4 priežastys, kodėl juntamas skausmas žandikaulio srityje

Skausmas dažniausiai yra vienas pirmųjų simptomų, įspėjančių apie sveikatos sutrikimą. Kiekvieną dieną kalbame, kramtome, kandame, žiovaujame, todėl žandikaulio sąnariams tenka didelis krūvis. Priežasčių, kodėl atsirado skausmas būtent šioje srityje – gali būti daug. Šiame straipsnyje aptarsime 4 pagrindines skausmo atsiradimo priežastis.

1. Lėtinis griežimas dantimis

Žandikaulio sąnariai gali sutrikti dėl bruksizmo, kitaip vadinamo dantų griežimu. Griežiant viršutinis ir apatinis žandikauliai stipriai sukandami ir dantys trinami vienas į kitą. Dažnai trinami dantų paviršiai gali sukelti ne tik dantų traumas, bet ir raumenų skausmus ar net pakenkti sąnariams.

Dėl dantų griežimo atsiranda įtampa veido apačioje ir gali būti juntamas spaudimas smilkiniuose. Įprastai dantimis griežiama naktį, todėl tai nevalingas veiksmas, kurio negalima suvaldyti. Norint išvengti diskomforto ir rimtesnių problemų, rekomenduojamas novatoriškas žandikaulio sąnario gydymas.

2. Artritas

Reumatoidinis artritas – tai lėtinė autoimuninė liga, kai sąnariuose nuolat vyksta uždegiminiai procesai. Nuolatinis artritas ilgainiui pažeidžia sąnarius, todėl gali pasireikšti skausmas įvairiose kūno vietose, taip pat ir veido srityje. Sergant artritu pasireiškia ir kiti simptomai, pavyzdžiui, uždegiminių vietų patinimas, bendras nuovargis, karščiavimas, mažėjantis kūno svoris.

3. Stresas

Nerimas, stresas ar įtampa gali sukelti įvairių sveikatos negalavimų. Pajutę didesnį nerimo lygį, net nepastebime, kaip stipriau sukandame dantis. Tokiu būdu žandikaulio sąnariai yra įtempiami, todėl gali atsirasti maudimas. Be to, stresas yra glaudžiai susijęs ir su griežimu dantimis naktį. Dėl to rekomenduojama atsižvelgti į dienos rutiną, darbų kiekį, savijautą ir rasti laiko atsipalaidavimui, minčių nuraminimui. Žinoma, gavus aplinkinių pastabų apie dantų griežimą miego metu, patariama kreiptis į specialistus, kurie įvertins žalą ir pateiks galimus gydymo būdus.

4. Traumos

Tam tikri nelaimingi įvykiai, kurių metu buvo sutrenktas žandikaulis ar kiti veido kaulai, gali lemti skausmo atsiradimą. Pažeisti ar netaisyklingai sugiję kaulai gali kelti diskomfortą ir nemalonumą kramtant. Kartais atsiranda traškesys, kurį sukelia pažeisti žandikaulio sąnariai.

Akivaizdu, priežasčių, kodėl atsiranda skausmas gali būti ne viena. Tam įtakos gali turėti tiek neurologiniai, tiek psichologiniai, tiek anatominiai pokyčiai. Aišku tik viena, kad pajutus bet kokį skausmą ar traškesį, nedelsiant reikia kreiptis į profesionalią odontologijos kliniką. Viena tokių – Ozo klinika. Patyrę gydytojai, įvertinę individualią situaciją, paskirs tinkamiausią gydymą, o modernios gydymo priemonės užtikrins efektyvų gydymo rezultatą.

pr2022/216

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite