sukelti įvairių sveikatos negalavimų. Pajutę didesnį nerimo lygį, net nepastebime, kaip stipriau sukandame dantis. Tokiu būdu žandikaulio sąnariai yra įtempiami, todėl gali atsirasti maudimas. Be to, stresas yra glaudžiai susijęs ir su griežimu dantimis naktį. Dėl to rekomenduojama atsižvelgti į dienos rutiną, darbų kiekį, savijautą ir rasti laiko atsipalaidavimui, minčių nuraminimui. Žinoma, gavus aplinkinių pastabų apie dantų griežimą miego metu, patariama kreiptis į specialistus, kurie įvertins žalą ir pateiks galimus gydymo būdus.

4. Traumos

Tam tikri nelaimingi įvykiai, kurių metu buvo sutrenktas žandikaulis ar kiti veido kaulai, gali lemti skausmo atsiradimą. Pažeisti ar netaisyklingai sugiję kaulai gali kelti diskomfortą ir nemalonumą kramtant. Kartais atsiranda traškesys, kurį sukelia pažeisti žandikaulio sąnariai.

Akivaizdu, priežasčių, kodėl atsiranda skausmas gali būti ne viena. Tam įtakos gali turėti tiek neurologiniai, tiek psichologiniai, tiek anatominiai pokyčiai. Aišku tik viena, kad pajutus bet kokį skausmą ar traškesį, nedelsiant reikia kreiptis į profesionalią odontologijos kliniką. Viena tokių – Ozo klinika. Patyrę gydytojai, įvertinę individualią situaciją, paskirs tinkamiausią gydymą, o modernios gydymo priemonės užtikrins efektyvų gydymo rezultatą.

pr2022/216

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Žinia žvejams: nuo pirmadienio draudžiama žvejoti karšius Nemuno deltos regioninio parko vandenyse

Aplinkos ministerija primena, kad nuo balandžio 22 d., pirmadienio, iki gegužės 20 d. draudžiama žvejoti karšius. Šis draudimas galioja tik Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose ir netaikomas žvejybai polderiuose.   Įprastai šis draudimas įsigalioja balandžio 20 d., tačiau Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse numatyta, kad jeigu pirmoji draudimo diena yra savaitgalis, draudimas įsigalioja kitą dieną po savaitgalio. Tikslias Nemuno deltos regioninio parko ribas galima rasti čia. Pavasarį pakeitus Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles, Nemuno deltos regioniniame parke žvejoti leidžiama

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Taip pat skaitykite